Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 62 595
и аз не съм забелязала да се хващат сополи по площадките, освен ако доста дълго време децата не са били глава до глава, и са си кихали и кашляли в лицата.

# 166
  • Мнения: 2 577
Не съм съгласна с каляването в градината,със синът ми преживяхме ужасни 2г.-след като тръгна на градина.До третата годинка до като беше на ''бабин дом'' всичко беше добре/спокойно,здраво ,възпитано дете/,а след като тръгна градина-постоянно болен,агресивен и с много вулгаризми в устата-точно  от другаруването с тези деца които описвате по детските площадки /винаги има по едно такова в групата и на всички  други им е много интересно  и копират едно от друго и ако от площадката си  го приберете от градината- едва ли/Синът ми е прекарвал на вън ,много повече време с баба си от колкото в детската.В морската градина и по детските площадки винаги има доста дечица така,че контакт с връстници също не му е липсвал.Това което пък щели да го научат в градината ooooh!/борехме се със зъби и нокти(и много връзки) за тази прехвалена  градина ,но госпожите освен да просят пари от родителите и да пускат детски на децата за да им е по леко на тях ,нищо друго, едно стихче на шест месеца/.Извинете за толкова негативния пост,но това е моето мнение Peace

# 167
  • София
  • Мнения: 10 704
Пример от вчера с болни деца 2 броя: ние компания 3 семейства с 3 деца,моето е бебе,в количка,все още не ходи сам. Момченцето на приятелите ни е на 3г и има АТВ,донесли го хората и то си седи ей така в парка и идват двама сополанковци на 3-4г макс и започват да се качват на АТВ-то-окей,супер,нека го пробват децата,да но и двамата зверски сополиви и кихат кашлят,сополите се мажат с ръце,един тон замазани седят под носа отделно, мажейки с ръце мажат и по дръжките на АТВ-то. Така,после едното идва до бебето-моят син,който аз започвам да храня в количката с пюре и започва да му дърпа играчката и да я хапе. МАЙКИ-НИКАКВИ от НИКЪДЕ не се виждат! Така ли е редно драги съфорумки да се случва? Да дам и да хапне болното,барем по-бързо се разболее бебето ми и изгради имунитет.
И да,съгласна съм че хремата е никаква в сравнение с какви ли не болести,спор няма,ама защо зорлем да си заразяваме децата.
Или друг случай-площадката пред блока,седя си аз с бебето на пейка-далече е от пързалки,люлки,разхождам го... и идва някое момиченце,момченце при нас..болнички,кашлюкат милите, пипат,лапат играчките в количката...майките..бабите хич им не пука..извинете ме,но аз не бих си позволила да причиня това на другите деца,ако моето е болно. А едно по-голямо момченце се пързаля и идва негово съучениче и го пита:Защо не си на училище? И той-ами много съм болен и демонстрира как кашля като дърт пушач...около него деца колкото щеш...
Спирам по темата. Peace

Сова ,примера с Инфекциозна беше шега.

Последна редакция: пн, 16 апр 2012, 20:43 от magnet_for_happiness

# 168
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
E, сега ти някакви крайности описваш. Не мога да кажа, че болното дете е редно да ходи да си маже сополите по играчките на децата Laughing в никакъв случай. Тук вече явно се касае за някакъв вид родителска простотия.
Имах предвид истеричния страх от доближаването на детенце, което се е изкашляло веднъж-дваж или сме чули, че майка му току що му издухала сополите.

# 169
  • София
  • Мнения: 10 704
'Кафе с мед' за съжаление не бих ги нарекла крайности,а ежедневие.Опита ми с площадки е от скоро и всеки ден има такива. Никога не съм била до крайност идиот да отбягвам болни или настинали хора,просто само защото са такива. Peace

# 170
  • Мнения: X
Аз също не съм имала предвид истерично бягане от евентуална зараза,още повече моето дете вече не е бебе.Просто ми е неприятно и аз ,лично ,не водя детето си сред други деца,когато е болно.И не мога да си обясня защо толкова малко хора спазват тези елементарни хигиенни навици,при положение,че не е никак трудно.

# 171
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
'Кафе с мед' за съжаление не бих ги нарекла крайности,а ежедневие.Опита ми с площадки е от скоро и всеки ден има такива.
Лоша работа. Много зависи и в кой район си. Живяла съм на място пълно с...прости хора /меко казано/ и наистина спасение няма.
В Изток обаче, където живеем откакто се роди голямата ми дъщеря, не мога да не отчета, че липсата на простотия /относително разбира се/ оказва своето неминуемо плодотворно влияние върху децата ни.

# 172
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз също не съм имала предвид истерично бягане от евентуална зараза,още повече моето дете вече не е бебе.Просто ми е неприятно и аз ,лично ,не водя детето си сред други деца,когато е болно.И не мога да си обясня защо толкова малко хора спазват тези елементарни хигиенни навици,при положение,че не е никак трудно.
Ако всички мислехме еднакво - светът щеше да е идеален може би....  Thinking
Аз също не водя детето си сред други деца когато е болно, а като гледам и доста хора от нашето обкръжение постъпват така, което е радващо.
Е, разбира се, в градината има все по 1-2 деца, които целогодишно си ходят я със сополи, а с влажна кашлица.... Tired

# 173
  • Мнения: 52
Ние вече рядко ходим по площадки,но преди съм ставала свидетел на много грозни сценки,и то от едно  и също дете и майка.Например идват на площадката въпросната майка и дете\6 годишно момиче/,с една приятелка на майката,която има две момичета на 7 и 4 години.Децата сядат в пясъка,и започват да играят,при което 6 годишното започва да удря 4 годишното,майка му на реагира,но когато 4 годишното го отблъсна от себе си за да се защити,майката на голямото започна да крещи,че видите ли,то я гушкало.Е не го разбирам това гушкане с блъскане,и хвърляне на пясък.И това не е единичен случай,това дете винаги се държи отвратително с всички деца,и майка му никога не взема отношение,но когато друго дете го блъсне,или удари майката скача като орлица,и започва да крещи да си тръгвали ,защото там децата са лоши,и само удрят.Детето е много разглезено,и прави много лошо впечатление.Когато нещо не стане както то иска,започва да удря,и блъска безразборно,нарича майка си по име,и на края се налага майка му буквално да го  из влачи от площадката,хулейки другите деца,че са лоши,и невъзпитани.

# 174
  • София
  • Мнения: 5 762
Болната ми тема,връщам се да изчета и после ще коментирам.


Страшно много теми са засегнати и едва ли ще успея да обхвана всички. За мен не е нормално детето ти да е агресивно,да посяга на другите деца и ти да си стоиш и да гледаш безучастно. Правя забележки на чуждите деца,когато няма родител ,които да им направи. В единия случай попаднах на разглезен хулиган на видима възраст 6-7 години,който след моя забележка да не удря дъщеря ми на 1,5 се тръшна да реве на земята.Майката дойде и се опита да ме обвини едва ли не във физическа саморазправа. Най-спокойно и казах да си гледа детето и тогава ,чудесно щеше да знае какво е станало.
На детските площадки играчките са общи и уча на това дъщеря ми,както тя иска да си играя,така и други искат.Научила съм я като се полюлее малко и има друго дете да иска на люлката да слезе,за да се полюлее й другото,после тя пак ще се качи.Ако я оставя тя 3-4 часа няма да слезе от нея. Като влиза в къщичките да не тръшка вратата пред децата и да не им позволява да влизат ,и да се опитва да ги удря. Мен лично ме дразни мисълта на някой родители,че щом детето първо е стигнало до някоя играчка,тя е негова и е в правото си да се бие за нея и да не може друг да я ползва.
Видимо болните деца на детска площадка ме ужасяват,защото съм се нагледала на зелени сополи и кашляници в лицата на другите.Веднага извеждам дъщеря ми от такова място.Проблем е,че и в детската градина това се счита за нормално.На есен ще повдигам въпроса колко нормални са зелените сополи и как били признак на ЗДРАВЕ.
Някой напред много правилно го беше казал,че проблема е нежеланието на родителите да се занимават с възпитанието на децата си,отделен е въпроса,че някой наистина са си простаци и отглеждат такива деца.

Последна редакция: ср, 08 авг 2012, 16:34 от mikimik

# 175
  • Мнения: 1 404
Аз за това не излизам на площадките в квартала, защото нервите ми не издържат на простащината на родителите. Да седиш и да плюеш семки по детето ти, което седи долу на асфалта и се рови в боклуците... Или са се правиш, че не виждаш как синковецът ти бута друго дете от колелото му и просто го взима.....  #Crazy #Crazy #Crazy Sick

Предпочитам две-три приятелски семейства, с които да излизам  и това е......

# 176
  • Мнения: 210
И аз избягвам повечето площадки в квартала. Ходим в двора на едното училище - спокойно и чисто, няма майки които да "люпят" семки и да хвърлят по земята обелките от ФФФФафлите на децата си. Примера ми е от снощи - още съм бясна. по стечение на обстоятелствата се наложи да постоим 30 мин. на едната квартална площадка. Детето ми е на година и половина. Взе си за навън една от тези колички, върху които се сяда и се бутат с крака. Покара я на площадката малко и я остави. Количката е на около 2 метра от мен. Горе-долу на същото разстояние са и две майки. По едно време две деца на около 3 год. отиват към количката на моето дете. Не им обърнах внимание, защото си помислих че искат да се повозят и те - няма проблем, знам че чуждите играчки са ПО-хубави, там където ходим с детето ми, децата си разменят играчките и няма никакъв проблем някое детенце да вземе наша играчка. Какво бе изумлението ми, когато едното започна да рита колата, и то с такава сила че тя взе да се преобръща по асфалта. Тя се преобърне, то я заобикаля от другата страна и я рита отново. Огледах се някой родител да реагира - никой. Направих му един път забележка, последва втора (държа да подчертая че бяха със спокоен тон), последва трета забележка - реакция от родител все още никаква. Накрая не ми издържаха нервите и тръгнах към колата и детето. Задържах го за ръката, за да предотвратя поредния ритник и взех колата и започнах да обяснявам, че така не се прави, при което то взе да ми обяснява, че то си има похабява кола и т.н. Едва в този момент, едната майка, която беше на около 3 метра от цялата ситуация, се обади - "Ела (името на детето), остави тази играчка, виж че лелята не си я дава." Меко казано онемях и побеснях. АЗ ли трябва да уча чуждите деца в присъствието на родителите им, кое е редно и кое не. На моето дете не му давам да си чупи съзнателно собствените играчки и постоянно обяснявам, че не се хвърлят, ритат и т.н, а какво остава за чуждите такива. И накрая излязох аз виновна, че видите ли не давам на детето да си поиграе.................  Нагледала съм се на такива случки и направо онемявам от  на повечето родителите. На 3 години чупи и роши, на 10 ще разчлени или запали живо животно, а на 20 ...... какво да очакваме.

# 177
  • София
  • Мнения: 5 762
Най-много ме притеснява,че "виновните" станахме малцинство.Проблем ми е,че детето гледа как по-големите му посягат и то след това се опитва да прави същото с по-малките.За това съм постоянно до нея да й се карам.

Последна редакция: чт, 16 авг 2012, 09:48 от mikimik

# 178
  • Мнения: 1 404
Аз направо не знам, утре, като тръгне детето ми на училище, със същите тези деца, какво ще му се случи...
Наскоро нали имаше един случай във Видин, където баща спрял сина си от училище, заради системен тормоз...

# 179
  • Мнения: 22 511
Вчера сме излезли в кварталното кафене с площадка.
Имаше едно едро момче за възрастта си (6г) и няколко момиченца (3г).
В един момент момчето удари едно от момиченцата на пързалката. След това силно оповести поне 10тина пъти, че я е ударил. Момиченцето естествено се разплака, майка му го взе.
Майката на момчето не реагира по абсолютно никакъв начин. Дори след като слезе от пързалката го погали по главата.

Общи условия

Активация на акаунт