Парфюмни размисли и страсти - 153

  • 52 052
  • 733
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 34 767
Ели Сааб не се продава в България. Peace Търси проби, ако някой се навие, защото парфюма го имат доста малко хора.

# 451
  • София
  • Мнения: 5 714
Момичетаа, дали има някъде в Пловдив да тествам Le Parfum Elie Saab или да диря проби Simple Smile . Видях в стара тема едно описание на Densi и Аромастилницата прочетох, но кажете и вие как го възприемате? Simple Smile Изглежда интересен .  Hug
Страхотен парфюм е този  Heart Eyes Любимите ми бели цветя, но не е удушвачка  Mr. Green Нероли и жасмин би могло да звучи ужасяващо ретро, но нищо такова няма в този аромат. Много нежен и съвременен, но в същото време плътен и много траен. Няма го по магазините - или проба от лична колекция, или изстрел на сляпо Simple Smile

# 452
  • Мнения: 815
Ели Сааб не се продава в България. Peace Търси проби, ако някой се навие, защото парфюма го имат доста малко хора.

На мен ми харесва, но не съм си го купила още, макар че имаше 20% намаление един от големите магазини при нас. Харесва ми, но тъй като е малко по-различен от парфюмите, които предпочитам, не се реших. А и цената все пак си е висока (30ml - £38, 50ml.-£55, 90ml. - £71.50 - тези са обичайните цени без намалението ).

Tъй като не съм "специалист" като вас и не мога да го опиша точно, ще ме извиниш.
В първия момент след пръскането имаше аромат на цветя, но след това, например след половин час, за мен ароматът се трансформира в такъв на пудра за лице, от едновремешните, дето майка ми имаше.
Относно дълготрайност - бих казала, че е траен. На китката ми се усещаше цял ден, а на картончето - и досега (тоест вече минаха 2-3 седмици).

# 453
  • Мнения: 868
Мисля, че коментирахме Ели Сааб доста когато излезе. Няколко хора си спомням, че го описваха.

Аз бих го описала като "messy" върху мене. Започва измамливо с обещание за бели цветя и дори нежен мед, но след това за мене поема неприятна пътека, чрез пачули, което донякъде ми напомня за Бялото Пачули на Том Форд, което пък винаги ми напомня за препарат на миене на дървени подове (и това от човек обичащ пачули).   Аз не усетих пудра за лице, но възприятията са различни  Peace

# 454
  • Мнения: 34 767
Ели Сааб е много коментиран тук. Бели цветя, които вкисват на някои кожи и заприличват на Джуси Кутюр. Mr. Green Много хора ме мирисаха по срещи и не откриха разлика между двата.

# 455
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 876
Момичета, моля за помощ. Hug Днес една приятелка ми казва: "Знам, че се интересуваш от парфюми и си в час с много от ароматите. Предложи ми парфюм, който да мирише на лукс." newsm78
Казах и, че ще помисля, а главата ми не ражда нищо. Не мога да описвам и не мога да определям кой мирише на лукс и кой - не. Мога да кажа дали ми харесва или не, но това не върши работа. Ако някой може, да ми предложи някой и друг парфюм, който ухае на лукс. Hug

ПП Имам си Кабаре от размените. Изкъпах се и се нафъсках. Много ми е хубав. И плътен. (Ето, толкова мога да опиша.  newsm62)

# 456
  • Мнения: 34 767
Черната Орхидея на Том Форд е пример за луксозен парфюм. Мирише скъпо ,странно, необичайно и сложно.

Но понятието лукс се разбира различно от различните хора, така че не може да се помогне с такъв парфюм. Не се наемай по принцип особено за приятели, защото вероятността да сгрешиш е почти 90 % и после ще бъдеш обвинена за напразно похарчени пари. Wink В такива случай май е най-добре да свиеш рамене и да си замълчиш.

# 457
  • Мнения: 2 496
BBella, сещането за луксозен парфюм е много субективно, за едни Есенс е лукс за други е прост сапун. Wink Човек трябва да се доверява на собствените си усещания.

# 458
  • Пловдив
  • Мнения: 692
Ели Сааб е много коментиран тук. Бели цветя, които вкисват на някои кожи и заприличват на Джуси Кутюр. Mr. Green Много хора ме мирисаха по срещи и не откриха разлика между двата.
Явно аз не мога да се оправя с търсачката , защото при търсено и изписване  на БГ и на латиница по отделно не можах да намеря много коментари  newsm78 ,но пък се начетох за роклите , които прави и никога няма да си купя   Joy .

BBeLLa мисля имаше цяла тема посветена на този въпрос ако не се бъркам, но отново - не мога да се оправя с търсачката Simple Smile))

# 459
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 876
Да, така е, прави сте. Много е субективно, аз и го казах. Но тя иска да и предложа няколко, а тя ще си поръча проби, пък и много пътува, така, че може да си ги намери и да ги душне, просто иска някакъв ориентир като влезе в парфюмерия. Благодаря ви!

# 460
  • Мнения: 2 832
Бела, пощата ти е пълна, затова :
Скрит текст:
Благодаря ти!
Аз онлайн го намирам, не го намирам за тест. Няма го из парфюмериите.
Тествала ли си го?
Много ми е любопитен Simple Smile

# 461
  • Мнения: 34 767
Ето моето описания на Ели Сааб и това на Ковачева. Търсачката е тук във форума като напишеш името на латиница излизат мнения.

Цитат
Ели Сааб е друго нещо. Не е моя парфюм въобще. Много е променлив на различните кожи явно, защото при мен тръгна супер силно, дори задушаващо и просто уби Шалимара. Издуха му пискюла.  Пробвахме го заедно с Ковачева и при нея се разви по различен начин. След първоначалния взрив от цветя , при мен се преобразува в нещо много близо до Джуси Кутюр, която ме подразни. Джуси в цветната му част лишен от плодовете. Меда е силен и придава сладост, която ме души. Изведнъж улегна и силата му намаля драстично, но има много сериозна трайност. Много жени харесват точно такива мощни, цветни парфюми и предполагам, че ще е харесван и много купуван. За него се правят сравнения с други парфюми, които са напълно различни, често странни и явно и в това му е очарованието, че е променлив, супер променлив на различните кожи. Има и добро развитие, без да е изненадващо.


Цитат
Тъй като Densi е споменала, че пробвахме заедно Le Parfum Elie Saab, реших и аз да напиша, как се разви при мен. Първо подушване от проба - абсолютно съм убедена, че ще има много, много почитатели. Ако бях 15 години по-млада сигурно и аз щях да го харесам. Веднага личи почерка на Francis Kurkdjian. Началото му е силно цветно, като усещам цъфнали и затоплени от слънцето цветове на слива. Усещам и много мед, но без да има онази пиклива нишка, която усещам понякога в меда, но пък е доста задушлив за мен. Началото му напомня много на For Her на НР и след това започна да ми напомня много на Happy Clinique, от който са обрали зеленото. След това улегна и стана по-носим, като усещам основно жасмин, такъв, какъвто е в Мон Жасмин на Булгари, но по-мек и носим. Отлична трайност - усещах го през цялото време, докато не го отмих. Идеален за пролет и есен. Ако бях любител на цветните аромати щях да го харесам. И потвърждавам, че при мен и Денси разликата беше огромна Shocked

# 462
  • Пловдив
  • Мнения: 692
Ето моето описания на Ели Сааб и това на Ковачева. Търсачката е тук във форума като напишеш името на латиница излизат мнения.

Heart Eyes Благодаря-твоето мнение го бях открила, но не и второто, което ме обнадеждава повече , че има шанс при мен този парфюм Simple Smile)))) , аз съм си един оптимист!

Bella -  Simple Smile) аз също се опитвам да ти пиша , но не успявам поради същата причина

# 463
  • Germany
  • Мнения: 1 602
Натали, Мимс, благодаря за предложените мандаринени аромати. Днес попаднах на още нещо ново http://www.fragrantica.com/perfume/Muelhens/4711-Acqua-Colonia-M … rdamom-14905.html - Натали, преслушай го и него. Знам, че не мога да разчитам на трайност, но пък имат доста добри попадения за лятото.
За луксозен парфюм като си мисля веднага ми идва в съзнанието  http://www.fragrantica.com/perfume/Guerlain/Cruel-Gardenia-2283.html
Следващите, които имам и обожавам са http://www.fragrantica.com/perfume/Hermes/Elixir-des-Merveilles-3168.html и http://www.fragrantica.com/perfume/Parfumerie-Generale/PG14-Iris-Taizo-6370.html. Следващи в класацията ми са Аметистовата кожа и Ботега Венета.
Днес, след не знам коя проба на Sensuous, най-сетне открих приликата с ноар версията Mr. Green Толкова са близки, че чак се чудя как не го разбрах до сега. И все пак ноар повече ми допада.

# 464
  • София
  • Мнения: 5 714
Белла, честито Кабаре! На мен ми мирише на дървена кутия с цветни моливи, а малко по-късно вместо цветни моливи се появява изсушена роза. Интересно ми е дали ти намираш моливите?  Crazy

Аз също на твое място бих се затруднила да препоръчам парфюм, който да мирише на лукс. За някой това може да е Шанел 5, за друг Нарцисо For Her, за мен например е Кутюр Москино. Някои хора се влияят от бранда и цената, други - от гребена на модната вълна, трети - от степента на труден достъп. Денси е права, рискът да препоръчаш нещо неподходящо е много висок.

Общи условия

Активация на акаунт