Предупреждение за 138СОУ

  • 18 873
  • 179
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 169
Много неприятно. Дано нещата вече да се оправят и детето да учи с желание. Успех!

# 16
  • Мнения: 26
Аз пък съм точно на обратното мнение за 138 -мо училище. Изключително съм доволна от госпожата на моята дъщеря, от отношението и към всички деца в класа и от желанието да им даде достъп да най-различни форми за допълнително обучение.

За 119-то - не ми е добър атестат  за това училище, че негов възпитаник е убил и нарязал друг ученик от това училище. И двете деца са учели в училището, когато се е случило събитието.


За всеки влак си има пътници, може да има и доволни, но аз ясно се аргументирах, защо не ми харесва това училище, дори много от нещата не ги споделих, защото ще трябва да напиша роман. Напълно възможно е да се намира някой и друг "свестен" учител там, но не съм чувала за такива, споделям впечатленията си само от такива с които съм имала "вземане - даване". Смятах г-жа Проданова за млад и амбициозен преподавател и през ум не ми е минавало, че учител може да подклажда интриги между децата, но за съжаление истината е друга. Синът ми е второто дете, което напуска този клас. Държа да подчертая, че двете потърпевши деца (принудили се да напуснат училището) нямат нищо общо по между си, като характер и мироглед. Едното момче е по-затворено в себе си и прилежен ученик, а сина ми е като Том Сойер, единстеното общо между двамата е, че са будни и любознателни деца. Но видях как за един месец може да бъде настроен целият клас срещу две деца, неоснователно да им бъдат написани двойки и да бъдат подигравани от своя учител.  Аз също смятах, че 138 СОУ е едно не лошо квартално училище, но откакто преместих сина си да учи в НОРМАЛНО училище откривам какви са разликите, а те са прилизително от небето до земята.
Никой не е застрахован от нещастни случаи, дори и в Швеция, страна със висок стандарт на живот  има масови убийци. 
Ясно доказателство за големите различия между двете училища е, че след пети клас във 119 СОУ се влиза със не леки изпити (това училище е филиал на СМГ) и процентът на учениците класирали се за реномирана гимназия след седми клас е голям. За 138 СОУ не може да се каже същото, там дори за учене след пети клас се разлепват рекламни листовки из квартала, че се набират желаещи.

Много държа да си кажа мнението, и всъщност аргументите които виждам са по поздходящи за тема Предупреждение за г-жа Проданова, а не за 138 СОУ, така че не смятам, за правилно да се поставят всички учители от това училище под един знаменател и категорично има МНОГО свестни преподаватели там.
Никак не е случайно, че дъщеря ми по време на лятната си ваканция каза, че и липсва госпожата и чака с нетърпение 15 септември за да я види.
Чудесно е, че твоето дете е щастливо в новото си училище, но със сигурност не искам да лишавам други деца, които биха се записали да учат в 138 СОУ да се откажат само заради толкова силно негативно мнение.
Истината е различна за всеки, лошото е, че обикновено се пише толкова много само когато някой е крайно недоволен, но пък и всеки друг, който има само хубави впечатления (от първа ръка) е в правото си да сподели.

# 17
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 930
...със сигурност не искам да лишавам други деца, които биха се записали да учат в 138 СОУ да се откажат само заради толкова силно негативно мнение...

Ха-ха, искате ли да се обзаложим къде работи мама Пенка?  hahaha

# 18
  • Мнения: 32
всъщност аргументите които виждам са по поздходящи за тема Предупреждение за г-жа Проданова, а не за 138 СОУ, така че не смятам, за правилно да се поставят всички учители от това училище под един знаменател и категорично има МНОГО свестни преподаватели там.





Както казах, ако започна да описвам подробно всичко, трябва напиша роман, затова се спрях на най-наболелия въпрос. Един проблем не може да се изолира и всичко останало да е наред. Рибата се вмирисва откъм главата - никога не съм виждала г-жа директорката да си подава носа извън кабинета за каквото и да е, а то от нея зависи какви ще са учителите и училището изобщо. Относно въпросната случка със сина ми, в която го изкараха "безпричинно" агресивен, вина има не само неговата класна. Защо другата учителка не е разпитала децата, какво в действителност е станало, а заедно с г-жа Проданова организират "другарски съд" в класната стая пред всички деца без дадат възможност на сина ми или на някой от учениците да кажат какво е станало. И защо когато са имали педагогически съвет самата директорка не се е поинересувала за подробнстите. И защо на уважаемата г-жа директорка не й прави впечатление, че недоволни родители (не само аз) местят децата си от един клас в друг и че синът ми е второто дете напуснало класа на г-жа Проданова и съответно училището за тази година. Директора и учителите в едно училище са един колектив (такова е естеството на тяхната работа) и ако някой не се вписва, едва ли ще го търпят дълго. Затова смятам, че не се касае за единичен случай на недоволство от преподавател - "а пък иначе всичко друго си е наред". Имам лоши впечатления и от други учители, но пак казвам, описвам най-фрапиращото.
И все пак, ако някой извади късмет със началната учителка има и други "красоти": коридорите и стаите са мръсни, тоалетните са ужасни (децата предпочитат да стискат до вкъщи), столът предлага некачествена и скъпа храна (парче пица е около три лева), така че вашето дете ще трябва стои гладно целия ден, а закуските които раздават обикновенно са със изтекъл срок на годност. Имат физкултурен салон, който не се използва често и съответно никакви съблекални, но това не попречи да построят зала за скуош. Споненах още, че няма библиотека - тя е настоящ склад, преподаването на английски език не е на ниво и не само то. За отвратителната им занималня, ако започна да разказвам, ще трябва да напиша отделна тема. И най-важното нивото на преподаване е много ниско, съпоставено с нормалните училища - вече имам база за сравнение. Това е в ущърб на децата, които биха искали след седми клас, да кандидатстват в друга гимназия. Ако някой е доволен от 138 СОУ може да си напише тема за това, има свобода на словото, но аз определено съм потърпевша и ако някъде бях прочела нещо, това щеше да ме ориентира по- добре в избора на училище. Затова и повдигнах въпроса, за да предпазя други.

Последна редакция: пт, 13 апр 2012, 09:41 от strida

# 19
  • Мнения: 32
В началото и аз мислех, че просто има проблем с учител, затова преместих детето си в друг клас. Но прозрях, че всъщност проблемът е в училището, което е и причината за преместването в друго. Потвърждение на това е фактът, че на новото място синът ми се чувства добре. След известно време, за да бъда по-обективна, когато добия трайни впечатления от новото място ще пиша по-подробно как е.

# 20
  • Мнения: 32

За 119-то - не ми е добър атестат  за това училище, че негов възпитаник е убил и нарязал друг ученик от това училище. И двете деца са учели в училището, когато се е случило събитието.


От чисто любопитство, проверих за такъв случай (където трябва) и се оказа, че в близките 20 години такова нещо не се е случвало !?!
 Не хваля новото училище, а и да го направя ще е в отделна тема за него. Но когато се говори за такива неща не трябва да е наизуст, защото на някой така му е хрумнало.   

# 21
  • Мнения: 26
Съжалявам да го кажа, но се е случило и то не много отдавна - през 2008 година.
Има статии във всички вестници - излиза като се потърси на търсачка с 119 училище

Това е откъс от интервюто с директора от в-к Новинар:

Директорът на 119-о СОУ, където е учил дванадесетокласникът убил съученика си: Моментът не е избран случайно

Интервю на Марина Христова.
15:46, 26 май 2008
 

Интервю и статия

През тази седмица ще отделим един ден, в който да говорим за доброто, заяви директорът на 119-о СОУ

В няколко последователни дни миналата седмица полицията откриваше останки от труп. В петък стана ясно, че това са части от тялото на дванадесетокласника от 119–о СОУ “Академик Михаил Арнаудов” Атанас Атанасов. Миналата седмица властите оставиха извършителя Николай Арабаджиев в ареста. Според версиите убийството е подготвяно от много време. Решихме да попитаме класната на двамата – Юлиана Ангелова, помощник–директорката по учебната дейност Жулиета Антонова, както и директора на училището Диян Стаматов.

.......
и така нататък, не смятам за нужно да поствам всичко.
Лесно достъпно е в интернет.
 

# 22
  • София
  • Мнения: 3 824
Още първият път като писа се поразрових прочетох доста затова, защото ме интересува 119. Това би могло да се случи навсякъде, където живее или учи подобен човек. Не мисля че учителите или персоналът имат вина - момчето не се е държало като социопат. Не е показвало признаци на агресиия, даже напротив - бил е мил, ученолюбив и е имал постоянни приятели.
( Чудя ти се как може да цитираш такива ужаси тук и какво общо има случката с училището, да не искаш да кажеш, че то възпитава убийци ?!? )

# 23
  • Мнения: 26
За мен това е част от обстановката в училището.
Преди три години, когато трябваше да избера училище за моята дъщеря, това беше нещото, което ми въздейства най-силно това училище да е най-накрая във вариантите за обучението и.

Това училище не възпитава убийци, а пък другото възпитава интриганти и агресивни деца, по споделени мнения в темата.

Аз си мисля, че всеки е в правото си да сподели мнение и причина защо има отрицателно или пък положително мнение и отношение към цитираните тук училища.

Това, че случилото се в 119-то е ужасно е факт и не мисля, че е етично да бъде премълчавано.
Така както някои преценява, че трябва да даде гласност за недоволството си, аз преценявам, че трябва и да дам основателни причини да се съмнявам в стандартите за обучение и отношение към учениците в 119-то  - и до голяма степен ме наведе на лоши мисли за нивото на децата, които учат там.

# 24
  • sofia
  • Мнения: 8 949
Когато се говори за дадено училище, което и да е то, разликата в начален курс, прогимназия и гимназия е огромна. И това е обусловено най-малкото от възрастта на децата, нуждите им.
В тази тема е засегнат началния етап, където учителят е един и основно той (май трябва да е изцяло в женски род) влияе върху атмосферата в класа, той налага правилата и може да влияе върху отношенията между децата.

# 25
  • Мнения: 32
Още първият път като писа се поразрових прочетох доста затова, защото ме интересува 119. Това би могло да се случи навсякъде, където живее или учи подобен човек. Не мисля че учителите или персоналът имат вина - момчето не се е държало като социопат. Не е показвало признаци на агресиия, даже напротив - бил е мил, ученолюбив и е имал постоянни приятели.
( Чудя ти се как може да цитираш такива ужаси тук и какво общо има случката с училището, да не искаш да кажеш, че то възпитава убийци ?!? )

Да наистина никой не е застрахован от такива неща, пази боже... Недоглеждането беше от моя страна, че не открих подробности за тази случка, а и не съм разпитвала никой от 119-то за това. Имам лични впечатления и от двете училища, както споненах вече по-горе. Сигурно за това сега в 119 СОУ следят толкова стриктно спазването на дисциплината, има камери навсякъде и учителите са внимателни със всеки ученик. Но аз предпочитам да рискувам, да запиша сина си да учи в по-реномирано училище с по-отговорни към професията си учители отколкото да го оставя да го мачкат набедени за учители хора и после дълго време да го водя по психолози, за да му излекуват травмите. Защото на старото място е преживял наистина ужасни неща (които ще ви спестя), умело прикривани от т.нар. им учители.

# 26
  • Мнения: 32
Подкрепям с две ръце казаното от авторката. Моето дете също преди няколко години беше в класа на Чакърова, а "уважаемата" Проданова водеше и занималня. Попаднали сте от трън та на глог! Отвратително училище с отвратителна директорка, с лоша подготовка и интригантски истории между децата, за съжаление, толерирани от учител!
И аз преместих детето си в друго НОРМАЛНО училище. Сега е гимназист.

А и виждам, че други хора са видяли същото, като мен. Казано по-накратко...

# 27
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 930
Аз пък не мога да разбера - темата е пусната за 138-о. Защо изведнъж започва да се намесва 119-о и да се сипе помия с тънката идея да се отвлече вниманието от основната тема. Дори и да се е случило нещо ужасно на друго място, какво общо има това с тема за конкретно училище. Като иска някой да припомня и описва колко лошо е еди кое си училище, то нека си пусне тема за него и да предупреди чинно за какво иде реч. Иначе не е коректно. Naughty
За протокола - дъщеря ми не учи в 119-о и не сме обмисляли такъв вариант дори на ниво идея. Казвам го, за да не реши някой, че защитавам училището по такава причина.

# 28
  • Мнения: 26
Мисля си, че всичко е много ясно. Както съм си казала ПОЛОЖИТЕЛНОТО мнение за 138-мо и специално от класната на моята дъщеря, което както горе беше споменато е най-важното в началния курс, така съм си казала и причините за негативното за 119-то.
По този начин беше постът на авторката на темата - само че в обратна корелация.

Кое от всичко казано за 119-то е помия, че не разбрах.
Нищо от написаното не е лъжа и не виждам с нещо от написаното да нападам когото и да е.

Хубаво е, когато някой пише нещо да се обосновава.

# 29
  • Мнения: 26

Ха-ха, искате ли да се обзаложим къде работи мама Пенка?  hahaha


И не се обзалагайте с висок залог, защото ще загубите.
 Laughing Laughing

Общи условия

Активация на акаунт