Ти бебе ли си?

  • 4 583
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 112
Откакто баба й я произведе в принцеса, обръщението "принцесо" върши чудеса. "Принцесите това правят, а не правят онова" работи като вълшебна пръчица. Не че тя самата не се изказва по бебешка линия. "Мамо, виж това бебе цока биберон". Бебето беше малко над 2.  Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 18 679
Да, и аз го използвам, понякога се засрамва и си свършва работата, от която се е опитвал да изкръшка, понякога не:) И много добре схващат иронията, вкл. и 3-годишният Wink
Не, никога не съм ползвала израза относно емоции. Напротив, когато Ники ми е споменавал "няма да плача, нали съм мъж, нали съм голям" и пр. винаги съм му обяснявала, че емоциите, вкл. и плачът, са за всички хора и няма срамно да ги покаже, лошо е да ги потиска. С Бобо засега нямаме такъв проблем - той си реве на общо основание Laughing Но за обличане, миене на ръце, подреждане на чанта и носене на ръце или на конче по улиците изразът върши идеална работа Simple Smile

# 17
  • Мнения: 403
и върши и не върши работа, общо взето зависи от настроението му...понякога му се иска да е бебе  Wink

# 18
  • Мнения: 3 241
По-скоро използвам варианта на Светлица "ти нали си голямо момиче, а не бебе" ... Simple Smile

# 19
  • Мнения: 3 066
По-скоро използвам варианта на Светлица "ти нали си голямо момиче, а не бебе" ... Simple Smile
Да и аз така ,но тя си казва,че е бебе и иска да е бебе  baby_neutral Joy Joy

# 20
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Дъщеря ми имаше един период, в който не разрешаваше и дума да става, че е голяма. Само повтаряше "Аз съм малка, мъничка съм...", а после съвсем внезапно започна да твърди, че е голяма какичка.  Grinning

# 21
  • Мнения: 2 800
Да, ползвам го, но риторично, защото знае, че положителен отговор от нейна страна, води до уточнение от моя:"Тогава няма да получиш шоколад, защото бебетата не могат да ядат шоколад."
Получавам мълниеносно сътрудничество след краткия диалог.

# 22
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Мисля си, че съм го използвала. Не точно същото, нещо подобно е било.
За моето дете е действало освежаващо - обикновено е в случаите, кога-
то е решило да си извоюва нещо със сълзи. Обяснявам, че бебетата пра-
вят така, защото не говорят и не могат да изразят каквото са си наумили.

Не разбирам въпроса. Има ли нещо повече в него освен самото питане?

# 23
  • Мнения: 3 066
Мисля си, че съм го използвала. Не точно същото, нещо подобно е било.
За моето дете е действало освежаващо - обикновено е в случаите, кога-
то е решило да си извоюва нещо със сълзи. Обяснявам, че бебетата пра-
вят така, защото не говорят и не могат да изразят каквото са си наумили.

Не разбирам въпроса. Има ли нещо повече в него освен самото питане?
Аз го разбирам като такъв казуса.
На Шанти детето е в някаква ситуация ( в парк,магазин, площадка )  и баби ,лелки или други познати и непознати са несъгласни с поведението й  в този момент| (защото всеки знае как трябва да с държат малките деца Sad навън )и.
И те, възмутени, питат с този въпрос ,като се надяват и майката и детето да се засрамят и да си вземат поука? Така ли е ?

# 24
  • Мнения: 2 457

Аз го разбирам като такъв казуса.
На Шанти детето е в някаква ситуация ( в парк,магазин, площадка )  и баби ,лелки или други познати и непознати са несъгласни с поведението й  в този момент| (защото всеки знае как трябва да с държат малките деца Sad навън )и.
И те, възмутени, питат с този въпрос ,като се надяват и майката и детето да се засрамят и да си вземат поука? Така ли е ?
Мне, не точно. По-скоро като виждам разтроено дете по градинка, магазин и тн. и винаги eдно и също слушам от устата на възрастните : "ама айде сега, ще плачеш ли, ми ти да не си бебе??? Я го виж ти, ми хората ще ти се смеят, я гледай момиченцето как ти се смее...Само момичетата плачат така, ти си мъж "и тем подобни. Мисълта ми е, че някак си се опитват да накарат детето на не мърнка и да не плаче на всяка цена
Не става въпрос когато едно дете не иска да се облече или обуе, а когато е разтроено и плачещо.

# 25
  • Мнения: 3 066

Аз го разбирам като такъв казуса.
На Шанти детето е в някаква ситуация ( в парк,магазин, площадка )  и баби ,лелки или други познати и непознати са несъгласни с поведението й  в този момент| (защото всеки знае как трябва да с държат малките деца Sad навън )и.
И те, възмутени, питат с този въпрос ,като се надяват и майката и детето да се засрамят и да си вземат поука? Така ли е ?
Мне, не точно. По-скоро като виждам разтроено дете по градинка, магазин и тн. и винаги eдно и също слушам от устата на възрастните : "ама айде сега, ще плачеш ли, ми ти да не си бебе??? Я го виж ти, ми хората ще ти се смеят, я гледай момиченцето как ти се смее...Само момичетата плачат така, ти си мъж "и тем подобни. Мисълта ми е, че някак си се опитват да накарат детето на не мърнка и да не плаче на всяка цена
Не става въпрос когато едно дете не иска да се облече или обуе, а когато е разтроено и плачещо.



Да, често срещано е,за жалост.

# 26
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Нямам спомен да съм използвала подобен израз, напротив дори често му повтарям, че е голямо момче и не бива да прави еди какво си  Grinning

# 27
  • Мнения: 3 743
Откакто баба й я произведе в принцеса, обръщението "принцесо" върши чудеса. "Принцесите това правят, а не правят онова" работи като вълшебна пръчица. Не че тя самата не се изказва по бебешка линия. "Мамо, виж това бебе цока биберон". Бебето беше малко над 2.  Simple Smile

При нас аз произведох щерката в Принцеса, но ефектът е същият Flutter

# 28
  • Мнения: 11 918
В детската градина по непонятни за мен причини , "бебе" е една от най-оскърбителните обиди между децата.
Затова избягвам да правя подобни сравнения.Гальовно си наричам сина понякога "бебе", но реакцията му веднага ме отрезвява.

Не бих сравнявала малко дете с бебе в негативен план.Ако някой има нужда да си поплаче- нека го направи, задавените сълзи, спотаената мъка при дете не ги виждам в положителна светлина.

# 29
  • Мнения: 420
   Използвам израза, но никога, когато е разстроен. Понякога решава да имитира някое по-малко дете, което може да продължи и цял ден. Друг път баба/дядо до такава степен удовлетворяват всички капризи и очаквателно го следят за нови, че той загубва ясна представа за граници. Има положителен ефект, все пак човека държи на тезата, че е "голям батко". Grinning  

Общи условия

Активация на акаунт