МАШИНА ЗА ХЛЯБ - 46 ТЕМА

  • 76 558
  • 724
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 0
Аз имам Мулинекс за 130 лева - прави хляб 700 и 900 грама и е супер добра. Прави уникален хляб и не съм имала с нея проблеми - през ден правя хляб от вече 2 години Simple Smile

# 46
  • Мнения: 4 753
Аз на моя Мулинекс не му харесвам казанчето - постоянно се залепя хляба за бъркалките и тече масло отдолу... Други негативи не мога да кажа, защото нямам база за сравнение с друга машина... Шума не ми пречи, даже се ориентирам какво прави и дали трябва да се намеся в процеса...  Laughing

# 47
  • Мнения: 702
Запис в новата темичка.
Отдавна не съм влизала,но нямах никакво време за форума,сега се връщам да чета старата тема.
Иначе аз си правя хлебчета почти всеки ден,откакто съм купила машинката вкъщи хляб от магазина не е имало,за тези,които ще купуват моята е Филипс 200лв е и за сега съм много доволна от нея,пу да не са и уроки,дано все така да си работи.
Аз след първият си положителен опит с козунака,реших пак да направя и много сигурна в себе си,че ще стане даже и рецепта точна не ползвах,правих по памет,и стана едно голямо нищо,много бавно втасваше,а аз нямах време да чакам цял ден и след два часа второ втасване го метнах да се пече и след това отиде право в кофата,и от тогава не смея да пробвам отново,иначе хляба,и тесто ми се получават супер,но тези козунаци много баене искат.
От скаро слагам двойно количество олио в хляба по съвет на някое момиче от форума и се получава супер хляб с много тънки кори,течността в рецептата я заменям с гъстичък айран и става много пухкав хляб.

# 48
  • Мнения: 45
Чудо на чудесата - за пръв път пълнозърнестия ми хляб стана пухкав и мекичък, а не като тухла четворка newsm44

# 49
  • Мнения: 513
 Hug Няма значение дали ще си купиш скъпа или евтина машината стига да работи добре. Първата ми беше Аляска и изкарах с нея  3 години при почти всекидневно месене или печене на хляб. Хляба, който печеше беше супер, новата ми машина също не е скъпа от 99 лв е пак китайска, но за сега съм си доволна справя се добре и с козунак и с хляб и с месене. 
Naughty Така, че моя съвет за купуване на машина е, че няма разлика дали ще е скъпа или евтина, вършат еднаква работа стига да  се оправите с рецептата, по-скоро наблегнете на броя на бъркалките. Първата ми беше с една бъркалка, а втората е с две и определено съм за 2 бъркалки, тестото се омесва по-добре и съответно и хляба или тестяното , което се прави с такова тесто си е по-добро.   NaughtyТака, че независимо дали евтина или скъпа хлебопекарна ще си изберете гледайте да е с две бъркалк, а останалите функции са едни и същи.

# 50
  • Мнения: 513
Чудо на чудесата - за пръв път пълнозърнестия ми хляб стана пухкав и мекичък, а не като тухла четворка newsm44


 
 Peace Браво Супер е!
 Praynig Моля те напиши рецептата, кое брашно и каква мая  ползваш,точния вид на програмата, а  също и марката на машината.

# 51
  • Мнения: 62
Момичета, ще се изям от яд.
Миналата седмица по грешка съм изхвърлила едната от бъркалките на хлебопекарната  #2gunfire и днес от сервиза на Интерсервиз ми казха че нямат резервни части и нямат опция за поръчване  #Cussing out. Сега се чудя дали самите бъркалки  на различните марки са съпоставими та да ходя в други сервизи Sad((((.Някой имал ли е моя проблем
П.П. Хлебопекарната ми е Фагор.

# 52
  • Мнения: 0
Момичета, ще се изям от яд.
Миналата седмица по грешка съм изхвърлила едната от бъркалките на хлебопекарната  #2gunfire и днес от сервиза на Интерсервиз ми казха че нямат резервни части и нямат опция за поръчване  #Cussing out. Сега се чудя дали самите бъркалки  на различните марки са съпоставими та да ходя в други сервизи Sad((((.Някой имал ли е моя проблем
П.П. Хлебопекарната ми е Фагор.

Ами варианта е да пробваш - от позната твоя ако има хлебопекарна друг модел и ако става да си вземеш. Моята е Мулинекс и от сервиза ми бяха поръчали нова бъркалка - би следвало да има резервни части ... Или в магазин където ги продават просто да сравниш дали на друг модел може да е съвместима

# 53
  • Мнения: 3 410
Най накрая ми ремонтираха компа, та да се запиша в новата темичка Peace

# 54
  • Мнения: 177
Чудо на чудесата - за пръв път пълнозърнестия ми хляб стана пухкав и мекичък, а не като тухла четворка newsm44


дай рецепта Hugи моя все не се получава

# 55
  • Мнения: 73
Здравейте, много отдавна не съм минавала насам... може и почти 1 година да има, но... наближи Великден  Laughing и търся нещо много специфично. Ще съм много благодарна на някой, ако ме осветли по въпроса.

Търся рецепта за козунак с около 500 г брашно за машина Панасоник SD-257. Тоест, искам да определя количествата на всички останали продукти, които влизат в козунака така, че брашното да е 500 или 550 грама, и така че козунакът да стане хубав. Ще използвам основната програма за месене с добавки. Ако някой е правил нещо подобно в такава машина, ще съм много благодарна, ако сподели опит.
  bouquet

# 56
  • Мнения: 7 779
Търся рецепта за козунак с около 500 г брашно за машина Панасоник SD-257. Тоест, искам да определя количествата на всички останали продукти, които влизат в козунака така, че брашното да е 500 или 550 грама, и така че козунакът да стане хубав. Ще използвам основната програма за месене с добавки. Ако някой е правил нещо подобно в такава машина, ще съм много благодарна, ако сподели опит.
  bouquet
аз не съм виждал дадена рецепта да е подходяща само за дадена марка машина.
на първа страница от темата има рецепти за козунаци. а има и отделна такава тема. разгледай ги. написано е колко брашно е необходимо. избери си една рецепта с 500 гр брашно .
ако можеш използвай най-дългата програма - в повечето случай тя е за френски хляб.

# 57
  • Мнения: 73
Мерси Simple Smile Споменах марката на машината нарочно, защото тази машина няма програма само за месене (освен тестото за пица).  В много от рецептите се казва маята да шупне в млякото първо, но не мисля, че мога да сложа шупнала вече мая вътре, защото има начално изчакване при всяка програма, и не знам какво ще се получи.

# 58
  • Мнения: 0
Здравейте! Търся рецепта за кекс в машина за хляб.

# 59
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
tslavova, ето този на Танита става хубав :

http://aelisaelis.blogspot.com/2011/04/blog-post_30.html

И шарлотата на Лабрекс става много хубава, мисля , че я има в темичката с рецептите, може да погледнеш там , има много предложения :

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24722.0

Общи условия

Активация на акаунт