Парковете

  • 3 649
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 710
каква хубава тема:)
Записвам се. Аз живея на място без особено интересни паркове и градинки, затова нямам какво да покажа. Има ги, но не са нищо впечатляващо. Флората не е нищо особено, а фауната е предимно зайци, лебеди, патки в езерата червенобузи костенурки.

# 31
  • Мнения: 2 093
каква хубава тема:)
Записвам се. Аз живея на място без особено интересни паркове и градинки, затова нямам какво да покажа. Има ги, но не са нищо впечатляващо. Флората не е нищо особено, а фауната е предимно зайци, лебеди, патки в езерата червенобузи костенурки.
звучи интересно с тези зайчета и костенурки, за нас може и да е интересно. Иначе и ние си имаме лебеди и патици, дори се чудя как издържат на минусови температури. Препоръчва се да не се хранят, за да не свикнат и да останат през зимата. Има една двойка лебеди, които май си обитават целогодишно езерото в нашия район и през пролетта ги виждам да мьтят яйцата. Само една година видях малките лебедчета, много трогателна гледка.

# 32
  • Мнения: 1 175
Ние си имаме една гей-двойка мъжки лебеди  Laughing Четох статия специално посветена на тях, как дълго време хората в парка са се чудели защо нямат малки лебедчета, а то се оказало че и двамата са мъжки.  Има достатъчно други лебеди наоколо ако им се приискат бебета, може и да се възползват от чуждите жени, но иначе са си дружинка и се разнасят насам-натам заедно.

# 33
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Много прекрасна тема, страхотни красоти. В близост до нас е двореца Дротнингхолм в който живее кралското семейство и известния парк към двореца, който е копие на Версай и  културно наследство към Юнеско. Парка е много красив през всички сезони. Има зона която не се допускат хора. Други известни паркове са Хага парк, където живее наследницата на трона Виктория и Скансен, който е като парк музей с къщи от всяко кътче на Швеция и зоологическа градина с скандинавски животни. За скансен има вход и работно време. През лятото се организират много фестивали там. През пролетта в Центъра на Стокхолм цъфтят вишните в Кунгстрегорден. Невероятна красота.
 
Не съм добра в качването на снимки за съжаление.

Общи условия

Активация на акаунт