За Великден с червеничко яйце,ще мацнем октомврийското челце!

  • 26 747
  • 685
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 181
Здравейте,момичета! HugРадвам се,че новата тема ви харесва,аз пък не я харесвам,много набързо я спретнах и...
Иначе Алинка е що-годе спокойна,днес времето беше разкошно,та цял ден бяхме навън,преди малко ходихме да вземем и Боян от ясла и се прибрахме чак към 18 часа...

Сийн,много хубава инициатива! PeaceДано да успеете да съберете парички да помогнете на децата!

Марси,ще те чакам с нетърпение да дойдеш и да се видим.Тя и Инка щеше да идва,и Анбибиан щеше да идва...Ама аз си ви чакам,какво да ви правя GrinningСамо с Цвети сме се виждали засега,но искам и с другите да се видя. WinkЧестита ви Жаба и на вас Mr. GreenЦената и тук наистина е много висока...Мен още ме е яд на бабите,дето са я купили....Но пък на Алина много й харесва,не заема място,готина е като цяло. Wink

Анбибиан,не,празника на града е на 11.05. PeaceТова,за което говорим с Марсика го правят всяка година около Цветница,много,много е хубаво,това е едно от нещата заради което много си харесвам града Wink

Наде,браво на Сами,че си е хапвал с апетит и му е харесало яденето от кухната.Днес какво беше менюто Grinning

Маринова,пиши по-често,много се радвам аз на родители с 3 или повече деца GrinningХубаво е,че твоите са по-големи,дано и да ти помагат!Браво и на бебето,че е толкова спокойно.Дано все така да е!

Зелда,аз също веднъж пробвах да давам елда на Боян,ама толкова отвратително ми стана от миризмата,че просто....А и Боян не я хареса,на Алина не съм й давала още,но домашно приготвена няма и да й дам,аз втори път няма да се навия да го подуша туй чудо SickМай сме малко тези,които не я харесват между другото...

Калиопа,благодаря ти за хубавите думи за Алина! HugПоследната снимка с фибичката и на мен ми е любимааа! Heart Eyes

Цеца,мерси за идеята за заглавието на темата!Добавих само "За Великден",друго не съм пипала Laughing

За анкетката-да си кажа и аз GrinningАлина си заспива сама по принцип,рядко се случва да заспива на гърда или на ръце,на ръце я приспивам само,ако е много кисела или е болничка и не може да заспи сама...В люлката не е заспивала много отдавна,ама то честно казано,вече не й е и интересно,а то скоро ще я махаме тая люлка,понеше е ограничена в килограмите Mr. GreenЩе я даваме на кръщелницата.

Хаха,Лабелла,много яко си метнала мъжа си hahahaНо чак и на мен ми стана мило от реакцията му Simple Smile

Миша,аз като кърмя,Алина постоянно се наддига,не знам къде иска да ходи...Седнала ли иска да я кърмя?! newsm78Много ми е неудобно,гледам като сме си вкъщи да я кърмя,докато е легнала на спалнята,а аз до нея,така и тя кротува,и на мен ми е удобно.

Сори,ако съм пропуснала някой,ама изчезвам,че ме заболяха очите,а и да се готви трябва Grinning

Последна редакция: чт, 05 апр 2012, 20:25 от Sunny_Girl

# 61
  • Мнения: 2
Въобще не ми се пише, обаче Стела не ми дава да чистя  Mr. Green Сега се заигра ама се стресирах вече - докато хвана парцала и ме вика, сто пъти си мих ръцете, отказвам се  Tired

Нуриии, сега като те прочетох за Петсън и звъннах на таткото да купи една, и без това от там минава на път за вкъщи:) Възхищавам ти се за елдата. На мен обикновено ми се услаждат такива гадории и очаквах да ми хареса. Голяма ти е хитруша Сузи  Mr. Green И аз много се изнервям понякога, особено на разходките, защото постоянно ми се пикае, а е много трудно с 2 деца Crazy Честито тиквениче.

Миша, аз ще ти звънна тогава  Mr. Green Не се притеснявай, разбирам те напълно, аз проверчвах Ники дали диша през пет минути, приятелите ми се подиграваха, че ще ми подарят бебефон, който отчита сърцебиене, брой вдишвания, движения и каквото още ме интересува.
...как ще го изгледам като съм такава паника незная.
Като си родиш второ  Mr. Green На мен сега е много трудно да ми пука толкова, защото и време нямам да си въобразявам, ако се видя с повече въображението ми тръгва по познатите черни пътечки, но веднага някой ме задърпва за нещо.

Ивета, не ми благодари, нямам никакъв принос за темата, само постя на готово Mr. Green
Та така - за нищо  Mr. Green

Лусин, как сте, не си писала?

Ендира, сигурна съм, че ще вземеш най-правилното решение  Hug

Звездичкова, нямаше ли някакъв идиом от рода на "мляко от камила ше донесе..."  newsm78 или друго беше  Embarassed Евала, много готини родители сте, сигурна съм, че на Зори й е много забавно.

За връщане на работа не съм мислила да е скоро, от време на време правя по нещо и изкарвам някой лев за бензин, че всеки ден Балчик, Варна, Балчик, Варна  Crazy Мъжът ми вече се радва, като ми излязат пъпки по лицето  Mr. Green

За още нещо питахте, ама вече се размрънкахме и ставам.

# 62
  • Мнения: 93
Момичета, при малката няма промяна. Закашля се като се заиграе и разписука, и още два, три пъти през деня малко по-силно. Нито се засилва, нито намаля в сравнение с другите дни! Струва ми се, че има по-малко апетит  Sad , но пък е весела и не кашли докато спи. Утре ще я заведа пак да я чуят.
unvisible, на Леда също не и действа добре биогаята. Аз ползвах инфакол и имаше добър ефект, но нейното разстройство не беше сериозно. ЛЛ каза да пазя диета докато не и мине. Това можеш да пробваш и ти. Диетата е безмлечна и без мазно и люто. Чай от шипки и вода. Аз засега спазвам и днес е добре.
Крустите, се оправиха само със шампоан пяна на Мустела и сресване, според мен се бяха получили от прекалено омазняващ шампоан на Себамед. Когато мазах със зехтин и други мазнотии ставаше по-зле и като цяло дерматолога каза, че е себореен дерматит това. Може да се предизвиква и от гъбички, и ако да, от вазелин само ще ги храниш. Сресването не за да се оправи прическата, а за да се "изстържат" крустите, четката не помага, а само гребена. Той затова е и с тъпи връхчета.
Калций, има много в сушените смокини.
 Ендира Hug Hug Hug, Hug Незнам какво да кажа. Моля се да вземеш най-доброто решение за Самуил. Браво, че вече пълзи, сладушко!

# 63
  • Мнения: 3 642
Съни точно на Цветница си купих гювечетата  Mr. Green Само дето мислех, че и празника ви е тогава.
Ох Яна днес пак ме изтормози, станала е много мрънкаща, трудно заспиваща и въобще взе ми силите. С нетърпение чакам събота и неделя да предам щафетата на баща й  Tired
Иначе захранването добре върви, вече сме въвели ориз, картоф и тиква и понеже картофа ми стана много гъст а тиквата много рядка, сега ги смесвам и й давам морков с картоф, а тя се кефи, всъщност така като гледам, каквото и да и дам май ще го изяде. След няколко дни ще включа и моркова, после ще видим, не съм го измислила.
Давам й от време на време да ближе резен ябълка, но я следя, че ме е страх да не отхапе и да се задави, то понеже й се пързаля в ръцете тя с две ръце си го придържа и го смуче.

Кога мога да включа пюренца във второ ядене? Според едната ми книга на 3-тата седмица вече може на две хранения да се дават по малки количества. Вие кога го включихте второто? Предполагам като са две - трябва да са различни  newsm78

# 64
  • Мнения: 61
Anbibian аз започнах с плодове захранването и включих второ даване на пюре като по4нах зелен4уците, така стана на обед зелен4уци, след обед плодове-просто плодовете минаха след обед , права си, 4е трябва да са разли4ни двете давания на пюре- един път плодове, един път зелен4уци. А сега и давам зелен4уци на обед и плодове с ка6а след обед, другите хранения остават изцяло мле4ни.

# 65
  • Мнения: 1 262

kati_kz, добре дошла.  Hug

Ендира, пожелавам ти да вземеш най-доброто решение за твоето детенце и скоро да е по-добре.  Hug

Не се сещам какво още да пиша.  Laughing

# 66
  • Варна
  • Мнения: 913
Влизам да се разпиша преди пътуването ни утре, не че там няма интернет, но не знам дали ще стигна до него, че и свеки много го тачи.  Crazy Тъй де ще ходим на гости при свекърите. Стискайте палци на нейн терен да е без грим.  hahaha
zellda много ме развесели.  Joy Joy Joy Не че е смешно да не можеш да идеш то вц-то, ама така хубаво си го написала и такъв хубав съвет си дала на Миша.  Hug Аз пък по разходките обикновено съм гладна или жадна. Като по-често съм гладна. Сутрин хапна и а това, а онова и по обед оправям малки и около или преди 12ч излизаме, а тогава още не съм гладна. Виж обаче към 13ч. съм на друго мнение.  Crazy
anbibian браво на Яна, че така хубаво си хапва и не капризничи. Ейй как те измъчи първите дни, пък виж я сега.  Heart Eyes
lusine стискам палци утре на прегледа да ви зарадват, че Леда се подобрява.  Praynig
Лабелла ама как си го изиграла твоя.  hahaha Аз пък така и не излъгах някой, само на лъжата на Съни се хванах.
Миша и при нас има такива гимнастики докато се кърмим. Седи, седи и както си хапва, хоп се врътка по корем и пак зяпа към гърдите ми, че и някой път ги набарва. Страшни са.  Heart Eyes
Ендира кураж във вземането на решението. Наистина е много лошо, че всеки със собствено мнение. Еее ти на кого да вярваш?! Пфуу тез лекари. Друго би било, ако отидеш за второ мнение и то съвпадне с първото.  Naughty
Звездичкова браво на Зори. Как бързо излапала млекцето. Душичка.  Hug
А сега да ви се оплача, освен че ми предстои уикенд при свеки, със сигурност ще карам Великден без яйца.. Снощи се престраших и хапнах един жълтък и Даниел веднага ми реагира...  Confused ММ вика, че едва ли било от това, ама откъде съм знаела, че е от яйцето.. той все гледа да ме успокои, уверявайкиме, че едва ли не си въобразявам, но аз друго ново не съм яла  Naughty така че ситуацията ясна.   Sad
 

# 67
  • Мнения: 6
Здравейте мамчета, благодаря на АHILEA, varol, zvezdichkova, kaliopa02, lusine, zelda, fifi_0421,ceca и на всички, който ми отговориха на запитването за избор на чаша за пиене и засегнаха темата за запека. Реших да пробвам приучването към вода с тази чаша http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=9770&cat=91, нямам търпение да дойде и да я видим дали ще е сполучлива. Гого от понеделник не е акал и спирането на оризовата каша не свърши работа и крушата, сливата и тиквата са без резултатни Sad Хариела май и при вас има подобен проблем? Аз реших да въведа елда вместо ориза и Гого много я хареса днес, въпреки че му я приготвих с вода.
Явно има и други с проблем с махането на зимния кош на количката  Cry Ние вече махнахме зимния кош, но се получи противоположно на моето мислене, че Гого повече ще се радва.Три пъти вече излизаме на вън с количката в летен вариант и трите пъти Гого се разплаква. Все си мисля, че е заради това, че не ни вижда, защото е с гръб към нас, а със зимния кош беше с лице и се може би се успокояваше пък и аз постоянно му говорех. Той като види други хора освен нас и особено, ако се доближат до него и го заговорят веднага започва да плаче. Сега като си идем по празниците и като го обградят роднините, кой знае какъв рев ще е  Cry как ще го научим да не се страхува не знам. Но това се получи от изолацията зимата и от липсата на разходки и досег с други хора. Много ме е яд,че не съобразих в началото като избирам количка да гледам да има функция дръжката да се мести към детето и то да е с лице към мен. Някой би ли дал съвет как да се справя с този проблем? Чао, че мъника се събуди! Simple Smile

# 68
  • Мнения: 19
Здравейте момичета пак ви изчетох отгоре отгоре  Embarassed ама от вчера на обяд нямам нет откраднали нещо  #2gunfire и чак сега дойде , а нямам време , че съм скапана Дарина продължава да не спи иска само да си играе  ooooh! и до тоалетна не мога да отида щом и изчезна от погледа и почва да плаче  Rolling Eyes 

Марси сега питах мм и той каза , че са на Широка поляна това е или пред или след Беглика ще те излъжа , не съм виждала самите вили със сигурност не е нищо луксозно и ново , но все пак ако искаш ще ти изпратя техен телефон ти кога смяташ да ходиш ? Но не знам дали ще мога да те прочета защото ако пак ми спрат нета ...... ooooh! и утре нямам връзка чак след празниците

Ахилея стискам палци всичко да е наред и да се оправи Хриско по бързо

Съни темата си много хубава не знам какво не и харесваш  Peace

Еййй днес Дарина става на 6 месеца  Heart Eyes колко бързо минава времето ......

И сега голямата новина вчера ми купиха нова кола Тойота   travel точно тази който исках много съм щастлива днес и оправих документите в КАТ , утре ще сменя имената и в застрахователната компания , та така това е от мен

Честита месечинка и на другите бебета родени на днешна дата

# 69
  • Мнения: 3 642
Toni77 след като въведа след няколко дни моркова, мисля да въведа ябълката и значи тогава мога да почна да давам по два пъти по малко. Аз честно ви казвам, следобедното хранене като не получи пюре или каша и ме гледа много сърдито, не мога да сваря да я облека и да излезем, че да миряса, току виж като получи два пъти на ден пюре, стане пак добричка като преди  Praynig
lenkater ти поръча ли я вече чашата, защото моята на Бейбилов от ДМ е производство на Нуби и много прилича на тази но е 7-8 лв.
cvm честита кола  Party, кой модел на Тойота е?

# 70
  • Мнения: 61
CVM-ЧЕСТИТА КОЛА, ЛЕКО И БЕЗАВАРИЙНО ШОФИРАНЕ ТИ ПОЖЕЛАВАМ И ВСЕ НА ХУБАВИ МЕСТА ДА ХОДИШ С КОЛАТА Hug
ЧЕСТИТА МЕСЕЧИНКА НА ДАРИНА И НА ДРУГИТЕ БЕБОЦИ РОДЕНИ НА ДНЕШНАТА ДАТА!!!
Анбибиан- да, така е, при първия въведен плод минаваш на два пъти пюре на ден, зеленчуците на обед, а плода ( в товя случай ябълката можеш да я въведеш на следобедното хранене).

# 71
  • Мнения: 59
Бяхме на лекар......не е ясна причината. Тъй като преди няколко седмици и аз бях с разтройство и то продължително време, лекарката се усъмни, че го е хванала вирусно от мен, макар и със закъснение, и че нейния организъм е различен, затова се проявява по различен начин. Изписа и сироп СУМЕТРОЛИМ, и още СМЕКТА, дано се оправи вече..........
Аз трябваше да съм  на преглед на АГ, но часовете вървяха със закъснение, а Зеррин нали беше с нас, че и нея водихме на лекар, започна да нервничи, спеше и се, разплака се и си тръгнахме, не можах да мина  #Cussing out, никох не си даде реда.............. #2gunfire Това трябваше да е вторичен преглед, бях на 8.03 и знам че до 30 дни може да отида на вторичен, сега се разбрах за събота 07.04, но не знам тогава дали е 30-я или 31-я ден, дали 08.03 се брои........

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 1 009
Ха,добра вечер  Hug
Днес цял ден скитосваме  Heart Eyes Утре пък се събираме вкъщи с разни майки от селото на бебешко парти и на клюки  Mr. Green
Свм,честито ви возило  Hug Айде,чакаме те в Пловдив  Hug
Ендира, сигурна съм,че ще вземеш правилното решение  Hug Hug
Тони,честити ви покупки  Hug
З(елда)  Mr. Green Марси,много яко си го измислила  Mr. Green свеки ми носи елда,слагам я в салатки и много ми харесва,но доколкото разбрах от нея имало два вида(едната била нещо обработена ли... Нещо такова) Правя си я и на песто с коприва,става много яко  Crazy
Деси,точно затова решихме да съберем парички  Peace Пратих баба ми на разузнаване и са и казали,че имат нужда от кофички и лопатки за игра и от плодове и зеленчуци  Grinning надявам се да сме полезни  Grinning
Калиопа,браво,че добре сте си поспали  Grinning Намери още една мадама и за нас  Mr. Green Да си имаме едно гадже в селото и едно в града  Joy
Честтити месечинки на всички бебоци  Hug

# 73
  • Мнения: 0
Съни, днес менюто беше - пюре с червени чушки и мляко с ориз Mr. Green И двете неща бяха много вкусни и малкия лакомник омете всичко Wink

# 74
  • Sofia
  • Мнения: 5
Едно записче и от мен в тази страхотна Великденската тема Simple Smile

Съни за пореден път  Hug от сърце благодаря, че така добре се грижиш за нас.   bouquet

За анкетата - малката заспива единствено на ръце. Cry Понякога и на ръце не иска и само количката и разходка ни спасява...  ooooh! Не ме питайте как ме боли гърбът като вече сме почти 10 кг.  Embarassed

За връщането на работа И аз се притеснявам да остана до 2рата годинка именно заради отношението към майките в БГ офиси по принцип.

за позата при кърменето И Ели взе много да шава. Върти се, гледа, разсейва се... Но си е гладник по принцип и бързо се нахранва. Няма шест-пет. Simple Smile

Утре ще довършвам май...

Лека и спокойна вечер на всички  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт