Математически турнири - 15

  • 95 072
  • 762
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 129
качили са резултатите на сайта на гимназията

http://www.pleven-mg.com/

# 151
  • Мнения: 15
Не ми се отварят нещо тези файлове  Sad

# 152
  • Мнения: 4 877
аз ги отварям под Chrome. Искаш ли да ти кажа някой резултат?

# 153
  • Мнения: 129
аз успях да изтегля средния - xlsx.

# 154
  • Мнения: 15
И аз успях вече  Grinning

# 155
  • Мнения: 1 776
Хаха, сега ги видях.
Резултатите са уникални.
Моето дете, което е 4-ти клас и живо се интересуваше от точките си има максимален брой точки на 2, 3 и 4-та задача. За сметка на това, на първа задача, сложната загадка с шоколадовата поничка има 2 точки, перфектен резултат за да е извън първите 3 места. Отговорът, който е получил е 100 стотинки, а не 1 лев, което явно е било основание да е извън границата на печелившите.
Е, сигурно е оказало влияние, че и няма кой да ходатайства и подава контестации Simple Smile
Честито на печелившите, а както казах - бедните да го духат като си нямат ръководители.  smile3501

# 156
  • Мнения: 41 043
Хаха, сега ги видях.
Резултатите са уникални.
Моето дете, което е 4-ти клас и живо се интересуваше от точките си има максимален брой точки на 2, 3 и 4-та задача. За сметка на това, на първа задача, сложната загадка с шоколадовата поничка има 2 точки, перфектен резултат за да е извън първите 3 места. Отговорът, който е получил е 100 стотинки, а не 1 лев, което явно е било основание да е извън границата на печелившите.
Е, сигурно е оказало влияние, че и няма кой да ходатайства и подава контестации Simple Smile
Честито на печелившите, а както казах - бедните да го духат като си нямат ръководители.  smile3501

Ако наистина това е причината, родител също е можел да подаде контестации. В края на краищата на всяко такова състезание стават грешки и точно затова има контестации. А вашият случай просто плаче за преразглеждане. Но нещата се уреждат за нахъсаните, които се борят.  Странно, че баш твоето семейство си е оставило магарето в калта.
При всички случаи искрено ти съчувствам, защото ако само това е причината нещата не са честни. Но пък сте научили един урок, който може би ще ви е по-полезен от медала, защото явно тепърва ще ходите по (и ще печелите) състезания.

# 157
  • Мнения: 1 776
Ако наистина това е причината, родител също е можел да подаде контестации. В края на краищата на всяко такова състезание стават грешки и точно затова има контестации. А вашият случай просто плаче за преразглеждане. Но нещата се уреждат за нахъсаните, които се борят.  Странно, че баш твоето семейство си е оставило магарето в калта.
При всички случаи искрено ти съчувствам, защото ако само това е причината нещата не са честни. Но пък сте научили един урок, който може би ще ви е по-полезен от медала, защото явно тепърва ще ходите по (и ще печелите) състезания.

Не знам дали е само това. Напълно възможно е да има и други нерешени "важни" според организаторите стъпки. За мен факта е, че в задачата се пита колко струва поничката, отговора е 1лв, детето е получило 100 стотинки. Ориентирам се в нивото му и съм убеден, че отговора е получен аргументирано. Дали по начина и стъпките, на които държат организаторите... не мисля, че има значение. Просто задачата е толкова елементарна, че ми се струва изключително трудно да получиш верния отговор, но това да не е достатъчно решение.
Просто е тъпичко на 3-те по-сложни задачи максимален брой, на 1-вата -верен отговор и оценка 33%, достатъчна да го избута под чертата.
Както и да е, единствения неприятен за мен момент е, че трябва по някакъв начин аргументирано да му обясня, че и подобно точкуване е възможно без да го настроя негативно към... обективността на оценката и да му позволя да се разочарова от бъдещи състезания.
Урок... да, научихме.  Hug
Спирам с  личните плачове дотук - ами не съм доволен от задачите като цяло. Обезмислят ценността на състезанието. Не мисля, че са по-трудни с каквото и да е от тези на общинския кръг на Олимпиадата.
На първите 3 места в 4-ти клас са 23 деца! Което според мен е прецедент, слагащ черна точка върху организаторите и съставителите на задачи.

# 158
  • Мнения: 939
На първите 3 места в 4-ти клас са 23 деца! Което според мен е прецедент, слагащ черна точка върху организаторите и съставителите на задачи.
Абсолютно съм съгласна. Този тип състезание е различно и не се предполага да има десетки победители (както става на Салабашев или Черноризец Храбър). Задачи, които не могат да дадат "разслояване" в резултатите, са чиста издънка на съставителите. Като гледам резултатите, тази издънка е както в 4-ти, така и в 5-ти клас.

# 159
  • Бургас
  • Мнения: 1 411
Да ви докладвам за обстановката в Плевен  Laughing Laughing Laughing
....
А, да, направи ми и супер добро впечатление групичка - вероятно 8 клас. Хапваха дружно сладолед в МОЛ-а. После като станаха си наместиха по конец столчета и си почистиха идеално. Не разбрах от кое училище са, че да ги похваля съвсем.
...
Нашите дечица! ПМГ - Бургас.

Чернев, честито!

# 160
  • Мнения: 413
..............Ориентирам се в нивото му и съм убеден, че отговора е получен аргументирано. Дали по начина и стъпките, на които държат организаторите... не мисля, че има значение. ...........

Абсолютно съм съгласна, че решението, независимо дали е по стъпките, на които държат организаторите и съставителите на задачи, когато е аргументирано и води до верния отговор, трябва да се зачита за вярно.
Аз от години имам съмнения, че различните от авторовите решения ги подминават и затова съм 100% "ЗА" да се контестира. Но за жалост и в предишното училище на сина ми, и в сегашното учителите са успели да убедят децата, че от контестации има смисъл само, ако се бориш за място. Но за мен въпросът е принципен и се опитвам да убедя сина ми. И снощи водихме дълъг спор по този въпрос. Той смята, че една от задачите е решил, но по различен начин - дали са му само 2 точки. Ако му дадат пълните 7 точки, това няма да го класира в първите, но го качва 5 места нагоре и най-важното за мен - ако контестира и му зачетат решението, ще знае, че такова решение е възможно. А сега остава въпросителна - решил ли съм задачата и не са я оценили, или решението наистина не е вярно. 
След контестациите при 10-окласниците има едно разместване на един ученик, което според мен говори точно за това, което казах по-горе. Първоначално момчето е оценено с 0 точки на една от задачите, а след контестациите са му дали пълните 6 точки за задачата. Поздарвявам такива смели ученици и учители, които се борят да защитят работата си.

# 161
  • Мнения: 939
Поздарвявам такива смели ученици и учители, които се борят да защитят работата си.
Всичко е да учителите (ръководителите) на децата. Добрите ръководители след състезания карат всяко дете да си напише прогнозните точки и да обясни как е решило задачите. При отклонение на резултатите от прогнозните точки учителите подават контестация или искат да разгледат работата на съответното дете. Поне при отборите на СМГ е така.

# 162
  • Мнения: 4 877
Преди малко приключи награждаването в Плевен. Наградиха от 4 и 5 клас само децата на първо място, от 6-ти - първо и второ място, от 7 и 8 - първо, второ и трето място.
 

# 163
  • Мнения: 413
Поздарвявам такива смели ученици и учители, които се борят да защитят работата си.
Всичко е да учителите (ръководителите) на децата. Добрите ръководители след състезания карат всяко дете да си напише прогнозните точки и да обясни как е решило задачите. При отклонение на резултатите от прогнозните точки учителите подават контестация или искат да разгледат работата на съответното дете. Поне при отборите на СМГ е така.

Така би трябвало да е за всички отбори. Но може би някои от ръководителите не са достатъчно опитни и нямат увереността, че ще успеят да защитят едно различно решение. Ние пета година ходим на тези състезания и досега, ако не ме лъже паметта, наш ръководител само веднъж е влизал на контестация. Не помня постигна ли нещо.

# 164
  • Мнения: 434
А има ли ги някъде качени задачите?

Общи условия

Активация на акаунт