Математически турнири - 15

  • 95 051
  • 762
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 939
Доста от добрите математици от 5 клас не се явиха изобщо на състезанието.

Това предполагам не го казваш за София, защото в челните редици на 5-класниците са все познати деца - едни от най-добрите математици за града, изхождайки от резултатите им и от другите състезания. Всичките, които са ми се набили в погледа /следя ги от  миналата година/ като добри математици са били на състезанието.
За Варна става въпрос, извинете.

awenger, а имаш ли идея защо е станало така? МГ-тата обикновено уважават това състезание и масово се явяват на него (без 11-12 клас).

# 46
  • Мнения: 15
Доста от добрите математици от 5 клас не се явиха изобщо на състезанието.

Това предполагам не го казваш за София, защото в челните редици на 5-класниците са все познати деца - едни от най-добрите математици за града, изхождайки от резултатите им и от другите състезания. Всичките, които са ми се набили в погледа /следя ги от  миналата година/ като добри математици са били на състезанието.
За Варна става въпрос, извинете.

awenger, а имаш ли идея защо е станало така? МГ-тата обикновено уважават това състезание и масово се явяват на него (без 11-12 клас).
според мен има няколко причини - сериозна подготовка за Пролетните и Азиатските, някои от децата вече наблягат повече на информатиката, защото няма толкова голяма конкуренция, други смятат,че вече са се доказали, след като са приети в МГ, а има и такива, които си почиват в единствения свободен ден през седмицата Laughing. Естествено това е мое мнение, но децата, които са сериозни математици са налице.





# 47
  • Мнения: 27
Не знам за 3-4 клас,но за 5-6 клас има 14 абсолютно еднакви задачи с руските....А и не смятам,че задачите за 5-6 клас са били толкова лесни,особено за това време...Каквото и да ми кажете,при два дни разлика,за мен състезанието не е коректно и честно.

# 48
  • София
  • Мнения: 757
Според мен резултатите не са много по-различни от миналата година -  и сега при 4-токласниците по-високи резултати, при 5 и 6 клас също добри, но сравнени с 4-ти клас по-лоши.
Сравнени обаче резултатите на тазгодишните 5-класници с резултатите на миналогодишните 5-класници - аналогични.

# 49
  • София
  • Мнения: 4 025
Кога се провежда националния кръг на Кенгуруто? И защо всички толкова много искат да се класират децата им за него?

# 50
  • Мнения: 27
Миналата година е било отново два дни по-късно в България.Влез в официалните сайтове на руското кенгуру и на френското кенгуру.Сравни задачите с българското кенгуру за 3-4 клас.100% съвпадение на всички задачи.

# 51
  • София
  • Мнения: 140
Всички тайно се надяват детето им да е първо на национаалният, за да влезе в СМГ:-) .Шегувам се, сигурно заради спортната тръпка и за престиж.

# 52
  • Мнения: 21 455
Кога се провежда националния кръг на Кенгуруто?
Националният кръг е на втори юни.

И защо всички толкова много искат да се класират децата им за него?
По същата причина, поради която децата участват и на областния. За да спечелят или поне да стигнат, колкото се може по-далеч.

# 53
  • Мнения: 175
Миналата година е било отново два дни по-късно в България.Влез в официалните сайтове на руското кенгуру и на френското кенгуру.Сравни задачите с българското кенгуру за 3-4 клас.100% съвпадение на всички задачи.

Ценно време сте изгубили в сравнения...

# 54
  • София
  • Мнения: 3 484
А стана ли ясно каква е задачата за 9 клас с верни отговори ABCDE - грешка в превода ли е или е задача само за БГ?

# 55
  • София
  • Мнения: 2 300
Миналата година е било отново два дни по-късно в България.Влез в официалните сайтове на руското кенгуру и на френското кенгуру.Сравни задачите с българското кенгуру за 3-4 клас.100% съвпадение на всички задачи.

И какво? Детето трябва да научи задачите и отговорите наизуст? Или се пишат пищови, които децата да използват на състезанието?  Не ми звучи сериозно. Задачите са много като обем и за мен цялата работа с преписването от руски, френски и разни други сайтове е несъстоятелна . Ако има някакъв проблем, то той е с признаването на няколко отговора на една задача и може би това, че квесторите са учители от училището, в което се провежда състезанието. Склонна съм да мисля, че на места доста се подсказва. Ако човек си направи труда да разгледа табличката на kodbg може да види някои доста интересни резултати. На мен лично не ми се връзва дете, което на ЧХ има около 20 т., на СМТ да има над 60, а на ЕК - 120 т. Именно това са двете неща, които могат да доведат до нереално завишаване на резултатите, другото и да го има, едва ли е масово явление. По скоро се ползва от единици като вас, които изцяло са в течение на това  кои задачи кога, как и доколко са съвпадали.

# 56
  • Мнения: 214
Резултатите за Пловдив в сайта на ОМГ ли ще се публикуват?

# 57
  • Мнения: 266
Резултатите за Пловдив в сайта на ОМГ ли ще се публикуват?

Да, но за всеки случай проверявам и в новия им сайт , и в стария , не че бързат да ги публикуват  Wink

# 58
  • София
  • Мнения: 140
Цитат на: Краката му стърчат навън



Ако човек си направи труда да разгледа табличката на kodbg може да види някои доста интересни резултати. На мен лично не ми се връзва дете, което на ЧХ има около 20 т., на СМТ да има над 60, а на ЕК - 120 т.

Аз си мисля, че тази разлика в отделните състезания е продиктувана от стреса при децата, както и от различните типове задачи при ЧХ, СМТ и ЕК. Моето дете каза, че най-му харесват задачите от Кенгуруто и наистина ги решамаше с кеф. Задачите, които се дават като пробни в СМГ са съвсем различни от тези в изброените състезания и ако някой си е направил труда да ги архивира, подреждането на децата ще е различно, като изключим първите 20 деца.

# 59
  • София
  • Мнения: 2 300
Аз си мисля, че тази разлика в отделните състезания е продиктувана от стреса при децата...

Да, разбира се...

Общи условия

Активация на акаунт