МАШИНА ЗА ХЛЯБ - 46 ТЕМА

  • 76 589
  • 724
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 383
Момичета, ще се изям от яд.
Миналата седмица по грешка съм изхвърлила едната от бъркалките на хлебопекарната  #2gunfire и днес от сервиза на Интерсервиз ми казха че нямат резервни части и нямат опция за поръчване  #Cussing out. Сега се чудя дали самите бъркалки  на различните марки са съпоставими та да ходя в други сервизи Sad((((.Някой имал ли е моя проблем
П.П. Хлебопекарната ми е Фагор.

я снимай и покажи бъркалката плюс казанчето, може и да са от взаимозаменяемите

# 61
  • Мнения: 444
Имам един въпрос :изключих си машината докато сплета тестото  и го върна обратно в нея и с включването програмата се стартира от начало ,а не продължи с втасване и  печене.Някой да даде съвет  къде съм сбъркала???

# 62
  • Мнения: 7 779
Имам един въпрос :изключих си машината докато сплета тестото  и го върна обратно в нея и с включването програмата се стартира от начало ,а не продължи с втасване и  печене.Някой да даде съвет  къде съм сбъркала???
сбъркала си ,че си я изключила. трябвало е да я оставиш да си продължи програмата ,а през това време да сплетеш за няколко мин. козунака и да го върнеш в машината да втасва.
сега имаш 2 варианта : ако ще печеш в машината включи на печене за около 1 мин и изключи.
слагаш контейнера вътре и тестото втасва. след 20-на мин провери топлината. ако е  поизстинало пак може да включиш на печене за да се подгее за около 1 мин и да изключиш. така докато тестото втаса хубаво. после пускаш изцяло програма печене и следиш кога ще е готов козунака.
най-вероятно това ще стане преди края на програмата.
вторият вариант е да поставиш тестото във форма и да втасва и пече във фурната.

# 63
  • София
  • Мнения: 15 506
 Колко минути помни, да не си ги минала?От копчето като се изключва, започва отначало, не помни предишната програма, помнят само ако тока спре.Поне моята.

# 64
  • Мнения: 7 779
Колко минути помни, да не си ги минала?От копчето като се изключва, започва отначало, не помни предишната програма, помнят само ако тока спре.Поне моята.
точно от копчето (ключето) като се изключи би трябвало да помни докъде е стигнала програмата и след като се включи да тръгне от там , откъдето е спряно. изключване със ключето симулира отпадане на напрежението и е направено за удобство вместо да дърпаш щепсела от контакта. възможно е не всички програми да се прекъсват по този начин.

# 65
  • София
  • Мнения: 15 506
  При мен не е така, изключа ли от бутончето, веднага се връща на първа програма.Ако е от контакта и не са минали 15 минути, като включа в контакта, програмата продължава.

# 66
  • Мнения: 4 753
И при мен помни 10-15 минути само ако съм я дръпнала от контакта=тока е спрял
Изключа ли от копчето, винаги се връща в началото на зададената програма....

# 67
  • Мнения: 7 779
всъщност за какво копче говорим ?  за пуск/стоп ли ?  или за някакво допълнително ключе отстрани или отзад  на машината (но не на дисплея) ?

# 68
  • София
  • Мнения: 15 506
всъщност за какво копче говорим ?  за пуск/стоп ли ?  или за някакво допълнително ключе отстрани или отзад  на машината (но не на дисплея) ?
Аз изобщо съм забравила за ключа отзад, говоря за бутона за пускане и спиране.

# 69
  • Мнения: 7 779
всъщност за какво копче говорим ?  за пуск/стоп ли ?  или за някакво допълнително ключе отстрани или отзад  на машината (но не на дисплея) ?
Аз изобщо съм забравила за ключа отзад, говоря за бутона за пускане и спиране.
най-после да се разберем.  Laughing  веднъж казвате копче,веднъж бутон ,ключ ....
да , с бутона  пуск/стоп се пуска и се спира съответната програма. то самото му наименование говори за това. с ключето , както казах вече, се изключва захранването на машината от ел.мрежа.
те това изключване запаметява до къде е стигнал процеса за известен период от време. и след като се включи отново в рамките на това време машината продължава да работи от мястото на спирането. това допълнително ключе е поставено за удобство. при някой машини може да го няма.
тогава се действа по стандартния начин - шат щепсела от контакта  Joy

# 70
  • Мнения: X
Да се включа и аз с един малко тъп въпрос/ама по-добре да питам,пък може някой да го е намерил отговора,вече/:от няколко дни се престраших да правя кексове в хлебопекарната...на вкус ги докарвам перфектни,обаче имам проблем с ваденето и все фасон нямат Embarassed.Пробвах веднага да го извадя,пробвах и да постои в казанчето.......е,все нещо остава залепено и при ваденето се отчупва,а с хляба и с козунака досега проблеми от тоя род не съм имала/т.е. не ми залепват/.Дупките от бъркалките ги преживявам/тук да питам и дали ги вадите по някое време ,щото аз си го помислих,ама не посмях/,обаче искам да е по-цял резултата...Да уточня,че мажа с олио и бъркалките и казанчето в самото начало.

# 71
  • Мнения: 7 779
Да се включа и аз с един малко тъп въпрос/ама по-добре да питам,пък може някой да го е намерил отговора,вече/:от няколко дни се престраших да правя кексове в хлебопекарната...на вкус ги докарвам перфектни,обаче имам проблем с ваденето и все фасон нямат Embarassed.Пробвах веднага да го извадя,пробвах и да постои в казанчето.......е,все нещо остава залепено и при ваденето се отчупва,а с хляба и с козунака досега проблеми от тоя род не съм имала/т.е. не ми залепват/.Дупките от бъркалките ги преживявам/тук да питам и дали ги вадите по някое време ,щото аз си го помислих,ама не посмях/,обаче искам да е по-цял резултата...Да уточня,че мажа с олио и бъркалките и казанчето в самото начало.
махни бъркалките. за какво са ти да ги печеш и тях? нали няма да ги ядеш  Laughing

# 72
  • Мнения: X
Аз с бъркалките проблем нямам/и друг път съм ги пекла-нищо им няма/....имам проблем с формата на кекса...искам си го на "тухличка" Laughing
Пък и като ги извадя,пълня дупките с глазура и после има доволни усмивки от ядящите....

P.S.Развалена ми е фурната и сега се опитвам да "закърпя положението" до идването на майстора.......а,вкъщи се търси вечно нещо месенко и сладичко.....иначе и аз предпочитам кръгъл кекс с дупка или мъфини....ама сега-няма как....

# 73
  • Мнения: 7 779
без бъркалките кекса ще се извади по-лесно, няма опасност да се разчупи

# 74
  • София
  • Мнения: 7 974
Да се включа и аз с един малко тъп въпрос/ама по-добре да питам,пък може някой да го е намерил отговора,вече/:от няколко дни се престраших да правя кексове в хлебопекарната...на вкус ги докарвам перфектни,обаче имам проблем с ваденето и все фасон нямат Embarassed.Пробвах веднага да го извадя,пробвах и да постои в казанчето.......е,все нещо остава залепено и при ваденето се отчупва,а с хляба и с козунака досега проблеми от тоя род не съм имала/т.е. не ми залепват/.Дупките от бъркалките ги преживявам/тук да питам и дали ги вадите по някое време ,щото аз си го помислих,ама не посмях/,обаче искам да е по-цял резултата...Да уточня,че мажа с олио и бъркалките и казанчето в самото начало.

Аз имам една пластмасова дълга „шпакла“ с която обикалям кекса отстрани за да се отлепи хубаво от контейнера на хлебопекарната. И понеже го правя след като изстине понякога съвсем леко го натискам и навътре за да отлепя и малко отдолу.

Общи условия

Активация на акаунт