Да го оставя ли да пореве?

  • 1 936
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 500
На сто процента съм съгласна с Йосарян. Не може да се говори за лигня Sick при 6 мес бебе. Не мога да повярвам на очите си като ви чета  newsm78.
Аз не съм оставяла детето си да реве, ако имам работа го оставям около мен и му говоря какво правя. Щом плаче значи има нужда от мен и аз съм там. Можете ли да си представите да искате да се сгушите в мъжа си например пък той да ви остави сама на спалнята Mr. Green
Освен това за разглезване може да се говори едва към 2 1/2 година чак. Така, че мами по-добре си гушкайте бебчетата.

# 16
  • Мнения: 2 271
Когато всички трьгнаха на работа нямаше как да сьм постоянно с нея.Порева си и сега си играе и сама,пее си,а като сьм свободна сме си заедно!

# 17
  • Мнения: 827
На сто процента съм съгласна с Йосарян. Не може да се говори за лигня Sick при 6 мес бебе. Не мога да повярвам на очите си като ви чета  newsm78.
Не са ли малко силни тези думи? Изобщо не става въпрос, че някоя майка оставя детето си да се дере от рев. Както всички тук се съгласиха, всяко нещо си има граници. Мисля, че лесно се усеща кога трябва да гушнеш детенцето и да го успокоиш. Това съвсем не означава, че при всеки нададен вик аз трябва да хвърлям всичко и да хукна да го вземам на ръце. Тук има и друг момент- способността на бебетата да се самоуспокояват. Това е нещо, с което те се раждат, но също така и развиват. Така че, може да се каже, че до известна степен плача има възпитателна цел. Детето ще се научи да се справя с някои ситуации само, да открива нови начини да ги преодолява.
   Въпрос на усет е, който предполагам всяка майка притежава, да разбере кога наистина детето и има нужда от нея.

# 18
  • Мнения: 4 629
Оставяла съм го, когато е трябвало да свърша нещо, но за наколко минути (да си облека якето и да си обуя обувките, та отида до тоалетна - такива неща). Не го оставям да плаче с възпитателна цел - само, за да му покажа, че ако аз искам да стои в кошарата, то ще трябва да е така

# 19
  • Мнения: 5 299
 Не съм я оставяла да плаче. Ако се наложи да отида примерно до тоалетната - на бегом Blush Иначе зарязвам всичко, и докато не се успокои не я оставям.

# 20
  • Мнения: 2 242
Зависи, преценявам. Случвало се да я оставям, но когато мрънка от лиготия  Flutter и до 5 мин сама се успокоява. Когато, обаче иде реч за сериозен рев или има очевидна причина винаги съм я гушкала и успокоявала.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Не съм я оставяла да плаче. Ако се наложи да отида примерно до тоалетната - на бегом Blush Иначе зарязвам всичко, и докато не се успокои не я оставям.
подкрепям

# 22
  • Мнения: 666
 Според мен не трябва да го оставяш да плаче - ти си мислиш че всичко му е наред, но то не може да ти каже плачът при него е единствения начин да ти съобщи че нещо не му е наред  абсурд е да си мислим че 6 месечно бебе проявява капризи  тези чувства още са му чужди  бебета имат т. нар. 6 чувство те чувстват когато майката е напрегната , притеснена и това се отразява на тях и те започват да плачат  не си мисли че детето ти е капризно - това ще се случи по късно след годината сега просто има нужда повече от близостта с теб

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 822
Зависи колко време реве. Мисля, че е период само. На мен не ми дава сърце да я оставям мойта ама и тя не е от ревливите

# 24
  • Мнения: 1 383
Зависи колко време реве. Мисля, че е период само. На мен не ми дава сърце да я оставям мойта ама и тя не е от ревливите

Дано си права. И бебо е спокоен обикновено, е, не по цял ден, но при добро планиране успявам да се справя с всичко. Но ме притеснява това да стои по цял ден на пода, той пълзи и не стои само там, където съм му постлала. С паркет сме, а като го видя на плочките в кухнята с течащ нос, направо  Weary На ръце не става постоянно - той е вече десетина килограма. Абе, каквото и да коментираме, то е ясно кой дирижира положението.
 baby_neutral

# 25
  • Мнения: 5 500
Силни ли, а не са ли силни думите, че 6-7 месечните бебета се лигавят, но те не са силни, те са просто смешни! Кажи ми само ти от бебе ли си спомняш за способността си да се самоуспокояваш, ако не кажи къде си го прочела, интересно ми е да го видя!

# 26
  • Мнения: 515
Сигурно плаче, защото не осъзнава, че ще се върнеш пак. Чела съм го в книгата на "Моето дете от бебе до 3 год.

Опитай да си поиграете няколко дни на " Къде е мама"? Няма я мама- а" (Скриваш си лицето с длани или използваш възглавница") .След това разтваряш длани и казваш "Ето я мама-а".

# 27
  • Мнения: 8 769
Дали да го оставя да пореве с възпитателна цел, или не е препоръчително?
Разбирам те напълно. От опит - няма да помогне, нито с възпитателна, нито с каквато и да е друга цел. Човечето ти явно е социално "животно" и не търпи да е само. Филип е същата работа - деветмесечен дзвер, не мога да го оставя дори до WC-то да отода. Реве, та се къса. Не от болка, не от глад, жажда или студ. Не. От факта, че е зарязан сам самичък с цял куп играчки. И в яда си само рита с крачета, блъска си главата тук и там (вече последното не го прави много, защото разбра, че не е в негова полза), и отказва категорично да се занимава с играчките си.
Оставям го да реве-понякога и по половин час и повече. За тези, които ще изтръпнат от думите ми пояснявам - сама съм у дома по цял ден. Налага се поне да сготвя за това същото ревящо дете, за да не продължи да реве, този път от глад. Той спи сам едва 15 мин - крайно недостатъчно за приготвяне на каквато и да е храна. Останалото време спи втрху мен. Абе с една дума - душманин голям.
Цвети, решението е да имаш някой подръка да ти помага. Само моето дете никога нв се е успокоявало. ДСъщеря ми ревеше, но заспиваше в един момент. Овнето, обаче - държи до дупка. Crazy

# 28
  • Мнения: 3 089
ми, нащтамома е само на 2 м. и 11 дни, ама и аз имам мнение по въпроса  Mr. Green
и то е , че съм 100% съгласна с йосариана. най-малкото по 2 причини:
1. скъсват ми се нервите при силния шум, които произвежда дребната.
2. цялата грейва като се появя или като я гушна - т.е. иманужда от мен.
и освен това, ако не се поглезим сега (имам предвид докато е малко детето) кога да го правим?  още повече ако е дивак като мен (за мен личното пространство е много важно)  един от най-ранните ми спомени е как майка ми се опитва да ме гушне, а аз се дърпам и как баба ми ме целува, а аз си бърша муцуната веднага след това. сега ми е паднало   Crazy

# 29
  • Мнения: 1 629
Добре де- бебе на шест месеца е трудно да се глези- просто има нужда от внимание- нищо,че е доста обсебваща тази нужда не продължава с десетки години и ще дойде момент в който ще искате да си играете с тях а те ще ви игнорират. Дъщеря ми беше на 6 месеца, когато я пуснах по живота- разбирай на земята. Изследваше наоколо, а като отивах в кухнята оставях вратите отворени и пеех или говорех. После се научи да пълзи и като и дотрябвам ме намираше сама. В кошарата съм я оставяла само когато иска, а то не е било много често. От реване няма да се повреди детето, ама защо да реве? Няма възпитателен ефект, повярвайте ми. По- скоро се получава обратния ефект- чувства още по- силна нужда да му се обръща внимание. А в крайна сметка отглеждането и възпиштанието няма за цел да си покажем кой ще надделее, а да общуваме и децата имат нужда на този етап единствено и само от това- след като са нахранени и преобути.
Дъщеря ми се опитва да се тръшка- в такъв период е - тогава я оставям на земята- ако сме у дома и изобщо не и обръщам внимание и гледам да не се показвам че ме дразни това поведение или че изобщо ми прави впечатление. Обърна ли и внимание- ставам заложник Mr. Green

  202uu

Общи условия

Активация на акаунт