Отговори
# 585
  • софия
  • Мнения: 25 814
Това за цариградските кюфтета ли? Ще го пробвам,благодаря!
Аз за кюфтетата по цариградски знам, че се прави сос с мазнината, в която са пържени. Никога не съм яла с доматен сос  newsm78

# 586
  • София
  • Мнения: 11 041
Здравейте. Трябва ми изпитана рецепта без яйца и мляко за кекс или мъфини. Благодаря.

http://bgreceptite.com/posten-keks-s-konfitur-a2150.htm

# 587
  • Мнения: 22 867
Здравейте. Трябва ми изпитана рецепта без яйца и мляко за кекс или мъфини. Благодаря.

http://bgreceptite.com/posten-keks-s-konfitur-a2150.htm

Да добавя и ПОСТЕН МЕДЕН СЛАДКИШ, вкусен става.

# 588
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 699
  bouquet Благодаря и на двете.

# 589
  • Мнения: 419
Моята френска селска торта хич не прилича на тая на снимката. Блатовете ми се надуха и не са тънички, а дебели. Като ги слагах в тавата бяха тънки, а докато се пекоха се надуха...Май трябва да намеря друга рецепта. Ползвах тази
Аз правя френската селска торта по същата рецепта. При мен блатовете са си съвсем тънички. Нямам идея защо твоите са се надули. newsm78
Тази торта дали ще стане с блатове за Медовик, които се продават в руските магазини?

# 590
  • Мнения: 9 146
Това за цариградските кюфтета ли? Ще го пробвам,благодаря!
Аз за кюфтетата по цариградски знам, че се прави сос с мазнината, в която са пържени. Никога не съм яла с доматен сос  newsm78

защото не се правят с доматен сос.  Нареждат се в/у картофеното пюре и заливат с мазнината от пърженето,  в най-добрия случай с малко бульон или вино, да се редуцира на сос, сгъстено с лъжица брашно..
а това, че някой някъде ги е сервирал  или ял с доматен сос не ги прави кюфтета по цариградски.  

# 591
  • Мнения: 721
Здравейте момичета, имам нужда от вашата помощ относно хранителните бои. До сега съм ползвала само течни в тубички от Метро за сладки и оцветяване на ММ. На Великден обаче правих едни морковчета от тесто, пълнени с млечна салата и трябваше да ги оцветя. Търсих друга боя, но не открих, затова боядисах морковчетата с боичките които имах. Боята обаче е леко сладка и съответно промени вкуса на предястието. Въпроса ми е каква боя да търся за целта? Да оцветява добре и да е с неутрален вкус. И от къде? Благодаря предварително.

# 592
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419


Здравейте. Трябва ми изпитана рецепта без яйца и мляко за кекс или мъфини. Благодаря.

http://bgreceptite.com/posten-keks-s-konfitur-a2150.htm

Да добавя и ПОСТЕН МЕДЕН СЛАДКИШ, вкусен става.

И този сладкиш става много хубав, ако ви се яде нещо шоколадовко :

http://aelisaelis.blogspot.com/2011/01/chocolate-crazy-cake.html

# 593
  • София
  • Мнения: 11 041
Това за цариградските кюфтета ли? Ще го пробвам,благодаря!
Аз за кюфтетата по цариградски знам, че се прави сос с мазнината, в която са пържени. Никога не съм яла с доматен сос  newsm78

защото не се правят с доматен сос.  Нареждат се в/у картофеното пюре и заливат с мазнината от пърженето,  в най-добрия случай с малко бульон или вино, да се редуцира на сос, сгъстено с лъжица брашно..
а това, че някой някъде ги е сервирал  или ял с доматен сос не ги прави кюфтета по цариградски. 
Въпросът беше освен картофеното пюре какъв сос да се направи. Слага се картофеното пюре, отгоре кюфтетата, а около тях се сипва соса.

# 594
  • софия
  • Мнения: 25 814
Това за цариградските кюфтета ли? Ще го пробвам,благодаря!
Аз за кюфтетата по цариградски знам, че се прави сос с мазнината, в която са пържени. Никога не съм яла с доматен сос  newsm78

защото не се правят с доматен сос.  Нареждат се в/у картофеното пюре и заливат с мазнината от пърженето,  в най-добрия случай с малко бульон или вино, да се редуцира на сос, сгъстено с лъжица брашно..
а това, че някой някъде ги е сервирал  или ял с доматен сос не ги прави кюфтета по цариградски. 
Въпросът беше освен картофеното пюре какъв сос да се направи. Слага се картофеното пюре, отгоре кюфтетата, а около тях се сипва соса.
Мисля, че правилно сме разбрали и сме казали за сос (линкът е точно към рецепта със сос).

# 595
  • Мнения: 54
Аелис, този сладкиш изглежда много вкусен. Може ли без заливката, или играе важна роля в него? Не за друго, ами нямам машинка да си смеля кафявата захар на пудра, а само такава мога да ям. ти казваш, че в самата смес слагаш една чаша захар, вместо две, предполагам, че със заливката, става умерено сладко ( и аз не харесвам прекалено сладко ). Да взема да сложа в сместа чаша и половина кафява захар поне?

# 596
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Pure Adoration , ако няма да го заливаш по- добре сложи и двете чаши захар - без сиропирането има опасност да не ти стане достатъчно сладко.Ако го сиропираш - направи като мен и сложи само 1 чаша захар в кексовата смес.Ще стане без заливка сладкиша, ще прилича на шоколадов кекс.Не съм го правила без нея, но изглежда добре, преди да го залея с шоколадовата смес Wink.Все пак, ако някога имаш възможност пробвай сладкиша със заливката - на мен лично много ми харесва, много шоколадов и сочен става Flutter.

# 597
  • София
  • Мнения: 11 041
Това за цариградските кюфтета ли? Ще го пробвам,благодаря!
Аз за кюфтетата по цариградски знам, че се прави сос с мазнината, в която са пържени. Никога не съм яла с доматен сос  newsm78

защото не се правят с доматен сос.  Нареждат се в/у картофеното пюре и заливат с мазнината от пърженето,  в най-добрия случай с малко бульон или вино, да се редуцира на сос, сгъстено с лъжица брашно..
а това, че някой някъде ги е сервирал  или ял с доматен сос не ги прави кюфтета по цариградски. 
Въпросът беше освен картофеното пюре какъв сос да се направи. Слага се картофеното пюре, отгоре кюфтетата, а около тях се сипва соса.
Мисля, че правилно сме разбрали и сме казали за сос (линкът е точно към рецепта със сос).

http://kulinarnabiblioteka.blogspot.com/2012/01/blog-post_243.html

# 598
  • Мнения: 22 867
Мисля, че правилно сме разбрали и сме казали за сос (линкът е точно към рецепта със сос).

Мисля, че вариантът с доматен сос е някакъв побългарен, не че е лошо, и с бешамел да се залеят, пак ще е вкусно, но кюфтетата по цариградски се поднасят полети с мазнината, в която са пържени върху картофеното пюре. Може би някое от момичетата от темата за турска кухня ще се включи за по-голяма достоверност.
Питах в турската темичка, че ми стана интересно. Peace

# 599
  • Мнения: 2 643
Момичета за утре ще готвя кафяв ориз и пилешки бутчета.

Моля ви дайте идеи за някои по здравлсовни рецепти без пържене и мазнини много.

Общи условия

Активация на акаунт