Отговори
# 615
  • Мнения: 1 883
последните 2 пъти като правих тестяно нещо /торта и тутманик/ използвах масло вместо олио. обаче тестото след изпичане не стана бухнало и пръхкаво, а едно такова степано клисаво . чудя се дали е от това, че ползвах само масло или нещо съм объркала пропорциите на продуктите  newsm78
Не мисля че е от маслото, аз правя такива неща само с масло, олио слагам само в краен случай, когато нямам масло.Всичко става много хубаво. Да не е от маята, или брашното?

# 616
  • Бургас
  • Мнения: 381
мая ли  newsm78 ползвах бакпулвер, а за тутманика - сода

# 617
  • Мнения: 1 883
мая ли  newsm78 ползвах бакпулвер, а за тутманика - сода
А брашното? Да не си го сменила?

# 618
  • София
  • Мнения: 7 974
последните 2 пъти като правих тестяно нещо /торта и тутманик/ използвах масло вместо олио. обаче тестото след изпичане не стана бухнало и пръхкаво, а едно такова степано клисаво . чудя се дали е от това, че ползвах само масло или нещо съм объркала пропорциите на продуктите  newsm78

Имали сте проблеми с втасването (набухвателите) или тестото ви е било прекалено меко (течно).

# 619
  • Бургас
  • Мнения: 381
ами смених го уж с по-хубаво - на софия мел екстра. иначе преди ползвах на софия мел - класик
ще пробвам да сменя марката набухвател

# 620
  • София
  • Мнения: 15 506
ами смених го уж с по-хубаво - на софия мел екстра. иначе преди ползвах на софия мел - класик
ще пробвам да сменя марката набухвател
Не е от брашното, на Софиямел е хубаво, пробвай с друга мая.

# 621
  • Мнения: 1 883
ами смених го уж с по-хубаво - на софия мел екстра. иначе преди ползвах на софия мел - класик
ще пробвам да сменя марката набухвател
Не е от брашното, на Софиямел е хубаво, пробвай с друга мая.
_az_   е ползвала бакпулвер и сода. Нещо друго ще да е.

# 622
  • София
  • Мнения: 15 506
  Извинявам се тогава, не съм дочела.

# 623
# 624
  • София, България
  • Мнения: 2 228
Гледам пазара се е напълнил със зеленища - лапад, спанак, коприва, див чесън и не знам още какво си. А аз знам да готвя само копривена чорба. Дайте някоя  идея за лесна манджа със зелено  newsm78

# 625
  • София
  • Мнения: 15 506
  Запържваш една глава кромид лук в малко олио, добавяш една чаена лъжичка червен пипер и наливаш вода.Добавяш нарязания спанак,сол, когато спадне спанака, добавяш шепа ориз.Когато и ориза се свари, застройваш с яйце и кисело мляко и добавяш натрошено сирене!Успех!

# 626
  • София, България
  • Мнения: 2 228
Тайна, мерси, ще се получи нещо като копривената чорба ли ?

# 627
  • София
  • Мнения: 15 506
Тайна, мерси, ще се получи нещо като копривената чорба ли ?

   Не знам, аз коприва не ям, мирише ми лошо!Но внука обожава тази супа, с черпака си яде направо от тенджерата.

# 628
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Гледам пазара се е напълнил със зеленища - лапад, спанак, коприва, див чесън и не знам още какво си. А аз знам да готвя само копривена чорба. Дайте някоя  идея за лесна манджа със зелено  newsm78
Оризово руло със спанак - лесно се приготвя и е вкусно  Peace.

# 629
  • Мнения: 15
Здравейте,дали в България продават нудели ? 

Общи условия

Активация на акаунт