Малките ЮЛЧЕТА бели зъбки редят, на мама очите от радост блестят!

  • 46 090
  • 747
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7
Здравейте момичета, попрочетох набързо тук там какво сте обсъждали напоследък.
Интересно ми е какви бисквити давате на бебоците, аз като гледам какво съдържат не намирам нищо коео бих му дала. Правих тези, които някой ми беше пуснал тук и си ги хапва самичък, естествено има повече трохи в кухнята от колкото е изял, но си пада забавление голямо. Кисело мляко още не съм давала. Ние купуваме Домлян по БДС, но се чудя дали да му дам от него. Иначе сиренце взимам на СД Костови и е много добро, а кашкавал Рожен - единствения, който става за ядене според мен, няма нищо общо по вкус с останалите.
Аз иначе бачкам по цял ден, баща ми гледа Макс през дена. Понякога доста се узорва, но се справя геройски. Остават ми още десетина дни по-сериозна работа по великденската кампания и ще си се гледкаме пак. Ужасно ми липсва през деня, но няма как. Надявам се, че ще се събираме голяма групичка в Южния парк скоро.
Целувки на всички и до скоро! Simple Smile
Забравих да ви пусна нещо интересно!

# 46
  • Мнения: 6
Надявам се, че ще се събираме голяма групичка в Южния парк скоро.


 newsm10

# 47
  • Мнения: 3
Здравейте, момичета   bouquet

Да почерпя, че днес Димитър става на 9 месеца



Не съм ви чела и ще се включа по-късно по темите  smile3529 smile3523

Епона, страхотно си се справила с темичката   bouquet

До скоро  wavey

# 48
  • София
  • Мнения: 515
Здравейте!
Честити месечинки на всички,които са имали тези дни! Hug
Аз да се похваля,че от вчера пълзим newsm30 а днес ни проби първото зъбче tooth без никакви проблеми,не е била неспокойна или нещо друго,вчера тамън видяхме че е побеляло отдолу и хоп днес вече е налице зъбчето Sunglasses
Ние в събота бяхме на малко пътешествие,без малката,че обикаляхме по разни пещери,беше много хубаво.След Великден ще спретнем още едно такова,само да видим къде ще е този път.
Иначе сме добре,ядем,спим,играем.
Целувки на всички Hug

# 49
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Здравейтеее ! Hug
Хайде да сложа по едно сутрешно-следобедно кафе по обед ! Mr. Green


Ека, чудесни бонбони !Ще вървят супер с кафето ! Mr. Green

Честита месечинка на Митачето и всички ,които празнуват днес! Hug Heart Eyes

Наталче честито ти пълзяща Елена .Честито и зъбче ! Hug

nikolita,честито зъбче и на  Софи tooth  Hug

Самуил и той от 11,03 е със зъбчета-горните два странични резци.Сега като се показали е много смешен ,като вампирче  Mr. Green , от вчера вече и долното се е показало /и това до него е почти избило /и картинката съвсем смешна ще става  Joy

ludesita, интересно е наистина не знам защо ,но в последно време  много са ми интересни тези теми /алтернативната мед. ,паметта на водата и т.н. /.   Peace

Saly, дано все така да са наред нещата с малката  Praynig  Hug.А нали знаеш приказката " да те е страх от това ,което ти мисли майка ти " .Аз също много се вкарвам "във филми " и затова рядко си позволявам/много трудно ми се отдава , но тренировките помагат  Mr. Green/  да се отдавам на такива мисли , че става страшно.

И понеже е понеделник да ви пожелая слънчева и спокойна седмица , пълна с  положителни емоции! Hug Heart Eyes


# 50
  • Мнения: 172
Saly, дано всичко е наред. Щом веднъж сте се преглеждали и всичко е ок, явно си е специфика на вашето семейство. А за страховете на майките...и аз се вкарвам в едни филми понякога, но ързо ми минава.
Помня, че и MocaQueen я бяха изплашили, че  Калоян не седи, а сега младежът не може да го спре.
Честити месечинки на празнуващите, на пропълзялите, на озъбилите се, а на Дари - дано минава обрива и най-важното да разберете от какво е.
Адинка, моите съболезнования.
ludesita, и аз съм в чуденка с бисквитите за гризкане, така че дайте идеи, но не за правене домашно, че нямам време и за това да приготвям - знам, че е най-добре домашни, ама сили не ми остават много. Освен да впрегна свекърва ми да ги приготвя. newsm78 може да пробвам тази рецепта.
Нашето меню днес:
-обяд - пюре от тиквички с картофи и малко лук с АМ
- следобяд -овесена каша с намачкан банан

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 13
Писах писах и се изтри  ooooh!
Искам да питам тези които пътуваха извън България с бебетата, може за Великден да пътуваме до Македония и Гърция, задължително ли е с паспорт да бъде малката или може и акт за раждане, и каква е процедурата да и искарам? Чака ли се по институциите и за колко време ще ми го искарат?

# 52
  • София
  • Мнения: 1 609
Здравейте!

Момичета,  Hug Hug Hug

Аз ей така се разписвам, нищо кой знае какво няма покрай нас, освен че Йоанна вършее из цялата къща и непрекъснато търча след нея, защото отваря навсякъде и вади всичко, до което се докопа. Утре мисля да отида да купя заключващи устройства и прочее обезопасителни приспособления - нямаме, защото все си мислех, че има време. Да, ама не. Ще се борим и за първото място в класацията за най-рано проходило бебе  Joy Йоанна вече върви много бързо и уверено, когато я държа за двете ръце и започва да се опитва да върви и водена само за едната ръка - за да може да пипа наред с другата, разбира се Simple Smile

Нашето меню - ами аз давам купешки пюрета, така че няма какво толкова да пиша. Днешното обедно пюре беше пуешко с картофи и моркови. Следобед ще дам оризов пудинг с банан и манго. Пробвах да й давам непюрирана храна, а само намачкана - не знае какво да я прави, задави се... Бисквитите и парченцата плод/зеленчук също не знае какво да ги прави, та явно още известно време ще й давам пюрета с лъжичка.

Четох и че някои от вас са захвърлили бебешките лъжички и дават с нормални чаени - при нас не се получава, на Йоанна й е малка устата  hahaha Опитах, при това не с чаена от нашите, а с по-голяма детска лъжичка - не става. Не успява да я лапне като хората и половината храна изтича навън, отива към дръжката и въобще навсякъде другаде, освен в устата. С бебешките лъжички не е така, затова ще продължа с тях да й давам, докато порасне още малко.

Ами това е от нас, аз уж нямах нищо за писане, пък пак написах куп редове...

Приятен ден!   bouquet

# 53
  • Мнения: 3 595
И аз към ЛЛЛ, по повод питането на Епона, как да правим тогава следобедната каша , безмлечна с вода пл.пюре да речем или все пак готова млечна ? Безмлечнат не е толкова вкусна, нито ханителна.

Привет Saly,
Когато майката предлага каши и детето е кърмено, обичайно до годинката се предлага първо млякото, тъй като то е основния хранителен източник. Давайки му възможност да си набави мляко и допълвайки с твърди храни, толкова колкото показва, че иска, то най-вероятно би получило хранителните вещества, от които се нуждае. Ако детето си набавя млякото от гърдата, то ще получи същите хранителни вещества, просто няма да са добавени към твърдата храна, а ще си ги набави директно от мама. Бебетата на изкуствено хранене, няма откъде да си набавят мляко и затова при тях се добавя към твърдите им храни.   bouquet


Аз вече кърмя сутрин веднъж и вечер веднъж или 2 пъти, другите яденета ги заместих изцяло, понякога добавям АМ към зеленчуковите пюрета (като днес - картоф, спанак и пащърнак не иска да яде, дабових АМ и си яде всичко). Спрях да се цедя. В този ред на мисли, въпрос към ЛЛЛ - как се препоръчва спирането на кърменето - с хапчета или от само себе си? Гинекологът ми ме посъветва да кърмя поне още 2 месеца, ако не издържа - ще ми изпише хапчета. Проблемът е, че при мен цялото кърмене е много болезнено, пробвала съм и с протектори, но суче по 40-50 минути. Знам, че кърмата е най-полезната храна за бебето, но вече съм на ръба, много ме боли.

Привет nut_ella,
Разбирам, че изпитваш силни болки и моите адмирации, че въпреки това детето продължава да приема кърма. Удобно ли е да споделиш малко повече за това по какъв начин изпитваш болка, кога, къде е болката? Боли ли между кърменията или само докато детето суче? Ако предпочиташ можеш да ми пишеш на лични или да ти дам скайпа си, ако не желаеш да го обсъждаш тук. Бих искала да помисля дали е възможно да има нещо, което да може да се направи, за да се облекчи по някакъв начин ситуацията.
Похвално е, че лекарят ти е предложил детето да приема още известно време майчино мляко и разбирам основанията му за това, както и трудната ситуация, в която се намираш. Бих се радвала да разбера малко повече за вида на болката и кога я има, за да мога да преценя кои идеи за отбиване биха могли да са по-удачни за теб и за твоето бебе. Когато кърменето се намалява плавно, млякото в гърдите се редуцира и обичайно няма необходимост от хормонални лекарства за спиране на млякото. Ще очаквам да ми пишеш повече детайли.   bouquet

# 54
  • Мнения: 3 248
Писах писах и се изтри  ooooh!
Искам да питам тези които пътуваха извън България с бебетата, може за Великден да пътуваме до Македония и Гърция, задължително ли е с паспорт да бъде малката или може и акт за раждане, и каква е процедурата да и искарам? Чака ли се по институциите и за колко време ще ми го искарат?

Задължително ти трябва паспорт. Не знам за Бургас как е, но нашият го извадихме за 3 дни без проблеми с акта за раждане, снимка на място. Питай във вашата община как е. Знам, че на някои места не може бързо и става само за месец. Пътували сме го Гърция без проблеми. Македония е извън ЕС, но нали си облекчиха режима за граждане на ЕС, та предполагам, че и за там само паспорт трябва. Носете за всеки случай и акта за раждане. Това за пътуване и с двамата родители.

# 55
  • Мнения: 234
Здравейте,
Честита месечинка на Димитър!
Бисквитки - давам бебешки на Плазмон, вчера дадох 1 бисквитка Житен Дар с АМ, много я хареса. Време и умения за домашни бисквитки за съжаление нямам.
Днешното меню:
- попара с бебешки сухар, сирене Маджаров, масло и чай от липа
- фреш моркови и ябълки
- зеленчуково пюре от картоф, тиквички, червена чушка, броколи
- млечна каша праскова и папая с прясна круша
Меги_Траяна , Епона ти е написала всичко за пътуването, само като вадите паспорт да сте двамата с таткото, взимането на паспорта - можеш и само ти. Паспортът на бамбина го извадихме за месец, като имаше възможност и за ескпресна поръчка.

Ivy, много, много благодаря за отговора. Болката я усещам в областта на зърната, когато суче най-често вечер. От време на време е много остра и подозирам, че тогава малката ме хапе. Няколко пъти след кърмене зърната са ми алено червени и тогава се мажа с Лансинох. Иначе кърменията ги редуцирахме много плавно до сутрешно и вечерно (понякога 2 пъти вечер). Имам чувството, че дъщеря ми скоро ще спре да суче, тъй като в последните дни, особено вечер не суче с охота, разсейва се, предпочита да ме гали и дърпа за дрехите, а когато предложа гърдата си чеше венците или ме хапе. Според теб това знак за предстоящо отбиване ли е или просто вечер венците я болят и така се успокоява? Много ще съм благодарна на съвет   bouquet

# 56
  • Мнения: 1
Относно излизането извън граница. За бебето задължително трябва паспорт. Правилно са ти написали за това, че трябва да сте с таткото, ако не трябва нотариално заверено от него. Аз нашия го извадих за три дни, но в някой общини разбрах, че не може. Акта е хубаво да е с вас при пътуване и то преведен на английски, ако пътува само с единият родител. Тогава трябва и пълномощно от другия, плюс няколко копия понеже се оставя копие на гранична полиция.
Да се похваля, обрива на Дари изчезна, тя е по спокойна. Само още не знаем, кой е дразнителя. Педиатърката беше права. Аз се бях хвърлила на джанката за някоя шарка. Не, че алергията е по малкото зло.
Тази вечер бяхме на рожден ден и беше забавно Simple Smile Честито на празнуващите.

за домашни бисквити ние изпробвахме, 1 ч.ч брашно, 1 ч.ч каша на Слънчо, може друг вид брашно, един банан (за сладост) или половин бурканче пюре. малко вода и 1 ц.л олио. Тогава не бях въвела яйце и в тези липсва. Аз ги хапвах, малката и тя, не се ронят.
Спокойна вечер на всички

# 57
  • Мнения: 10


Добро утро!!!
Иво от неделя ми е с темп. ходихме на преглед нищо му няма дори и кръвни изследвания ни пуснаха,уж нищо а и преди малко като стана беше с 38.1, питах лекарката такава темп висока от зъби не можело .......... Tired днес пак сме на преглед..... ooooh!

Е оплаках ви се..... после ще се включа по темите !!!
Лек и усмихнат ден ,момичета !!!!!!!!! Hug Hug Hug

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 13
sonkiss, nut_ella, Епона благодаря ви Hug

# 59
  • Мнения: 3 248

totoli, до 38.5 не се води висока температура и може да е от зъби, изпитано на практика. Те възрастни вдигат темп. от зъби, пък дечицата ли няма... Особено пък и щом изследванията мму са добре.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт