Има ли овулация по време на извънматочна бременност?

  • 11 202
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 125
Здравейте, имам притеснения и искам да попитам някой с повече знания в областта на извънматочната бременност.

Въпросът ми е възможна ли е овулация по време на извънматочна бременност?

Идеята ми е възможно ли е на единия месец да съм забременяла извънматочно без да разбера, а на следващия месец да забременея нормално?

Знам, че звуча налудничаво, но не мога да си го избия от главата и се притеснявам.

# 1
  • Мнения: 625
Направи си тест.Дори и извънматочна,теста я отчита.Иначе не може да има овулация,по време на бременност.

# 2
  • Мнения: 125
наче не може да има овулация,по време на бременност.

Знам, че овулация по време на бременност не може да има.

Интересува ме дали може да има овулация по време на извънматочна бременност, все пак зародиша не е имплантиран в матката?

# 3
  • Мнения: 87
Да, теста ще покаже независимо вътре или извънматочна е бременността. Стискам палци всичко да е наред Simple Smile

# 4
  • Мнения: 27 524
Интересува ме дали може да има овулация по време на извънматочна бременност, все пак зародиша не е имплантиран в матката?

Не, не може. Няма значение, че не е имплантиран, организмът отчита бременност. Освен това овулацията не зависи от матката и тръбите, а от яйчниците.

# 5
  • Мнения: 1
Здравейте, мили момичета Simple Smile! Преди време бях попаднала на статия, която в първия момент ме шокира, после обаче ме накара да се замисля върху въпроса - ВЪЗМОЖНО ЛИ Е ДА ИМА ОВУЛАЦИЯ ПО ВРЕМЕ НА БРЕМЕННОСТ ВЪОБЩЕ Thinking?... Статията се отнасяше за жена, която била бременна с близнаци, като - забележете, единият близнак бил с около два месеца по-малък от другия (и двамата се развивали нормално за съответната им пренатална възраст). Обясняваха този случай точно със "овулация по време на бременност"! Ха сега де newsm78! Съжалявам, че не запазих статията!... Значи, все пак е възможно... Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 27 524
Цвете, то на няколко милиарда души на планетата, все някоя хипер аномалия има. Но това нищо не означава  Peace

# 7
  • Мнения: 856
А според мен в случая е доста по-вероятно да става въпрос за Т-синдром при еднояйчни близнаци, отколкото за овулация по време на бременност:

Цитат
При еднояйчните близнаци, които споделят една плацента може да се развие т.нар. Т-синдром, трансфузионен синдром при близнаци (twin-twin transfusion syndrome (TTTS)). Тъй като близнаците споделят една плацента има и обмяна на кръв между тях и понякога единият получава повече кръв за сметка на другия. Така близнакът “донор” постепенно става малък и анемичен, а близнакът на “реципиент” расте повече и развива полицитемия. Синдромът е животозастрашаващ и за двата плода. TTTS се наблюдава при 5,5-17,5% (1-5) от монохорионните бременности и се установява чрез ултразвуков преглед.


# 8
  • Мнения: 23
Това е възможно, ако става въпрос за две матки с две шийки.

Общи условия

Активация на акаунт