Негодни ли са мъжете за домакинска работа?

  • 30 075
  • 748
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 947
Човече - а нима всеки, който има двор и къща - вика работници в топлите сезони? Айде де  Wink
И защо къпането включи, нали за дом.работа говорехме  Laughing

# 46
  • Мнения: 6 365
"Истинският човек трябва да може да смени пелена, да планира атака, да разфасова прасе, да управлява кораб, да създаде сграда, да напише сонет, да балансира чекове, да построи стена, да намести кости, да успокои умиращия, да изпълнява заповеди, да дава заповеди, да дейсва в екип или сам, да решава уравнения, да анализира нов проблем, да разхвърля тор, да програмира, да готви, да се бие смело и да умре с чест. Специализацията е за насекоми." (Р. Хайнлайн)

Та така за "не мога, специализиран съм".

# 47
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Сурела - ти ги изкара много умни, чак да четат...в повечето време всъщност блеят  Wink
Joy Joy Joy Joy Joy
Че вестникът и наопаки да е. Найш колко труд е тва да четеш наобратно?  Mr. Green


Това, че няколко дена са правили нещо, не си заслужава пускането на цяла тема, щото останалите 360 са си чоплили носовете  Laughing
Joy hahaha Ама важното е, че сами могат да го правят.  Mr. Green Joy

# 48
  • Мнения: 14 654
Не..Да си изкара хляба за семейството..

Значи аз да взема да си направя един сайт с падащо меню, от което избирам парцал, прахосмукачка, защо не и флекс, понеже кой с каквото изкарва хляба си, с това само е редно да се занимава и вкъщи. А за вечеря ще им сервирам снимки на храна или ще им нарисувам палачинки за закуска.

# 49
  • Мнения: 7 006
Нищо не значи бе..Питахте за кво му е на един мъж флекса..Отговорих..

# 50
  • Мнения: 46 572
Човече - а нима всеки, който има двор и къща - вика работници в топлите сезони? Айде де  Wink
И защо къпането включи, нали за дом.работа говорехме  Laughing

Така е  Simple Smile нали и аз това написах, правилото за дневните задачи пасва навсякъде, просто при вас са повече, естествено че и ти ще си по-натоварена като човека е по градината.  
 
Къпането го дадох като пример, че щом е годен да го направи, значи е годен и за другите неспецифични неща  Laughing
А за специфичните - дали ще вика или не, е въпрос на личен избор Peace

Аз от eksipnos разбрах, че който може да работи с флекс, вкъщи трябва да седи и да чака да му мушнат лъжичката в устата  Flutter

# 51
  • Мнения: 14 654
Ако пържолите са с кокал може да ги нареже с флекса.

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
По темата - и аз смятам, че са негодни за такава домакинска работа каквато би изисквала една нормална жена. Но са напълно годни да помагат по точни инструкции (по възможност писмени, с достъпност като за 5 год дете  Mr. Green) или ако няма инструкции са годни да поддържат домакинство колкото да оцелеят. Поне такива са моите наблюдения. Може да има и изключения, но аз поне не съм срещала такива.
И това си е природно обусловено, не можем да им се сърдим че не правят разлика между розово и оранжево, че прахът по рафтовете не ги дразни, че не им пречи да събират мръсни дрехи 2 седмици и накрая да пуснат 4 перални наведнъж, а чак след като ги пуснат да почнат да се чудят къде ще ги простират или че почват да мислят какво ще пазаруваме за вечеря в 21ч  Joy По същия начин както те не трябва да ни се сърдят, че не чуваме "онзи шум от двигателя", че забравяме за маслото на колата и че не страдаме особено, ако децата ни не са изявени спортисти.  Mr. Green

# 53
  • Мнения: 7 947
ми, това с флекса си беше метафора и го знаете  Wink
НО реално - като гледам колко работа има у нас вече - май вярно ще го храня вечер с лъжичката, при това с желание.

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
По темата - и аз смятам, че са негодни за такава домакинска работа каквато би изисквала една нормална жена. Но са напълно годни да помагат по точни инструкции (по възможност писмени, с достъпност като за 5 год дете  Mr. Green) или ако няма инструкции са годни да поддържат домакинство колкото да оцелеят.

Това може би е най-вярно от всичко до момента  Mr. Green

# 55
  • Мнения: 46 572
...
НО реално - като гледам колко работа има у нас вече - май вярно ще го храня вечер с лъжичката, при това с желание.

Така е Peace

По темата - и аз смятам, че са негодни за такава домакинска работа каквато би изисквала една нормална жена. Но са напълно годни да помагат по точни инструкции (по възможност писмени, с достъпност като за 5 год дете  Mr. Green) или ако няма инструкции са годни да поддържат домакинство колкото да оцелеят.

Това може би е най-вярно от всичко до момента  Mr. Green

Много подценявате мъжете, много. Ако бях мъж, направо бих се обидил  Joy

# 56
  • Мнения: 14 654
Пък аз винаги съм се чудела каква е тази непосилна домакинска работа, заради която хората се лишават от свободното си време и си причиняват главоболия. И дори е нужно единият да изведе децата, за да може другият да изчисти. Или бабата да ги вземе, за да може те двамата да мият банята. Каква е тая баня?
У нас почти няма какво да се върши, всичко набързо е не повече от 20-30 минути на ден, при това не всеки ден. Но и ние не сме от тези, дето лъскат с парцал зад телевизора или мият прозорците всяка седмица. Набързичко и айде по забавления.

# 57
  • Мнения: 7 947
Ама, те мъжете им трябват напътствия и инструкции - просто защото не го правят редовно и често. Нима вие - бяхте научени всичко да вършите - преди да се задомите? Щото аз не - и аз се учих  Wink

# 58
  • Мнения: 46 572
Пък аз винаги съм се чудела каква е тази непосилна домакинска работа, заради която хората се лишават от свободното си време и си причиняват главоболия...

И аз.
Но въпросът е и във взаимното уважение - ако всичко чакат на теб или те подръчкват да станеш да принсяш/отнасяш, нещата придобиват не особено приятен отенък. Тогава хората си задават въпроса - негоден ли е другия да пипне нещо в собствения си дом, само щото има пишка.

# 59
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
По темата - и аз смятам, че са негодни за такава домакинска работа каквато би изисквала една нормална жена. Но са напълно годни да помагат по точни инструкции (по възможност писмени, с достъпност като за 5 год дете  Mr. Green) или ако няма инструкции са годни да поддържат домакинство колкото да оцелеят.

Това може би е най-вярно от всичко до момента  Mr. Green
Е нали не четат, а блеят. Как да стане тогава?  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт