От кой матрак сте доволни - 3 тема

  • 200 124
  • 1 031
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Хайде и аз в темата Simple Smile! Дойде време на матракаааа...... и се почна чуденето и въргалянето по матраците в магазините  Embarassed ама няма как - надявам се ме разбирате Simple Smile. Та резултатът е, че харесахме 1 на Тед: http://ted.bg/eshop/?act=details&product_id=236&selected=1  Моля, някой, ако го е ползвал да сподели мнение. На мен лично "малко" скъпичък ми се струва, но нали не давам тези пари всеки месец, а сънят е мн важен  и т.н ... та така.

От матраци Тед никак не съм доволна. Преди години ползвах на тази фирма и го изхвърлих с огромен кеф - деформира се, калъфката му се разплете отвсякъде, неудобен и като цяло неподходяща инвестиция. Майка ми и баща ми заложиха на доста по-скъп вариант пак на Тед и след две години ползване е невероятно деформиран дори без да се лежи на него е очевидна деформацията му.
И понеже си се насочила към латексов матрак в комбинация с кокос ти препоръчвам матраците на Екон. Аз лично съм невероятно доволна от моя, който е стандарт, 100% латекс и се изработва с различна твърдост. Погледни в страницата им, ако искаш да видиш и другите им варианти.

# 46
  • Мнения: 4 411
Матраците ятас също се пробват.Имат мострени салони.
http://www.ralica.bg/%D0%9C%D0%9E%D0%A1%D0%A2%D0%A0%D0%95%D0%9D% … 9D%D0%98-3bg.html
 След като приключихме с избора на легло и матрак за мама bowuu и тати се ориентирахме и за дребната.
Креватчето ще  е поръчка с ракла под него а матрака ще е двулицев с подматрачна рамка.Обясниха ми ,че не могло или не било добра идея да се монтира механизъм на подматрачната рамка  newsm78.Това така ли е или са ме заблудили..
Надявам се да имам повод да се похваля ,а не да се оплаквам. Grinning За сега чакаме.
Също искам да споделя защо не били препоръчителни пружинните матраци за деца.Отнася се по-скоро за деца с изразени алергии и дихателни проблеми и е свързано с това че при този тип матраци има повече дразнещи фактори за алерцията .

# 47
  • Мнения: 11
Хайде и аз в темата Simple Smile! Дойде време на матракаааа...... и се почна чуденето и въргалянето по матраците в магазините  Embarassed ама няма как - надявам се ме разбирате Simple Smile. Та резултатът е, че харесахме 1 на Тед: http://ted.bg/eshop/?act=details&product_id=236&selected=1  Моля, някой, ако го е ползвал да сподели мнение. На мен лично "малко" скъпичък ми се струва, но нали не давам тези пари всеки месец, а сънят е мн важен  и т.н ... та така.

От матраци Тед никак не съм доволна. Преди години ползвах на тази фирма и го изхвърлих с огромен кеф - деформира се, калъфката му се разплете отвсякъде, неудобен и като цяло неподходяща инвестиция. Майка ми и баща ми заложиха на доста по-скъп вариант пак на Тед и след две години ползване е невероятно деформиран дори без да се лежи на него е очевидна деформацията му.
И понеже си се насочила към латексов матрак в комбинация с кокос ти препоръчвам матраците на Екон. Аз лично съм невероятно доволна от моя, който е стандарт, 100% латекс и се изработва с различна твърдост. Погледни в страницата им, ако искаш да видиш и другите им варианти.



Много благодаря за инфото. Сега ще ги разгледам и ще ходим да ги "тестваме" Wink.

# 48
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Никой ли няма впечатления от топ матрак?
Аз се спрях на латексов на ТЕД. Подходящ ли е за дете на 4 години?

# 49
  • Мнения: 37
Аз не съм доволна от ТЕД. Ужасни са и никога повече
не бих си купила такъв.
За 4 год. дете май не е подходящ латексов матрак,
задържа влага и ще се поти детето.
Някъде може би по специалните магазини за детски
неща, а не в магазин за матраци?

# 50
  • Мнения: 4 411
За 4 год. дете май не е подходящ латексов матрак,
задържа влага и ще се поти детето.
И нас така ни насочиха в мгазин за мебели и матраци.Въобще латексовите са си проблемни с влагата и   за възрастни.Само дето си мислех че причината е у нас понеже е къща.
Моето дете е на 4 .До сега беше с бебешки кокосов,сега избрахме друг,но още не е дошъл и не смея да коментирам.Някакви пружини опаковани в капсули пяна...да видим как ще е е пък ще напиша.

# 51
  • Мнения: X
mamamari и farfalla, латексът е точно обратното - един от малкото материали, които не задържат влагата. Латексът се обработва по такъв начин, че се образуват така наречените въздушни канали, които са естествен проводник за влагата. Друг е въпросът дали подматрачното пространство е с възможност за проветривост, тоест дали сте с ламелна подматрачна рамка или с цяла плоскост. И трите ни латексни матрака са с подматрачни рамки, като два от тях са на вилата, която първо не се ползва целогодишно и второ ясно е, че през лятото хората се потят повече по време на сън и едно от удоволствията ми е, че влага никаква не се усеща. Така че латексът е изключително подходящ като вид материал за детски, бебешки и т.н. матрак. Ако примерно искате още по-голяма проветривост, то тогава може матракът да е комбинация от латекс и кокос. Много латексови матраци се появиха на българския пазар, но аз имам поглед върху качеството на матраците на Екон и тяхната технология.

# 52
  • Мнения: 4 411
 HugЯвно причината за точиците мухъл върху стария ни латексов матрак са били или защото сме в къща или в нас. EmbarassedСъжалявам ако съм засегнала някой производител.
Кокосовия на детето беше без забележки,но умаля заедно с креватчето.
Нашия сегашен престиж прайм на ятас също е без забелешки няколко месеца въпреки нас и факта че в къща влагата е повече.Никакви специални грижи.Легото е с плътно дъно и матрака е директно върху него.Канала за вентилация е отстрани на самия матрак.Това дето сме избрали за детето няма такъв канал за вентилация,но подматрячната рамка е тип решетка  дано не е проблем Thinking.
Успех в избора на всички!

# 53
  • Мнения: 19 501
Сега като разглеждах новите видове матраци ми направи впечатление, че са много тежки....на един беше написано че тежи 25 кг.....и това за единичен. Та тия 50 кг плюс нашето собствено тегло като се пльоснат на спалнята, каква мебел трябва да ги издъжи не знам. Моите в къщи са много леки, на Блян, двулицеви, май са дунапренени, но вече модел отпреди 10-12 години. Затова се интересувам от смяната им. Та конкретно въпросът ми е - всички ли нови матраци са толкова тежки  и така ли трябва да бъде, за да са удобни и да не се деформират?

# 54
  • Мнения: 3
Тежки са пружинните и латексовите (тези, които са с български латекс)  матраци. Дунапренените са си лекички.

# 55
  • Мнения: 19 501
Аз май е излишно да питам кои са по-хубави.....изглежда, че всеки според вкуса и джоба си ги избира. Ще гледам да пробвам на живо как ги усещам, иначе по описание  кой от кой по-добри и удобни, ама....кой знае. Даже и високата цена едва ли е ориентир. Ех, добре си бяхме преди десетина година като имаше само един вид двулицеви матраци - отиваш и си взимаш от тях Laughing

# 56
  • Мнения: 546
Ние ползваме матрак Sultan Favang. Купихме го миналия октомври. Засега сме много доволни от него.

# 57
  • Мнения: 37
Точно такъв латексов на Екон си бяхме купили с мъжа ми.
В началото беше удобен и ни харесваше, но по-малко от година и
целия мухляса и стана дупка в средата. Плюс това е доста тежък,
и ми беше трудно да сменям чаршафите.
Имахме си подматрачна рамка и хубаво ново легло.

Нарочно не споменах по-рано тази марка за да не правя антиреклама,
но след като някой се опитва да я рекламира, няма как да не отговоря.

# 58
  • Мнения: X
Точно такъв латексов на Екон си бяхме купили с мъжа ми.
В началото беше удобен и ни харесваше, но по-малко от година и
целия мухляса и стана дупка в средата. Плюс това е доста тежък,
и ми беше трудно да сменям чаршафите.
Имахме си подматрачна рамка и хубаво ново легло.

Нарочно не споменах по-рано тази марка за да не правя антиреклама,
но след като някой се опитва да я рекламира, няма как да не отговоря.

Farfalla, не зная защо се е получило така с твоя матрак. Не рекламирам матраците на Екон, а споделям собственото си мнение за тях на базата на това, което имам у дома. Нали за това е темата  Peace Мухъл може да се появи и ако самата стая е с конденз, но като цяло моят съвет е да се свържеш директно с фирмата, защото матраците им имат 10 години гаранция и съм убедена, че те ще могат да ти помогнат.

# 59
  • Мнения: 4 411
Мухъл може да се появи и ако самата стая е с конденз...
Тук няма как да не се включа аз.Значи единственото място в стаята дето беше мухлясало беше плата на горната част на латексовия матрак.Точици мухъл само отгоре над матрака ,отдолу между матрака и спалнята мухъл нямаше.Както е думата криво да седим ,но да си казваме истината у дома на друго място мухъл е нямало и няма .Вече 12 години сме в тази къща .Сменили сме 3 матрака и само латексовия мухляса.

Общи условия

Активация на акаунт