много ранни признаци на бременност ?!

  • 66 880
  • 82
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
здравейте момичета, искам да попитам - може ли 4 дни след зачеване вече да имам симптоми? имам дете на 3 години и когато забременях с нея нямах някакви оплаквания -- само веднъж изядох огомно количество червен мармелад - това си го спомням добре Simple Smile и иначе си ходех на работа, а оплакванията почнаха след 5-та седмица някъде. а сега от два дена ме боли глава, не ми се яде особено и то само определени неща а и адски ми се спи. четох че след оплождане от 4 до 6 дена яйцеклетката се придвижва и чак след това става част от организма на майката. а ако при мен е станало, значи чак утре може да почувтвам нещо, или? благодаря предварително ...

# 1
  • Мнения: 2 052
Само 4 дни след зачеване едва ли можеш да имаш симптомии, много се съмнявам. Все пак по-опитните от мен ще кажат, на мен ми е първа бременност и единствените ми симптомии бяха, че имах много силно обоняние, но това чак 6-7 гестационна седмица.

# 2
  • Мнения: 3 281
Не мисля че е възможно толкова рано да имаш някакви признаци за бременност.

# 3
  • Мнения: 26
благодаря за отговорите  Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 2 286
И според мен не може толкова бързо, дори и да има оплождане. По-скоро е друга причината Peace . Най-много да получиш имплантационно кървене, когато оплодената яйцеклетка се захване за матката.
Това, което описваш ми прилича на пролетна умора.
И все пак, дано е това, което искаш! Hug

# 5
  • Мнения: 5
Здравейте, мами. Досега не съм била бременна и въпреки, че знам горе-долу какви са първите признаци на бременност, исках да ви попитам следното: От 14 дни ми закъснява, като нормалното закъснение при мен е 1 седмица максимум. Гърдите ме наболяват от няколко дни, имам леки болки в корема, но нищо подобно на това, което усещам при ПМС, а и доста хубав апетит ми се отвори през тези 14 дни Grinning . Какво мислите по въпроса, дали има възможност да очаквам бебче?
 Thinking    Flutter

# 6
  • София
  • Мнения: 8 002
Направи си тест, вместо да гадаеш. Достатъчно голямо е закъснението и тестът отчете, ако има бременност.

# 7
  • Мнения: 5
Днес ще си направя тест, дано да ме изненада приятно.  Party

# 8
  • София
  • Мнения: 8 002
Стискам палци, дано да е бременност. Simple Smile

# 9
  • Мнения: 2 286
Днес ще си направя тест, дано да ме изненада приятно.  Party

Стискам палци, дано е това,което желаеш! Пиши после какво е излязло и бягай на лекар Hug

# 10
  • Мнения: 615
Абсурд е 4 дни след овуто, да имаш симптоми  Peace, но пък стискам палци интуицията ти  Wink да е вярна

# 11
  • Мнения: X
Да, няма как толкова рано да ги има тези сиптоми.. аз имам приятелки, които им закъснява 2 дни и ми казват, че много им се спи и много им се яде всичко - демек бременни са - глупости  Laughing аз досега само няколко пъти съм приритвала за нещо необичайно по никое време например  Twisted Evil Стискам палци  Hug

# 12
  • Мнения: 8
здравейте, момичета Simple Smile И аз имам подобен проблем. На 5 Март ми беше последната менструация, по време на нея също " работехме" за бебе. След седмица след менструацията, започна да ми се гади, да ми се вие свят и бях много отпаднала. Реших, че може нещо да е станало предния месец, и затова имам такива симптоми. Направих си тест( прекалено рано) беше с една чертичка и една по бледа. После реших да си измеря базалната температура, показа 37,5. Телесната ми беше 36,5. Имах болки долу ниско и реших, че има нещо и отидох на лекар. На вътрешен видеозон, доктора каза, че се виждат делящи се клетки, което за него е много вероятна бременност, но не е на 100 %. Каза ми да отида след седмица. И така сега се чудя дали, или? Simple Smile Болката ниско долу продължава от време на време.
Когато бях на лекар, той каза , че се делят някакви клетки в матката ми и една яйцеклетка зреее в момента. Това беше на 21 Март. Много след очакваната овулация, явно е по-късна или пък овулирам два пъти, защото според него се делят клетки в матката ми и новата яйцеклетка е от другия ми яйчник. Ако някой има същия горчив опит, моля да ми пише Simple Smile Успех на всички Simple Smile
П.С днес пак си мерих базалната температура и пак е 37,5 а телесната ми е 36,9 Simple Smile

# 13
  • Мнения: 26
Genie77, ако те разбирам правилно си бременна (ако тестът е с ДВЕ чертички, нищо че едната е по-бледа) и сега имаш още една яйцеклетка, която може да бъде оплодена? мъжа ми има приятели тризнаци, заченати по подобен начин. последният е бил заченат след първите двама! родила ги е едновременно - и тримата много си приличат.

аз оня ден като ме зепеше главата не издържах и си взех парацетамол. а дъщерия ми хвана нещо като бронхит и ходихме в болницата, че беше събота. сега е по-добре..

не ми остава много време да мисля за ранни симптоми Simple Smile дано тя да оздравее скоро

# 14
  • Мнения: 8
благодаря за бързия отговор Simple Smile Ами да така каза лекаря, че има още една яйцеклетка,която зреела Simple Smile
Дано да е станало този път, аз нямам късмета да имам дете, силно се надявам и аз скоро да вляза в света на мама Simple Smile Да ти е жива и здрава дъщеричката, дано се оправи бързо

Аз повече се притеснявам затова, че дори цикъла не ми е закъснял, толкова е рано.Утре съм на лекар, дано делящите се клетки да са се хванали и да има бебок Simple Smile Много странно ми се видя и на мен това, но ние така и не сме я " оплодили , или поне така си мисля" още не знам, дано да е станало този път Simple Smile Мина ми гаденето засега, само се уморявам повече. Мен повече ме притесни това делене на клетки,което доктора видя, възможно ли е да е бременност? Той каза, че има много голяма вероятност, но не е сигурно. Въпреки това ме регистрира в някакъв регистър за бременни. Нямам други симптоми, не ме болят така гърдите и сякаш нищо друго не усещам . Направих си кръвен тест, той беше отрицателен, не знам дали е възможна бременност с одотрицателно ЧХГ . Утре ще видим, дано да съм бременна Simple Smile

 Както разбирам и ти си бременна Simple Smile Пожелавам ти лека бременност и едно здраво и хубаво детенце Simple Smile
Дано и мен ме огрее скоро Simple Smile

# 15
  • Мнения: 26
щом лекарят е казал "сигурно бременна" значи според мен си бременна. и на мен така ми каза първия път, преди 3 години, когато тестът беше положителен.

а какво е при мен сега, не знам, в петък и аз съм при моя доки.  и в най-добрия случай ще ми каже че вижда "нещо" и да дойда след седмица пак  Simple Smile

# 16
  • Мнения: X
На въпроса на автрката:
Напълно е възможно...да са плод на внушение симптомите.
След 4 години опити за бебе всеки месец съм с някакви мними симптоми на бременност аз.

# 17
  • Мнения: 26
да, buttinsky, нататък бият нещата .. да са плод на внушение.

обаче като ме боли глава, си ме боли - от бременност или вношение, резултатът в случая е същия  Confused

# 18
  • Мнения: X
О, да. И на мен като ми се гади, ми се гади. Виж, главоболието не го бях свързвала с бременност, по-скоро с цикъл ми се връзва на мен.

# 19
  • Мнения: 8
здравейте, момичета Simple Smile днес съм на лекар и ще видим дали си внушавам Simple Smile Може и така да е, но поне доктора едва ли си внушава, като казва, че вижда деление на клетки в матката ми Simple Smile Дано и той не си внушава. Стискайте ми палци Simple Smile Успех на всички Simple Smile

# 20
  • Мнения: 4 954
Момо, 4 дни след зачеване е действително твърде рано за симптоми според мен, но как си сигурна в датата на ачеването? Стискам палци да е било много ранна овулация и да се е получило. Това за мен би бил единственият възможен начин да имаш симптоми. Засичала ли си овулация?

# 21
  • Мнения: 26
Estlar,

мисля че да, с много тестове за ову и следене на другите телесни симптоми. така си го изчислих ову-то за 20.03 ..

ма може и да съм се объркала  Laughing

Genie77, стискам ти палци  Hug

# 22
  • Мнения: 8
Момо, много благодаря Simple Smile Днес бях на лекар и тоя доктор , който ме гледа последния път ми каза, че не се е оформило яйце, ама имало голяма вероятност да съм бременна... така че пак съм на изходна позиция Sad накрая отидох на друг, тя ми каза, че за нея няма никаква бременност, но пак за да изключим пропуски да отида към 29,30 Март да ми направи кръвен тест. Успех на теб и на всички с надеждата Simple Smile  Hug

# 23
  • Мнения: X
Яйце? Shocked
Леле.

# 24
  • Мнения: 8
Ами да, така каза, нямало оформено яйце, ама още било рано да го види. Абе да ви кажа честно, вече спирам  да мисля за това, че не ми се отразява добре, явно колкото по-силно го искаш, по не става Sad

# 25
  • Мнения: X
Избивай си яйцата от главата и се отдай на безгрижен секс. Тоя лекар съвсем ще те пищиса с тези яйца дето тука ги има, тука ги нема.

# 26
  • Мнения: 8
Ами да, и аз вече реших да не се тормозя  Hug

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 12
Здравейте момичета. Нова съм във форума и искам да ви попитам за мнение. Последната ми менструация беше на 03.03. Цикъла ми е 31 до 34 дни. Според калкулатор за изчисляване, овулацията ми е била 19.03 - 21.03. Имах много големи болки в кръста, гърдите и слабините, за разлика от друг месец, когато имам такива симптоми само седмица преди МЦ. Точно седем дни след предполагаемата дата на овулацията имах малко зацапване, по - точно малко кръв и слузесто течение. Предполагам, че то са симптоми на цикъл, но и много се надявам да не е така Praynig

# 28
  • Мнения: 8
Здравей,
Според мен си бременна, щом си имала прокървяване преди цикъл. Това е от загнездването на оплодената яйцеклетка Simple Smile Дай Боже да саъм права, но мисля, че чудото се е случило. Направи си тест , вече трябва да покаже Simple Smile Успех Hug

И аз чакам, след 2 дни ми е датата за цикъла, а имам такива болки от 2 седмици вече. Дано и мен да ме сполети това щастие скоро

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 12
Благодаря за бързия отговор. Много се надявам да е така. Успех и на теб. Ще стискам палци

# 30
  • София
  • Мнения: 16 211
Vivaia, да не те плаша, обаче ако овулацията ти е била 19.03 - 21.03, то най-ранния срок, в който може да покаже кръвен тест е 03.04, т.е. втроник другата седмица, а за уринен тест - чак другия петък. Това го пиша, за да не направиш уринен тест днес и да излезе отрицателен и да се отчаяш, без да има защо...

# 31
  • Мнения: 26
Sharky, сори ама аз си мисля, щом овулацията е била на 20.03 значи кръвен тест на 29.03 би показал ако има бременност, а уринен - 3 дни след това  newsm78

аз си купих два теста и ша са тествам утре !!

и като не е станало ще ми стане мъчно Tired

# 32
  • София
  • Мнения: 16 211
Ако овулацията е била на 20, то имплантацията е на 26-27, та ЧХГто едва ли ще е пораснало достатъчно оттогава, че да го хване днес-утре кръвен тест. Аз съм с инвитро със същата дата на пункцията, та ако можех още утре да знам дали съм бременна, щях да тичам със 100 км/ч към лабораторията...На мен ми е 5 опит ...

# 33
  • Мнения: 17
Здравейте момичета. Цикълът ми е на 35-36 дни и не пропуска и месец. Последно беше на 22 февруари а началото на март с мъжа ми бебеправихме, но след това се наложи да замине и спряхме с опитите. Закъснява ми вече с два дни, а се чувствам малко странно (ако не си и втълпявам). Леко ме наболява главата от време на време, имам леко гадене, спи ми се постоянно, похапвам си и т.н. но гърдите този месец изобщо не ме болят (а не са пропускали и месец). Та искам да попитам възможно ли е да е имало овулация по рано и да съм забременяла? А защо гърдите не ме болят, това нормално ли е?
Благодаря предварително  Simple Smile

# 34
  • Мнения: 615
 Tired където и да отворя все такива въпроси. Ти тест не си си направила искаш някой да гадае дали си бременна или не. Овулацията е по различно време всеки месец.

# 35
  • Мнения: 2 052
Възможно е овулацията да е била по-рано, може да се измества всеки месец. Тези симптомии, за които споменаваш може да означават бременност, а може и да си внушаваш (аз така си внушавах всеки месец като бебеправихме). За гърдите - да, може и да не те болят, по-късно да почнат, при всеки е различно. Вече имаш 2 дни закъснение, така че можеш да си направиш тест. Успех и дано да видиш резултата, който искаш  Peace

# 36
  • Мнения: 26


a моят тест днес ( и вчера си направих - не издържах) бе отрицателен

за сметка на това сега ми се яви някакво зацапване което или е подранил М. или начална бременност ..

имах такова нещо и при прървата си бременност. беше доста неприятно, беше една седмица след положителния ми тест, бях тръгнала на работа и изведнъж от не май къде - кръв. отидох на лекар, той каза че сигурно ще изгубя малката (тогава тя беше още с работното име "Симон"  Laughing)  .. размина се - след една седмица лежане и много много молитви  Blush

та сега ще видим утре как ще се развият събитията ..

най-весело ще е за моя шеф - ако съм бременна - след една седмица болнични заради вирус на дъщеря ми сега да му сервирам следващия "номер" --- не че не съм заменима, де  Peace

# 37
  • Мнения: 201
Привет и от мен, мили бъдещи мами!
И ни е сме в момент на упорито бебеправене и ще ни е първо бебенце, та имам един куп въпроси. И понеже сме още на съвсем началната права, съвсем нямам представа за какво да гледам като симптоматика в началото...  newsm78 а така ни се иска вече... голям мерак   Flutter
Имам един въпрос към по-вещите тук. По време на бременност може ли да се наблюдава повишена киселинност във влагалището?  newsm78

# 38
  • Мнения: X
Колкото по-малко се вторачваш във симптоматиката, толкова по-лесно стават нещата. Ако можеш да забравиш изобщо кога трябва да ти дойде, най-добре. Поне всички, които са забременели без кански мъки, винаги казват така: "Почти бях забравила кога трябваше да ми дойде цикъла."
А аз моя, пусто не мога да го забравя. Mr. Green

# 39
  • Мнения: 2 286
...
 По време на бременност може ли да се наблюдава повишена киселинност във влагалището?  newsm78

До колкото знам от моята АГ става точно обратното - киселинността пада. Но може и да съм в грешка.

За симптоми - не се тормози, излишно е! Както много кратно съм писала - аз нямах никакви симптоми - нито ми се спеше, нито ми се гадеше, нито ми се прияждаше, нито болки и придърпвания, нито напрегнати гърди. Peace
Бях си объркала датата, на която трябва да ми дойде и си направих теста 2 дни след закъснението. Не можех да повярвам! Все едно някой ми отнесе главата! А 3-4 дни по-рано имах няколко капчици кръв, явно имплатационно кървене и казах на милото, че няма да е тоя месец бебока. И си останах с тия капчици. Не му казах нищо и когато си мислех, че трябва да ми дойде, а то не дойде - си направих тест. Симптомите ми на бременност и неразположенията започнаха в края на 3тия месец Crazy

# 40
  • Мнения: 249
Колкото по-малко се вторачваш във симптоматиката, толкова по-лесно стават нещата. Ако можеш да забравиш изобщо кога трябва да ти дойде, най-добре. Поне всички, които са забременели без кански мъки, винаги казват така: "Почти бях забравила кога трябваше да ми дойде цикъла."
А аз моя, пусто не мога да го забравя. Mr. Green
И аз не мога да забравя, почнах да си го следя с календара на зачатие. Ако не друго поне започна да ми идва редовно на точна дата според календара, което малко ме успокоява че организма ми започва сякаш да свиква и да е по-спокоен. Поне така си мисля. Предния месец имах киселини и се чувствах странно мислех си, че се е получило но след като ми дойде вече знаех че не е станало. Продължавам да вярвам и да не губя надежда, макар че понякога много се отчайвам.
Успех на всички  Peace  bouquet

# 41
  • Мнения: 106
Здравейте! С мъжа ми планираме второ дете ,хванахме дните около овулацията ,която беше на 5-ти!От 2 дни усещам болка долу ниско в коремната област ,която е досущ като ПМС-9-я и 10-я ден от евентуалното оплождане.Аз обаче спортувам интензивно,снощи правих коремни преси ,тичах..Принципно съм чела ,че в началните месеци това не вреди на бебето ,но болката е много концентрирана и ..как да ви кажа ,боли като при набито...Не знам какво да правя и дали съм навредила на бебето с упражненията..Да не говорим ,че за последните 4 дни съм изпила чаша и половина червено вино и половин чаша бира... Дайте съвет или поне споделете мнение ,ще ви бъда благодарна.. bouquet

# 42
  • София
  • Мнения: 16 211
Спокойно, ембрионът е още супер миниатюрен, никак не можеш да му навредиш...сега за него са по-опасни имунни реакции на твоето тяло, и други такива мистериозни щуротии, които няма ка да контролираш.

Последна редакция: сб, 16 юни 2012, 10:27 от Sharky*

# 43
  • Мнения: X
Ох, аз алкохолът може да се каже, че почти съм го отказала и то не толкова заради забременяването, ами защото мъжът ми не пие и ми е тъпо да пия без компания. Обаче с цигарките се оказа трудна работата...

# 44
  • София
  • Мнения: 16 211
Ох, аз алкохолът може да се каже, че почти съм го отказала и то не толкова заради забременяването, ами защото мъжът ми не пие и ми е тъпо да пия без компания. Обаче с цигарките се оказа трудна работата...
Разбира се, че можеш, трябва само да поискаш достатъчно.

# 45
  • Мнения: 1
Здравейте, бих искала да попитам възможно ли е при нормален цикъл на 28 дни, след като веднъж е настъпил на 26-ия ден, да съм забременяла след полов акт на 10-я ден от цикъла (при положение, че овулацията ми е била 5-6 дни по-късно, ако съдя по симптомите)?

# 46
  • София
  • Мнения: 16 211
Да, напълно възможно е. Това, че сексът е на 10 ден, не значи, че същия ден си забременяла, спермитата имат до 5 дена преживяемост.

# 47
  • Мнения: 2
Здравейте! При първата ми бременност, която беше и неуспешна, усетих симптоми още преди датата на предстоящата менструация. Смятам,че всичко е строго индивидуално. Пожелавам успех на всички и дано скоро да се радваме на здрави бебета! Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 48
  • Мнения: 992
Здравейте, бъдещи и настоящи мами,
От известно време се опитваме с мъжа ми да поработим и ние върху нашето бъдещо бебче. Подледните няколко опита бяха на 30.05 и 03.06 от около 6-7ми юни се чуствам много странно и различно. На 6ти започна едно яко главоболие, което беше много силно, продължи няколко дни, малко след това започна една тъпа и лека болка ниско долу в корема с леки предърпвания предмно в дясно, последната седмица се чуствам адски изморена, изтощена и много, ама много ми се спи постоянно. Нямам никакво желание да правя каквото и да е. От два дни имам и болки в гърба и ниско в кръста отзад. Нямам болки в гърдите, нито зацапвания. Според овулационния календар овулацията ми е била на 30ти юни (което разбрах вчера). Мислите ли, че е възможно толкова бързо (според мен) да се появят някакви симптоми и дали това са симптоми на бебчо? Първи опити ни са и не знам какво да мисля. Ще се радвам, ако е станало толкова бързо. МЦ трябва да ми дойде на 15.06. Но ще се побъркам от чакане Simple Smile) вие какво мислите?
Забравих да допълня, че освен това съм много замаена напоследък и много разсеяна. Чак шефа ми го каза Simple Smile

# 49
  • Мнения: 195
НЯМА КАК ДА УСЕТИШ БРЕМЕННОСТ ТОЛКОВА РАНО,ИЗЧАКАЙ ДА ТИ ЗАКЪСНЕЕ ПЪК ТОГАВА.

# 50
  • Мнения: 992
И аз мисля, че е рано, но такива симптоми не съм имала преди, а за ПМС беше твърде рано, затова реших да попитам и вас по-опитните. Благодаря за отговора Simple Smile

# 51
  • Мнения: 1 466
Цикълът ми започна на 15-ти май. Тъй като приятелят ми работи в Германия, а в България живеем в различни градове все още, дойде тук само за един ден - 31-ви май, след това замина за Германия. Говорихме за сватба като се върне, планове къде ще живеем и такива неща. Не съм и помисляла, че за един, единствен ден може и да е станало, а и не си следях цикъла, тъй като той е в Германия и до сега не ми трябваше. На 3-ти юни започна леко да ми се гади вечерта, както и започнах да ходя често до тоалетна. На 4-ти също. Тогава се усъмних, че може би съм бременна. Понеже се сетих, че в деня, в който ми дойде цикълът ходих за един документ, погледнах датата на документа, за да видя кога е бил. Тъй като съм в малък град и няма дежурни аптеки, изчаках до понеделник - 5 -ти юни и си взех Фолиева киселина, която пия от тогава и тест за бременност. На теста пишеше, че отчита резултат на 7-ия ден. Направих го на 8-ми и беше категорично отрицателен. На 9-ти бях на изпит. Пътувах три часа и половина с влак и това беше кошмарно пътуване - гадеше ми се ужасно, имах киселини, пареше ми, болеше ме кръста, усещах придърпване в яйчниците. Към края вече ми се искаше да сляза на която и да е спирка, защото ми беше зле. На връщане пътуването беше също толкова ужасно. По принцип цикъла ми е между 28 и 30 дни, така че трябва да ми дойде до сряда. Исках да си направя тест отново в петък, ако до тогава не ми дойде, въпреки че за мен вече беше очевидно, че съм бременна, но сестра ми ме накара да направя и днес. Симптомите ми нямаха нищо общо с ПМС, обикновено цикълът не си го усещам, нито пък е планирана бременност, за да следя и да си въобразявам каквито и да било симптоми, а тъкмо напротив - симптомите ми показаха, че се е случило нещо различно.
Това е днешният тест, два дни преди цикъл:
http://www.img-share.eu/f/images/369/IMG_20170612_135346-01L6f0dzl_sredna.jpeg

# 52
  • Мнения: 992
Значи все пак има някаква вероятност и моят случай да е такъв... тъкмо се бях примирила с факта, че е теърде рано и ти отново ме върна към разсъжденията Simple Smile утре ще се прави тест Simple Smile а интересно ми е какъв тест си направила ти.. много странен ми изглежда

# 53
  • Мнения: 195
Малко е странно 3 дни след секс да усещаш признаци на бременност и на 7,8 ден теста да покаже пълен абсурд,нещо си се объркала моето момиче.Но както и да е желая ти едно живо и здраво бебче.

# 54
  • Мнения: 1 466
Малко е странно 3 дни след секс да усещаш признаци на бременност и на 7,8 ден теста да покаже пълен абсурд,нещо си се объркала моето момиче.Но както и да е желая ти едно живо и здраво бебче.
Не на 7-8, на 8-ия ден тестът беше отрицателен и това съм написала. Положителен е днес, което е 12-ия ден.

# 55
  • Мнения: 992
А възможно ли е ден преди М да е отрицателен теста, а два дни след датата на М да е положителен?

# 56
  • Мнения: 1 466
Според мен е възможно. Може нивата на ЧХГ са били все още ниски, за да ги засече тестът първия път.
Редактирам, защото сега видях, че си питала за теста. Взех Изи тест, защото е лента и искам да си го залепя в нещо като дневник, а с касета ще е по-трудно. Simple Smile Лично за мен няма чак такова значение видът тест, те всички усещат наличието на ЧХГ в урината, само са с различна чувствителност. Този го дават, че е малко по-чувствителен, но както казах, аз го избрах заради това, че мога да го залепя в дневника. Simple Smile

# 57
  • Мнения: 5 468
Stilness, наистина е интересно как за толкова кратко време от отрицателен тест имаш две плътни чертички на теста. По принцип втората чертичка постепенно се насища при увеличението на ЧХГ и обикновено малко преди датата на М, жените виждат по-бледи черти. Освен това, тези симптоми, които описваш се появяват по-късно и не е възможно да се появят няколко дни след овулацията. Първо оплодената яйцеклетка се имплантира в матката, което е средно 6-10 дни след оплождането, и след това започпва да де произвежда хормонът на бременността и лека полека да се появяват признаците на бременността. Според мен, си забременяла по-рано, но все пак случаи всякакви. При прегледа с ехограф, според големината на ембриона, лекарят може горе долу да каже на колко седмици отговаря и да се ориентираш. Лека бременност!  Hug

# 58
  • София, България
  • Мнения: 456
Здравейте! И аз да дам мнение по темата (първото ми въобще във форума Simple Smile ). В момента съм бременна на ниво "тест с втора бледа чертичка", 2 дена преди очаквана менструация, т.е. все още не е констатирана от лекар. По отношение на много ранните усещания/симптоми, вечерта на 21-вия ден от цикъла (като седмицата преди това ми беше овулацията), ми се гадеше леко, което е много нетипично за мен. На сутринта след гаднето (22-ри ден) имах розово зацапване, което беше за половин ден и после изчезна (отново много нетипично,никога не ми се беше случвало). Оттогава насам съм поспалива, въпреки че имам енергия (даже в повече, съдейки по тренировките), отделно и имам някакви странни желания за сладко, както и леко завишена температура (37 C + ). Много се надявам нещата да са станали - това е едва втория месец, в който правим опити за бебе. Все още сме млади (аз на 30, съпругът ми на 32г.), спортуваме, не пием и не пушим, но някак си не очаквах да стане толкова бързо и в момента сме развълнувани.Satisfied

# 59
  • Мнения: 1 466
Happy_mommy, невъзможно е да е било по-рано, защото 31-ви май е единственият ден, в който правих секс. Втората чертичка не е чак толкова наситена като контролната, но да, категорично я има. Нямам представа как за толкова кратко време се е наситила толкова, но колкото и да разглеждам тази от 8-ия ден, на нея втора черта изобщо няма. Няма дори и изпарителна линия. За признаците също не знам, но както казах, няма как да са въображаеми, тъй като те ме наведоха на мисълта за бременност, която в крайна сметка се оказа реална. Не изключвам обаче вероятността да е било чиста интуиция. Няма да съм първата, която е имала признаци и е усещала интуитивно бременността си. Simple Smile
Иначе днес бях при личната си лекарка да ме насочи към конкретен гинеколог. Избраната гинеколожка ми назначи  преглед след 10 дни. Каза ми да си взема още днес фолиева киселина и беше доволна когато разбра, че вече взимам. Каза, че за сега няма да ми предпише нищо срещу гаденето, но ако започна да повръщам, ще ми изпише лекарства. Честно казано аз все още не смея да се зарадвам съвсем, защото ме мъчат някакви въпроси като резус-фактор, липсата в момента на таткото, бъдеща сватба с корем...
Освен споменатите признаци, прибавям и премаляване и умора, заспивам рано, но тези ги отдавам по-скоро на това, че намалих кафетата от 4 до 1 на ден и ниското ми кръвно.

# 60
  • Мнения: 1 466
Само да се отчета, че 9 дни по-късно /вчера/, сакчето се видя с коремен ехограф. Отговаря си на седмиците. След две седмици, на следващия преглед, се надявам да видя и сърчице. Heart

# 61
  • София, България
  • Мнения: 456
Само да се отчета, че 9 дни по-късно /вчера/, сакчето се видя с коремен ехограф. Отговаря си на седмиците. След две седмици, на следващия преглед, се надявам да видя и сърчице. Heart
~

Честито, всичко да е наред, леко да мине бременността и много да ви радва бебчето!

На мен ми предстои преглед за констатиране на бременност в сряда (12 ден от закъснение), надявам се и ние да видим сакче Simple Smile

# 62
  • Мнения: 992
Здравейте на всички отново Simple Smile аз и този месец съм в очакване, но нещата стоят доста по-различно. М трябва да дойде утре попринцип, но вчера сутринта реших, че е подранило като видях много бледо розово петънце (което до сега не съм виждала), но после нищо... не се повтори, нито имаше М, днес сутринта все едно нищо не е имало, а малко по-късно пак петънце бледо розово... иначе ПМС са си почти нормалните за мен като разликата е че кръста грам не ме боли сега, а попринцип ме поваля на легло чак, и зърната са ми адски чуствителни... от два дни имам и леко главоболие, но вече го отдавам на прекаленото мислене покрай бебеправенето 😂 Ще си почакам още малко и ще се надявам да видя и аз най-очакваната чертичка в живота си 🙈

# 63
  • Мнения: 9
Здравейте с приятеля ми бебеправим от 3 месеца но мисля че този път е станало.Последния ми цикъл беше на 4.07.2017 в овулация бях на 16,17,18 и 19.Съмнявам се,че на 17 са станали нещата.Преди 11-12 дена започна едно придърпване долу ниско ту в ляво ту в дясно,таза,главоболие,безсъние и чувствителност в зърната.5 дена след това започнах по-често да пишкам и едно оригване.Трябваше да ми дойде на 1.08.2017 но лелката е няма,тест отрицателен.След 5 дневно закъснение на 6 тото отидох на гинеколог.Според него не видя нищо не отрича бременност но и не признава.Изписа ми дуфастон за 10 дни 2х1 ако до 2-3 след 10 те дни не ми дойде пак да отида евентуално да е минало месец от предполагаемата дата.Поради безсънието ми нощно време не мога да мигна и преспивам през деня.Днес направих тест но не е с първата урина защото нямах теста под ръка и го направих по-късно.Моля за мнение на снимките който ще прикача и евентуално като не спинкам кога най-рано да си направя сутрин нов тест.[/img]

Последна редакция: ср, 09 авг 2017, 12:14 от djenifarr

# 64
  • Мнения: 4
Хора знам,че въпроса ми не е за тази тема, но не намерих къде да го задам. И се отчайвам със всеки изминал ден. Правим опити вече 3 месеца и нищо не става. Изчислявам овулации, правя тестове, пия витамини и фолиева киселина, стоя с краката нагоре по 1 час след секс и една черта, една черта и това е. Идва ми като по учебник, тоест няма как да греша за овулацията, а и с мъжа ми правим секс всеки ден. На 22 години съм, един път съм забременявала.. Къде по дяволите е проблема???

# 65
  • Велико Търново
  • Мнения: 99
Говорила ли си с доктор? О с тестове ли само е отчитан. 3 месеца не са много време.

# 66
  • Мнения: 5 468
3 месеца са нищо време при положение, че овулацията е веднъж месечно. Забременяването понякога отнема време без да има някакъв проблем. Правете си секс и недей да се вманиачаваш. Проблем се търси след 1 година неуспешни опити.

# 67
  • Мнения: 68
Здравейте момичета, не знам дали  е подходящо място тук за поста  ми  , но не намерих  друга  тема .
След  7 дни закъснение  днес  видях  така мечтаните  две черти  😍😍 след 2 години  опити...  И една неуспешна  бременност.  Та такаа  .. не знам  дали  все още да се радвам  , на дата на М имах много  леко кафенекафо  зацепване  , мислех  си  че дойде  но не, от 4 дни  имам  менструални болки ,не много силни  и непостоянни  по 3/ 4 пъти  на  ден  за 1 2 секунди , гърдите  като  чели преди 2 седмици  ме боляха  повече  от сега, но пак има лека  чуствителнот, нямам гадене ... само лека  умора. Не знам  какво  да си мисля....нормални ли са тези  менструални болки  и леката чувствителност на гърдите

# 68
  • Мнения: 5 468
Да, болките, подобни на менструалните, са нормални, но ако имаш зацапване, е добре да се консултираш с лекар.

# 69
  • Мнения: 66
Аз 3-4 дни преди датата на М имах придърпвания и боцкане в корема,апетит като луда. В денят на М се прибрах вечерта и изядох половин тава пиле с ориз,а още си мислех че ще ми дойде и е ПМС. Гърдите ми поне седмица преди закъснението боляха,сега със всеки ден все повече. Постоянно ми се ядаха спагети Чойс още преди закъснението и продължава да е така. Grinning Вече съм със закъснение 8 дни и положителен тест.

# 70
  • Мнения: 16
Здравейте . Искам да попитам дали е възможно да съм бременна при положение че на 23.01 този месец го правих и че на 26.01 също този месец почна да ми се гади , да ми се повдига , да ми се ядът храни който другите си купуват , да ми се спи постоянно , ходя до тоалетната на всеки 1 час макар , че не пия много течности също така и  от миризмите ми се повдига . Благодаря предварително .

# 71
  • Велико Търново
  • Мнения: 99
Тези симптоми не са от предполагаема Б. Много е рано за симптоми, дори и да сте забременяла.

# 72
  • Мнения: 16
Кога мога да разбера дали съм бременна и как ? Simple Smile

# 73
  • Мнения: 5 468
Най-рано 12 дни след овулация можеш да направиш уринен тест. Най-добре при закъснение на цикъла.

Още е абсурдно рано за симптоми. И да има оплождане на яйцеклетка, тя още пътува по тръбите.

# 74
  • Мнения: 21
Моника954 здравей. И аз съм в подобна ситуация като твоята .Този месец цикълът ми беше 25 дена, а първата ми дата на последната менструация беше на 15-ти миналата седмица. Бебеправихме и започнах да изпитвам от два дена -три всякакви симптоми може и да са плод на моето въображение ходя по-често до тоалетната  ,  днес за първи път ми стана лошо сутринта от кафето, дори и цялата съм обрината главата също много ме боли някой симптоми ми се получават преди цикъл ,но е твърде рано да си мисля че че е за цикъла.

# 75
  • Мнения: 845
Здравейте! При първата ми, макар и неуспешна бременност симптомите ми бяха доста по-рано отколкото се видя на теста. Всички подозираха, само аз май не. Имах болки ниско долу, които попринцип дори и при М нямам. Болеше ме много глава, бях много изморена и можех да спя по цял ден. А също така и настроението ми се менеше всяка секунда като главно бях изнервена или ми се ревеше. Цигарите и кафето не ми вървяха, което беше много нетипично. 😀 Сега имам пак отпадналост, спи ми се само, липса на апетит, не мога да си допуша цигарата, рядко щастие, болки ниско долу, но е твърде рано, за да преценя дали може да съм бременна или не.

# 76
  • Мнения: 111
Здравейте, по календар би трябвало да съм в  началото на 5 седмица. До сега никакви симптоми, само от 2-3 дни започнах да ходя по- често по малка нужда. Днес започнах да усещам леки болки ниско в корема, чета че е нормално, но моите болки са като настинал корем, а не като МЦ болки. До сега 3 пъти ги усетих тази сутрин. Ще споделите ли вашите усещания за болки в корема и как ги определяте? Чудя се дали това е от бременността оли съм настинала?

# 77
  • Мнения: 845
Здравейте, по календар би трябвало да съм в  началото на 5 седмица. До сега никакви симптоми, само от 2-3 дни започнах да ходя по- често по малка нужда. Днес започнах да усещам леки болки ниско в корема, чета че е нормално, но моите болки са като настинал корем, а не като МЦ болки. До сега 3 пъти ги усетих тази сутрин. Ще споделите ли вашите усещания за болки в корема и как ги определяте? Чудя се дали това е от бременността оли съм настинала?

Мен ме болеше преди да разбера и малко след това. Лекарят ми каза, че това е нормално, заради разширяващата се матка. Simple Smile Лека бременност и се пази!

# 78
  • София
  • Мнения: 93
никакви симптоми нямам според мене освен чувството на пмс,че ще ми дойде. Изчетох старата тема 1000 пъти една година подред и всеки месец си намирах всякакви симптоми,но когато  сега това стана ,абсолютно нищо не усещам. Аз хванах двете черти преди да ми дойде, защото щях да изпия един аулин за главоболие,дори и предчувстие нямах Wink

# 79
  • Мнения: 1
Здравейте на всички! Искам да ви споделя и да ви помоля за съвет. С моят приятел приятел правихме секс на 24.02 по едно време той тръгнаа да свършва и е забеляза, че презерватива е паднал... Изплаших се много и след 30 минути приех ескапел. След това получих запек. След 4 дни си направих 2 теста сутринта, защото се счита, че са по-достоверни и бяха отрицателни.. отдъхнах си. Притеснявам се, че в листовката пише, че се докарва от хапчето прокървяване от 2 до 10 дни, а на мен вече ми е 8ми. Има ли от какво да се притеснявам според вас...

# 80
  • Мнения: 111
Тест не отчита преди да ти закъснее цикъла, така че изчакай да ти дойде нормално, и ако не дойде, тогава прави тест. Аз съм пила 2 пъти и нямах проблем, с и се забременява само по време на овулация Simple Smile

# 81
  • Мнения: 5 468
Тест отчита най-рано 12 дни след овулация, но най-сигурно е, когато ти закъснее цикъла. Може да имаш хормонални смущения заради хапчето, така че не се учудвай, ако забележиш промяна в менструацията. Може да ти подрани, може и да ти закъснее. Всякакви случаи има.

# 82
  • Мнения: 6
Здравейте престраших се и аз да пиша ,послдния ми цикъл беше на ,12.05 вече ми закъснява два дни но не бях обръщала внимание на симптомите докато не започна да ме боли кръста.Преди няколко дни почувствах замаяност ,като цяло ми се спи на последък,но го отдавах на преумора,имам болки в гърдите и преди седмица леко придърпване в яйчниците.Днес си направих тест,но е отрицателен, но някои от симптомите са необичайни за мен при ПМС,което ме навежда на мисълта,че не е невъзможно понеже не сме се пазили.Пропуснах да отбележа че напоследък нямам апетит ,но мисля че е от жегите.Стискайте палци след няколко дни да има две чертички

Общи условия

Активация на акаунт