За ужасните гъбички по краката

  • 1 008 290
  • 914
  •   3
Отговори
# 300
  • Мнения: 32
Дилянка отдолу на ходилото ми е подуто и не мога да ходя. Днес отивам на доктор, да видя какво ще каже. По ноктите нямам засега.

# 301
  • BG
  • Мнения: 390
Аз от няколко дни капвам масло от чаено дърто върху поразеният нокът, че и под него, там където е отлепен благодарение на тези проклети гъби. Ще ви пиша, когато има положителен резултат.

# 302
  • Мнения: 0
Az ot 3 meseca se maja s tozi Nailner repair i nikakav efekt,samo si dadoh parite... daje otpred nakrainika s koito se nanasj se skapa ot upotreba. Noketa na golemij mi prast se opravi s Exoderil technost, no na drugij noket na koito imam gabichki ne podeistva i reshih da probvam s repair...no zasega polojenieto si e vse sashtoto,jvno e njkakav uporit vid gabichka.

------------
Пишете на кирилица.

Последна редакция: нд, 30 яну 2011, 17:29 от AnMary

# 303
  • Мнения: 1 672
az izpolzvam nailner repair ot okolo mesec i sam mn dovolna.nokatat,koito mi izrasna veche polovinata e zdrav.
Е, аз пък си спретнах в къщи един нейлнер рипеър. И аз съм доволна. Има благотворно действие връз кожата. И вярно, за петнайсет лева, колкото струват шишенцата с трите масла, ще има да се мажа цяла година. Mr. Green
има ли ефект от това което си направила или е било за кратко?

# 304
  • Мнения: 1 672
Аз от няколко дни капвам масло от чаено дърто върху поразеният нокът, че и под него, там където е отлепен благодарение на тези проклети гъби. Ще ви пиша, когато има положителен резултат.
при теб как е положението има ли резултат от маслото от чаено дърво?

# 305
  • Мнения: 15 619
az izpolzvam nailner repair ot okolo mesec i sam mn dovolna.nokatat,koito mi izrasna veche polovinata e zdrav.
Е, аз пък си спретнах в къщи един нейлнер рипеър. И аз съм доволна. Има благотворно действие връз кожата. И вярно, за петнайсет лева, колкото струват шишенцата с трите масла, ще има да се мажа цяла година. Mr. Green
има ли ефект от това което си направила или е било за кратко?
Да, имаше ефект. Сега не го ползвам. Зимно време нямам проблеми. От маслото от чаено дърво се подсушава кожата добре и от него има полза. По-напред в темата четох мнения за промяна на режима на хранене. Ето това не съм направила, а съзнавам, че е съществено. Crazy
Наскоро четох книгата на Мария Требен "Здраве от аптеката на Господ" и в нея имаше съвети за гъбичките, но в момента не мога да го възпроизведа като вярна информация... Не съм пробвала, защото ставаше въпрос за сокове от пресни билки, доколкото си спомням, а в момента няма такива. За невен става въпрос, а дали имаше и други споменати, не се сещам.

# 306
  • Мнения: 581
Този калиев перманганат как се прилага?
Как разбархте за гъбичките? Питам само защото аз мислех че нокътът на палеца на крака ми се е възпалил нещо от притискане, удар, травма . Даже бях забравила месеци  за проблема, защото не боли, само нокътя си стои деформиран. Снощи се загледах съвсем случайно в тази реклама за писалката и се замислех да не би да са гъбички. newsm78. Вкъщи дезинфикцирам всичко.
За обувките освен форамлин някакви пудри имали? 

# 307
  • Бургас На пресечката за Рая
  • Мнения: 156
Цинкова паста от аптеките

# 308
  • Мнения: 449
За обувките освен форамлин някакви пудри имали? 

Откъде намирате формалин? По аптеките не се продава, поне така ми казаха на няколко места. С какво друго може да се дезинфекцират обувките и чорапите?

# 309
  • София
  • Мнения: 39 151
Тръгнах да си купувам антимикотичен спирт /още има такова нещо по аптеките/.
Но аптекаря ме застреля с въпроса за грамположителни или грамотрицателни гъби ми трябва.
А аз не знам.
Има Антимико ацид и Антимико бета спирт.

# 310
  • София
  • Мнения: 6 293
За дете на близо 4 години се чудя какво да предприема. Едното му краче отдолу е доста зачервено, бели се, явно го сърби. Мажа сега с Витамерфен, един крем с урея и от вчера обтривам с отвара от смрадлика. В аптека ми препоръчаха Имазол, четох за него в нета, има няколко вида, пише, че става за бебета, но не можах да се ориентирам дали е с кортикостероиди.

Иначе аз от години боря гъби по ноктите, имам излекувани няколко вече, третирам с Антимикобета, от скоро мажа и с Дактакорт. Преди години съм пила доста Орунгал (за други гъби), но файда от него за ноктите не видях.

# 311
  • BG
  • Мнения: 390
Засега при мен няма резултат от мазането с чаено дърво.

# 312
  • София
  • Мнения: 39 151
За дете на близо 4 години се чудя какво да предприема. Едното му краче отдолу е доста зачервено, бели се, явно го сърби. Мажа сега с Витамерфен, един крем с урея и от вчера обтривам с отвара от смрадлика. В аптека ми препоръчаха Имазол, четох за него в нета, има няколко вида, пише, че става за бебета, но не можах да се ориентирам дали е с кортикостероиди.

Иначе аз от години боря гъби по ноктите, имам излекувани няколко вече, третирам с Антимикобета, от скоро мажа и с Дактакорт. Преди години съм пила доста Орунгал (за други гъби), но файда от него за ноктите не видях.

Аз като забелязах на моето дете на крачето гъбички горе-долу на 4г, я намазах с Дактакорт и нямаше проблем.

# 313
  • Мнения: 20
Някой знае ли колко време след заразяването с гъбички на краката се появяват първите симптомти ?

# 314
  • София
  • Мнения: 423
Понеже не помня в тази тема писала ли съм, ще споделя пак. Излекувах успешно гъбички на ноктите само за няколко месеца с Цитросепт. Дори бях бременна като се мажех. Всяка вечер си мажех нокътя и за 1-2 месеца започна да се показва здрав. До тогава бях пробвала де каквото чуех и прочитах, нищо не помагаше.

Общи условия

Активация на акаунт