Благовещение-ден на майката и жената християнка.

  • 6 846
  • 148
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 161
Лиляна, представям си, как се обиждаш на Великден, ако някой ти каже: Христос воскресе. Все пак, как да възкръсне човек, който е роден без Шуърчек.

# 16
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не се обиждам, но не отговарям с традиционната заблуда "Воистина".
Честит празник ми е достатъчно.
А ако някой се наеме да ми обяснява как е редно да се отговаря, аз му обяснявам, че е заблуден, според моите разбирания.

# 17
  • Мнения: 12 666

Днес няма такива вестоносци. Има тестове  EFP и без мъж не става чудото, колкото и на някои да им се иска.

Е нали точно на този ден Девата  е видяла двете чертички.

# 18
  • Мнения: 6 365
О, да, за малко забравих, че възкресението ми в сегашната ми форма на мацка от 21 век е може би най-ужасния ми кошмар. Щото или мозъкът ми ще бъде промит, или ще ме пратят в Ада, защото няма как да се разберем със злонамерено божество от Бронзовата епоха.

Великден щеше да е много стерилен и глупав празник, ако природата не се раззеленяваше. А и без християнство, събуждането на пролетта щеше да е празник.

Както казах, християнството е спам. Нарния щеше да я има и без Аслан, а без Аслан нямаше да има и Бяла вещица.

# 19
  • Мнения: 21 469
   Благовещение е прекрасен пролетен празник, вчера го отпразнувахме подобаващо според традицията. Не съм фанатична християнка, но ви се чудя на акъла, защо веднага скачате с негативните коментари? Момичето искаше да поздрави за празника, предполагам че за друг път ще си знае Laughing
 
  Ама наистина ли ако някой ви каже "Христос возкресе" почвате да обяснявате "Не е възкръснал пък, това е невъзможно"? Joy

# 20
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Както казах, християнството е спам.
Тцъ Naughty Спамът е нещо досадно, но безобидно. Което не може  да се каже за Джизъс фрийковете. Не са безобидни, хич даже.

    Можем да поспорим по това,но мисля че е излишно! Християнството не е утопия,вашето отношение  към него е обяснимо,щом не сте християнка. Но  отношението към майката даваща живот е залегнало в почти всички религии,не виждам защо да не се почита и признае ролята и за сътворяването на чудото Живот? 8 март е ден на жената,тук се говори за такъв на майката! И празникът си е съществувал до отричането на религията от тоталитарната власт в България!

А какво ще кажете за Матриархата?
Подкрепям с четири ръце идеята за ден на майката. Само че ми идва в повече идеята за ден на майката християнка. Чувствам се дискриминирана, пък Whistling

А за Матриархата - ако не беше свършил, светът може би щеше да има шансове за оцеляване Mr. Green

Последна редакция: пн, 26 мар 2012, 18:07 от Делфина фон Ю.

# 21
  • Мнения: 2 161
Не се обиждам, но не отговарям с традиционната заблуда "Воистина".
Честит празник ми е достатъчно.
А ако някой се наеме да ми обяснява как е редно да се отговаря, аз му обяснявам, че е заблуден, според моите разбирания.
Лиляна, ти като човек, който обича книгите, сигурно си чела нашите класици. Например за Талев се сещам, как описва един Благовец. Общо взето, на българите в българските романи, все по Благовец май нещо им се случва. Българските празници са тачени от българите, не знам, кога хората спират да ги празнуват, може би когато комунистите идват на власт. Но в нашето семейство комунисти не е имало, няма и никога няма да има. Не сме и побъркани, лицемерни джизъси, както се каза по- надолу. Обаче за мен християнските празници са светли и радват хората и ги карат да се усмихват. не ме разбирайте погрешно, всеки да се кланя на когото си иска- на Исус, Луцифер, Луи Вютон...  Аз съм била на Божи гроб. Като се изключат всички, които печелят от това, в атмосферата има магия и някак усещаш нещата различни и космични и божествени и си казваш: абе заслужавам ли аз, да живея така добре, заради мъката на този човек? Лошото е само в това, че като се прибереш, някои хора ти се виждат по-прости от обикновено.

# 22
  • Мнения: 443
Chanel,поздравления!

# 23
  • Мнения: 12 666
Подкрепям с четири ръце идеята за ден на майката. Само че ми идва в повече идеята за ден на майката християнка. Чувствам се дискриминирана, пък Whistling

 Peace
Отвратително ми е това.

# 24
  • Мнения: 25 633
А ако се замислиш, Дева Мария даже не е била християнка...  Laughing

# 25
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
А ако се замислиш, Дева Мария даже не е била християнка...  Laughing
Иска се да се замислиш, обаче. Трудна работа, труууудна Mr. Green

# 26
  • София
  • Мнения: 5 883

  Ама наистина ли ако някой ви каже "Христос возкресе" почвате да обяснявате "Не е възкръснал пък, това е невъзможно"? Joy
Не, казвам "А стига, бе!"
Но предпочитам да изпреваря с "Ицо воскресе!"
Отучих вече бая народ да ме поздравява по християнски. Flutter

# 27
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не само комунистите са атеисти, Шанел. Пък и не ме интересува в твоето семейство имало ли е такива или не. Аз не деля хората на комунисти и некомунисти. В моето семейство пък няма лицемери, ама не е важно чак толкова.
Не ми пречи и да отбелязвам традиционните празници за България. В това почитане и отбелязване, обаче не се включват религиозни натрапени изрази, молитви и т.н. Просто отбелязвам традицията с шарени яйца, печено агнешко и козуначени изделия. Така ми е приятно, така го правя. Другите не ме интересуват.

# 28
  • Мнения: 21 469
  Наистина тука хората са странно параноични и обременени... Все едно аз да видя тема, дето хората се поздравяват за Ханука, или някой Байрам, и да вляза да кажа "К'ва е тая тъпа религия, как може да празнувате такива глупости".
 Интересно, че въобще не осъзнавате колко е странно подобно нещо...  Особено онова с "Ицо"  newsm78

# 29
  • Мнения: 1 615
Лошо нещо е фанатизмът, много лошо. За справка - новините. Вкл. фанатичният атеизъм. За справка - тази тема.

Общи условия

Активация на акаунт