Отговори
# 720
  • България моята родина
  • Мнения: 201
Писах един път сесията изтече,че нета ми заби.Писах втори път малкия изключи лаптопа,сега дано успея да си напиша всичко.

Споделих с вас как ме критикуват за кърменето,но днес се случи нещо,което ме накара да се замисля дали не съм грешала.
Отидохме днес за имунизация и доктора ни изпрати на изследвания,защото малкия не бил добре.В болницата казаха,че за 4 месеца малкия само спада на кг,сега е 9.760.Искаха да остане в болница,защото не било нещо наред за изследвания.Като чух това се разплаках,такава съм си,а що се отнася  и до детето. Cry Престоя в болницата бил 300 евро без изследванията,но докторите се опитаха да помогнат и да намерят друго решение.В четвъртък ще правим тест и ще видим резултатите.Те мислят,че не се дължи на това,че яде само мляко,а на някаква алергия или нещо друго,но аз си мисля,че не му стига само млякото за да качва.Консултирах се и с личния в Бг,но и той иска да чуе резултатите от теста.Най-тежкото е че аз се чувствам отговорна ако наистина му има нещо и плача цял ден. 

# 721
  • Мнения: 24
Привет  wavey

Сиренце Честити ви ходещо крачета  Hug Да крачи смело на пред.  Hug

Ивелина Аз още кърмя, макар и не през деня. Но не виждам проблем. Повечето в БГ така реагират. Сякаш е нещо срамно и неправилно. Важното е ти и малкия как се чувствате. Ако ви е добре игнорирай нравоученията, ако можеш. Попитай какво по точно го притеснява мъжа ти? Да не би просто да се влияе от БГ роднините?
А по въпроса за болницата защо са решили, че нещо не му е наред  newsm78 само заради кг ли  newsm78 Защото Вики преди 2 седмици беше 10кг., но не мисля че нещо не му е наред. Това си до дете и не може всички да са на едни кг? За алергията тя не може да се получи от кърма, ако има такава то е било чудесно, че е бил почти само на нея. От глад децата пищят, реват и т.н. и определено няма алергия от глад, поне аз не съм чувала. Пиши повече подробности.  Hug

Скреч Аз съм установила за себе си, че колкото съм по натоварена, толкова съм по организирана и смогвам със всичко. И явно в момента това ми липсва. И за това от време на време изпадам в черна дупка.  Rolling Eyes

Бета   И Вики е такъв любвеобилен, за разлика от кака си, която не даваше да я гушкаме въобще. А само как обича да целува  Hug А за Готик метъл групата макар да не си падам много по тази музика, да ти кажа много ми се ходи на концерт  Grinning Така че споделяй  Peace

Ена
Цитат
Ох, вярвайте ми, имам нужда понякога да не чувам  мрънкането , рева, капризите и инатите на децата. Не мога да си почина, ако с едното око съм при тях, с другото в монитора , примерно. Все се наслушвам да не става нещо нередно, не мога да се отпусна. Затова казвам, че не съм супер мама-не мога да правя всичко, което искам в тяхно присъствие. Имам нужда да оставам сама.
Установих че и аз съм така. не мога да се отпусна явно и аз съм непрекъснато нащрек. Вчера баща им си дойде по рано от работа, т.е. към 17ч си беше в къщи. Олелееее ама то било супер, толкова работа успях да свърша, че сама не можах да повярвам.  Сега разбирам колко е хубаво таткото да се прибира рано от работа, ама нямаааа.   Laughing

Още нещо щях да пиша обаче не се сещам  newsm78

Хайде лека вечер!

П.П. Редрени и аз съм за рецептата  Hug

# 722
  • София
  • Мнения: 160
Момичета,
По-късно, като заспи Виктор, че не ме оставя на компа, а през телефона не ми се пише.

# 723
  • Бургас
  • Мнения: 839
Здравейте, момичета,
отдавна не съм писала, но Преслав още не ходи и страшно се уморявам покрай това превиване на две и обикаляне, където се сетите.  Grinning (не че това ми пречи да пиша във форума, де, но нещо нямам вдъхновение).
Нас също ни мъчат зъбки, дори дигна температура и отказа твърда храна.
Всъщност нищо от детската кухня не яде  Thinking Съжалявам, че го записах - баща му изяжда това, което вземаме  Laughing

ino4kada
, много сте хубави, честито християнче.
Относно кърменето - и през деня кърмя, вечер по няколко пъти. Искам да го отбия, но той май е на съвсем друго мнение.
  bouquet

# 724
  • София
  • Мнения: 160
Привет, момичета!

Не че Виктор е заспал вече, ама съм го оставила да си беснее малко сам и при нужда ще ходя, че вече трета вечер няма заспиване, дано днес не бие рекорда от 00:10. Опитах всичко, което досега е работило и нищо.

Така, рецептата, която аз правя малко на око:
1 яйце
1/2 кофичка кис. мляко, може и малко повече.
1/3 мая
2 ч.ч. брашно като за начало, в които натрошавам и овалвам сирене
масло сложих на око, да кажем 30гр.
След това прибавям брашно, колкото е нужно и доомесвам.
От готовото тесто правя топки с намаслени ръце, оставям ги да втасат, намазвам ги с жълтък, разбит с малко прясно мляко и пека на 180 градуса до готовност.

Стават и със сирене, и с кашкавал, но май със кашкавал са по-хубави. Може следващия път да пробвам и с двете.

А ако ще се чудите какво да правите белтъка от второто яйце, просто го прибавете към сместа и увеличете брашното.

Спокойна вечер Hug

# 725
  • Мнения: 138
Отидохме днес за имунизация и доктора ни изпрати на изследвания,защото малкия не бил добре.В болницата казаха,че за 4 месеца малкия само спада на кг,сега е 9.760.
За 4 месеца с колко кг е спаднало теглото му? Ти забеляза ли си нещо да не е наред? Сподели повече ако искаш, струва ми се, че те тревожат излишно.
А ако говорим за общо тегло, мисля, че ние с нашите 8600 гр. водим класацията на най-фино мартенче.

Сиренце, честити ходещи крачета на Марио. Да го водят все към верния път.

ino4kada, честито християнче. Много е сладка бялата феичка

....За капак като се прибра казва защо не си ми казала,че искаш да го погледам.Ем то трябва и да се сеща човек,когато работи по 10 часа не го закачам за малкия,но при положение,че седи вкъщи нищо не му коства да го погледа...
На повечето мъже трябва да им се каже в прав текст какво искаш да направят. Не разчитай да се сетят. Казвай си и ще видиш, че е по-лесно и за двама ви  Peace
Жените искат никога да не ги питат какво искат  Twisted Evil Ей, не го осъзнаха това нещо тези мъже  #2gunfire

вашите деца как се държат в банята под душа. Защо моят изпада в истерия? Когато е във ваната се забавлява, но когато го къпя прав под душа започва да пищи  newsm78

Последна редакция: ср, 16 май 2012, 00:30 от lilyrose

# 726
  • София
  • Мнения: 2 348
Ivelina9292Hug за теб и за детето! Пожелавам всичко да е наред! А как така бил спадал 4 месеца? Малко подробности може ли, ако е удобно?
 

# 727
  • Мнения: 44
Ivelina  Hug, пожелавам всичко да е наред с малкия и всичко това да е някаква фалшива тревога от свръхпредпазливост на гръцките лекари. Ако той си е папкал и твърда храна, няма причина да се самообвиняваш за кърменето. Дано много скоро да пишеш, че сте добре.

Иночкада, много е сладка Даричка  Hug И мама-та също  -   bouquet ; и баткото - и той!  Честото да ви е християнчето!


Мами, благодаря от сърце на всички, които ни поздравиха за ходещите крачета   Hug

Мур, точно това и аз щях да напиша за мъжете  - дори и на най-добрите и грижовни мъже, трябва да им  се дава тон. Жалко, че си е ударил така муцунката сладкия Момчилчо, ама ще падат - няма как. И Марио падна изцяло по гръб,  на глава по тила, с цялата си тежест, ама добре, че беше на тартановата настилка.

Катуолк, е как така нищо не яде от кухнята? Да не би да не ви е толкова добра храната конкретно във вашата детска кухня? Сигурно ти си му готвила много по-добре преди това, или и от твоето не иска?  newsm78 Ние тази седмица взимаме по два купона (за обяд и вечеря), и само единият десерт ни остава. Ама нашата наистина е добра - всеки път искам аз да я хапна Wink

Лилироуз, и при нас е така - обича водата, но трябва да слагам ръка пред душа, за да я разпрьсквам, защото силната струя върху него го плаши.
Женичка,  за личната карта, ако не е късно вече - Свети Антон

Стихийке, къде се губиш - как е Крумчо, а баткото?

А много отдавна, когато обсъждахте зелето, и някои от вас пазеха бебоците от него, забравих да ви питам, защо от зелето ги пазим, а броколото (което е вид зеле) е един от първите зелени зеленчуци, които въвеждаме?  newsm78

# 728
  • България моята родина
  • Мнения: 201
Снощи се разрових в нета,за да прочета малко повече за теста,който ще правим утре.Оказа се,че е тест за алергия към глутен.Четох и симптомите,имаме ги повечето и явно и лекарите са го забелязали.Ако е това значи не в кърменето е проблема.Не съм много запозната с непоносимостта към глутен,а и вкъщи няма никой алергичен към него.
Сега да отговоря н въпросите ви.Малкия до сега е опитвал всякакви храни,каквото ядем ние това и той,обаче никога не е надвишавал 6 малки лъжички от нашето ядене.Така денем нощем се кърмим.
промяна,която забелязахме с мъжа ми е че от няколко дена ака постоянно докато сменя памперса и пак и има едно аки като желе жълто или зелено на цвят.Не знам може и да си втълпявам вече,но и това е от признаците за непоносимост към глутен.Утре ще мога да кажа със сигурност какво е.Благодаря на всички за подкрепата. Hug

# 729
  • София
  • Мнения: 160
lilyrose, за душа Преди няколко седмици, като бяхме на почивка и решихме да пробваме. Първият път в началото малко се дърпаше, но полсе така се отпусна в баща си. И вече редуваме, ту под душа, ту в коритото. По принцип се дразни, като му мием главата, затова гледаме, когато ще я мием да го къпем в коритото. Обикновено този ритуал под душа е с баща му, че е тежък, но и аз пробвах и направо ме е яд, че не пробвахме по-рано, когато marinels споделяше, че се къпят така Wink

Ivelina Hug

# 730
  • Плевен
  • Мнения: 197
Здравейте момичета и малки дечица,
присъединявам се към вас с много въпроси и несигурност. Осиновихме момченце - мартенче. От два месеца вече сме заедно вкъщи и свикваме един с друг. До този момент четях основно в темите за осиновени деца, но тъй като децата ни на една и съща възраст са с различно развитие, предпочитам да правя сравнение с децата, отглеждани в семейство.
Какво може да прави Марти
- пълзи с висока скорост
- Прави опити за крачки - до 2 крачки между двама души, но много неопитни
- Казва несвързано ма-ма, ам-ам, ба-ба, да, не, найн, дайн и други производни и всички гласни вокали
- играе с топка и едно влакче, всички останали играчки не се радват на внимание. Любимото е шише от мин.вода с марко ориз вътре...
- Не е захранен още с повечето неща, защото в дома не ми казаха с какво е захранен и реших да захранвам отначало, за храната ми казаха само, че е на кисело мляко и че вече е въведен глутен. Отказа пюретата с месо, но аз ги давам разбъркани в домашна зеленчукова супа. Храня го с лъжица откакто е при нас преди това се хранеше с биберон с пасирано храната и десерта заедно. Вече отделих храната от десерта, но определено харесва повече сладките неща.
- спи непробудно нощем от 20ч. до около 7.30-8.00. През деня понякога спи 2 пъти, понякога само по веднъж-няма точен режим, но спи около 2 часа през деня
- залъгалка не използва, но и двата палеца са в устата, чак мазоли има, в процес на отказване е , но за сега без успех
- Взехме го с 8 зъба, вече са 13, с едва показал се 14-ти
ще изчета темите ви назад за захранване, но моля за коментари по развитието и на какво да наблягам  bouquet

# 731
  • София
  • Мнения: 2 348
sirence, аз отдавна давам зелеви. И боб, и леща също. В общи линии само боклучава храна не давам.

Ivelina9292, често(по незнайни причини) щом има кърмене, хората винаги търсат първо в него източника на проблеми. Не знам защо. Кърменето е биологична норма. Не е нито панацея, нито е гаранция, че няма да има проблеми, които пряко или косвено зависят от него. Но все пак е нормата, базата. И понеже кърменето е "нормалност" , редно е, ако има проблем, той да се търси другаде, а ако не се открие, тогава да се прави ревизия на "нормалностите" и да се търсят аномалии там.
 Това всъщност го пиша не конкретно към теб, а си изказвам мислите "на глас", защото от както съм във форума се начетох на такива изводи - бебето не спи, защото го кърмя, бебето не расте, защото го кърмя, бебето има колики защото го кърмя, бебето не яде твърди храни, бебето, ака/не ака защото го кърмя, бебето плаче, защото го кърмя... косъм да порасте накриво, хората първо гледат да "обвинят" кърменето. Ако се докаже невинността на кърмата и кърменето, тогава търсят проблема другаде.

*snezhinka* , честито семейство на вашето мартенче! Много здраве и щастие ви желая! Нещата, които описваш са достижимите и за нашите деца, със свои си индивидуалности. Може да се почувстваш по-спокойна, ако не прекаляваш с вталяването какво трябва да постигне, а се радваш на това, което може. Това, което споделяш за храненето, ме натъжава(как смесвали менюто и го дават всичко заедно в шише)  Confused . Може би, ако започнеш с опитите да му даваш парчета храна, би било от полза за развитието на детето. Също да го насърчаваш самО да посяга към храната си и да взима парчета. Така може да добие увереност, че и той има контрол над храненето, и над неща, които пряко го засягат, а не е просто вкарване на количество калории в устата от някой друг.

# 732
  • Мнения: 3 622
За 4 месеца с колко кг е спаднало теглото му? Ти забеляза ли си нещо да не е наред? Сподели повече ако искаш, струва ми се, че те тревожат излишно.
А ако говорим за общо тегло, мисля, че ние с нашите 8600 гр. водим класацията на най-фино мартенче.

Не мисля че килограмите са проблем, защото Алекс преди два месеца на годинката беше 7700
След две седмици сме на консултация, но като го тегля на един стар кантар в къщи е малко под 8 кг.

Ивелина не се притеснявай всичко ще е наред  Hug

*snezhinka* добре дошла сред нас
Като чета поста ти Марти се развива добре като всички мартенчета
Ще правиш питка скоро май - щом правите първите крачки  Grinning


# 733
  • Мнения: 81
 *snezhinka*  Hug Hug Hug добре си дошла. Честито мартенче, много здравичък и щастлив!
Аз не съм най-добрия съветник, но с удоволствие, ще се включвам, където мога! Моето мартенче не е от ящните и не мога да дам съвет Simple Smile За смукането на палеца съм писала и във фейсбук. Според мен не бива да се отучва, защото това само удължава отказването. Мнението ми е, че детето само се отказва, когато прецени.

Редрени  Hug благодаря за рецептата, утре ще я пробвам

# 734
  • Мнения: 81
Ivelina9292,  Hug Дано бързо се оправите и не е нещо сериозно!

Общи условия

Активация на акаунт