Отговори
# 30
  • Мнения: 359
Betta  Hug Кажи как ги правиш тези работи? Болна, кашляш, с главобол, а ние получихме колетче със страхотни дървени играчки и картичка от вас  Hug Бях с Дени като го взехме от пощата и той пръв ги видя, много му беше трудно да си избере кое е за него - иска и кончето и колата  hahaha Докато си кара колата си прибира кончето в джобчето никой да не му го пипа. Ади разреши чуденето му като си избра кончето, яздихме го тази вечер и тя се заливаше от смях. Много ви благодарим  Hug Хайде оздравявай бързо!
По анкетата на Commelina
Давате ли вече, ако не, кога смятате да давате:
1. Сол - да, по малко
2. Захар - не (нито кексове, нито бисквити, нищо не давам). Само баба й веднъж й беше дала бисквити зад гърба ми.
3. Мед - да, по 1 лъжица в попарата от време на време
4. Белтък - да и сварен за закуска и в готвено ястие
5. Прясно мляко - да. И палачинки яде и си го пие сутрин на закуска
zvezdaa относно приспиването съм се хвалила и преди, че за нас настъпи розов период  Laughing През деня заспива в количката докато се движим, вечер я кърмя, оставям я в леглото със светещата костенурка и една музикална играчка и си заспива сама.
VSD  Hug За приборите за хранене аз ползвам метални чаени лъжички, виждат ми се идеални като големина. Но на този етап Ади предпочита да се храни с ръце - слагам й на таблата да си взима сама, а аз я храня с лъжичка.
Мама Веси, класическа музика пусках преди много на Дени, бяха ни любими "Кармина Бурана" на Карл Орф и "Четирите сезона" на Вивалди. Сега обаче Дени много харесва детски песнички и основно такива слушаме.
Скрит текст:
Не мога да не ви пусна един линк, много рядко я намалят тази зебра. За сравнение колко струва в БГ - http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/products_id/3327

# 31
  • София
  • Мнения: 2 348
Скок!

# 32
  • Мнения: 44
Сабрина  Hug дано да ви е харесал подаръкът! От сега да си знаеш, че добавям вместо букет на теб, като мамата на рожденика ни-късметче, една книга да ти изпратя! Simple Smile

Stacked,  6-7 книги !!!  Shocked Ама браво на теб!   bouquetКога си успяла, мислех, че си на 30 и няколко, не на 50 и отгоре Wink Значи просто няма начин да не дойдеш на общия рожден ден, и ще има много какво да ми/ни разкажеш !  Hug Дотогава ме потърпи още малко да продължа да съм мистериозна  - а мен питаш ли ме какво ми е от любопитство - цели 6-7 имам да гадая какви ли са! Wink Hug
 Благодаря много за интереса и на другите мами, ама моля ви за още малко търпение.

Racholinka, браво на тази наша Маринелс за онази тройната изненада! Да оздравява Коко  Hug
Мама Веси, забравих да кажа, че Вики много е напреднал с кубчетата! Браво!   bouquet


Анкетата на Комелина:
1. Сол - съвсем малко
2. Захар - директно не слагам захар  в нищо, а иначе - рядко  бебешки бисквити и само 1/3 до 1/2 кремче от кухнята давам на ден, не цялото)
3. Мед - не
4. Белтък - яде го в застройките на супите от кухнята, иначе не давам
5. Прясно мляко - пак в техните застройки и правени пюрета, иначе сме си на АМ

3, 4 и 5 няма да ги въвеждам скоро, нито ще увеличавам количествата на солта и захарта.

# 33
  • Мнения: 57
Хайде и аз в новата тема. Хиляди благодарности на марис   bouquet

И веднага към днешните мартенчета - Виктор, Димитър, Крум и Атанас - да са живи и здрави, и да растат много обичани, безгрижни и щастливи. Весело детство, сладури  Hug

Сиренце, само аз не знам май, че пишеш книга  ooooh! Кога ще ме/ни осветлиш повече?

джоузи, днес като си тръгнахте 30 мин обикаляхме парка да търсим бебето, т.е. Ради  Crazy И като не го намерихме, Дали се предаде и заспа. Но като се събуди и продължихме, та до вечерта вече казваше спокойно бе-бе. До сега бебетата бяха само бе  Crazy И като я питам къде е бебето и тя показва навън.

Amorevole,   bouquet изчетох всичко, което си написала и някои неща ми бяха много полезни и интересни. Аз все още не мисля за окончателно спиране на кърменето, но полека-лека ми се иска да намаля броя на отделните кърмения. Дали обаче все още не е съгласна, та ще действам бавно.

# 34
  • Мнения: 24
Честит Рожден Ден на малките слънчица на адаша Вико  Simple Smile Крум  Simple Smile , Димитър  Simple Smile и Живко  Simple Smile Да растат все така умни и жизнени, за радост на всички.

И за прекрасните мами:


Марис Прекрасна тема  Hug Майски  Hug Ама я се разпиши то бива скитосване ама това вашето на нищо не прилича. Ще ми направиш снахата хаймана  hahaha

Вики днес го водих на доки и се оказа зачервено гърло  Sad Най го мори хремата. Но днес цял ден е с Т и не ми е слязъл от ръцете, а майсторите не престанаха да чукат. Вечерта се предадох и му дадох Панадол за да му олекне и на него и на мен.  Tired

Бедствие Много добре те разбрах.  Но не забравяй, че ние сме най строгите си съдници.  Hug

Томасито  Peace

Анелиса, Редрени Страхотни торти  Peace

Рачолина Страхотен е Коко  Hug

Пипилота Изглеждате страхотно  Hug

Amorevole Много ти благодаря  Hug

Скреч
Цитат
Мама Веси, кажи, ако искаш, какво е положението с кърменето при вас и какво искаш да бъде. Така може миналите по този път да дадем някой конкретни идеи, които са проработили при нас. Например напълно ли искаш да отбиваш или само някои кърмения не са желани. Ти ли го искаш или по-скоро роднините/приятелите те карат да се чувстваш така; правила ли си някакви опити до сега и как реагира детето; за в момента ли питаш или някога в бъдеще?
 МММтака какво е и какво искам  Laughing Ами искам да не се буди нощем да го кърмя, ама уви.  Mr. Green Все още не мисля да го отбивам напълно. Но виждам, че има белези за отбиване. Не е пристрастен и мога да го разсея. Суче само за заспиване, но може и да не суче за да заспи. Мисля че най трудно ще ми бъде с вечерното и нощното хранене.  Макар че успях да го редуцирам до 1 хранене нощем, не мисля че ще стане толкова лесно. И не нямам никаква драма с роднини, приятели и т.н.  твърде много се борих за да го кърмя толкова време, за да се оставя някой да ми влияе  Mr. Green  Идеята ми беше, когато реша да го отбивам, как да процедирам. То вече сме започнали откакто сме въвели твърдата храна. И тъй като не искам да става от раз спирането. Трябва ли да го кърмя примерно през вечер  newsm78 защото предполагам че това ще ми е последното останало кърмене. После през 2 или след като е останало примерно само 1 кърмене, мога да го спра без проблем от раз.  newsm78  Просто искам да съм подготвена теоретично.  Peace

Защо всички полкова се впрегнахте от една дискусия  newsm78 Нали не сте си мислили че никога няма да сме на различни мнения  newsm78 При наличието на толкова жени на едно място е направо наивно да се мисли така  hahaha Аз пък мисля че е хубаво това. Защото всеки може да си даде сметка за доста неща и да се погледне от страни, който иска де  Mr. Green  Това, че сме на различни мнения може да ни бъде и от помощ - научаваш неща за които не си се сетил.  Peace

Лилинчо Хич не ми завиждай за ремонта  ooooh!  От 2 г. вече откакто сме в новата къща не можем да се видим в готов вид.  Whistling А преди това още 6 в старата  Crossing Arms И вече ми е писнало. Но не това е проблема. Проблема ми е ХИГИЕНАТА. Не мога да разбера тези работници някога къпят ли се  Sick Хем не съм в помещението при тях и вратата е все затворена, но в редките случаи когато се налага да се отвори ....... Sick  Sick  Sick Офффф ще трябва да ги изтрая още няколко дни. Но важен е резултата.  Peace

И за "баналната" анкета  Hug
1. Сол - По-малко слагам не винаги от както стана на 1г.
2. Захар - Кафява по малко от както стана на 1г.
3. Мед - НЕ
4. Белтък - в обща храна
5. Прясно мляко - малко от време на време от както стана на 1г.

Бета Оправяй се  Hug

Сиренце Ей сериозно ли  Wink Жалко че сме се разминали. Аз като те видях си тръгвахме. Следващия път, ще съм на линия  Peace

Още нещо щях да пиша ама забравих какво  newsm78
Айде стига толкова лека и спокойна нощ.

# 35
  • Мнения: 44
ЧЕСТИТА ПЪРВА ГОДИНКА НА ТЕОДОР НА STACKED!!!   nbirthday  baloni happy bd
ДА РАСТЕ ЗДРАВ, ОБИЧАН, УМЕН, ЧАРОВЕН И ДОБЪР ЗА РАДОСТ И ГОРДОСТ НА СВОИТЕ РОДИТЕЛИ!!!  

ГОЛЯМ   ВИРТУАЛЕН    bouquet  ЗА МАМА STACKED!!!  Hug

ЧРД И НА ДРУГИТЕ БЕБОЦИ, РОДЕНИ НА ДНЕШНИЯ ДЕН!   ura

# 36
  • Мнения: 77
Добро утро момичета!!!

Честит рожден ден   bigdance2 на Теодор на stacked   ura !!!

Ето и нашето подаръче от форумското ни другарче :

Благодарим много, Калоян веднага се заигра с играчката!  Hug

И за "баналната" анкета  Grinning
1. Сол - По-малко слагам,но не винаги /от както стана на 11м/.
2. Захар - не слагам на нищо!
3. Мед - НЕ
4. Белтък - НЕ
5. Прясно мляко - НЕ

# 37
  • Мнения: 10
Честит рожден ден, с малко закъснение на малките юнаци Вики на redreny2000, Крум на Стихийно бедствие, Живко на Надя81, Димитър на Сабрина1! Растете много здрави, щастливи и умни дечица за радост на мама и тати Hug
Честито и на днешния рожденник Теодор на Stacked! Много здрав и усмихнат да расте Hug

Сиренце, Stacked, поздравления за творчеството  bouquet

И да питам има ли някой без цикъл все още? Аз взех вече да се притеснявам Rolling Eyes

Вики вече е по-добре, изчезнаха хриповете, но до неделя сме си на АБ.
Бързо оправяне и на другите болнички Hug
По анкетата: Сол - в минимални количества, Захар - също, Мед- не, -Белтък - в общата храна, Прясно мляко - в кремчетата от кухнята.
В това хубаво време сме почти по цял ден навън Simple Smile Добре че Вики свикна да се вози с количката и си спинка по 2 часа на въздух Simple Smile

Хубав ден и много разходки Sunglasses

Последна редакция: сб, 24 мар 2012, 09:29 от matza83

# 38
  • София
  • Мнения: 160
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕ НА ТЕОДОР НА STACKED! ДА Е ЖИВ И ЗДРАВ, ВЕСЕЛ И ИГРИВ!

Благодаря на всички за пожеланията!

Ето и снимки от форумските ни изненади. Първата е от Момчил на Mur, а втората от Анастасия на marinles.





Пуснала съм повече снимки във фейсбук, че там е по лесно. Предварително се извинявам на четящите само тук.

Ние продължава с празненствата с бабите и дядовците. Три дена яли, пили и се веселили Laughing

# 39
  • Мнения: 45
Добро утро!
Честит 1-ви рожден ден, Тео! Stacked, да ти е живо и здраво, весело и засмяно порасналото момче!
Честит 1-ви рожден ден и на всички форумни другарчета, които пропуснахме да поздравим!


Темата, докато не ми е проблем, ще я пускам, че да не ни забравите  Wink
Да се похваля и тук - Петьо и той вече прави по няколко крачки, във ФБ съм пуснала клипче Grinning
Нямам време за повече  Sad
Хубав ден и  Hug

# 40
  • Мнения: 2 214
Искам да благодаря на всички които честитиха рождения ден на Хането!
Въпреки че аз не съм редовна и не честитя всеки ден, беше ми приятно да чуя и някой от вас по телефона Heart Eyes Викам в света на Интернет няма нищо скрито покрито, включително и телефоните ни:)
Отделни благодарности на migeo за прекрасните играчки за Крум, най вече ти благодаря че направи и за Емил, защото не знам как иначе щях да ги разтървавам.
Благодаря за доминото и хубавите пожелания и на Лъки
Ето подаръците ни

На Крум му хареса

Черпя ви с нашата торта, не съм правила особена защото исках и Крум да яде, а знаете че съм малко шантава и затова я правих само от неща които за него са позволени.


На анкетата ще отговоря вечерта

Последна редакция: сб, 24 мар 2012, 21:27 от г-жа Стихийно бедствие

# 41
  • Мнения: 30
г-жа Стихийно бедствие ,сетих се аз впоследствие,че не съм си написала ника Blush.Сънчовците за Крум и Емо,ролевата играчка(гледам,че си я е хванал  Heart Eyes) и картичката с калинката са от нас с Бобо  Blush.Радвам се че са ги харесали  Hug

# 42
  • Мнения: 24
Влизам само да пусна едно нещо което бях чела преди време.  Hug

Цитат
ОСОБЕНА МАЙКА
През тази година 100000 жени ще станат майки на деца-инвалиди. Мислили ли сте някога по какъв критерий ще бъдат избрани тези майки?

Представям си Бог, как се рее над земята ...
Внимателно наблюдава и диктува на своя Ангел разпореждания в огромната "Книга на Живота":
"Лиза Науман - син, ангел-хранител Матеас.
Уте Ферстер - дъщеря, ангел-хранител Сицилик.
Карола Болман - близнаци, ангел-хранител ... Ммм, дай им Хералд, той е свикнал с проклятията."
Накрая Бог назовава едно Име и казва с усмивка:"На тази ще дам дете-инвалид." Ангелът се учудва:"Защо точно на нея, Господи? Тя е така щастлива!" "Именно затова - отговаря Бог. - Мога ли да дам дете-инвалид на майка, която не познава смеха и радостта? Това би било ужасно!"
"Но ще има ли тя нужното търпение?"- пита Ангелът.
"Аз не искам да бъде прекалено търпелива, иначе ще потъне в море от самосъжаление и отчаяние. Когато първият шок и гневът поутихнат, ще се справи превъзходно с всичко. Наблюдавах я днес. Има понятие за самостоятелност и независимост, които са така редки и нужни на майката. Разбираш ли, детето, което ще и дам, ще живее в собствен свят, а тя ще трябва да го заставя през цялото време да живее в нейния и това няма да е лесно."
"Но Господи, доколкото знам, тя даже не вярва в теб!"
Бог се усмихва:"Нищо, това е поправимо. Тя е наистина подходяща. У нея има достатъчно егоизъм."
Ангелът затаява дъх:"Егоизъм? Нима това е добродетел?"
Бог кимва:"Ако тя не се разделя понякога с детето, няма да може да понесе това. Ще се нуждае от особена помощ.
Тя още не знае, но ще бъде и за завиждане. Няма да възприеме първата произнесена от детето си дума като разбираща се от самосебе си, а като чудо. Ако описва на сляпото си дете цъфтящо дърво или залеза на слънцето, тя ще вижда това по начин, по който малко хора са способни да видят творението. Ще и бъде разрешено да осъзнае всичко, което знам Аз: Невежество, Ужас, Предразсъдък. И и разрешавам да се извиси над това. Тя никога няма да е сама. Аз ще бъда при нея всеки ден от нейния живот, всяка минута, защото тя ще върши на земята моята работа така превъзходно, все едно е тук, редом с Мен."
"А кой ще бъде ангел-хранител на това дете?"- попитал Ангелът.
Бог се засмял:"Огледалото ще бъде ли достатъчно?"

# 43
  • Мнения: 857
Честит 1-ви Рожден Ден на Теодор на Stacked!!!
Да расте умен, усмихнат и щастлив!!!



За общия РД на софийските мартенчета (ако искат и мами от други места могат да заповядат Hug) съм на едно мнение с jozzy, предпочитам да е навън, дори ако трябва да го отложим заради неподходящо време. Дали е събота или неделя за нас е без значение.

За анкетата:
1. Сол - слагам малко, от както стана на 1 год.
2. Захар - не съм слагала, но се каня да започна да му правя разни неща, които изискват и малко захар.
3. Мед - няма да давам преди 2 год.
4. Белтък - давам му храни, в които има яйца
5. Прясно мляко - още не съм му правила нищо с мляко, но както и със захарта ще започна по-малко вече
Утре например мисля за закуска да направя макарони на фурна с малко захар и мляко, че не знам какво да предлагам вече.

Прибори за хранене - подариха ни виличка и лъжичка на Нук, които ми изглеждат подходящи, но още не сме ги пробвали, че ми е по-лесно аз да го храня. А и той доскоро изобщо не проявяваше интерес да опитва сам. Едва от няколко дни посяга да вземе с ръчичка.

Amorevole, благодаря ти много за насоките за отбиване, че рано или късно и ние ще трябва да минем през този етап.

# 44
  • Мнения: 3
Здравейте,
записвам се направо в новата ни темичка, за да не ви изгубя дирите Wink После ще се върна да чета и в предишната тема. Но не ми убегна от погледа хубавата новина- Кати, много се радвам  bouquet
Наистина, когато много силно искаме едно нещо да се случи, то става!
Искам да честитя рождените дни на всички пораснали мартенчета, макар и със закъснение, но от сърце. Бъдете здрави и щастливи деца, и нека детското пламъче винаги да гори.
Специални поздрави за нашето форумно другарче Калоян, и неговата мама! Бъди винаги едно весело и щастливо дете! Радвам се, че играчката се е харесала. А картичката е по идея на Александър, както се вижда дейно взе участие и в лепенето. А пращането на пакетчето поверихме на племенника, тъй като ние вечерта потеглихме на дълъг път, и много се надявах да е на време за празника. Прегръдки от Елица и Александър
 По- късно ще кача и малко снимки и от РД на щерката, но вев ФБ, защото тук не съм сигурна, дали ще стане.
 Хубава вечер на всички

Общи условия

Активация на акаунт