БРОДИРАНА КРАСОТА - ГОБЛЕНИ 95

  • 89 099
  • 749
  •   1
Отговори
# 660
  • БЪЛГАРИЯ
  • Мнения: 340
        Тихерула, Мис Емералд, това е 746 (ако ще се шие с обикновен, а не със сатенен конец!), споко! Ето го: http://store.stoneycreek.com/dmc-746-off-white-p2023.aspx

# 661
  • Мнения: 684
Здравейте момичета,
много красиви неща излизат от златните ви ръце. Аз периодично преглеждам темата, но т.к. не шия редовно писах в първите теми и след това спрях. Имам ушити няколко малки гоблена, но със стария гобленов бод. В момента много ви се възхищавам на ушитите "Дименшъни", дори си харесах Белите рози и Скалистия бряг. Струват ми се много трудни, но бих искала да опитам и за да не ми е много трудно и с окомплектоване реших да си закупя оригинал. Видях, че сте купували от тук:
Аз лично съм копувала Дим. от този сайт http://www.123stitch.com/dimenskits.html  става лесно и доставката не се бави,нищо че иде от Америка.
Бихте ли ми казали как става плащането и до всички градове ли в България доставят. Някой път чета, че се минава и през митница. Просто да напишете за каквито поробности се сетите свързани с поръчката и доставката от този сайт. Благодаря ви предварително.
Желая ви много приятни минути с любимото занимание.

# 662
  • Мнения: 8
ba4iiska, пеперудите са прекрасни, заслужават си труда  bouquet
Деси, благодаря за схемата на "Молитва за дома"   bouquet, тъкмо се чудех какво да купувам за подарък за нов дом.
А това е рамкирания ми "Залез"

Сега шия "Водопада", но с моята скорост не знам кога ще стане готов newsm78
Възхищавам се на красотите които показвате и на бързината с която шиете. Приятен ден Simple Smile

# 663
  • Стара Загора
  • Мнения: 3
albenapd, благодаря за линковете. Снощи пробвах френския възел, но не ми се получи, довечера ще опитвам по клипчетата. Аз също ще чакам от опитните да разяснят как става поръчката от сайта.

# 664
  • Троян
  • Мнения: 141
albenapd, благодаря за линковете. Снощи пробвах френския възел, но не ми се получи, довечера ще опитвам по клипчетата. Аз също ще чакам от опитните да разяснят как става поръчката от сайта.
Aз френските възли винаги ги шия гергефа,да е изпънат плата и да използвам двете си ръце.

# 665
  • Kneja, Vratsa, Bulgaria
  • Мнения: 448
albenapd Споко, мила! Ние не сме като делфинче  Mr. Green Ще бъде по-страшно! Тогава ще е необходимо не агънце, а теленце. smile3508 Kissing Heart

Конците, с които се комплектоват Дим са си тяхна номерация. Но почти навсякъде има конвектори или са дадени и схеми (обикновено пренабори) с ключ в ДМС. При възможност си купете оригинал. При невъзможност - направете си камплекта сами. Всичко е въпрос на избор. Мисля, че Ина бе комплактовала така  newsm78 Или пак съм в грешка? Дали не беше някой друг?

 ooooh!Напоследък нещо омотавам нещата - чула съм нещо, но дали тук беше или пък там? Струпаха се много неща!

Отивам да пиша справки за НАП, но ще Ви наблюдавам, не си мислете че няма  tooth Дано само не омотая нещата!

# 666
  • Мнения: 2
Благодарение на Деси  bouquet, която беше дала този линк http://www.cyberstitchers.com/StitchingTools/ConversionIndexes.a … w=DimensionsToDMC   приравнявам номерата на Дименшънс към ДМЦ и в повечето случаи се получава добре Flutter

# 667
  • Карлово
  • Мнения: 410
Miss Emerald бравооо познала си гоблена само по 5 използвани цвята! Става много красиво и ще трябва да и шия още един - през юли сме канени на 2 тежки сватби.Надявам се да се хареса. За първи път шия кръстчета,полукръстчета и четвъртинки не беше кой знае каква философия .Но контурният бод определено ме плаши. Моля ветеранките на тази дисциплина да помогнат със съвет. Ако не излезе добре той , жалко за труда ,-той придава тази особена красота .
ФинЕти благодаря много  bouquet-вече "Великолепната петица" е комплект .

# 668
  • Мнения: 265
И аз все не успявам да ги докарам френските възли...    33uu пробвала съм много пъти, и клипчета съм гледала, все ми се получава чертичка doh Опитвала съм от ляво на дясно да усуквам конеца около иглата или от дясно на ляво...не се получава Crossing Arms Laughing Явно трябва някой на място да ми покаже какво не правя като хората Laughing

# 669
  • София
  • Мнения: 3 789
Най-често при френския възел се прави следната грешка (от собствен опит ви го казвам  Embarassed) - иглата се изкарва и вкарва в една и съща дупчица. По този начин конецът просто минава през панамата и се получава въпросната чертичка.
Трябва така: отдолу конецът се изкарва не в голямата дупчица, а една нишка встрани от нея, прави се възелчето, след което се връща в голямата дупчица и леко се стяга. Или обратното - изкарва се през голямата дупчица, навива се като в клипчетата, но се връща надолу една нишка встрани  Hug
На клипчетата са показани все дребни памами, където става в една и съща дупка, но при Аида така просто не се получава  Peace

# 670
  • Мнения: 19
 travel cook beer beer3 beer2 cheers

охаа замириса ми на партииииии  Party

Момичета страхотни красоти показвате браво на всички   bouquet
ba4iiska с тези пеперуди ... направо ми пълниш душата! Прекрасни са - страхотно настроение - явно тази пролет е пеперудена  Laughing Hug

А за среща съм навита като.... свинска опашка  Joy
само казвате я правим - ако трябва и край реката, ако трябва и на барбекю или пък на печено агне - на всякакви "жертви" съм готова  hahaha

# 671
  • Мнения: 228
И аз искам среща!!!
Tsetsa2 , супер се е получило!
Аз също се страхувам да започна Дименшън ... На тези малките цветчета с пеперудата колко зор видях с контура, не е истина направо ... обаче скоро ще се пробвам, усещам. Два дни съм си дала почивка, защото ръката взе, че ме заболя, от утре продължавам да шия с пълна пара!

# 672
  • Мнения: 572
Като гледах вчера мечетата на ИнаТ ми се видя, че има нещо бяло в очите им. Първоначално си помислих, че е стегнала повече и се вижда панамата, но сега се замислих, че навсякъде другаде изглеждаше ок и съответно не е грешка в стягането, а нарочно има бяло в очите. Загледах схемата и наистина има бяло там, само че не мога да разбера как точно да го направя. Доста ми е зле английския, но не пише да е френски възел. Две четвъртинки кръстчета ли са? Моля който ги е шил да помогне, за да мога да ушия другите две както трябва, а и на това готовото лесно мога да добавя някой пропуснат бод, преди да съм го занесла за рамкиране.

# 673
  • Мнения: 5 255
Благодаря на Деси за оказаната помощ   bouquet

Имам един въпрос към варненки  Rolling Eyes Къде около Чаталджа има магазин за гоблени и аксесоари? Ходих до един магазин на Червения (до Дамар), но избора е сведен до минимум.

# 674
  • Мнения: 265
Вчера, като се прибирах от работа, попаднах на ей тази рамка в едно фото и ми се стори подходяща находка за по-голямата ми икона. Изпрах, изгладих и си рамкирах иконата снощи  Rolling Eyes мисля, че се получи добре.

http://media.snimka.bg/s1/0376/026996224.jpg?r=0

Общи условия

Активация на акаунт