Парфюмни размисли и страсти - 153

  • 47 716
  • 733
  •   1
Отговори
# 15
  • на терасата
  • Мнения: 677
Предстои ми десетдневно пътуване. Стегнала съм си багажа долу горе и съм се докарала до ниво парфюм. Ще ми бъде интересно, ако някой сподели има ли си парфюми за пътуване.  Thinking

Имам, Розата на Пол Смит и Noa.

По темата.... Нямам нито един парфюм с нероли от тези, които показва fragrantica. Но, пробвала съм няколко пъти и ми харесва J`adore L`eau Cologne Florale, виждам, че там нероли е водеща съставка. Трябва да си поръчам няколко пробички от парфюми с нероли, за да имам по-пълни впечатления.

Последна редакция: чт, 05 апр 2012, 15:12 от рак-щрак

# 16
  • София
  • Мнения: 849
Предстои ми десетдневно пътуване. Стегнала съм си багажа долу горе и съм се докарала до ниво парфюм. Ще ми бъде интересно, ако някой сподели има ли си парфюми за пътуване.  Thinking

зависи доколко искаш близост с пътниците до теб  Laughing
ако да - нещо леко и свежо..
ако не - Орхидеята е много подходяща.. също така Хипнотичната отрова, голяма доза Уоманити, нещо с ауд - само гледай да не се самозадушиш, де  Whistling

# 17
  • Мнения: 2 013
..

Имам, Розата на Пол Смит ...

Би ли описала малко тази роза и как е като трайност?
Вчера една мила съфорумка ми я препоръча като аромат,който може би ще ми допадне Hug

# 18
  • Мнения: 233
Обожааааааааааааавам нероли, или портокалов цвят, или и двете - парфюмерите спорят, ботаниците гледат да не се намесват особено в тези спорове! Flutter
При търсенията ми за перфектното нероли, т.е.  за мен то това трябва да е парфюм, доближаващ се максимално до цвета на портокаловите дръвчета от о-в Корфу, съм открила два парфюма, отговарящи на моите изисквания:
A Scent Soleil De Neroli - Issey Myake
и
Infusion de Fleur s'Oranger - Prada.
Първият придобих скоро, през зимата, цяла бутилка Crazy Crazy и с нетърпение ще се поливам тази пролет и лято, а от вторият имам отливка, която скоро ще свършииии Cry . Първият е много траен, вторият не е и затова се поливам обилно. То затова и отливката свършва...

Днес тествам по ръцете всички Градини на Ермес - е, Средиземноморските и Нилските са няколко етажа над Покривните (къде ли - сигурно в небесата над Парииижжж....ох, мечтиииии), а Мусоните ме просват на ламината и ме извличат позеленяла за косата към тоалетната... Sick

# 19
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Момичета, имам въпросче.... Само от магазини ли купувате парфюмите си? Има ли в бг онлайн магазин, който е сигурен и предлага само оригинални парфюми.

# 20
# 21
  • на терасата
  • Мнения: 677
..

Имам, Розата на Пол Смит ...

Би ли описала малко тази роза и как е като трайност?
Вчера една мила съфорумка ми я препоръча като аромат,който може би ще ми допадне Hug

За този аромат става въпрос http://www.fragrantica.com/perfume/Paul-Smith/Paul-Smith-Rose-2522.html. За мен е нежна розова роза, почти не усещам друго, може би другите съставки само допълват розовото ухание. Нищо накъртващо, пачулено или друго дразнещо, добра трайност.

# 22
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Видях я темата - там всеки поръчва от всякъде и в повечето случаи е доволен Simple Smile Питам вас Simple Smile

# 23
  • Мнения: 36 112
доста от отговарящите там списват и тук  Wink

# 24
  • Мнения: 0
рак-щрак, Elitsa_z , ]благодаря за отговорите! Womanity е един от любимците ми, но няма да го взема с мен да пътува. Подозирам, че няма да се спогоди с другите. Все още съм разтроена между Amethyst Lalique, Stella на Stella McCartney и Emporio Armani Diamonds на Giorgio Armani.  Thinking А може и да реша нещо друго в последния момент. Просто ми беше любопитно и друго мнение.  Hug

# 25
  • Мнения: 2 013
..
За този аромат става въпрос http://www.fragrantica.com/perfume/Paul-Smith/Paul-Smith-Rose-2522.html. За мен е нежна розова роза, почти не усещам друго, може би другите съставки само допълват розовото ухание. Нищо накъртващо, пачулено или друго дразнещо, добра трайност.

да,за този. Мерси ,явно е лек и семпъл,точно за лятото .Ако ми се преноси чиста роза ...

# 26
  • Мнения: 8 472
И аз нямам конкретно отношение към неролито и не го идентифицирам като аромат. Знам, че го има в доста от парфюмите ми, но нямам идея как мирише самостоятелно. Grinning
Благодаря за хубавата тема на Атти!  bouquet

# 27
  • Мнения: 2 806
Сега ще уча за нероли Simple Smile

Атти   bouquet

# 28
  • Козлодуй
  • Мнения: 779
Благодаря за темичката,Атти Heart Eyes Но предупредих,че за мен ще е хейтърска Grinning
Не обичам бели цветя,а за първото място се конкурират туберозата и портокаловите цветчета.Или нероли,за мен е все едно,макар че във фрагрантика ги показват с леко различни картинки и имена:
- портокалов цвят
- нероли
В част от парфюмите,показани в началото на темата,не отличавам нероли за мое щастие-Адикт,Код,Поасон...Но в други ми е просто усмъртителен.В началото всъщност го бърках с тубероза,те нали и без друго вървят "ръка за ръка" в доста аромати,но сега смятам,че ги различавам по-добре.Бразилската мечта на Ести беше първият,с който имах челен удар.Неролито на Лаура Мерсие,Sweet Redemption на бай Килиан,а сега нероленото №11 на M.Micallef.В същата група на ненавистните ми-не знам дали е нероли обаче,тубероза или някое друго подобно бяло цвете-слагам Роял павилион Етро и Интенз Тиаре Монтал.

Днес носих Нарцисо ЕДТ на работа.Ами не е моят човек и това си е.Нищо от неговите не ми стои,аз не ги усещам,ако ще да се окъпя с парфюм,а и от околните нямаше реакция.Не съм свикнала така Grinning

# 29
  • Мнения: 36 112
за моя изненада и в прекрасната ми драконова целувка имало от тоз зеленчук  Shocked
хм, и в други любими аромати ...  Thinking
но в никой не се усеща  Joy

Общи условия

Активация на акаунт