Малките ЮЛЧЕТА бели зъбки редят, на мама очите от радост блестят!

  • 46 091
  • 747
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 26
Здравейте!
Епона ,благодаря за новата темичка! newsm51
Танчето никаква я няма,дано всичко да е наред при тях!
Адинка ,моите съболезнования :/  Flowers Rose Flowers Rose
кърмене, когато и по колко си поиска... По някой път суче често, друг път откарва с часове в игри и без да се сети, че е гладен... Нощем нещата също са различни - понякога суче само 2-3 пъти, друг път започва на половин час и така го откарваме до сутринта...
същото е и при нас.Иначе 4 пъти на ден предлагам и друга храна.Сутрин -с най-малко успех,но кашата вечер рядко я отказва:)
Не знам как ще се справяме следващите няколко месеца,дребен с голям мерак се изправя хванат за мебелите,опитвам се да го пазя,ама не мога да го държа непрекъснато,та вече има доста сининки.Друго любимо занимание е отваряне/затваряне на чекмеджета-ползва ги като гребен тренажор-засега не е успял да си прищипе пръстите,но предполагам скоро ще се случи.
Другите новости при нас -опитва се да каже нещо като "Мама",ама в повечето случаи се получава"Мамба",та се баща му се шегувахме,че вече е осведомен за жените и змиите... Mr. Green

# 31
  • Мнения: 30
предлагам твърда храна различен брой пъти... Днес например само веднъж (кисело мляко с бисквити), малко преди да го сложа да спи... Всички останали хранения му бяха кърмене, когато и по колко си поиска... По някой път суче често, друг път откарва с часове в игри и без да се сети, че е гладен... Нощем нещата също са различни - понякога суче само 2-3 пъти, друг път започва на половин час и така го откарваме до сутринта...
Оххх аз се притеснявах, че само ние нямаме режим на хранене  Hug И ние сме по същия начин, днес  беше през цялото време на кърма, само като я оставих на баба й и дала ( оризов грис+пшеничено нишесте+пшеничен зародиш, след като се сгъсти добавих настъргана ябълка+банан), малката много го хареса, после и дала и кис. мляко(аз си го квася) с хляб, ама така се изприщила, май не е готова за него.  За вечеря кърмене и така през 2-3 часа. Дано е от зъбките Praynig Пюрета не давам, каши също, всичко си приготвям сама, а ако няма сготвено давам плод. Ако някой има интересни предложения за бебешки манджички   chef
Последно Вяра като я теглиха беше 9,500кг и 75см , а главичката май беше 45, но не съм сигурна. Педито каза да спирам Вигантола(не че съм го давала Twisted Evil)

Стелт ти какви бисквитки даваш, не съдържат ли захар или ти сама ги приготвяш???

# 32
  • Мнения: 3 248
Благодаря на Айви за отговора. Аз лично ще се радвам, ако продължите да следите темата до годинката на децата.


Здрасти!

Адинка, моите съболезнования!  Flowers Rose

Ух, Боян зъб №5 го мъчи от повече от седмица, та и нас покрай него. Белее се, белее се, но все още не драска. През нощта е адски неспокоен. То хубаво да избие, но и №6 се е наредил на стартовата линия!  ooooh!

Мерки: килограми 9.100, сантиметри 74, главичка 45, гърди 47. Това от днес.

Кърмя си на поискване все още и през деня, и през нощта. Твърда храна предлагам 2-3 пъти на ден. Задължително сутрин в 10 пресен суров плод. Наникъде сме с това захранване, много малко папка. Ако му давам пюре, трябва да е доста добре пасирано иначе се дави.  Tired Виж ако си яде парчета директно, примерно банан или бисквити, няма такъв проблем.  newsm78 Вчера пробвах ориз с извара, уж добре го намачках, но не можеше да го яде. Пък за късмет като пробвах да го мина през робота, взе че му се задейства някаква защита ли, но 10мин. не щеше да се пусне и съвсем се отказах.  Crossing Arms

Мимето, рецепти сега се сещам двечки. Едната е за леща. Правих я миналия месец, но по доста елементарен начин. Накиснах лещата за малко, в тенджера сложих зеленчуците (морков и домат, но може и целина и праз) и лещата и варих. После отделих в купичка, започнах да мачкам като сипвах от бульона докато се получи желаната консистенция. А в остатъка от лещата сложих зехтин и подправки и си я хапнахме ние.  Peace Другата мисля да я пробвам днес, за една порция огретен с домати и карфиол: 5-6 розички карфиол за сваряват (или на пара), един домат се почиства от люспата и семките и се настъргва, добавят се малко масло и сирене (или извара), слага се и готовият карфиол и се намачква/пасира до желанта консистенция.

Дети, може и при вас да е от зъби...

Масло ползваме на Президент, сирене на Зоров (Пършевица) по БДС, извара на Маджаров.

Днеска с това гадно време, само за чистене и готвене...  Wear Umbrella  

Последна редакция: нд, 01 апр 2012, 12:13 от Епона

# 33
  • Мнения: 1
Добро утро мами,
дано вашето е добро Simple Smile. И в днешният ден на смеха, около вас да има много смях и да е много забавно.

При нас е мрачно, вали, духа, зимата е още тук.

От два дни Дари е с обрив по лице и тяло, според педиатърката прави алергична реакция, но не може да разберем от какво. Мислех да не е от лимон дадох и да си го търкаля, но тя взе, че го напуха  в устат си и може да е гризнала малко от коричката, дали пък от кърмата, понеже последната седмица яко наблягам на зелената салата и краставици. Нищо ново не сме въвеждали в храната, тя е кисела отказва ми почти всичко освен мляко. Но се надявам скоро, да овладеем ситуацията.
Вече като види баба си през прозореца и вика баба. Е като се къпе е много смешна, прави "бъркала баба кашица".
Странно реагира на непознати хора, някога на познати почва да реве, а на пълно непознати иска да се закача. Явно почват да си харесват хора с които да общуват.

Честито на всички с повод за наздраве!


Адинка, моите съболезнования!

# 34
  • Мнения: 386
И аз да намина,че в това време няма да има разходки.
Честито на всички с поводи!
Адинка моите съболезнования!

Бебешки манджи са нашите манджи,но без сол,мазнина и други подправки.Онзи ден правих пиле с картофи на фурна - дадох на малчо от картофите,много му харесаха,може би,защото са по-ароматни.Дадох му скоро и кисело мляко с надробен козунак.И това му хареса.Днес ще готвя боб,на мъжа ми е много любима "манджа",мисля да надробя хлебче на Дани в бульона.
Дани много мъчно яде пюрета.Ако му давам от нашата храна е ок,но иначе трудно го храня.
И аз съм забелязала,че ако аз му давам не добре пасирана храна се дави.Храни ли се той сам,обаче,явно има контрол върху количеството,което отхапва и поема и се справя доста добре.Изумява ме какви парчета бисквити и банан яде и не се е давил до сега.
Предлагам твърда храна 2-4 пъти на ден,като наблягам на нея на обед и следобед.Останалите пъти е да свиква с по-разнообразно хранене и все някога, с увеличаване на количествата храна да изместим и още хранения.Кърма яде общо взето когато си поиска.

Онзи ден големия ми брат,който не беше виждал Дани се върна от Италия.В първия момент Дани се стъписа,после ревна едно хубаво.10 минути му трябваха,за да разучи брат ми и да почне да му се усмихва.Иначе,ако непознати го закачат по улицата им се смее  newsm78

Едно такова никакво ми е в дни като този.Друго си е да има слънчице и да сме навън по цял ден.Пожелавам ви утре да е именно такъв ден  sun



# 35
  • Мнения: 4 753
nut_ella, винаги е по-добре процесът да става по естествен начин, отколкото с хапчета... За спиране на кърмата мисля, че се използват хормонални някакви... За болката нищо не мога да кажа... Ако някой може да ти помогне да кърмиш без болка, ще е най-добре... В някои градове от ЛЛЛ ходят по домовете и помагат на майките и бебетата, в нашия няма и се консултирах по телефон и скайп, когато имах нужда...  Peace

Бисквитки давам от онези детските на Житен дар... Сутринта малкия влачеше в едната ръка курабийка, а в другата царевичен мъфин... И не че толкова е успял да изяде, колкото ронеше трохи из цялата кухня, но тези моменти не ги броя за хранения... Проблемът е, че всеки път като види някой да яде, си иска и той и му давам разни залъгалки... Вчера така отнесе малко пица и парченце торта, колкото бобово зърно...

Малко бебешки манджи - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7750.0

# 36
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Здравейте ! Hug
Да сложа по едно  кафе , че и да почерпя за 9 месечинка на Самуил!

Честито и на астралните близнаци!  bouquet

АдинкаHug

За храненето- Кърмя вечер преди лягане и сутрин, през деня като заспива давам АМ.
Закуска , обяд ,следобедна закуска и вечеря са твърда храна.
Вчера за първи път му дадох леща /оранжевата взех -нали била без люспите  Mr. Green/ хапна половин бурканче и продължи с АМ.
Иначе правя- попара , кус кус , грис с масло и сирене/или АМ ,плод /, млечен крем  /нишесте/ царевично / + АМ и плод /, каши + плодове /сурови /,зеленчукови супи , зеленчуци на пара/различни комбинации/.Днес ми донесоха коприва и ще го пробвам да видя дали ще я одобри /батко му и до ден днешен не я яде/
Месото не съм въвела телешко , свинско ,агнешко .
Зеленчуците -почти всички е опитвал  .
Кисело мляко -правя домашно -направо от буркана с лъжичката или с намачкан банан , с бисквити .
Сокове предлагам, но рядко ги пие и то с лъжичката.

Saly, дано всичко да е наред с малката  Praynig Hug Понякога е наследствено без да има проблем .Преди години така бяха притеснили една приятелка ,че синчето и е със хидроцефалия точно при такова измерване , а той просто приличаше на свекъра и с по голяма глава , сега е на 16 г. ,тренира баскетбол и всичко му е наред , но все така си прилича на дядо си ... Mr. Green

MiMet0p
, дано да се оправи бързо Вяра. Praynig Как не даваш пюрета ?Искаш да кажеш купешки ли ?

sonkiss
, много лошо така да се чудиш от какво може да е . Sad  Hug на Дари.

# 37
  • Мнения: 4 753
"Пюре" би трябвало да означава пюрирана храна...  newsm78  И аз не давам такава храна - пюрирана, смачкана, сдъвкана... Киселото мляко с надробени бисквити е мека храна, разбира се, но не се води пюре до колкото ми е известно... Същото важи и за попарата, което ми напомня да отида да "сготвя" една попара за дребси...   chef

# 38
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
"Пюре" би трябвало да означава пюрирана храна...  newsm78 
Пюре -"Гъста каша от зеленчуци, понякога и с месо, стрита на еднородна смес за гарнитура или за храна на бебета."
Понеже пък на мен  изречението ми прозвуча точно по начина /не давам купешки пюрета и каши/ затова беше и въпроса ми . Hug  Не, че има значение , но ми беше интересно,.... а и за да видя дали мога да отговоря на питането "интересни предложения за бебешки манджички" .  Wink  Hug

# 39
  • Мнения: 234
Привет,
Честита месечинта на Самуил на мама Вивка и на София на мама Николита!
Адинка, моите съболезнования  Flowers Rose Flowers Rose

Стелт, благодаря ти за отговора! Ще пробвам спирането на кърмата по естествен път да стане. Относно болката - първоначално беше от позата, сега имам подозрения, че е от зъбите - от време на време много силно ме хапе. Ще се пробвам още месец и половина и ще спирам, ако продължава да ме боли. Така или иначе скоро ще трябва да се връщам на работа и не ми се мисли, ако се наложи да отида в командировка, а малката още суче...

Днес бамбина яде за обяд бебешка паста с пюре от пиле със зеленчуци, много хареса комбинацията. Днес мисля за първи път следобед да дам обикновени бисквитки с АМ. Иначе пробвах една много хубава рецепта - броколи на пара, сирене, оризова каша, масло и мляко (аз сложих АМ). Всичко се пасира/разбърква, стана много вкусно, малката много го яде. Може същатарецепта да се приготви и с тиквички.

При нас вали ужасен сняг, а за днес бях планирала да прибирам зимните дрехи и обувки  newsm78

# 40
  • Мнения: 329
Привет   bouquet
Да се разпиша и аз в новата темичка  Wink
Епонка, браво, мила че си намерила време да я направиш и украсиш  Heart Eyes

Честита месечинка на адашката  Hug
Честита месечинка и на Самуил   bouquet


# 41
  • Мнения: 33
nut_ella,аз пих хомеопатия-Ricinus communis 30 СН.Докъто я пиеш можеш да продължиш да даваш кърмата.Аз пих 3 по 5 гранулки.

# 42
  • Мнения: 30
VIVKA честита месечинка!!! Аз също не давам пюрирана храна. А купена не съм давала никаква. Всичко си приготвям сама . Киселото мляко съм го давала и без хляб, ама нещо май не и е по вкусът. Свекървата ме агитира да и слагам по няколко гранулки захар  #Cussing out  Whistling Ама може пък да не иска да яде  мляко, то не е задължително да яде от всичко.  А съм много против бисквитите и всички видове сухари...не знам защо ама не ми вдъхват доверие ( май много съм се втресла newsm78)

# 43
  • Мнения: 180
Здравейте,

Нека само положителни новини има в новата тема!

Аз пак изчезнах за известно време поради липса на нет. Но вече съм на линия Grinning

Честити поводи за празнуване на всички!

Saly, при София все още главата е малко по-голяма от гърдите. Според педи не е повод за притеснение. Тя си се роди с по-голяма кратунка. Дано и при вас няма нищо притеснително.

За обувките - аз също съм възмутена от Колев и Колев. Като изключим буйките другите обувки са им безобразно скъпи.

Ходи с проходилка и докато я държа при това от скоро. Не пълзи.

В събота изби първия зъб Mr. Green

Хубав ден ви пожелавам Hug

# 44
  • Варна
  • Мнения: 379
Благодаря на всички за успокоението, аз съм я водила на трансфонтанелна ехография още като беше на 4 месеца пак по повод формата на главата , понеже има едни ръбове в задната част и е леко издължена нагоре и назад (като на древните египтяни ако си спомняте снимки от учебниците по история Grinning) но не съм се и притеснявала понеже и моята глава има такива ръбове и другите ми деца имат. Та педиатърката, която я гледа каза , че това се водела хидроцефална форма на главата, не че означава непременно проблем, може да е наследствено например, но хубаво било да се проследи, понеже наличието на такава форма може и да е признак на проблем. После я водих на ехограф и при друг специалист и той и погледна главата, беше си ок мозъка и Simple Smile.  Така че аз сега не се притеснявам че нещо ще видят в главата и, но като знаш че детето ти има отклонение от някаква норма, пусти майчини страхове , все си фантазираш нещо.
Николита , успокои ме , че не сме единствените с малки гърди  Laughing

Нутела, аз също мисля, че можеш да спреш кърмата и без хапчета. Просто почваш да кърмиш по-рядко, така ако пропуснеш кърмене единия ден гърдите ти могат да се напрегнат, на другия ден, по-малко се напрягат, а на третия ден няма да има напрежение. В общи линии колкото по-малко , толкова по-малко.

За кърменето на поискване, при нас по-скоро е предлагане, а не посикване  на последък. Еми мойта дреболина взе много да се разсейва, трябва да се крием в спалнята, най-добре легнали за да се насуче както трябва и обикновено търси гърда , като и се доспи. Ние имаме две твърди хранения, като гледам преди това да я кърмя, уж да поеме повече кърма, и защотото виждам , че ако ги пропуснем, млекопроизводството драстично намалява. Така ако е не сукала изяжда около 190мл, ако да 100-120. Предпочита зелечукови пюрета, пред каши и плодови, което е странно, повечето деца са обратното. А на следобедната закуска гледам да изцедя малко кърма и да правя кашата с нея, защто само с вода и плод много блудкава ми стои и по-не се харесва. Макар че си допълнителен ангажимент това цедене, и някой път ако нямам време пропускам. Собственоръчно е яла хляб и ябълка и банан. Но от плодовете се дави с едрите парчета, то и хляба, като стане на топка в устата и пак се дави.  Та си давам пюрирана храна и хич не го мисля.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт