Благовещение-ден на майката и жената християнка.

  • 6 853
  • 148
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 12 675
Не съм чувала заради атеизма да се водят войни, да се правят атентати и да настават семейни трагедии.

# 31
  • Мнения: 21 598

  Леле, леле, представям си как ще ръмжите на Цветница Joy

 

# 32
  • Мнения: 12 675
Ако някой честити празника на цветята-християни, със сигурност. 

# 33
  • Мнения: 6 365
Фикусът ми каза, че е католик, върбата отвън държи да я смятаме за будист, а котките по двора ревностно практикуват зен-медитация.

Отговарям с Христос Возкресе, но се забавлявам да отсявам хората: тези, които виждат празника в събуждането на природата и тези, за които има един отделен и абстрактен бог и всичко около тях е нереално. Обикновено вторите са много натегнати, догматични и неприятни.

Споко, матриархатът и езичеството ще се върнат под някаква форма.

# 34
  • София
  • Мнения: 5 884
Егати, няма ли да имам имен ден? Само дърветата християни? Thinking

# 35
  • Мнения: 6 365
Споко, като върнем езическата религия, ще ти пренасяме в жертва чеверме и студена бира.

# 36
  • Мнения: 21 598
  Няма да имаш. Ако те поздрави някой, трябва да кажеш "Какви са тия тъпотии, Ицо въобще не е съществувал, камо ли да маха с някаква палмова клонка" Grinning

# 37
  • София
  • Мнения: 5 884
Ох, Ирис, и ти си една християнка... В уикито пише, че народът го посрещнал в Йерусалим, размахвайки палмови клонки и хвърлял цветя в краката му.

# 38
  • Мнения: 1 310
Християнството е един от големите СПАМ-ове на човечеството. Така че не се чудете на спама- от две хиляди години не може да го филтрираме и затрием.
Сигурно много се гордееш с това изказване?! Tired
Радвам се, че не си християнка. Срамът остава за твоята религия.

# 39
  • Мнения: 21 598
Ох, Ирис, и ти си една християнка... В уикито пише, че народът го посрещнал в Йерусалим, размахвайки палмови клонки и хвърлял цветя в краката му.

   Аз съм умерен скептик. Де да знам, кой махал, кой не, всичко е възможно.

# 40
  • Мнения: 2 156
Нека да си остане празник не рекламиран и комерсиален,
в какъвто се превърна Коледа.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 957

  Леле, леле, представям си как ще ръмжите на Цветница Joy

 

Не се коси, ти ще имаш имен ден, поне по никнейм!   bouquet

Войнстващите адепти ги дразнят хората, разбирам - и мен ме дразнят, всякакви - и християни, и други, най-вече - очакващите Новото време, Новият човек, Новата мисъл. Християнството е стара, улегнала, конформистка религия, особено в православния си вариант, така добре приютила природния цикъл и езическите обреди.

# 42
  • Мнения: 2 032
Да не забравяме, че и невярващите могат да бъдат войнствени.
Един прост поздрав за Благовещание, я вижте колко помия е предизвикал.

Каква е тази липса на възпитание и маниери, не знам, но само при споменаването на християнски празник да скачаш да противоборстваш  - е идиотско.

# 43
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...
Един прост поздрав за Благовещание, я вижте колко помия е предизвикал.
....
Къде го видя този поздрав? В първия пост има линк към незнайно какво. А аз непознати връзки не отварям.

# 44
  • Мнения: 2 032
Малей, ама ти даже и без да си видяла поздрав ли се втурна да ни разясниш за лицемерието, фалша, твоето семейство и какво ли още не.
Въх.

Общи условия

Активация на акаунт