Глоба, ако нахраниш бездомно куче

  • 27 203
  • 857
  •   1
Отговори
# 645
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 360
 Joy

# 646
  • Мнения: 1 533
Не се притеснявай, те арабите така се отнасят към жените си, както вие към кучетата.


ок  си,ще се  оправиш   Peace  .Поне да знаем ,да не ти се  връзваме  Mr. Green

# 647
  • Мнения: 662
Абе, това ли вие е т.нар. любов към животните? Що не търсите отговорност от хората, които пускат на свобода тези животни, като ги взимат от приютите на конвейр, под предлог, че ще се грижат за тях и са сред най-активните /уж/ любители на кучета? Как не ви е срам да бълвате ежедневно тонове помия, в разни форуми и групички,  категоризирайки всички разумни и трезвомислещи хора, като мразещи животните и коментирайки, че всички нахапани или изядени са си получили заслуженото? Подобна "мисъл", може да хрумне само на болен човек или на пълен изрод.Изборът оставам на вас...

И за каква любов към животните говорите, когато вие сте изпълнени с омраза към хората?

# 648
  • Мнения: 53
в анкета във фейсбук всички възможни псевдо защитници на кучетата, които реално не правят нищо за тях, но и отказват да се вземат мерки са се активизирали срещо желанието на кмета и министъра да облекчат евтаназията на агресивните бездомни кучета. Нека да гласуваме, за да покажем, че и криворазбраната кучешка любов не е пред здравето на децата ни и нас нас самите!!!!

https://www.facebook.com/questions/336811079713406/

# 649
  • София
  • Мнения: 1 507
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1313715

През 2008 г. БАН и неправителствената организация "Четири лапи" проведоха независимо една от друга преброявания, според които популацията на бездомни псета в София бе 11 300. Стартира се програма, която за две години чрез кастрация и връщане по места намали популацията на 8500.

Тогава лекарите са работили на граждански договори и им се е плащало на кастрирано куче. След това те минават на трудови договори, получават твърди суми независимо от това дали и колко са кастрирали, а ловджийските екипи намаляват наполовина.

За изтеклия период от близо 4 години общината е изхарчила около 4 000 000 лв. за справяне със скитащите четириноги.

2. По изчисления на различни ветеринарни лекари и еколози необходимата сума за кастрация на едно животно не надхвърля 90 лв.

Чрез проста математическа операция, наречена делене, всеки от вас може да установи, че срещу похарчените милиони левове (данъци от жителите на столицата) е трябвало да бъдат кастрирани 44 444 кучета, т.е. само с парите на София е можело да се кастрират всички бездомни кучета не само на България, но и тези от Западните покрайнини, Македония и Северна Гърция!

Оттук следват няколко въпроса:

- Защо, вместо да се предизвиква поредната война между "кучкари" и "хейтъри" (не знам как да нарека тези, които мразят кучетата), не бъде проведено административно разследване срещу заместник-кметицата по екология на София, чийто ресор е харченето на сумата?

- Къде са парите ни?

# 650
  • София
  • Мнения: 37 518
Още една причина да няма кастрация - при нея пари се крадат прекалено лесно.

# 651
  • София
  • Мнения: 5 920
Нормалните хора са наричани "хейтъри"?
Хитлер се саморазправял с инакомислещите, Вартоломеева нощ?! Няма и да чета надолу.

# 652
  • София
  • Мнения: 1 507
Не са важни категоризациите, а фактите - колко пари, колко кучета и т.н., които съм посочила в поста си. Според мен, те говорят сами за себе си. И силно ме интересува, ще бъдат ли изловени всички крадци и ще бъдат ли накарани да върнат всичко откраднато, което да бъде съвестно вложено в първоначалното им предназначение за решението на проблема с кучетата.

# 653
  • София
  • Мнения: 46 758
Предлагам на всички защитници на уличните кучета да ходят да поработят доброволци в приют.
Има нужда от такива хора.
Да видим каква песен ще запеят после.
И колко кученца от приюта ще си осиновят вкъщи.
А?

За измамата - размерът е страхотен и резултатът е ужасен.
Ако работата беше свършена когато е трябвало, вероятно нямаше да бистрим тия теми отново и отново.

# 654
  • Мнения: 662
Между другото, колко се води, че са бездомните кучета в България-30, 40 000 хиляди?
Една от групите във фейсбук, която най-активно защитава уличните кучета, е с около 200 000 членове.Имам чудесна идея.Ако на 10 "защитници", един си вземе у тях животинче от улицата, в България почти няма да остане бездомно куче.
Обаче, едно са високопарните думи в разни теми, друга е действителността...

# 655
  • Мнения: 4 875
За изтеклия период от близо 4 години общината е изхарчила около 4 000 000 лв. за справяне със скитащите четириноги.

2. По изчисления на различни ветеринарни лекари и еколози необходимата сума за кастрация на едно животно не надхвърля 90 лв.

Чрез проста математическа операция, наречена делене, всеки от вас може да установи, че срещу похарчените милиони левове (данъци от жителите на столицата) е трябвало да бъдат кастрирани 44 444 кучета, т.е. само с парите на София е можело да се кастрират всички бездомни кучета не само на България, но и тези от Западните покрайнини, Македония и Северна Гърция!


Всъщност тази сметка не е никак вярна. Първо, 4 000 000 са за 4 години, а не дадени наведнъж за 44444 кучета. Това значи - само за кастрация - по ок. 11000 кучета на година. (Толкова са кучетата в София по данни на Екоравновесие - а вероятно всъщност са повече.). Освен това, никъде не е казано, че тези милиони отиват само за кастрация. Има приюти, гориво, екипи за залавяне и гледане, администрация, лекуване, престой в приютите и т.н.

Т.е. не казвам, че не крадат, но сметката въобще не е толкова фрапираща.

При това не е сложно да видиш, че е сбъркана, ако не си твърде пристрастен - а авторът определено е.

# 656
  • София
  • Мнения: 1 507
Това прилича ли на куче, до което стигат храната и грижите, за които уж са били давани пари?



Или това?

# 657
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 546
Между другото, колко се води, че са бездомните кучета в България-30, 40 000 хиляди?
Една от групите във фейсбук, която най-активно защитава уличните кучета, е с около 200 000 членове.Имам чудесна идея.Ако на 10 "защитници", един си вземе у тях животинче от улицата, в България почти няма да остане бездомно куче.
Обаче, едно са високопарните думи в разни теми, друга е действителността...



Повечето от тези хора, които са нормални, а не с псих. проблем, имат вече по едно- две кучета. Няма начин да не си го забелязала. Ако вземат още веднага ще попаднат в графата куку, нали?  newsm78 Айде малко по- сериозно, а?

# 658
# 659
  • Мнения: 662
Между другото, колко се води, че са бездомните кучета в България-30, 40 000 хиляди?
Една от групите във фейсбук, която най-активно защитава уличните кучета, е с около 200 000 членове.Имам чудесна идея.Ако на 10 "защитници", един си вземе у тях животинче от улицата, в България почти няма да остане бездомно куче.
Обаче, едно са високопарните думи в разни теми, друга е действителността...



Повечето от тези хора, които са нормални, а не с псих. проблем, имат вече по едно- две кучета. Няма начин да не си го забелязала. Ако вземат още веднага ще попаднат в графата куку, нали?  newsm78 Айде малко по- сериозно, а?

Имат, но не улични, а расови.Няма какво да се лъжем, нали?
Съдя и по приятели, които доста активно участват в мероприятия на различните организации, които защитават правата на животните.Имат куче, някои имат и две, но не взети от приют или от улицата.
Единици са тези, които подкрепят думите си с действия и са реално загрижени за уличните животни.Другите, като изтрещелите кукумицини, които са надзорници и взимат по 50, 100 кучета, а после ги пускат на улицата, няма какво да коментираме въобще...

Общи условия

Активация на акаунт