Какво мислите за диетата на д-р Емилова : на плодове и чай през 2часа

  • 74 143
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 449
В момента съм на такава диета. Днес ми е 11 ден. Отслабнах за десет дни 5 кг, ще продължа до 20, а после 10 дни захранване. За първи път спазвах такъв режим на хранене преди 3 години, но преди това посетих лекар(последовател е на Лидия Ковачева, както и Емилова), който ми изготви план според индивидуалните особености. Сега ползвам същата схема. Захранването трябва да е много стриктно спазено, никакви волности! Абсолютно съм съгласна - човек трябва да промени хранителните си навици за ЦЯЛ живот! Успех на тези, които се решат! Simple Smile

# 16
  • Мнения: 958
а можеш ли да дадеш координатите на този лекар защото на мен Емилова ми е далечко искам да си направя този път гладуването под надзора на лекар.

# 17
  • Мнения: 1 449
д-р Гайдурски 0889 41 61 68 за записване на час. Само да те предупредя - чака се Sad

# 18
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Определено не съм фен на въпросната "лекарка". При това имам познати, които бяха в "санаториума" й и впоследствие си върнаха и килата, и болестите, от които уж ги е излекувала. Моя близка ми е казвала, че един морков вповече да си хапне й се лепял... не знам това вече доколко е вярно Rolling Eyes
Не мисля, че примерът с Глория е сполучлив, защото и аз съм чувала, че имала проблеми с храненето, ама карай Peace
И другото, което най- вече не ми допада при въпросната "докторица" е, че тя изцяло отрича приема на  млечни продукти. #Crazy
Е това вече за мен лично си остава необяснимо. Thinking

# 19
  • Мнения: 217
Определено не съм фен на въпросната "лекарка". При това имам познати, които бяха в "санаториума" й и впоследствие си върнаха и килата, и болестите, от които уж ги е излекувала. Моя близка ми е казвала, че един морков вповече да си хапне й се лепял... не знам това вече доколко е вярно Rolling Eyes
Не мисля, че примерът с Глория е сполучлив, защото и аз съм чувала, че имала проблеми с храненето, ама карай Peace
И другото, което най- вече не ми допада при въпросната "докторица" е, че тя изцяло отрича приема на  млечни продукти. #Crazy
Е това вече за мен лично си остава необяснимо. Thinking
                    Моми4ета, на никого не искам да вменявам нищо. Малко ми пука за това, дали ядете млечни продукти, както и не съм запозната с теми, които вече са минали.
Не държа изобщо някой да взема отношение, но считам за свое морално задължение да ви запозная с фактите относно млякото, а оттам нататък си е ваша работа дали знаейки всичко това, ще се оставите да бъдете манипулирани. Това, което следва си е чиста и открита анти-млечна пропаганда,затова който знае че ще се подразни, да не чете.

Малко история

Леденият човек е имал нещо повече от замръзнала кръв във вените си.
Млякото не е убило Ледения човек, но тялото на този 25 годишен мъж, запазено и мумифицирано за повече от 50 века във вътрешността на ледник,е страдало от остра форма на артрит и сърдечни болести. Всички ли овчари са понесли подобна съдба в резултат на млечната си диета?
През 1991, Леденият човек се превърна в сензация за един ден. Добре запазеното тяло на мъж от преди 5300 години било намерено в топящ се ледник на границата между Италия и Австрия. Човекът от 21 век щял да научи много неща за живота преди толкова време.
Екип от учени се заема със задачата да разнищи историята на Ледения човек. Това,което им разкрива не учудва никого, с изключение на един факт, който шокира дори патобиолозите. Заключението, до което всички стигат е че въз основа на стомашното съдържание и на изследване на вътрешните органи, без съмнение Леденият човек е имал анормално втвърдяване на артериите, дължащо се на нездравословния начин на хранене, предимно месо и овче мляко, при това в огромни количества.
Леденият човек имал и остър артрит и диария. Такава била съдбата на праисторическия човек, който пиел телесни течности на други животни.
Леденият човек страдал от силно калцирани абдоминална аорта и каротидна артерия. Без съмнение, е имал артериосклероза - състояние, което се получава когато се събира плака по стените на артериите, като по такъв начин се блокира кръвният поток. Изумителното е, че Леденият човек е бил доста млад, между 25 и 30 години, а е имал толкова много плака по артериите и е страдал от остър артрит, болест на сърцето и диария. Типичен пример за човек пиещ мляко.

Б А К Т Е Р И И !

Докато поднесете любимата си млечна закуска към устата, млякото е било вече пастьоризирано 3 пъти. Защо не се получава от първия път, или втория и третия? Много хора знаят каква воня се разнася от вкиснато мляко. Изхвърлете го на осмия ден. Представете си какво сте пили на седмия?
Една капка вкиснато мляко може да съдържа повече от 50 милиона бактерии.Някои от тях , особено от рода бацилус и клостридиум, могат да се трансформират в малки телца, наречени спори. На гръцки това означава семе. Спората често издържа на сушене, на температура на кипене, пастьоризация и на действието на някои антибактериални препарати. Когато условията са благоприятни, спората възвръща вегетативната си форма и бактерията отново започва нормалния си жизнен цикъл.
Редица патогени са свързани пряко с производството на сирене от сурово мляко: микобактериум паратуберкулозис, бруцела, патогенни стрептококи, стафилококи, ентеропатогенни Е. коли, салмонела, бацилус цереус, клостридиум перфрингенс и клостридиум ботулинум.
Най-сериозната бактериална инфекция по кравите се причинява от микобактериум паратуберкулозис.
Микобактериум паратуберкулозис води до болест по говедата наречена болест на Йон.
Крави, с тази болест, имат диария и интензивно изхвърляне на бактерии чрез изпражненията. Тези бактерии се култивират в млякото и не се унищожават при пастьоризацията. Понякога, тези бактерии в млякото започват да се развиват в човека-приемник и водят до синдрома на чувствителните черва и до болестта на Крон.
Микобактериум паратуберкулозис е в състояние да преодолее промишлената пастьоризация когато има повече от 10 бактерии в 1 милилитър сурово мляко.
A РНК-то на микобактериум паратуберкулозис се открива в 100% от пациенти с болестта на Крон!
Най-разпространеният патологичен организъм в суровото мляко е СТАФИЛОКОКУС АУРЕУС. Кравите често правят язви или получават отворени рани на вимето си. Това състояние е известно като мастит.Бактериалните токсини много лесно се предават от крава на човек чрез млякото и не се унищожават при пастьоризация. Стафилококус ауреус е толкова вирулентен (силен) , че много малко единици са достатъчни , за да има ефект. Той определено е най-силният от всички бактериални патогени и причина номер едно за болнични инфекции в света.
Салмонелата се среща навсякъде в околната среда и оттам може да попадне във фермите от различни източници. Маслото е идеална среда за развитието на салмонела при стайна температура,като охлаждането или замръзяването му за кратко време не я унищожава. Салмонелата може да съхрани жизнените си функции в маслото до 9 месеца.
Друг подобен патоген е листерията. Ако краве мляко, инжектирано с листерия, е подложено на топлинна обработка за 16 секунди при температура 72.2 градуса Целзий в апарат за пастьоризация живи бактерии на листерията могат да се открият в млякото след топлинна обработка независимо от броя на опитите за успешна пастьоризация.
Стана дума за бруцелозата по рано, която може лесно да се предава на човека под формата на средиземноморска треска. Тази болест трудно се открива и лесно се поставя грешна диагноза. Симптомите включват хронична умора, главоболие и болки като при артрит. Веднъж попаднала в тялото на човек, бруцелата може да се спотайва години наред след заразяването.
Дали е диария от Е. коли или Синдром на Гийен-Бар от кампилобактер, източникът е един и той е заразени телесни течности и месо.А антибиотиците и пастьоризацията не винаги помагат.
Даването на субтерапевтични дози антибиотици на добитъка задейства селективен механизъм , който може да доведе до появата и размножаването на устойчиви бактерии, които развиват имунитет към традиционните антибиотици като се появяват нови щамове.
Защо се появяват нови щамове бактерии?
Ако предположим , че една крава има 1 милиард бактерии в организма си, тъпчат я със стрептомицин и този антибиотик убива всички бактерии освен една, то тази бактерия, бидейки устойчива към антибиотика, се размножава и създава популация също с имунитет към антибиотика. Като удвоява популацията си на всеки 20 минути, са необходими 10 часа за този нов щам , за да стане един милиард на брой. Умножете това по броя на кравите и 52 различни антибиотика и ще разберете защо антибиотиците вече не помагат там , където има нужда от тях. Млякото и млечните продукти трябва да имат предупредителен етикет с надпис - опасно за живота. Суровото мляко обик-
новено съдържа кръв, фекалии, бактерии и гной.
Пастьоризацията също не унищожава всички бактерии в млякото. Много от сирената не се пастьоризират. Пръчковидната бактерия образува спора веднага щом усети топлина. Когато млякото се охлади, спората "се отваря" и бактерията е отново в предишното си токсично състояние.
Дали пастьоризацията има ефект? Запомнете: на осмия ден може да изхвърлите вкиснатото мляко, а на седмия все още го пиете.

Догади ли ви се?

ПЕСТИЦИДИ

Колкото по-високо се изкачваме по хранителната верига, толкова повече поглъщаме концентрирани токсини чрез месото и телесните течности на животните. Изяжте една порция салата и вие поглъщате една доза пестициди и диоксини. В края на краищата, тези химикали се намират в околната среда. Консумирайте телесни течности от животни, които ядат хиляди дози и вие вкарвате в тялото си същите тези концентрирани отрови.
Диоксините са крайно токсичен вторичен продукт на много промишлени дейности: горене на химични и битови отпадъци или производство на хлорофеноли, например. Те попадат в околната среда чрез въздуха, водата и почвата и оттам в хранителната верига.
Най-големият риск за човека е консумацията на стоки за широко потребление като месни, рибни и млечни продукти, съдържащи малки количества диоксини, които се натрупват в тъканите на човешкото тяло и дори могат да достигнат застрашаващи живота нива. Имайте предвид, че диоксините са 170 000 пъти по- смъртоносни от цианида.
И тъй като, човек стои на върха на хранителната верига, консумирайки плътта и млякото на някои животни, той поглъща концентрирани количества от тези толкова отровни вещества.
Готови ли сте да поемете риска?

ХОРМОНИТЕ

Млякото, дълго време смятано за пълноценна храна, всъщност съдържа мощни хормони. Няма такова нещо като мляко без хормони. Най-здравословното мляко от най-здравата крава е биологически фрашкано с един доста дълъг списък от хормони от хипофизата, хипоталамуса, панкреаса, щитовидната жлеза, паратиреоидните и надбъбречните жлези, както и полови и чревни хормони. Също така важни млечни фактори като простагландини и невропептиди. Млякото в сутрешната ви зърнена закуска изглежда бяло и чисто, но съдържа биоактивни вещества като лактоферини, имуноглобулини, стероиди и растежни хормони.Когато пиете телесните течности на животни или ядете тяхното месо, вие поглъщате и заложените от природата в тях хормони.
Каква е функцията на хормоните?

Всички хормони регулират един или повече от хилядите метаболитни процеси, които се извършват всяка секунда в човешкото тяло. Някои хормони регулират клетъчния метаболизъм. Витамин D, слънчевият витамин, е всъщност стероиден хормон. Хормоните са химически посланици. Адреналинът също е хормон. Естрогенът и прогестеронът са стероидни хормони, които се секретират вътрешно в женското тяло и влияят до голяма степен върху магията на женското поведение. Мъжкият еквивалент е тестостерон. Различните хормони изпълняват различни функции. Пролактинът, например, регулира производството на мляко, докато инсулинът регулира нивото на кръвната захар.
Хормоните действат на наномолекулярно ниво т.е. необходима е само една милиардна част от грама , за да предизвика мощен биологичен ефект. Ако пиете мляко, все едно се тъпчете с хормони.Ако ядете сирене и сладолед, поглъщате концентрирани форми на тези хормони.
Всяка глътка мляко съдържа 59 различни биоактивни хормони. Млякото представлява хормонална система, която доставя на малките на бозайниците от всеки вид идеалната храна. Доказано е от многобройни изследвания, че млякото със своите лактоферини, имуноглобулини и хормони има огромен благоприятен ефект върху организма на бебетата-бозайници. С други думи, хормоните са създадени , за да предизвикват мощна благотворна реакция, но всеки вид има своята млечна формула.
Освен всички други функции, хормоните инструктират клетките да растат, без подбор на вида им. Затова, консумирайте мляко днес и утре може и да не направите връзката между днешния изключителен растеж и утрешния не толкова изключителен рак.

# 20
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
С чай и ябълки...,захранване ,  миналата година  свалих 20 кг.  Grinning

# 21
  • Мнения: 258
Оки, прочетох статията за млякото, която си пуснала, понеже ми беше любопитно, но нищо от това, което прочетох не може да ме накара да спра консумацията на мляко и млечни продукти. А това няма да се случи, поради една много проста причина - доброто здраве и дълголетието на предците ми, които съм запомнила с ежедневното ядене на тези продукти. Щом те са доживяли до  80-95-годишна възраст, хранейки се по този начин (и при това млякото просто се е варяло, докато сега преди аз да го варя, то вече е претърпяло и пастьоризация), за мен това е доказателство, че млечните не могат да навредят на нечие здраве.

# 22
  • Мнения: 8 463
Оки, прочетох статията за млякото, която си пуснала, понеже ми беше любопитно, но нищо от това, което прочетох не може да ме накара да спра консумацията на мляко и млечни продукти. А това няма да се случи, поради една много проста причина - доброто здраве и дълголетието на предците ми, които съм запомнила с ежедневното ядене на тези продукти. Щом те са доживяли до  80-95-годишна възраст, хранейки се по този начин (и при това млякото просто се е варяло, докато сега преди аз да го варя, то вече е претърпяло и пастьоризация), за мен това е доказателство, че млечните не могат да навредят на нечие здраве.
И моят дядо/Лека му пръст/ живя 85 години.Пиеше мляко всеки ден.Баба ми е на 92,не е добре от няколко месеца само.И тя пиеше много мляко.Да не си правиш илюзията,че това мляко,което са пили предците ти има нещо общо със сегашното?Би било доста наивно.Нищо от това,което ядем и пием не е истинско.Сравнението е неуместно.Да не говорим за заседналия начин на живот,който водим.Нали не извървяваш на ден по 10-15 километра,както правеше например моят дядо?Той пък ядеше по половин килограм сланина на един път и явно е компенсирал с движение,но аз не си и помислям да го направя при този ми градски начин на живот.

# 23
  • Мнения: 2 550
Определено не съм фен на въпросната "лекарка". При това имам познати, които бяха в "санаториума" й и впоследствие си върнаха и килата, и болестите, от които уж ги е излекувала. Моя близка ми е казвала, че един морков вповече да си хапне й се лепял... не знам това вече доколко е вярно Rolling Eyes
Не мисля, че примерът с Глория е сполучлив, защото и аз съм чувала, че имала проблеми с храненето, ама карай Peace
И другото, което най- вече не ми допада при въпросната "докторица" е, че тя изцяло отрича приема на  млечни продукти. #Crazy
Е това вече за мен лично си остава необяснимо. Thinking

Мда, и не само. Млякото рпичинявало рак! Според докторката, чух я как го казва със собствените си уши, но не тва ме изненада. Видите ли, приема на месо е причината за лесийбките!!! Щото в месото имало мъжки хоромни и така жените ставали по-окосмени и обратни  Joy СМЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕХ!

# 24
  • Мнения: 217
Оки, прочетох статията за млякото, която си пуснала, понеже ми беше любопитно, но нищо от това, което прочетох не може да ме накара да спра консумацията на мляко и млечни продукти. А това няма да се случи, поради една много проста причина - доброто здраве и дълголетието на предците ми, които съм запомнила с ежедневното ядене на тези продукти. Щом те са доживяли до  80-95-годишна възраст, хранейки се по този начин (и при това млякото просто се е варяло, докато сега преди аз да го варя, то вече е претърпяло и пастьоризация), за мен това е доказателство, че млечните не могат да навредят на нечие здраве.
И моят дядо/Лека му пръст/ живя 85 години.Пиеше мляко всеки ден.Баба ми е на 92,не е добре от няколко месеца само.И тя пиеше много мляко.Да не си правиш илюзията,че това мляко,което са пили предците ти има нещо общо със сегашното?Би било доста наивно.Нищо от това,което ядем и пием не е истинско.Сравнението е неуместно.Да не говорим за заседналия начин на живот,който водим.Нали не извървяваш на ден по 10-15 километра,както правеше например моят дядо?Той пък ядеше по половин килограм сланина на един път и явно е компенсирал с движение,но аз не си и помислям да го направя при този ми градски начин на живот.
Да не говорим за стреса,мръсният въздух т.н.н Stop

# 25
  • Мнения: 46 520
В момента съм на такава диета. Днес ми е 11 ден. Отслабнах за десет дни 5 кг ...

Същите резултати постигнах с НВД, няма глад, няма мъчение  Hug

А за гладуването, както казва мъжа ми "ТамАн се начуих да не ям и взех, че умрЕх!"  Laughing
Не се връзвай на Емилова, виж тя на какво прилича и си направи изводите ...

# 26
  • Мнения: 8 463
Изобща не мисля да спирам млечните,но не и да прекалявам с тях.Всяко нещо с мярка. Grinning
Що бе,Никол, WinkЕмилова е на 60 години-зле ли изглежда? Laughing

# 27
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Видите ли, приема на месо е причината за лесийбките!!! Щото в месото имало мъжки хоромни и така жените ставали по-окосмени и обратни  Joy СМЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕХ!

Бухахахахахахааааааааааааааааа  Joy Joy Joy Joy Joy

OKI, мерси за предоставеното инфо. Hug

# 28
  • Мнения: 1 449
В момента съм на такава диета. Днес ми е 11 ден. Отслабнах за десет дни 5 кг ...

Същите резултати постигнах с НВД, няма глад, няма мъчение  Hug

А за гладуването, както казва мъжа ми "ТамАн се начуих да не ям и взех, че умрЕх!"  Laughing
Не се връзвай на Емилова, виж тя на какво прилича и си направи изводите ...


Сега имах нужда точно от това - пълно пречистване! Аз също не изпитвам глад, чувствам се страхотно. Иначе такъв резултат за такъв срок не мога да постигна с какъвто и да било друг начин на хранене, опитвала съм. След захранването почвам леко хранене, от типа на НВД и лека полека ще боря останалите излишни кила. Hug
Пък за Емилова... незнам дали се храни изключително по тази система или има и прегрешения. Но изглежда доста жизнена Mr. Green Мойта система се отличава от нейната по принцип, особено захранването.

# 29
  • Linz
  • Мнения: 11 619
"лечебното" гладуване е неестествено състояние за организма. Не би било необходимо да се прави такова, ако се храним нормално (като количество и качество на храната). А тези редувания "преяждане - глад" мисля, че се отразяват много зле на тялото (в смисъл и на здравето, и на външния вид). Необходима е просто една пренастройка на организма към по-здравословна храна (много пресни плодове и зеленчуци, ядки, кълнове, по-малко преработена храна- топлинно или химически, по-малко прости въглехидрати и наситени мазнини...).

За млякото мнението ми е смесено (горната статия я пропуснах, защото съм чела много други подобни). Наистина не е същото като едно време, но коя храна е? С или без мляко- неизменно приемаме куп вредни в-ва с храната и по никакъв начин не можем да ги избегнем. Иначе наистина млечните продукти (без киселото мляко) затрудняват храносмилането и така се полагат основите на много болести.

Общи условия

Активация на акаунт