Малките ЮЛЧЕТА бели зъбки редят, на мама очите от радост блестят!

  • 46 087
  • 747
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 750
Момичета какво сирене ползвате за попарата?  Thinking, в чуденка съм и за киселото мляко - вие откога мислите да го въвеждате?

# 16
  • Мнения: 53
Хайде и аз да се присъединя! Супер е новата темичка   bouquet 
Момичета какво сирене ползвате за попарата?  Thinking, в чуденка съм и за киселото мляко - вие откога мислите да го въвеждате?

 млякото ни го кваси баба, а сирене - каквото ние купуваме - само че го киснем във вода, за да се обезсоли. Масло - едно уж домашно на Бор Чвор - не е лошо Wink

# 17
  • Мнения: 4 753
Киселото мляко и маслото си ги правя вкъщи от домашно прясно мляко... Сирене давам обезсолено от това, което купувам за нас и смятам, че е хубаво... Други млечни за сега не давам...

# 18
  • Мнения: 53
Момичета, не знам дали сте прочели за блъснатото на пешеходна пътека момиченце в София... Простоооо, не знам....голяма мъка!
Току що подаднах на едно интервю с бащата, който приканва хората да се молят за детенцето. Честно да ви кажа, безкрайно много се натъжих за това момиченце, дано да оцелее и да няма последици за здравето й в бъдеще. Потресена съм обаче какво е поведението на пътя - преди няколко месеца видях как блъснаха една жена на пешеходна пътека, мен неколкократно едвам са ме заобикаляли. не знам какъв е изходът да не стават такива трагедии на "пешеходни пътеки". Особено като съм с количка, направо изтръпвам като се налага да ходя някъде сама...
ох, много се изписах и аз... Само исках да ви приканя да се помолите и вие за детенцето///  Praynig

# 19
  • Мнения: 3 595
Цитат на: Епона
Въпрос към ЛЛЛ:

Приготвям домашни пюрета и каши или предлагам парчета твърда храна, като хапва минимални количества все още около 70-80 гр. за целия ден и нямаме заместено хранене съответно. Кърмен е на поискване и през деня, и през нощта. Въпросът ми е: Тъй като ми е невъзможно да цедя кърма (просто нищо не излиза при цедене) кой е по-добрият вариант - пюретата и кашите да са безмлечни или да им добавям АМ??? Благодаря!!!


Епона
, моля да ме извиниш, че съм пропуснала питането ти   bouquet
Когато детето е кърмено и ако няма ограничаване от страна на майката в това кога и колко мляко приема, то си набавя млякото директно от гърдата, толкова от колкото показва, че се нуждае. В тези случаи допълнително друго мляко едва ли е необходимо. Нормално е, ако детето си изсуква млякото да няма какво да се изцежда. Така или иначе то си приема мляко, просто го прави директно от гърдата и се спестява хамалогията по изцеждането и поставянето на млякото в твърдата храна.

Още веднъж извинения, темата се следи и ще продължи да се следи докато децата станат на 1 годинка или ако заявите желание да прекратим проекта по-рано. Hug

# 20
  • Варна
  • Мнения: 379
И аз към ЛЛЛ, по повод питането на Епона, как да правим тогава следобедната каша , безмлечна с вода пл.пюре да речем или все пак готова млечна ? Безмлечнат не е толкова вкусна, нито ханителна.

Аз пък вместо запис да се отчета от консултацията, на 8м - 7060, (+300гр) и 66см (+0см)???, обаче пак ни пращат на конслут и трансфонтанелна ехография, защото отношението обиколка на главата / обиколка на гърдите не се е обърнало. Т.е главата и е 44см, а гъдите 42 , а нормалното било гърдите да изпреварват на тази възраст.  Thinking  Притесних се лекинко . Поразрових се и установих, че и двата  показателя влизат в нормата за възраста, но на сестра и на същата възраст главата е била толкова , а гърдите повече, ама тя и каката беше с кило и половина отгоре и само 2 см повече.  Стигам до извода, че не главата е голяма , а гърдите малки. Пфуу, ще видя какво ще кажат на консулта  Thinking

Искам да питам другите кърмещи - как са организирани при вас храненията ?

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 13
Добро утро Simple Smile http://dika999.blog.bg/photos/29840/original/www.PicsDesktop.com_354.jpg
Saly аз кърмя сутрин когато се събуди малката около 7ч., вечер след къпане и през ноща също понякога, случвало се е и през деня да кърмя когато неиска пюре или каша или за да я приспя ако ми е трудно иначе. Simple Smile
Дали днес времето ще става за разходка  newsm78
лек и приятен ден #Crazy Hug

# 22
  • Мнения: 6
Сали  Hug току що премерих главичката и гърдите на Елена,че откакто и биха последната ваксина на 6тия месец се разбрахме с педи да идем на консултация като минат студовете и гриповете... главичката и е 43 см, гърдите 43. Скоро мисля да я водя на консултация, ей така за мерки, въпреки,че си я мерим вкъщи редовно. И аз като теб мисля,че няма повод за притеснение,ама като ти е вкарала мухата в главата... Пиши после след прегледа какво е положението според лекаря.
За кърменето сутрин като се събуди и давам,освен ако не се успи много,тогава яде направо попара и фреш, после през деня... много хаотично я кърмя, както дойде, понякога само веднъж понякога се случва 3-4 пъти да е сукала, общо взето по нея се водя и си продължаваме схемата "на поискване" , вечер задължително след банята си суче,понякога като не е вечеряла добре изсуква и 2те гърди през интервал от половин час, през нощта си и давам да суче когато се събуди, режим няма... понякога се буди веднъж, понякога 4-5 пъти  Rolling Eyes аз мляко не и отказвам никога... няма да суче цял живот.
Приятен уикенд на всички!!!   bouquet

# 23
  • Мнения: 75
ЦОп пт мен, че докато ви дочета бубичката се събуди Simple Smile

# 24
  • Варна
  • Мнения: 379
Darato, другите хранения какви са и по колко? Питам аз да си сверя часовника.

главичката и е 43 см, гърдите 43.
Ето вие сте както трябва , колко кг е Елена, имам спомен че и тя е от дребните бебета.

# 25
  • Мнения: 234
Saly, сега отворих тефтера да погледна при Лаура показателите. До миналия месец, когато е била на 7 месеца главата е била 42 см, а гърдите 41. Последната консултация при 8 навършени месеца вече е с обърнати глава 43, гърди 44. Старанно ми е за 1 месец такава разлика да има и си мисля, че може би не е мерена правилно... Иначе е 7,600 и 68 см. Стискам палци всичко при вас да е наред  Praynig

Аз вече кърмя сутрин веднъж и вечер веднъж или 2 пъти, другите яденета ги заместих изцяло, понякога добавям АМ към зеленчуковите пюрета (като днес - картоф, спанак и пащърнак не иска да яде, дабових АМ и си яде всичко). Спрях да се цедя. В този ред на мисли, въпрос към ЛЛЛ - как се препоръчва спирането на кърменето - с хапчета или от само себе си? Гинекологът ми ме посъветва да кърмя поне още 2 месеца, ако не издържа - ще ми изпише хапчета. Проблемът е, че при мен цялото кърмене е много болезнено, пробвала съм и с протектори, но суче по 40-50 минути. Знам, че кърмата е най-полезната храна за бебето, но вече съм на ръба, много ме боли.

Deti_ и аз се моля за детенцето. Относно шофирането - просто сме говеда лишени от чувство за самосъхранение. Няма да ти казвам колко пъти докато шофирам и бамбина е при мен в колата разни изроди ме засичат, идва ми да ги гръмна.
Не камери, снайпери трябва да монтират - като превишиш скоростта да те гръмнат в главата.
Извинявам се за емоционалния завършек!
  bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 1 609
Здравейте!

Аз не съм писала от няколко дена, но едната ми баба почина, лека й пръст. Жалко, че не успя да види Йоанна...

За мерките: сега погледнах и аз, на 7 м обиколката на главата на Йоанна е била 43 см, а на гърдите - 44. На 8 м главата й е 44, а гърдите - 45.

За кърменето - и аз кърмя основно на поискване, но нещата изглеждат горе-долу така:

8 ч. - кърмене
10 ч. - плодово пюре
12 ч. - кърмене
13:30 - 14:-00 - зеленчуково/месно пюре или супа
16 - 17 ч. - кърмене
18 - 18:30 - каша
20:30 - кърмене
 
И после още 1-2 кърмения през нощта, обикновено към полунощ и другото не го знам кога е, защото кърмя полузаспала. А твърдите хранения също са придружени с кърмене, поне в повечето случаи. Рядко ми отказва.

Надявам се блъснатото детенце да се оправи  Praynig Вярно е, че нямаме никаква култура на шофиране и всички си мислят, че тяхната работа е най-важна и могат да карат както си искат, пък другите да им правят път и да не им се пречкат. Трябва да се лежи в затвор ефективно поне 10 години и да се отнема книжка доживот (или поне за мнооого дълго време) за блъснати на пешеходна пътека хора, че да се понаучат малко. Но и за пешеходците трябва да има санкции, когато не пресичат където трябва. За пешеходна пътека съм съгласна - пешеходецът е с предимство, независимо дали изскача внезапно или стои и чака от 5 минути да пресече и шофьорите трябва да си съобразят скоростта така, че да могат да спрат и рязко, ако се наложи. Обаче аз ужасно много се дразня на разни, които пресичат на забранени за това места, че се и подмотават отгоре на всичко (основно баби са, поне според моите наблюдения). Наскоро ми се случи - карам си аз (бавно при това, с не повече от 20 км/ч ако не и по-малко, че имаше дупки); тротоар - колкото си искаш, нито имаше паркирани коли на него, нито нищо, и една жена (млада този път) изведнъж слиза на улицата точно пред колата ми  #Crazy Не пресичаше, просто слезе от тротоара на улицата и продължи да си върви направо. Дори не се огледа. Спрях, разбира се, но ми идваше да сляза и да й отвъртя един-два шамара, ама бързах. Не обичам насилието и саморазправата, но някой ден сигурно ще си изляза от кожата покрай някой ей такъв, който е решил да се мята пред гумите ми и се надява, че аз ще опазя живота му вместо него.

# 27
  • Мнения: 6
Сали Елена е 69см. и 6500 - това е от вчера измерването  Peace
освен кърмата, сутрин попара, обича я и си я яде, пробвах с кус-кус и още не го иска, след няколко дни пак ще опитам. После пие фреш-ябълка и морков(това е всяка сутрин по около 120-150мл.)
На обед пюре,въвела съм всичко без телешко и свинско, следобед към 16ч. закуската е каша,овесени ядки,плодови пюрета, пресен плод, бисквити ,кисело мляко... комбинирам ги по най-различен начин тези неща. Вечер супички - зеленчукови, гледам да има и фиде, картоф,ориз... абе нали все ми малее и и давам яко въглехидрати... това е, яде си детето, не е претенция  Heart Eyes и аз съм била дребна, то и сега съм си де. Ама в началото като ходехме на консултация все таткото гледаха и викаха ,че дребно върви , после се разбрахме. Дано да съм ти била полезна  Hug
Адинка съболезнования за баба ти  Flowers Rose Flowers Rose Да почива в мир!

Последна редакция: сб, 31 мар 2012, 19:18 от darato

# 28
  • Мнения: 53
Адинка, , искрено съжалявам за загубата във вашето семейство  Flowers Rose Flowers Rose
 
ох, забравих какви бяха обиколките на главата и гърдичките на Марина, пък и не сме си вкъщи сега да проверя... относно килограмите - на последната консултация бяхме 7600 и 69 см. Ние не се кърмим вече, за съжаление кърмата ми спря рязко с първия цикъл, когато бебето беше на 6 месеца, но добре, че имах съхранена кърма в пликчета, та до към 7-мия давах в пюретата. Това й ни накара да заменим и следобедното хранене - сега сме на попара за закуска, обяд пюре (скоро мисля да дам и супичка), следобед - разни каши, кисело мляко и т.н., вечер сме на адаптирано преди лягане и това е. Давам и сокчета, но Мари не пие много-много сок Sad
появи се нещо необичайно за нея - по принцип си беше поспаланка - вечер заспиваше в 10 и сутрин до 8 часа не се будеше изобщо. Напоследък обаче спря да спи толкова през деня - само по около половин час преди обед и най-много час и половина следобед и в 20 часа е направо гроги и дирекно заспива на шишето. Резултат - буди ни с викове и песни в 3-4 часа сутринта Sad  до 7 часа се мъчим да дремнем тримата. и аз, и баща й сме тотално изморени от този нов режим и се чудим как да го променим.....

*Адинка* , съгласна съм, че има много неразумни пресичащи - само като гледам как едвам кретащи баби пресичат на непозволени места, да не говорим, че изникват от нищото... според мен зебрите напоследък са опасните места, особено на големите булеварди - хората си мислят, че като е пешеходна пътека и са по-спокойни, а шофьорите по инерция заобикалят някоя спряла на зебра кола и резултатът е очевиден. Абе трябва да се пазим и да сме много внимателни. Аз по принцип съм доста разсеяна, но заради бебето станах далеч по- концентрирана.  Naughty
 Да се похваля, че вече лазим, йееее  newsm30
Лека на всички

# 29
  • Мнения: 4 753
В момента дребен спи, но на сутринта ще му премеря глава и гърди... Иначе е 8800 и 76 см... За храненето мисля писах по-напред, но пак ще напиша, че предлагам твърда храна различен брой пъти... Днес например само веднъж (кисело мляко с бисквити), малко преди да го сложа да спи... Всички останали хранения му бяха кърмене, когато и по колко си поиска... По някой път суче често, друг път откарва с часове в игри и без да се сети, че е гладен... Нощем нещата също са различни - понякога суче само 2-3 пъти, друг път започва на половин час и така го откарваме до сутринта...

Общи условия

Активация на акаунт