Вегетарианска Втора - Кой какво сервира вчера? Кой какво ще готви днес?

  • 49 977
  • 748
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 387
Момичета, хапнахте ли вчера рибка, нали беше позволено. Ние с моя мъж много добре се възползвахме от това разрешение, хапнахме сьомга, скариди, раци и ще ни държи ситка до края. Има ли още някой ден, в който може да се яде риба, ако знае някой да сподели?

# 16
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Последните дни правих бургери от черен боб и булгур

как ги правиш?

Момичета, хапнахте ли вчера рибка, нали беше позволено.

това не е тема за постите. тук сме вегета и рибка не всички ядем  Mr. Green


тази вечер правих панирано в сусам халуми с мед и балсамико и плосък турски хляб (купен).

# 17
  • Мнения: 2 563
Аз явно имам някакъв проблем с храносмилането на бял боб. Мисля отсега нататък да го заменям с нахут.

Хапнахме печено козе сирене с доматен сос и салата от зеле и кейл. Който даде идеята за печенето сирене, благодаря!

Когато станах вегетарианка, ядях риба, но миналото лято и това спрях, след като четох как се отглежда риба в рибарник и колко други животни умират за една порция суши...

Последна редакция: вт, 27 мар 2012, 04:27 от Hear Again

# 18
  • Мнения: 1 800
asyalein, по тази рецепта. Добавих и други подправки, а следващият път ще пробвам да намаля боба и увеличила булгура.

Днес пица само с кашкавал и след като се изпече и поизстина натрупах отгоре подправена рукола, домат и съвсем малко фета.
Утре вегетарианско чили в чест на ниските Т.




# 19
  • Мнения: 961
Вчера - грах с просо.
Днес  - закуската ще е киноа с конопени семена, сусам и масло, за обяд сигурно ориз със зеленчуци, следобедната закуска - пърленки със сирене и кашкавал, вечерята още не знам и салати разбира се.

# 20
  • Мнения: 86
Hear, боба много зависи какъв сорт е. И на мен не ми шпонасяше, но сега купувам един български на /крина, май Традиционен беше инямам никакви оплаквания, виж от нахута......
Вчера ризото с oyster mushroom, мисля, че е кладница на бг  Thinking
Купих пресен грах с шушулките вчера, ще му измисля после приложение, както и 1 глава алабаш да опшържа във фурната  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 24
Здравейте!  Simple Smile
Не съм вегетариантка, но обичам да хапвам и да приготвям и постни ястия.
Тук откривам много идеи, които ми допадат и ще се възползвам от тях.

Днес - спанак с ориз на фурна.


Последна редакция: пн, 07 окт 2013, 23:13 от Isabell

# 22
  • Мнения: 868
Хиър, благодаря за новата тема!

През уикенда ядох Aloo Matar, индийско ядене с картофи и грах, и моите хора бяха съвсем прави когато заявиха, че Българската яхния с картофи е като това. Така че тази вечер ще е яхния с картофи и грах, но с индийски подправки--къри, кимион, турмерик, и каквото друго има в шкафа.

Утре:  салата от паста по "гръцки":  трицветна паста ротини с бейби броколи, чери домати, каламата маслини, и бучки сирене.
 

# 23
  • Мнения: 1 708
Благодаря за темата!

Днес и утре съм на качамак за обяд плюс салатки, а за вечеря лапад с ориз и булгур.

# 24
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
червена леща с едър булгур - трябваше да е супа, но доста гъсто стана Blush
чийзкейк - купен Mr. Green

# 25
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Боб чорба по манастирски и запържен. Разделих го на половини и двамата да сме доволни.
Кашкавалени кюфтенца - настърган кашкавал, надробено бяло сирене или извара или без, яйце, брашно за леко сплотяване на сместа. С лъжица се сипва в олио. Много вкусни и заместват панирането, което на мен и е много омразно.
Салати - с марули, шопска, зеле, моркови и копър...не мога да се наситя на зелениите.
Купих си прекрасен мед и си направих голяма кана с лимонада.
Имам около 300квадрата посят спанак, който от сушата хич не върви, а е много неудобно за поливане мястото, кой да си помисли ,че пролетно време няма да вали?!? А така го чакам.... идва ми за го запаса от нивата Simple Smile Зад къщи лапада и той се мъчи. Голяма суша ни чака тази година май...ох, дано да не е така!

# 26
  • Мнения: 3 367
за планирането-работещи родители на ред деца, семейство к не яде навън и иска да е по леглата до 8 и да има време за парк/занимавка след у-ще= няма начин да се готви ежедневно,дори 15 мин манджа да е,пак иде нанагорно
*
крем сума от аспержи и праз
брюкселско зеле на тиган върху марокански кус-кус омотан малко в дом.сос
хумусно цвете и топките от овесени ядки (гости сме канили на готваческо детско парти)

http://www.healthykiddosnacks.com/1/post/2012/03/hummus-wildflowers.html

руски картофи (задушени картофени колела с копър)
бамя по индийски
Това с добавки от кисело мляко и сирене ще покрие до петък..

# 27
  • Мнения: X
Последните дни: пълнозърнеста паста от шпелта с прост доматен сос и пармезан, крем-супа от мечи лук, полента с моркови и пармезан, печени на тиган картофени кюфтета със сирене и много магданоз, сусамови крекери с кефир (трябваше да го използвам спешно) и 6 вида пълнозърнести брашна Crazy, и разбира се таратор и много салати.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
За вечеря ; кюфтенца от овесени ядки и чеснов сос.

Момичета, идейки как да сготвя просо?
Мота ми се един пакет, не знам за какво съм го купувала, но никога не съм готвила...Та да го направя нещо...

# 29
  • Мнения: 1 708
*Бенджи*, просото най-лесно със зеленчуци. Ако са по-твърди зеленчуците първо слагам тях, после просото, че то бързо се сварява. Иначе има и в сладък вариант с плодове, но не съм правила още.

Намерих тази рецепта от темата Природосъобразно хранене:
Задушават се 20 гр. лук, 20 гр. морков и 20 гр. пипер – ситно нарязани. След омекване се прибавя 1 к.ч. просо. Залива се с 5 к.ч. вода и се оставя да ври на тих огън до сгъстяване. Преди да се свали от огъня се прибавя 1 с.л. зехтин и подправки: малко сол, джоджен, магданоз, мащерка.

Общи условия

Активация на акаунт