Мека мебел - 7

  • 231 931
  • 756
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 46 599
Някой има ли впечатления от този?

# 286
  • Мнения: 46 599
Бях се настроила да си поседя в темата поне няколко месеца, но го купихме  Laughing
След като надникнах в темата направо се съмнявах, че ще открия такъв, който да отговаря напълно на изискванията ми, а като прочетох какво сте писали за поръчка, направо се бях отчаяла. Не можах да повярвам като го видях на живо, че имаха и на склад 5 бройки  Crazy цветът и типът дамаска са точно каквито търсех (по-тъмно от това в каталога е). Има 2 ракли и то огромни, почти всичко, което седеше под стария, пак подобен тип, сега се събра само в едната!!! Размерът пасна точно на мястото и въпреки че стаята е малка, не я затваря, много е компактен. Разгъва се за спане точно, както исках (много е удобен). Няма да се ползва често така, но все пак ми беше важно.
С пяна не знам си каква е, стегнат и твърд, но комфортен в същото време. Възглавниците също са приятни и добре напълнени.
Само се оказа, че няма крепежни елементи  newsm78 и подлакътниците сега са просто сложени до него, утре ще питаме има ли или поне да кажат какъв размер са, за да купим.

Ето реални снимки, не са много добри, защото са с/у светлината, на живо е много по-хубав  Simple Smile
http://i40.photobucket.com/albums/e239/ceco_vath/ap/hol_zps46844fb0.jpg
http://i40.photobucket.com/albums/e239/ceco_vath/ap/hol1_zps933ac9c3.jpg

# 287
  • Мнения: 371
Не се сърди, човече, честито!!! Да си я ползвате с удоволствие и да ви радва дълго време!!! Много хубава мека мебел.... аз също харесвам и търся тъмно кафяв... искам и да се сваля калъфа за пране в пералнята.
P.S. Забелязвам съшо, че харесваш и синьо за текстил в дневната, както и аз... моята идея е върху кафевия диван да има 2 сини, даже тюркоазени възглавнички,  килима също да има сини мотиви и да внеса уют със снини пердета.... това ми се върти в главата отдавна, но ще почака, че много натоварих бюджета....

Последна редакция: ср, 23 юли 2014, 10:19 от Bunnyslava

# 288
  • Мнения: 46 599
Благодаря!  bouquet
Хубава и мека комбинация е кафяво със синьо, много приятно ми действа Simple Smile

# 289
  • София
  • Мнения: 8 306
Човече, да го ползвате със здраве и да си доволна като от стария. (спомням си коментарите колко е удобен за спане, гледах по снимките, че си му намерила друго място)
Докато не видях комбинация шоколадово кафяво + бебешко синьо (дрехи) нямаше и да си помисля че комбинацията е много приятна.

# 290
  • Мнения: 953
Не се сърди. човече, честито!
И ние взехме от айко на същата фирма и много си го харесваме. Надявам се дълго да изкарат.

Вие платихте ли за да ви го качат?

# 291
  • Мнения: 46 599
Desem, благодаря! Онзи, от когото бях доволна беше по-по-старият  Mr. Green решихме да поръчаме с друга дамаска след него, за да си пасва с новите цветове на стаята и понеже наистина беше много удобен, директно направихме поръчка като казахме модела, а само дамаската избрахме. И - изненада, оказа се, че няма нищо общо това, което произвеждаха 2-3 г. след първия  Tired наистина беше по-стабилен, оначе по-висок, твърд, неудобен... Махнахме го, взехме един ъглов, но от по-евтините, той пък направо се разпадна - откачиха се гърбовете му, изскочиха едни летви, на които не можеше да се седи - мъка!
Сега направо се родих  Laughing
А синият е още жив, известно време по ползвахме за спалня, но ни трябваше по-голяма ракла и взехме легло с повдигащ механизъм, а този замина в детската, че детето вече прави пижамени партита и трябва да събираме някак приятелките  Laughing

Каая, благодаря! Аз съм оптимист, обикновено няколко часа ползване са ми достатъчни да го преценя, имам надежда за този  Mr. Green
А кой е производителя? Пита ме една съфорумка на лични, но не знаех, а документите не са при мен в момента.
Не сме плащали качване, мъжът ми с един приятел го докараха с кола комби на 2 пъти и си го качиха сами. Иначе 25 лв. казаха, че струва транспортът на Айко, за качване до апартамента не сме питали.

# 292
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Някой от вас има ли проблем с диваните на Кова стил/Паралел Севлиево?

Аз имах проблем с техен диван Хавай. Вече нямам, защото им го върнах и си взех парите. За една година 2 пъти правя рекламация. Къса се по шевовете на лежанката. Зашиват го и ми го връщат. Е, няма как да стане да им мине номера и втори път. Водих кореспонденция с тях и отговорът им беше, че в периода на моята поръчка са имали лоша партида конци. Ако е било така, защо с другата част на дивана няма проблем, тя се ползва активно и за спане. И след втората рекламация, би трябвало да ми го претапицират с ДОБРА партида конци.
Разочарованието ми е още по-голямо от Мебелна палата "Лазур" - Варна, изключителни непрофесионалисти. От февруари месец два пъти съм ходила за рекламация, третият път в началото на май отиде съпругът ми. Взеха го на 12май, до 25 юни диван все още нямахме. Жалба до КЗП и за 3-4 дни си взех парите обратно без проблем. Никога няма да си купя повече нещо от тях.
Сега отново съм в търсене на диван и направо със страх ходя да гледам. Минах през Мондо и Аква. Допаднаха ми модели на Тедива, Гейм го имат наличен в Аква с цветове каквито ми допаднаха на цена 1602лв. Търся отзиви за този модел, а и като цяло за фирмата производител, по-скоро за продуктите им. Не искам да ходя пак по мъките и този път.
Приемам идеи и за други модели, изискванията са да има функция сън, ако може да се махат калъфите за пране и бюджет до 2000лв. Диваните в Икеа отпадат, малки са.

# 293
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Здравейте,
някой скоро претапицирал ли е диван?

# 294
  • София
  • Мнения: 8 306
Pepsilight,
имам диван от G-серията на Тедива на 1 г. (http://www.tediva.eu/bg/products/214-%D0%B3%D1%80%D0%B5%D0%B9%D1%81) Ъглов модел с терминал 4ка+дълга лежанка. Като се отвори може да се наредим всички легнали пред ТВто. Изключително лесно се отваря/затваря, дори от децата (девойката е на 7 и е по-скоро хилава).
Дамаската е "рефлекшън" (или нещо подобно). Избирах я по клас на устойчивост. И в Тедива (в Добрич, стария им магазин София беше с ужасни лелки), и в Платан (магазинът, от който го купихме) ми казаха, че не препоръчват изкуствената кожа.
При снимките на модел Гоя се вижда как се отваря механизма за спане: http://www.tediva.eu/bg/products/219-%D0%B3%D0%BE%D1%8F
За мен се качествени. Казвала съм и друг път за мен беше ясно кой ще е производителя нужно беше да си избера само модела.
Ако не се е променило нещо, при цената няма разлика дали ще избереш дълга или къса лежанка, дивана 2ка и 3ка е (при някои модели е 3ка или 4ка).
При тази серия обаче само допълнителните възглавници са с ципове.

Добрич не ти е далече, а там Тедива имат огромна изложбена зала (в центъра, ако не се лъжа е бивша галерия мястото) - меки, твърди, различни механизми за спане, ракли, какви да са подлакътниците, свалящи се възглавници, сигурно има над 30 дивана.
Ако не бъркам нещо 3те по-долу модела са със свалящи се възглавници на седящите части, облегалките и подлакътниците: 
http://www.tediva.eu/bg/products/46-%D0%B0%D0%B9%D0%B2%D1%8A%D1%80%D0%B8
http://www.tediva.eu/bg/products/72-%D0%BC%D0%B0%D0%B3
http://www.tediva.eu/bg/products/66-%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%B1%D0%B8
Тези дивани са меки за разлика от Г-серията.

# 295
  • Мнения: 953

Каая, благодаря! Аз съм оптимист, обикновено няколко часа ползване са ми достатъчни да го преценя, имам надежда за този  Mr. Green
А кой е производителя? Пита ме една съфорумка на лични, но не знаех, а документите не са при мен в момента.
Не сме плащали качване, мъжът ми с един приятел го докараха с кола комби на 2 пъти и си го качиха сами. Иначе 25 лв. казаха, че струва транспортът на Айко, за качване до апартамента не сме питали.

FOXA в производителя. Впредните няколко страници друг потребител говореше за фирмата.
На айко 25лв им е само транспорта, казали са на ММ да си викне хората да го свалят от камиона им. Безумно!

59 лв е да го качат, ние с нашия се измъчихме, но мисля, че и да бяхме платили надали щяха да го доставят съа щети.
ние купихме друг от тях, произведен от тази фирма, но отдолу си имаше едно скъсване. Не съм го рекламирала, ММ няма сили пак да го качва след рекламирането, а и като четохме документите май се оказа, че нямаме основание за рекламация... Абе БГ работа, иначе като го платиш и с доставката ти дават цял ферман договор, който надали някой чете. От тази гледна точка съм разочарована от айко, онак дивана си ми харесва.

# 296
  • Мнения: 269
И ние с мъжа ми си харесахме диван от Айко ( има го и в Лазур, Варна, но ни е далече).
Харесахме го по картинка -
Като отидохме накрай света (магазина в София на бул. Европа) учудващо се оказа и много удобен. Единствено калъфите не може да са с цип, всички други изисквания, който бях писала по-рано ги има.

Сега за Айко чета много отрицателни мнения...

Конкретно за дивана, някой има ли го, интересува ме колко е качествен, да не се разпадне, изтърбуши и кой знае какво?

И второ въпросче - диванът се прави от фирма Cotta - отзиви за техни дивани и дамаски? Че се чудим още с каква дамаска да го поръчваме, няма да е кожа...? Simple Smile

# 297
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Desem, благодаря много за изчерпателния отговор. Преди няколко дни минавах през Добрич, ако знаех щях да се отбия.
Има значение за цената, дали диванът ще е 2-ка или 3-ка, с лежанка или без. Калкулират според това, което искаш. Механизмът за сън много ми харесва. Нямаше да е зле, ако на сайта имаха и размери на всичко, което предлагат. А и още по-хубаво щеше да можеш сам да си калкулираш цената. За човек като мен с две деца, щеше да е от невероятна помощ да си спестя мъката от ходенето до магазина. Simple Smile

# 298
  • София
  • Мнения: 8 306
Pepsilight, това което писах за цената беше в случай на ъглов диван... ще си погледна в записките утре и пак ще пиша (т.е. къса лежанка+терминал 3ка = дълга лежанка+терминал 3ка = къса лежанка+терминал 4ка = дълга лежанка+терминал 4ка = ХХ лв.)

# 299
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Pepsilight, това което писах за цената беше в случай на ъглов диван... ще си погледна в записките утре и пак ще пиша (т.е. къса лежанка+терминал 3ка = дълга лежанка+терминал 3ка = къса лежанка+терминал 4ка = дълга лежанка+терминал 4ка = ХХ лв.)

Благодаря! Не знаех, че има и два вида лежанка.

Общи условия

Активация на акаунт