Сърчицата им мънички вече туптят и Септемврийските коремчета започват да личат!

  • 23 460
  • 726
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 224
Смяна на настроенията  Laughing Смея си се колко съм лесно ревяща  Joy  Но ме предопредиха че пика на емоциите е след раждането, така че има какво да се изтърпи  Grinning

# 61
  • Мнения: 0
anghella  то ми е ясно за какво се правят тези изследвания, ама не се впрягам чак толкова. Не за друго, но не мисля да се тревожа излишно през цялата бременност. Надявам се всичко с всички бъдещи мами да е наред. Разрових се за тези неща още като разбрах, че съм бременна, защото малко преди това си правих снимка на зъб, в този период от началото на бременноста /преди да разбера за нея/ имахме доста "тежки" вечери с приятели, когато попрекалявах с алкохола, после ми се наложи да пия и антибиотик и така реших да се поровя в нета и в последствие разбрах за тях. Но след първата и единствената ми консултация към момента АГ /на която споменах тези факти/ ме успокои, че всичко е наред и нямам основания за притеснения, правейки си изводи от ехографията, която ми направи тогава. Но пак казвам, че другата седмица непременно ще я поразпитам, защо ми е спестила тази подробност, която би ми донесла повече успокоение.
Честито на дамите с новите визии. Аз също съм на мнение, че бременна не значи "ограничена". Все пак нищо човешко не ни е чуждо. Laughing
Към дамата, която вече е насрочила дата за секциото искам да изразя подкрепа. Аз и двете си деца съм родила така по собствено желание, а и сега живот и здраве пак планирам такова. Болки има и в двата случая, въпрос на избор е обаче, кой как иска да ги понесе, важното е да сме психически стабилни в този момент. Нямам нищо против тези, които пропагандират естественото раждане, но все пак съм ЗА личния избор. Виждайки крайния "резултат" вече нищо друго няма значение. Wink

# 62
  • Мнения: 7
Фейт, прекрасна пролетна тема си направила! Записвам се и отивам да ви чета  Hug   bouquet

# 63
  • Мнения: 354
Здравейте момичета!
От няколко дни не съм писала, пък вие сте изписали старата и сте започнали и нова тема.
Събота вечер и неделя бяха дни на голямото Sick лоша работа ooooh! тъкмо се зарадвах, че прилошаването ми е отминало пък то ме връхлетя наново със страшна сила.
Иначе днес мислех да навестя доки, че ми се иска вече да излизам в болничен. Стига съм се правила на героиня. Оказа се обаче, че доки не се е завърнала от чужбинско.
Реших да си изчакам следващия преглед след точно една седмица и тогава ще видим.
Надявам се, че всички се чувстват вече по-добре и първоначалните неприятни усещания вече са ви забравили Hug

Пропуснах да благодаря на Фейт за страхотната тема, както винаги

# 64
  • Варна
  • Мнения: 773
anghella мисля, че училището е полезно. Имаше доста майки с малки бебета и бременни, които задаваха въпроси и се интересуваха. На мен понеже ми е второ, повечето неща ми бяха ясни /поне аз си мислех така/. Ето нещо , което не съм знаела и го отчитам като грешка: след раждането да не се наливаш с течности, не защото ще ти остане корем, а понеже тогава кърмата слизала изведнъж , гърдите ставали болезнени и от там последствията са доста неприятни. Само като се сетя и...Аз изпивах по 1-2 кутии сок от нещо си. Появи се и зъболекар , който на дълго и широко , със снимки обясняваше за проблемите със зъбите. Имаше доста шокиращи примери  ooooh! Раздадоха списания и брошури, тестери на крем за зърна, като всичко си беше с рекламна цел. Тъкмо си мисля, че ще прочета нещо поучително, а то се оказва, че еди кое си хапче, мляко, кремче на тази си марка е най -най- и единствено в света  Crazy Тези лекции бяха на списание 9 месеца и ми бяха интересни. В едната болница и в другия мол са на Ла Лече лига и там мисля , че малко преувеличават в някои неща и ме дразнят.

Последна редакция: вт, 20 мар 2012, 22:57 от Barbera

# 65
  • Мнения: 47
Момичета, страхотни сте на снимките, които сте качили в албумчето - и аз качих няколко  newsm03
Stasy87 и на мен ми се случва това с емоционалните изблици.
millenitta и аз имам болки, но моите са по-скоро към опашната кост. Докторката ми каза, че е нормално, но понякога толкова ме боли, че спирам на улицата и чакам да ми премине. Ако продължава така, ще се допитам до някой специалист.
Лека от мен, момичета - аз потъвам в сънните въртопи  smile3524

# 66
  • Мнения: 453
Здравейте, мацки  Hug
Влизам да се отчета, че съм ОК, просто нямах никакво време изобщо да отворя форума, та затова се позатрих напоследък, връщам се да ви чета и благодаря на Фейт за новата тема!  Hug

# 67
  • Мнения: 453
Стаси, спокойно, повтаряй си, че са само хормони - аз тези дни ревах на химна - представяш ли си такава простотия?  hahaha  ooooh!
Калинас, добре дошла  Hug Много ми е интересно обаче като чета такива изказвания на лекари - 70% момче - или е видял пишка, или не е видял, как пък ги изчислява на 70%?  ooooh! Звучи ми като в рекламите на шампоани против пърхот - до 70% по-малко пърхот  hahaha  Joy
tanya_d, няма вреда за бебето от ехографа, изобщо не се притеснявай, радвай се да си го гледаш  Peace
Галка, няма смисъл в рамките на 1 седмица да ходиш 2 пъти на ехограф, ако ще правиш ФМ, можеш спокойно да пропуснеш другия преглед. При моята лекарка си ходя всеки месец, но когато съм на ФМ, не ходя, освен ако не е време за други изследвания, разбира се  Hug
Антония, права си за правото на свободен избор, но по-скоро не е това проблемът в България - проблемът е прекалено свободният избор, а именно - неинформираният такъв - все пак е честно спрямо всеки да знае при всеки вариант точно пред какви рискове се изправя, а секциото си носи рискове, особено за бебето. Факт е, че мнооого рядко се случва истински проблем и че проблем може да има и при нормално раждане, но всеки трябва да знае и сам да си претегля риск/полза, преди да вземе решение  Peace Иначе в БГ лекарите какви ли не глупости препоръчват - последният хит, който чух е как лекарката на приятелка и е казала: "сега ще ти кажа какво да си вземеш, за да си спреш кърмата, аз и без това съм против кърменето"  ooooh!  Tired  #2gunfire
Ха ха, прочетох назад това за подстригването и мъжкото достойнство, направо щях да падна под масата от смях  Joy То от друга страна като се замисля какви са лигльовци българските мъже, май наистина това им е единственото достойнство. Ох, чудя се каква простотия да напиша относно бабините деветини и просто не намирам достатъчно цветиста, затова оставям без повече коментар  ooooh!
Фейт, видях доста назад, че си се притеснявала дали да пиеш магнезий - аз пиех миналия път и питах лекаря да не би да е проблем, да не преносвам и т.н. от него - нищо подобно, до самото раждане спокойно да си го пия ми каза, даже беше и в голяма доза. А във Франция абсолютно всички бременни пият магнезий от 28 седмица превантивно, така че не се притеснявай от пренасищане  Peace

Последна редакция: ср, 21 мар 2012, 01:32 от edna ot nas

# 68
  • Мнения: 478
Ухх това с емоционалните изблици миналия път ме подмина и си мислех че хората преувеличават ама  преди няколко дена си стоим с мама в кухнята и нещо май хапвахме и по новините дават репортаж за състезания с коне и на мен като ми стана едно тъжно и ми се напълниха очите със сълзи, а до преди малко си бях съвсем весела пък и конете нямат никакво сантиментално значение за мен ама така се разциврих че даже не разбрах от къде ми дойде  Blush

# 69
  • Мнения: 844
Прекрасна нова , пролетна тема! Фейтче   Hug

За космите - с миналата бременност ми излязоха доста по корема , след това изчезнаха... Излязоха ми и доста бемчици ...За сега нямам такива екстри май  Mr. Green
Тази седмица съм на втори БХС... дано да е наред всичко  Grinning

# 70
  • Мнения: 42
Добро утро  Hug
Да се настаня в новата темичка  Whistling, Фейт прекрасна както винаги   bouquet Кога успяхте да изпишете пет страници  Crazy Отивам сега д ги изчета и марш на работа  Peace
Хубав ден милички  Hug

# 71
  • Мнения: 4
Barbera - благодаря за информацията  Heart Eyes не съм си и помисляла, че ще има нещо с рекламна цел - а е толкова логично  Thinking определено говорят полезни неща  Hug моят зъболекар също ми обяснява, колко е важно да се грижим за зъбите в този период  Heart Eyes нямам търпение и аз да тръгна по лекции

antonia79 - поздравявам те за решението да имаш 3 деца, направо се възхищавам  Hug
аз също съм за личния избор при раждане, но за съжаление или радост той е Незаконен в БГ - няма страна в Европа, където да може да избереш да те срежат без мед причини - и сигурно има обоснователни причини  Party
не е честно да подкрепяш или препоръчваш на такива като мен (все още не раждали) да избират рязане вместо раждане  Peace

успех на всички мами с прегледи  Heart Eyes

# 72
  • Мнения: 24
Момичета, намерих много интересен сайт за изчисляване на пола на бебето, да ви кажа до сега, което съм проверила на 95% е  верен! Първо се попълва годината на зачеването, после рождения ден на майката и рождения ден на бащата и то ти изчислява по дни каква е вероятността за пола! При мен излиза, че чакам момиченце!
 http://ill.ru/cgi-bin/form.malefemale.pl

# 73
  • Мнения: 2 802
На мен и двете бременности ми изкарва момче  Rolling Eyes, аз имах момичета миналата година ... тази най-вероятно пак  Crazy

# 74
  • Мнения: 54
Здравейте момичета,
тъкмо се връщам от преглед, бебчовците са добре, отговарят си и двете на седмицата, симетрично развити са с добра сърдечна дейност, не спряха да се въртят, едвам успяха да им направят една по-хубава снимка...Много са сладинки, ръчички, краченца...Всеки път като изляза от кабинета и ми кажат, че всичко е наред имам чувството, че мога да литна от радост направо...
За космите по краката растат съвсем бавно, като ги махна и 2-3 седмици - нищо, ни един косъм, много се кефя, по коремчето също нямам, но вече ми се появи тъмна линия от пъпа надолу, не много забележима, но я има Laughing
За емоционалните изблици мен все на смях ме напушва и то в някакви супер нелогични ситуации сред хора, където не мога да се изхиля както ми се иска...
За училищата звучи супер полезно! Със сигурност и аз ще се запиша, аз съм за София,а ко има още някой навит, че мен сама не ми се ходи да ми пише Peace
Оф момичета, вчера каква смешна ситуация ми се случи, по принцип съм с ниско кръвно и винаги си нося Traubenzucker в чантата, обаче вчера бях с друга чанта и съм забравила да си ги взема...Та пазарувам в един доста голям супермаркет и изведнъж като ми стана зле и се подпрях на количката, и поглеждам встрани-баш до щанда с вафлите съм и срам не срам отворих една вафла и я налапах да се оправя малко, хората ме гледаха ей така: Shocked Мен веднага ми просветна и накрая на касата си маркирах опаковката де, ама явно бая интересно е изглеждало отстрани Laughing

Общи условия

Активация на акаунт