С шарени яйца и козунаци, очакваме първите МАЙски моми и юнаци!

  • 38 280
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1
Привет и от мен мили коремчета!
Срахотна темичка си ни спретнала Drina за пореден път - поздравления за което!
Да ви се похваля че от днес и аз си взех болничния за 45 дена и ми дадоха направления за изследвания,кръв,урина (стерилна) и още едно за което не бях чувала и още по малко знам как да го направя,та с известно неудобство ви моля за малко помощ и разяснение ако някоя мама от вас вече го е правила става въпрос за изследване на ,,фекална маса и ректален секрет,,,иначе от Понеделник през деня се чувствам отпаднала но само толкова и някъде към 17.30 и 18.30 започвам да вдигам температура,във Вторник нещата се повтарят през деня нищо и по същото време започвам да качвам температура предружена с болки в кръста и болки много ниско долу,но не вярвам температурата да е от тези болки но знае ли човек.Бебчо си ритка което ме успокоява,а корема ми също е паднал ниско долу и непрекъснато ме стяга и то доста сериозно и какво облекчение изпитвам само когато ме отпусне.Но стига съм се оплаквала при мен нещата напредват сглобихме креватчето на бебка,купихме количка,пивършихме с ремонта,накупих боденца,ританки и куп други дрешки на моето съкровище както и комплект за изписване,нямам търпение вече да я гушна в обятията си дори това желание е по силно от страха от раждането който се промъква от време на време,но знам и вярвам че както при мен така и при всяка мама нещата ще минат леко и безпроблемно трябва да вярваме в това.Май се отплеснах ами пожелавам ви хубава и спокойна вечер!

# 61
  • София
  • Мнения: 66
Верчетооо ще ни бръмни главата от декларации ама какво да се прави. Някой още попълват декларации  Laughing
1.С болничния от родилния дом се попълва декларация Приложение 1, за обстоятелствата за изплащане на обещетение при бременност и раждане на основание чл.50, ал.1 и чл. 51
2. С третия болничен, който го издава педиатъра на детето за дните от 135 до 410, се попълва декларация Приложение 2 към чл.4
3. След изтичане на 410-те дни, т.е за втората година майчинство се подава декларация Приложение 3 към чл.5 за изплащане на парично обезщетение за отглеждане на малко дете на основание чл. 53 КСО

И за такива като мен, със застъпено майчинство, сега към болничния лист за бременност и раждане 45 дни преди термин се подават още две деклрации: Приложение 12 към чл. 14, ал.1 за промяна на обстоятелствата за изплащане на парични обезщетения, и Приложение 4 към чл.5 за
изплащане на парично обезщетение за отглеждане на малко дете на основание чл. 54 от КСО. Също така едно заявление, че желая болничните ми за бременност и раждане да бъдат преизчислени, съгласно чл. 49, ал. 2 от КСО. - тоест да взимам същото майчинство, което съм взимала с първото ми дете.

Към всяка декларация се прилага и копие от акта за раждане на детето!

Много декларации станаха, но така написано на едно място, като че ли е по-ясно.

# 62
  • Мнения: 92
Drina, мерси за информацията Simple Smile
А и останалите са дали много пдоробни сведения, така че записвам всичко и после ще изпълняваме ред по ред каквото трябва Simple Smile
Джуджанка, успех тогава с раждането в Мд, а и на всички останали, на които им предстои това събитие по раничко ( то и аз не се знае до кога ще я откарам, но по календар са си 2 месеца Simple Smile
Ще очакваме значи съвсем скоро бебевалеж newsm32
Ива, бих те посъветвала да отидеш на нефролог да ти види бъбреците, да не е нещо от там. Последно като ме боля кръста и имах температура имах проблеми с бъбреците.

# 63
  • Мнения: 507
Здравейте коремчета  Hug

Drina ,темата е страхотна, особено заглавието. Благодаря ти! Благодаря и за информацията за първоначалната помощ. Това с ламинирането на акта и аз го бях спретнала с Теди, та ми се наложи да го разламинирам от горе за да ми ги изплатят.  Blush Ама то като бързаш е така  Blush

Относно документите за записване на детето когато родителите имат брак. В болницата майката занася на старшата акушерка, 2-те лични карти (на майката и таткото) и акт за сключен граждански брак. Тя попълва едни документи и майката ги подписва. Един екземпляр е за майката, а другите 3 остават при сестрата от тях вече има за архива на болницата, за общината и така.След 10 дни акта за раждане е готов. Само да знаете, че актовете за раждане се получават в общината на която територия се намира болницата, а не по место живеене. За МД е Триадица, за 2-ра градска е Средец и т.н. от родилния дом знаят и ще Ви кажат.

Аз също ще раждам без избор на екип (така родих и Теди) защото смятам, че не е редно да плащам за нещо за което тези лица, така или иначе получават заплати. За мен лично това е изнудване и хората го правят от страх да не им се случи нещо. Лошото е, че няма гаранция, че ако един човек е много доволен от някои лекар, избирайки го друг човек може да е супер недоволен. Господ да ни пази и да ни закриля и всичко ще е наред  Hug

# 64
  • Мнения: 121
Момичета, предварително се извинявам за тона, нищо лично, но определено се ядосах  Embarassed - темата за отпуска за бащинство я разисквахме преди няколко поста..нужно ли е постоянно да пишем едно и също?

Само да вметна, че за еднократната помощ за раждане на дете не е необходимо удостоверение за семейно положение. Помощта е право на майката, не на семейството...

# 65
  • София
  • Мнения: 66
jo_anna ако детенцето е второ или трето поред се изплаща различна сума и затова е необходимо удостоверение от общината, в което се вписват колко живородени деца имаш. Получава се от общината по постоянен адрес на майката.

# 66
  • Мнения: 507
jo_anna ако детенцето е второ или трето поред се изплаща различна сума и затова е необходимо удостоверение от общината, в което се вписват колко живородени деца имаш. Получава се от общината по постоянен адрес на майката.

оооооооооооо да  ooooh! вярно, че имаше нещо такова. То не се казва точно удостоверение за семейно положение, ами нещото друго пак беше увъртяно. Но задължително трябва иначе ще Ви върнат.  Peace Благодаря ти за подсещането Dilqnski

# 67
  • Мнения: 121
Dilqnski, който има дете знае  Laughing, на мен понеже ми е за първи път и чета до половината правилника...
А документа е  удостоверение от служба ГРАО за родените от майката деца  Hug

# 68
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Аз като счетоводител съм толкова объркана с тия помощи,но знам за еднократните помощи, но Дрина го е написала толкова добре,че няма смисъл даже да го повтарям.Само не знаех за тия 150 лв. при излизане на 45-дневния отпуск?Какви са тия 150 лв и на какво основание се изплащат и къде и какви документи се подават лелелелле
И аз съм счетоводител, ама за първи път чувам такова нещо. Който знае да разясни.

# 69
  • Мнения: 4
Дрина Hug благодаря,че се грижиш за темичката Hug
В тази темичка ще има вече и първи родени бебенца Heart Eyes

# 70
  • Мнения: 146
Тези 150 лв.са за безработни майки който няма да получават 2 год.майчинство-води се соцялна помощ,и тези майки после взимат 1 год. по 100 лв.

jo_anna много теми сме разисквали- и за бащинство,и за майчинство,и за колички ,и за дрешки за всичко което ни интересува в момента.Но има мами които,може да са изпуснали темата и да не им е ясно,затова и питат.Темата е за това- да си помагаме със съвети и да се подкрепяме в тежките ни моменти.Не бива  да се ядосваш за такива неща   bouquet

Последна редакция: ср, 04 апр 2012, 16:57 от blagovesna

# 71
  • София
  • Мнения: 174
Цитат
Публикувана от: З.Иванова

В тази темичка ще има вече и първи родени бебенца Love
Дам, моята доки смята,че бебка ще се роди през април. Във вторник бяхме на преглед тежим 2860 гр. и сме с главичката надолу,усещам понякога лека болка  и аз не знам като тежест  в слабините,а другата седмица съм на запис на тонове и ще видим дали имам някакво разкритие и ще ми пуснат последните изследвания за бременността Simple Smile. А и другата седмица влизам в 9 месец все пак Simple Smile
Лекарката каза,че да задържим до 37-38 г.с и бебка може да си се ражда ,което е две седмици лелелеле Simple Smile
Благовесна мерси за инфото,че аз бях почнала да се чудя Simple Smile

# 72
  • Мнения: 7
Jia,аз вече съм си купила два вида плат за чаршафчета и двата са хасе,обаче имат огромна разлика и на пипане и като шарки,първия беше някакъв толкова твърд,добре че след пране и гладене омекна,щото е с едни патета и много сладък,купих го от Екзарх Йосиф,но си права че повечето са  грозновати,затова обиколих още малко и стигнах до Христо Ботев горе-долу до Пиротска и там си намерих много сладко магазинче,където платовете бяха много по-хубави,пак взех хасе,обаче едно мекичко..съвсем различно от другото,имаше и бархет,нали го знаете какъв е пухкав,обаче ширината беше 0.90 см. и не ми вършеше работа  Tired
Звънче,радвай се че въобще си видяла нещо на този ехограф от втората Световна..аз приключих вече с тази докторка,пусна ми последните изследвания и ми вика ..ела към 8-ми за тонове,ама нямааа,взела съм си документите от нея и вече май няма за какво да се срещаме..

# 73
  • Мнения: 56
Верчетооо ще ни бръмни главата от декларации ама какво да се прави. Някой още попълват декларации  Laughing
1.С болничния от родилния дом се попълва декларация Приложение 1, за обстоятелствата за изплащане на обещетение при бременност и раждане на основание чл.50, ал.1 и чл. 51
2. С третия болничен, който го издава педиатъра на детето за дните от 135 до 410, се попълва декларация Приложение 2 към чл.4
3. След изтичане на 410-те дни, т.е за втората година майчинство се подава декларация Приложение 3 към чл.5 за изплащане на парично обезщетение за отглеждане на малко дете на основание чл. 53 КСО

И за такива като мен, със застъпено майчинство, сега към болничния лист за бременност и раждане 45 дни преди термин се подават още две деклрации: Приложение 12 към чл. 14, ал.1 за промяна на обстоятелствата за изплащане на парични обезщетения, и Приложение 4 към чл.5 за
изплащане на парично обезщетение за отглеждане на малко дете на основание чл. 54 от КСО. Също така едно заявление, че желая болничните ми за бременност и раждане да бъдат преизчислени, съгласно чл. 49, ал. 2 от КСО. - тоест да взимам същото майчинство, което съм взимала с първото ми дете.

Към всяка декларация се прилага и копие от акта за раждане на детето!

Много декларации станаха, но така написано на едно място, като че ли е по-ясно.


  Dilqnski, моля те ако ти е възможно да пуснеш линкове по тези Декларации, та направо да си ги подготвяме  Embarassed

# 74
  • Мнения: 1 780
Милички мами
излязох да взема детето от училище и да го заведа на рож ден и да ви кажа едва не умрях от претопляне: 27 градуса и бях по къс ръкав. Наистина се радвам че ще раждам вече че в летните месеци не ме търсете. Така ми се прииска хладинка зимата си беше добре като изключим онези минус 15-20 но акое около нулата е супер Дано се адаптирам към това време, че съм червена като домат бузите ми горят, а дрехи ще сменям сигурно на 5 мин така се потя.
Аз не виждам нищо лошо малко да повторим информацията, защото не всеки чете а и ето излизат и нови неща.
За родителите в брак да ви разкажа нещо по-забавно: имах приятелка дето беше в брак с един а роди от друг и в акта за раждане вписаха съпруга дето не е баща та се питам защо болниците се правят на толкова стриктни да искат и лични карти и свидетелство за брак като по закон като си в брак мърдане няма и да искаш и да не искаш ти си баща да си си опичал ума.
Та не го мислете много-много нещата ще се наредят. мен това с таксите ме подразни, иначе другото май си е работа на бащата. Аз например трябва да потърся акта за брак че като го знам моя симпатяга не му ли го извадя и наглася и цялата къща да обърне няма да го намери.
За декларациите няма смисъл от линкове от 01.04 са нови докато родим кой знае какво ще измислят Аз сега чакам да ме върнат поне 2 пъти с 1я болничен.

Общи условия

Активация на акаунт