С коремчето ще се сбогуваме, Априлчето ще нацелуваме!

  • 37 155
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
didi8420 Честита дъщеря Simple Smile Много радост да Ви носи Simple Smile
Г-ца Димитрова Ема има колики... давах Инфакол - според мъжа ми по-голяма доза имала ефект, аз не знам... днес купих Колийф - ще видим дали ще има ефект от него  Rolling Eyes

# 706
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Здравейте, 'не съм' роди момиченце  4200 г на Велик Ден - 15.04.2012 г. в МД  Grinning от гордия татко. Приеха ни в 18:30, мама се обади в 20:38 че си имаме принцеса Simple Smile

# 707
  • София, Младост
  • Мнения: 2 416
Честито на новите мами.
Някой, раждал в МД ще сподели ли впечатления от болницата, отношението и прочие...



Дано да не е късно, но по-рано не успях да се включа:


Тъкмо повод да разкажа и за моето раждане-нормално, без ибор на екип в МД. И така..
Приеха ме на 8.04. по обяд заради кървене и контракции на 15 мин, но не болезнени. Оказа се, че кървенето е от шийката, правех разкритие. Приеха ме с 2 см. Тъй като контракциите бяха започнали да затихват ме приеха в патологията на 5ет, там да си чакам. В интерес на истината доста се подтиснах, защото при предното раждане пак така ме приеха с не много регулярни контракции на 5ет и си отвисях 5 дена. Въобще не исках да се повтаря същия сценарий.. На 5ет ми правиха запис на тоновете. До вечерта пак има контракции, но почти неболезнени и на 15-17 мин. Легнах си към 22ч и се събудих към 2 часа вече с доста по-болезнени контракции, но определено поносими. Бяха на 5 мин. Като се позасилиха се обадих на акушерката и тя извика лекар от родилното-бях с 4 см разкритие и силни регулярни контракции-ура! бях готова за родилна зала. Това се случи към 3:30. Направиха ми тоалет, клизма, събрах си багажчето и 4 :30 бях вече в родилна зала. През това време контракциите се засилиха още, към 5 часа вече бяха доста болезнени, усещах и напъни. Прегледаха ме и се оказа, че съм направила пълно ракритие. По време на този преглед ми се пукна и мехура. Акушерката ме направляваше как да дишам по време на контракциите, после и при напъването. Имах доста ефективни напъни. На финала се наложи и малко да ме резнат и така в 5:25 се появи на бял свят нашият син Иван. Бих казала, че цялото раждане продължи 2 часа.
Раждането ми води д-р Андреева, и една акушерка-Жекова мисля, че се казваше. Всъщност основно акушерката върши работата, лекарката наблюдава отстрани и се намеси при рязването и шиенето.
Престоях малко повече от 2 часа под наблюдение в родилна зала и после ме качиха на 7-ет, че нямало места на 12. Аз ги предупредих, че изрично искам на 12 и настоявам при първа възможност да се преместя. По този повод на 7 ет, ме настаниха в една стая, но даже без да ми оправят документите, просто да си изчакам. Мина един лекар и каза да ставам и да си взема душ, да се раздвижа. Аз се чувствах доста добре, станах, изкъпах се, през това време вече таткото и каката бяха дошли да се видим. Отидох да си видя бебчето и акушерките пуснаха и таткото и каката при него да го видят. После отидох лично до 12 ет, да ги помоля ако се освободи легло при тях да се преместя. Оказа се, че все пак има свободна единична ВИП стая. Това ме устройваше идеално и веднага се преместих. Донесоха ми и бебчето. На 12-ия етаж всички бяха много любезни-и бебешките акшерки и тези за майките. Педиатърката беше същата, която беше и като раждах каката преди 7 год  Laughing-д-р Дойчева. Нея още тогава я бях харесала и сега бях приятно изненадана.

С две думи за четирите дни в МД бях на 4 различни етажа(четири отделения) и навсякъде срещнах много добро отношение. Определено съм доволна!

# 708
  • София, Младост
  • Мнения: 2 416
Честита принцеса на мама Не съм!! Да е жива и здрава и много, много да я радва. Честито и на гордия щастлив татко!!

# 709
  • Мнения: 32
Хайде време е вече за нова темичка,вече ще е изцяло посветена на бебоците,че повечето мами са родили и си гушкат рожбите.Аз все още съм от чакащите,но се надявам до ден два и аз да се похваля

# 710
  • Мнения: 8 242
Хайде време е вече за нова темичка,вече ще е изцяло посветена на бебоците,че повечето мами са родили и си гушкат рожбите.Аз все още съм от чакащите,но се надявам до ден два и аз да се похваля
Е не де, на средата на април сме все пак Simple Smile Има още толкова бебоци, който "втасват" като козуначета по коремчетата  Laughing
Та си мисля за заглавие нещо от сорта на: "Нищо че Април преваля, бебевалежът продължава"  Mr. Green

# 711
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
Не съм Честита дъщеря Simple Smile Колко хубаво с двама батковци, кой като нея Simple Smile Да Ви е жива и здрава и много щастливи да бъдете всички заедно Simple Smile  Hug
Пак да питам - някой желаещ за правене на нова тема от неродилите още? все пак утре ще се опитам да направя  Rolling Eyes

# 712
  • Мнения: 1
kristina86 Благодаря ти,че в този хубав ден ме направи най-щастливата вуйна.Бъдете живи и здрави,мнооого щастливи и този малък Методи да бъде най-голямата гордост на мама,тате и всички около него.Целувам ви....

# 713
  • Мнения: 0
Не съм, Geryto, kristina86, iasdre, didi8420, честити ви бебчета!!!  Hug
Да са ви живи и здрави, да пораснат големи и много да ви радват   ylinfant

Beni, съжалявам че така са се стекли нещата с храненето.  Rolling Eyes Но незвисимо дали на кърма или АМ, най-важното е малката да наддава и да порасне голяма и силна  Hug Сигурна съм, че ще се справите!!!  Party

Sysmix, успех, дано наистина всичко да е наред в Тина Киркова като дойде време да раждаш.  Hug Най-вече ти желая леко и успешно раждане  Hug

Г-ца Димитрова, за коликите нашият педиатър ни предписа капки Инфакол. Аз от вчера започнах да ги давам, затова все още нямам особено впечатления, но определено малката спа по-спокойно снощи. Дано тази вечер да е още по-добре  Praynig Те действат с натрупване - на опаковката пише, че трябва да се дават няколко дни, за да подействат максимално. Освен това основната съставка (симетикон) не се абсорбирал в организма и могат да се дават дълго време.
И други познати са ми казвали, че действат, така че ако искаш - пробвай ги.  Peace После пиши какво е станало  Peace

# 714
  • Мнения: 97
Satori,

Извинявай за забавянето:), но се надявам нещичко от това, което ще ти напиша да е от полза Hug
Наистина в началото на кърменето може да е нужно повече време, за да се се нагодят мама и бебе и да намерят най-добрият за тях ритъм Peace Отделно от това, както си забелязала по време на бременността, а и след раждането гърдите турпят интензивни промени се променят при повечето жени и то за кратък период, което понякога е още едно предизвикателство. От друга страна, обаче, кърменето може да е прекрасно изживяване и с малко повече усилия повечето предизвикателства могат да бъдат преодолени Hug
Може би в повечето случаи една от най-често срещаните причини за разранени зърна е неудачна поза на кърмене, но е добре да се види дали бебето суче добре, дали правилно засуква гърдата, защото това може да е както причина за разраняване, така и да сочи за неефективно сучене.

Ако прецениш можеш да погледнеш тези материали от Библиотеката, наред с различни материали за кърменето:
Как да разположим бебето за кърмене:
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=403
Правилно поставяне на бебето на гърдата.:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=45914.0

Случва се понякога устата на бебето да е по-мъничка спрямо зърното, затова когато се кърмите можеш да се опиташ  да накараш бебето ти да отвори широко устенца, за да поеме по-добре зърното заедно с голяма част от ареолата. Видях, че сте пробвали футболната поза, но не пречи да пробваш нови, докато намерите такава, при която не изпитваш болка Peace Като идея, за да й е по-удобно зърното – можеш да опиташ да я повдигнеш към себе си върху възглавница или просто одеяло, навито на руло – някои майки споделят, че така им е по-удобно да кърмят:)
Друго, което мога да ти предложа е да пробваш да я кърмиш когато не е съвсем гладна, за да не се нахвърля лакомо и така да те боли повече, а да е една идея по-щадящо Hug
Относно акането не виждам причина за притеснения – 4 пъти на ден ме навежда по-скоро на мисълта, че суче ефективно и  корекция на позата би помогнала да отмине проблема с разранените зърна, така че да се кърмите приятно и лесно Hug

# 715
  • Пловдив
  • Мнения: 117
Честити нови попълнения в групата! Да са живи и здрави!  bouquet
Има още време и за овнета, и за телета, все пак едва преполовихме април!
 Ние се обринахме, или от олиото на Чико, или от топлина, ама май е от олиото...  newsm78
Да питам родилите- колко дена е кървенетo и дали е все силно или намалява на моменти? Кажете и някакви билки за дамският тоалет?

# 716
  • Мнения: 0
Здравейте мами,
За първи път ви пиша, но всеки ден си ви чета и се радвам на щъркеловите новини.
Исках да питам мамите, които вече са родили дали слизането на бебето в таза е било болезнено. При мен нещата отиват на секцио, макар че през цялото време си мислех, че ще раждам нормално. Още в началото ми казаха, че таза ми е нормален, но сега докторката твърди, че вероятно отвътре е тесен и бебето затова не може да слезе. Иначе според мен имаше поне 3-4  опита да се смъкне,  единият доста болезнен ( бяха едни силни пробождания отвътре към влагалището). Контракции имам почти всеки ден на около 10 минути, но спират след около час . Докторката каза, че ако до 19-ти бебата не слезе да си изберем дата.
Та, моля ви, кажете как беше при вас.
Честито на всички мамчете! Да са ви живи и здрави и бебоците, и татковците, и вие. Желая ви много, много радост.

# 717
  • Мнения: 14
Boboshulka Здравей Simple Smile и добре дошла Simple Smile Аз за себе си мога да кажа, че моя бебок още не е слязъл в малкия таз, термина ми се води 19.04, и аз си мисля че моя бебок не слиза защото малкия ми таз е прекалено тесен.... Сестра ми роди преди 20-тина дена и на нея бебока и слезе в таза още в 36-та седмица и знам че тя го усети болезнено... Дано съм ти помогнала поне малко Simple Smile Успех с раждането Simple Smile

# 718
  • Мнения: 178
Добро утро и честити нови априлчета! Леле колко много хубави новини!
Boboshulka, за съжаление не знам за тесния таз, но тези болезнени пробождания във влагалището и аз ги усещам редовно, понякога са просто непоносими. Дали са свързани със смъкването на бебето? newsm78
Пожелавам ти бебчето да слезе и да можеш да родиш нормално!

# 719
  • Мнения: 8 242
Ние се обринахме, или от олиото на Чико, или от топлина, ама май е от олиото...  newsm78
Да питам родилите- колко дена е кървенетo и дали е все силно или намалява на моменти? Кажете и някакви билки за дамският тоалет?
За пъпчиците - по-скоро и от двете в комбинация.. Затова олио не смятам да ползвам - то си загрява доста допълнително  Rolling Eyes
За теча - на мен ми беше 40-50 дни първия път.. кръвта ми изтече  ooooh! Като вървеше към намаляване, но понякога си имаше бая материал  Rolling Eyes .. Но до колкото съм чела от други споделяния е индивидуално - някои казват, че за седмица всичко им спира  newsm78 .. Важното е ти как го усещаш - ако мислиш, че нещо не е наред по-добре се консултирай с лекар  Hug
За билки - със смрадлика се плакнах почти 2 седмици заради епизотомията.. Знам че и с лайка може.. А е хубаво да се пие коприва (съдържа много желязо и действа също тонизиращо на матката, както и при кръвозагуба).

На мен нищо не ми се е смъкнало  Crossing Arms и още яко си ме рита в ребрата... Инато човече ще излезе  Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт