Взех решението за развод...а сега..?

  • 15 677
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 479
melody007 , кураж и не го изживявай толкова! Децата докато са малки свикват бързо с всякакви промени. Ще му създадеш нов дом, в който ще се чувства добре, важното е да си спокойна и щастлива.

# 16
  • Мнения: 381
melody007 , кураж и не го изживявай толкова! Децата докато са малки свикват бързо с всякакви промени. Ще му създадеш нов дом, в който ще се чувства добре, важното е да си спокойна и щастлива.
Lid ,благодаря за подкрепата,и аз така се старано всички които са минали по пътя знаете колко е болезнено особено ако трябва да се напусне дома в който си отглеждал и възпитавал детето и всички хубави моменти там.....

# 17
  • Мнения: 2 479
И аз бях в твоята ситуация и от опит ти го казвам - това минава и заминава. Понякога, когато губим нещо сме склонни да го идеализираме неоправдано. Предполагам, че освен хубавите там има и достатъчно лоши моменти, заради които си струва да си тръгнеш. Домът е там, където сте вие с детето - ще го усетиш.

# 18
  • Мнения: 381
Да определено си права. От сега ще се старая да съм спокойна и да събирам сили за делото,др седмица ще ходим заедно да подаваме молбата...
Ти от колко време си разведена?

# 19
  • Мнения: 346
melody007 ,кураж!Колкото и да е неприятна ситуацията,поне с мъжа ти сте се избрали да се разделите по цивилизования начин!Аз нямам този късмет,тези дни ще подавам искова молба,ще се съдим за вина и кой знае колко още грозни сцени ще се разиграят.А ти защо ще се изнасяш от жилището,не може ли да се разберете ти да останеш там с детето?

# 20
  • Мнения: 381
И аз ти желая кураж,наистина е грозно да се търси вина и да се съдите до безкрай.Дано всичко свърши бързо за теб!
На въпроса : съпруга ми иска да продаде апартамента който се изплаща.

# 21
  • Мнения: 346
Ами той хубаво иска,но това е семейно жилище и не може да го продава току така без твое съгласие.Ако можеш да си позволиш да плащаш ипотеката,може той да ти прехвърли неговия дял от жилището,или да го запише на детето...предполагам има различни варианти,адвокатът ще ви обясни най-добре.Благодаря за куража,ще ми е нужен  Hug

# 22
  • Мнения: 1
Mного се извинявам че пиша тук но наистина не успях да намеря как да отворя нова тема а и видях че тук пишете по подобен въпрос ...
Омъжена съм от година и половина но с мъжът ми нещата не вървят. Не мога да продължавам по този начин и искам да се разведа. По принцип мъжът ми е разбран човек и може би ще успея да го убедя да се разведем по взаимно съгласие, но прочетох че до 3 години след подписването , развод по взаимно съгласие няма. Какво означава това?

# 23
  • Мнения: 2 479
Mного се извинявам че пиша тук но наистина не успях да намеря как да отворя нова тема а и видях че тук пишете по подобен въпрос ...
Омъжена съм от година и половина но с мъжът ми нещата не вървят. Не мога да продължавам по този начин и искам да се разведа. По принцип мъжът ми е разбран човек и може би ще успея да го убедя да се разведем по взаимно съгласие, но прочетох че до 3 години след подписването , развод по взаимно съгласие няма. Какво означава това?
Питай в темата на адвокатите, ето тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=591599.0.
Доколкото знам и аз, до 3 години от сключване на брака можеш да се разведеш само по вина, но все пак е добре да ти дадат компетентно мнение.

# 24
  • Мнения: 2 927
     vladito9, можеш да се разведеш по взаимно съгласие. С новия Семеен кодекс отпадна забраната за такъв развод до 3 години от сключване на брака.

# 25
  • Мнения: 61
....
Най-големият ми проблем е,че може би няма да е развод по взаимно съгласие.Съпругът ми е лабилен човек,не знам какво да очаквам от него,след като му съобщя решението си.(изключвам варианта за физическо насилие,досега не е имало и намек за такова)Но предполагам,че започне да ме изнудва с детето,с апартамента...
...

Парен каша духа, както има една приказка. Затова бих искала да ти кажа, че е много важно - каквато и последователност на действия по отношения на бъдещия развод, да предприемеш, нека близките ти знаят. Нека има хора, които са в течение с намерението ти и ако се наложи да могат да реагират (това за всеки случай).
Защото аз си бях въобразила, че ще се разведем со кротце, со благо, а след излизането на решението ще видим кой как и къде ще живее, както и ще осведомим близките. Но точно това ми решение, ми докара на главата доста неприятности - пряко и преносно. Аз също изключвах варианта за физическо насилие. Но това со остана само моя илюзия.

# 26
  • Мнения: 1 217
tina d , той трябва да се изнесе ! Първо, защото е лабилен и второ, защото законът е на страната на децата. Аз също съжителствам с лабилен индивид и се мразя за това, че се обвързах с куку, още преди сватбата си личеше, че не е в ред. Лошото при нас е, че синът ми е в трудна възраст, попаднал е в лоша среда и той го използва като маша, позволявайки му всичко, за да спечели при евентуален развод. Ще следя темата, тъй като ме засяга лично.

# 27
  • Мнения: 61
tina d , той трябва да се изнесе ! Първо, защото е лабилен и второ, защото законът е на страната на децата. Аз също съжителствам с лабилен индивид и се мразя за това, че се обвързах с куку, още преди сватбата си личеше, че не е в ред. Лошото при нас е, че синът ми е в трудна възраст, попаднал е в лоша среда и той го използва като маша, позволявайки му всичко, за да спечели при евентуален развод. Ще следя темата, тъй като ме засяга лично.

Е в този случай с молбата за развод и искане за определяне на привременни мерки и майката да остане с детето в общото семейно жилище. След това - каквото се разберат при развода.

Аз дори и да не съм в развод или пред раздяла с гаджето ми, щерка ми, която е в пубертета се възползва от всяка създала се ситуация на несъгласие м/у мен и него. И не твърдя, че го прави съзнателно. На мнение съм, че децата в тези моменти се чувстват несигурни, застрашени и им се отключва много труден за овладяване инстинкт за оцеляване. Днес съм в ситуация с пубертет, зрее от онзи ден и още съм на метлата. Къде има тема, в която мога да разговарям с родители с подобни възрастови проблеми? Simple Smile
Извинявам се, отскоро съм тук и все още се ориентирам.

# 28
  • Мнения: 1 217
Джин Луиза Финч, не зная за такава тема, но май ще трябва да си направим. Лошото е, че лабилният ми съквартирант също знае никът, с който пиша, също се съмнявам, че и някои негови познати ми го знаят и повечето от тях сигурно старателно му докладват. Но какво пък, няма да се крия от някакъв изперкал психопат. При нас нещата са много, много сложни. Пред очите на 12 годишния ми син е стоял на поне 5 метра от мен и е заявявал: " Ей-сега ще видиш как ще те изкарам луда ! " и започва да крещи с уродливия си тембър: " Помощ, коли ме, коли ме ! ", а най-най страшното е, че тъй като в момента това му е изгодно, за да не му се търси за нищо отговорност синът ни му подражава и също така нагло и безочливо лъже. Но няма да оставя нещата така.
Погледни в подфорум " Нашите деца ", аз също ще погледна.   bouquet

# 29
  • Мнения: 61
Джин Луиза Финч, не зная за такава тема, но май ще трябва да си направим. Лошото е, че лабилният ми съквартирант също знае никът, с който пиша, също се съмнявам, че и някои негови познати ми го знаят и повечето от тях сигурно старателно му докладват. Но какво пък, няма да се крия от някакъв изперкал психопат. При нас нещата са много, много сложни. Пред очите на 12 годишния ми син е стоял на поне 5 метра от мен и е заявявал: " Ей-сега ще видиш как ще те изкарам луда ! " и започва да крещи с уродливия си тембър: " Помощ, коли ме, коли ме ! ", а най-най страшното е, че тъй като в момента това му е изгодно, за да не му се търси за нищо отговорност синът ни му подражава и също така нагло и безочливо лъже. Но няма да оставя нещата така.
Погледни в подфорум " Нашите деца ", аз също ще погледна.   bouquet

Е това вече е прекалено, пред самото хлапе подобни похвати. Аз имам 2 дъщери и не съм наясно как е с момчетата в пубертета, но сигурно пак ситуациите се разиграват крайно, както и според моите наблюдения. А ти не знам какво и докога ще чакаш, но дано опазиш нервите и здравето си. Hug

Общи условия

Активация на акаунт