Фраксипарин, Клексан и Аспирин Протект - 5 тема

  • 100 258
  • 771
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 7 118
В предния си пост съм объркала, моята терапия беше с фракси 0.4 през ден и както казах не са ми следили показатели. Ето това е объркващо..защо при едни се следи, при други се казва, че терапията е лека и нямало нужда, при едни се започва при +тест, при други при визуализация на сакче, при трети след сърдечна дейност и т.н. Още повече, че при мен няма тромбофилии, а терапията ми е назначена със "застрахователен" характер.

# 766
  • Мнения: 1 544
Вероятно защото тези препарати по принцип не са предназначени за бременност.Колкото лекари-толкова и теории явно.
Аз започнах от положителен тест-преди 8-ма г.с.,тъй като в миналото абортите ми бяха около 11-13 седмица.Така ми беше назначена терапията от генетика и Конова в Плевен.

Следях кръвосъсирването веднъж месечно по настояване на единия от лекарите,който ме следи.
От ЖК такова нещо не са ми назначавали.
Други показатели,като изключим ПКК,не съм следила.

Тук някои момичета следиха някакъв показател ,който работят в лабораторията в Пета Градска,но не мога да кажа какъв. Peace

# 767
  • Мнения: 71
Утре съм на лекар и ще я накрам да ми пусне доплер и дано всичко да е наред  Praynig

# 768
  • Мнения: 535

Тук някои момичета следиха някакъв показател ,който работят в лабораторията в Пета Градска,но не мога да кажа какъв. Peace

Аз съм следила, но в Трета градска (да не би да се бъркаш  newsm78), при доц. Паскалева. Не съм сигурна как се казваше изследването, но само там се прави май - общо взето показва дали дозата, която си биеш е достатъчна, отделно се прави и за аспирина да се види дали има смисъл (или нещо такова  Blush). Не че съм много полезна с тази информация като не се сещам как се казва, но в понеделник ще питам Карагьозова и ще кажа  Peace

# 769
  • Мнения: 7 118
вероятно следят тромбоцити и протромбиново време Rolling Eyes

# 770
  • Мнения: 401
На мен ми следиха на всеки два месеца: Фибриноген, INR,протромбиново време - в секунди и проценти. Тези не се включват в стандартната кр. картина, а е допълнителен пакет, правят го във всяка лаборатория. Имайте предвид, че по време на бременността фибриногенът доста може да се качи, но това не означавало, че има проблем с кръвосъсирването. Обясниха ми, че тези показатели се следят с две цели - първо, да не ти се разреди прекалено много кръвта от терапията, и да не направиш някой кръвоизлив, и обратното - да не ти се сгъсти прекалено много кръвта, което може да забави кръвоснабдявенито на бебето.
Конова в Плевен единствена в БГ прави някакво изследване - тробмоцитно-левкоцитни агрегати, съкратено PLА. Този показател обаче бил изчисляван на основа на горепосочените показатели, или поне някой така беше написал тук във форума. Затова не съм си правила труда да ходя до Плевен.
Проф. Паскалева прави някакви други специализирани изследвания, които казват дали дозата ти е достатъчна. Аз при нея не съм ходила.
И аз съм се чудила защо има толкова различни мнения и терапии, и за мен отговорът е, че въпросът с тромбофилиите още не е достатъчно добре проучен от медицината.

Освен кръвните показатели много е важен доплерът. Ако там се види някакво влошаване на кръвотока, обикновено дозата фракси се увеличава.

# 771
  • Мнения: 1 661
Момичета, пуснах нова тема, защото тази е вече 52 страници и ще я заключат. Ето линка:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=683973.new#new

Общи условия

Активация на акаунт