Вегетарианска Втора - Кой какво сервира вчера? Кой какво ще готви днес?

  • 50 018
  • 748
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Последните дни...
ориз със спанак, домашна маслинова паста с чесън, крем супа от броколи, баница със спанак и сирене, печени пресни картофки с розмарин, ориз с тиквички, дип от авокадо и кълнове от боб Мунг, пълнозърнеста питка, ръжено-пшеничен хляб с домашен квас, фокача със сушени домати...

# 46
  • Мнения: 86
Solley. на моята опаковка пишеше само  hulled millet, т.е. не му пише разновидността, а само, че е белено. За марка не знам, че е английско, опаковано в Кипър.
Нищо не съм измислила за днес, даже снощи за мъжа ми не сготвих от много чудене.......спанака детето го изяде бланширан, а ние хапнахме хляб, маслини, домати и краставици и малко таханов сос.

# 47
  • Мнения: 114
Вчера имах шанса да си набера свежа коприва и днес и утре сме главно на копривено меню. Днес любимата супа от коприва , утре смятам да направя коприва с ориз. Освен това и киноа със зеленчуци. Май това е менюто за почивните дни Simple Smile

# 48
  • Мнения: 3 367
коприва някой в ЮС готви ли?как се казва и къде живее в магазина?мерси!
*
днес до петък- ориз с домати и боб на манджа; псевдо баница (стар хляб-масло-яйца-сирене) к децата много харесват, портабело-гъби бургери ; такос с плънка от киноа и нахут ; таратор с 1/2 к.мл 1/2 кефир ;веджи кюфтета с каквото има останало зеленчуково за децата за училище и супа от тиквички
*
Солей,купувам
http://www.vitacost.com/Images/Products/1000/Arrowhead-Mills/Arr … -074333476368.jpg
 или на същата марка пъфд варианта

# 49
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
за обед крем супа от див чесън.
за вечеря нещо с патладжани Thinking

мъжът ми пюрира крем супите докато не остани никакво парченце. тъй като в крем супата обикновено слагам картоф за сгъстяване, после консистенцията е на лепило за тапети. някой може ли да ми каже как да я пасирам, че да избегна тази консистенция? аз не пасирам до еднородна смес, оставям и парченца и при мен го няма този проблем newsm78, обаче той не искал парченца!!!!!!!!! #Cussing out

# 50
  • Мнения: 216
Asyalein, преди да пасираш извади картофа и го мини през преса, след което го добави към вече пасираната част.
С пасатор винаги става като лепило. Единствения начин да се избегне лигавата консистенция е минаването през преса. Евентуално, намачкан с вилица, ако нямаш преса.

# 51
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Asyalein, преди да пасираш извади картофа и го мини през преса, след което го добави към вече пасираната част.

 Rolling Eyes знаех си, че няма лесен вариант.
аз съм мързелива и не обичам да цапам много неща... явно аз ще трябва да я правя супата, за да не ям лепило  Whistling

сега направих капоната и тортата със спанак... за сега съм скептична към нея.... Confused
оставя да и сложа крема.

# 52
  • Мнения: 2 563
Катмите станаха пълен провал. Даже се скарахме у дома.  Grinning Не поеха вода след втасването. Явно рецептата не е писана за идиоти като мен.

# 53
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Катмите станаха пълен провал.
по каква рецепта ги прави? само вода, брашно , мая не стана ли?
признавам си, аз ги правя с яйца, яйрян и бакпулвер Mr. Green

пускам нещо, на което попаднах в клюкарника  Joy
не се сдържах просто  Mr. Green

Цитат
Това угояване е съпроводено с мъчения, защото в тази държава храната е кът и момиченцата ги наливат с някаква калорична помия (мляко, просо и масло) по няколко пъти на ден.

# 54
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Днес майка беше сготвила за обяд много вкусна пролетна гозба в гювеч, в камината на бавен огън. Картофи, нахут, коприва, моркови, лук, доматки от буркан и мноого магданоз.
Разкарвахме си с таратор. Прекрасен обяд!

У дома - варени картофи с лук и магданоз + печена на фурна скумрия

# 55
  • Мнения: 2 563
Катмите станаха пълен провал.
по каква рецепта ги прави? само вода, брашно , мая не стана ли?
признавам си, аз ги правя с яйца, яйрян и бакпулвер Mr. Green

пускам нещо, на което попаднах в клюкарника  Joy
не се сдържах просто  Mr. Green

Цитат
Това угояване е съпроводено с мъчения, защото в тази държава храната е кът и момиченцата ги наливат с някаква калорична помия (мляко, просо и масло) по няколко пъти на ден.

Някой тук пусна рецепта за постни катми и аз пробвах нея. Трябваше с всичката вода да ги оставя да втасат.

Това за угояването на жени в една африканска държава ли е, забравих как се казваше...

# 56
  • Мнения: X
Моят мъж също пасира ли пасира супите Joy, но твърди, че пасираната супа трябва да се сложи на котлона да заври пак за няколко секунди, за да не е като лепило. И май действа методът.

Аз нищо интересно не съм готвила напоследък - таратор, печени зеленчуци, нещо като чипс от сладки картофи и салати.

# 57
  • Мнения: 0
Аз пък тези дни открих амаранта. На правих го на закуска и в пълнени чушки. Много съм доволна.Simple Smile

Анет, за копривата, нашият човек, дето ги разбира тия работи каза, че в Америка такава коприва дето ние знаем в БГ няма по магазините. Най-много ако някой я отглежда по фермите или дива, иначе не я употребяват, еле пък за ядене. Иначе и той признава колко е полезна. Освен и коприва да засадим в задния двор... newsm78

# 58
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Това за угояването на жени в една африканска държава ли е, забравих как се казваше...

да, ама ми стана смешно за помията от просо  Joy

Синьо, мерси за идеята. ще пробвам.
макар че мъжът ми толкова гъсти ги прави супите, че най-много да загори  Thinking

ImaSmi, тук при нас също не съм виждала да продават коприва, но във всеки парк или горичка има и аз си бера Peace

# 59
  • Мнения: 2 381
коприва някой в ЮС готви ли?как се казва и къде живее в магазина?мерси!
nettle
не съм купувала за готвене

Общи условия

Активация на акаунт