Въпрос за преносването

  • 2 099
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
Здравейте момичета утре ми е термина но нямам никакви признаци за раждане,интересуваме колко дена се чака да се преноси и се предизвиква раждането Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 1 350
Здравейте момичета утре ми е термина но нямам никакви признаци за раждане,интересуваме колко дена се чака да се преноси и се предизвиква раждането Rolling Eyes

мисля, че зависи от състоянието на плода, околоплодните води, мисля, че максимум седмица.
ходете на ЖК редовно, мисля вече всеки ден, повече разходки навън.
Явно не сте с планирано секцио, така че късмет като му дойде времето Simple Smile
и дано Ви е изчислен правилно термина.
ще излезе бебчо, няма страшно, но задължително на консултация и следене тоновете на бебо, което сигурно са Ви казали Simple Smile
раждането може и да се предизвика, например със система окситоцин или каквото лекарите преценят.
 Hug нека всичко да е наред, не се притеснявайте Simple Smile

# 2
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 877
Няма конкретна цифри, това зависи от състоянието на бебето и плацентата. След термина трябва всеки ден да се ходи на преглед и да се следят тоновете.

# 3
  • Мнения: 11 867
Първо мине ли ти датата на термина задължително вече всеки ден се следят тонове. А иначе се оглежда много добре плацентата, околоплодните вода, бебето и се преценява ако има основание ще предизвикат раждане. А такова основание може да е - остаряла плацента, намалели околоплодни води, недобри тонове и т.н., но ако всичко е наред мисля, че чакат  седмица и предизвикват раждане.
Желая ти леко раждане  Hug

# 4
  • Мнения: 513
Аз също преносих, казаха ми, че на 8-мия ден след термина ще предизвикат раждането, но май всяка болница си има различна политика относно преносването.

# 5
  • София
  • Мнения: 176
Всичко е субективно. Терминът ми по МЦ беше 13-ти август, а по УЗ - 23-ти и така беше още от първия преглед. Около 17-ти на УЗ се видя, че околоплодните води са достатъчно, в плацентата има още живот Simple Smile и продължих да ходя за запис на тонове ежедневно. На 28-ми пак УЗ - бебето беше пораснало още, но водите намалели, а плацентата остаряла. Докторът каза, че събитието ще е скоро. На 30-ти вече ми падна тапата, получих контракции и разкритие... А на 31-ви родих. Но пък и с докторът се бяхме разбрали да изчакаме бебето да си избере кога да се роди, в случай че всичко е наред.
Ако нямаш уговорка или не искаш да чакаш, може да предизвикат раждане по-рано. Все още има мои близки, които се чудят как са ме оставили толкова време след термин (18 дни, водейки се от МЦ), но все пак цикълът не винаги ми е бил точен...
Вълнуващо раждане и спокойно бебче ти желая!

# 6
  • София
  • Мнения: 44 225
аз родих на 2 ден след термина(т.е. 3 дни преносено се водеше).
Това, което ми обясниха - от деня на термина всеки ден да ходя на запис на тоновете. И да в деня на термина ме ледаха на 3Д и вагинален преглед също, за разкритие.
Ако до 7 дни не се роди - приемат те в болница и преценват да изчакат ли още или да предизвикат раждането.
Една приятелка я чакаха още 1 седмица в  болницата и в деня, когато щяха да й предизвикват, взе че си роди нормално Simple Smile

Леко раждане ти желая.

# 7
  • Мнения: 9 394
Второто си дете родих на следващия ден след термина. Нямах никакви признаци предишния ден, който беше терминът. Сестра ми роди първото си дете на 7 ден след термин, без да бъде предзвикано раждане. Понеже имаме общ гинеколог и на двете ни беше казал, че ще изчака 7 дена след термина и след това ще ни прати в болница (по отделно, не сме раждали заедно Grinning). Така се случи, че и 2 бебета си тръгнаха сами. И досега се шегуваме, че бебетата са се изплашили, да не ги изгоним и затова като добри наематели са решили да си излязат сами без драми. hahaha Joy
Така че спокойно, на следващия ден след термина отиди задължително на преглед при гинеколога си и той/тя ще ти обясни какво следва.

# 8
  • Мнения: 140
Обикновено се изчаква до 7ми ден след термина като се следят тоновете, после прием в болницата, за да се наблюдава и според преценката на лекаря може да се предизвика раждане. Аз преносих 8 дни, като сутринта на 8мия ден тоновете започнаха да заглъхва и ме приеха за наблюдение, следобед пък се забързаха и бяха решили да предизвикват раждане, но нямаше нито контракции, нито разкритие, бях вързана за монитор през цялото време и понеже имаше проблем и с моите показатели решиха, че е по-безопасно да направят спешно секцио - след 15 минути имах най-сладкото бебче, а лекарите така и не разбраха от какво се появи проблема, водите са били бистри, бебето нямаше признаци на преносване. Имаше момичета с 10 дни след термина Peace

# 9
  • Мнения: 646
По принцип се чака до 7 дена, но си зависи от много неща, какво е състоянието на бебето, плацента, около плодни води и твоето състояние.
Аз преносих 4 дена, като ходих всеки ден за тонове.На 4-тия ден отидох за тонове и понеже ме болеше много главата помолих акушерката да ми измери кръвното(160/100) и ме приеха за предизвикване.Признаци за раждане нямах никакви. Не знам от притеснение или от какво, но ме приеха в 13:30ч. с 1 сантиметър разкритие и докато се накумят в 14:00ч. ми започнаха контракции и 17:35 вече си прегръщах бебенцето. Heart Eyes

П.П. Родих нормално.

Стискам палци всичко да мине бързо и безпроблемно и скоро да се радваш на малкото си съкровище.   bouquet

# 10
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 761
Струва ми се, че зависи от лекаря много. Аз преносих и двата пъти -  с баткото 4 дни, с малката 6. Въобще не сме коментирали предизвиване на раждане, ходих си да слушаме тоновете.  Да си призная и в двата случая направих дълги, дълги разходки през деня и вечерта тръгнаха...

# 11
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Моят лекар изчака 8 дни след термина,и след това ме вкара в болница да раждам

# 12
  • Мнения: 2 286
Аз преносих 4 дни, не съм ходила на слушане на тонове. Ходих на преглед на термин, доки ми каза ако не родя до една седмица, да отивам с багажчето в болницата, а те ще решат какво ще правят. Бях без избор на екип.
Получих контракции в 2:30 през нощта, родих в 19:55 Heart Eyes .

# 13
  • софия
  • Мнения: 2 140
Цитат
Обикновено се изчаква до 7ми ден след термина като се следят тоновете, после прием в болницата, за да се наблюдава и според преценката на лекаря може да се предизвика раждане.
И аз така знам. PeaceСинът ми го преносвах.На 8-ия ден от преносването ме приеха в болницата и ми предизвикаха раждането.Иначе през 7-те дни съм ходила всеки ден на тонове.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 217
След като мине термина се ходи за запис на тонове всеки ден -поне мен ме караха. До седмия ден се чака ако всичко е наред и след това се придивзвиква раждане.....
Ама като гледам, ти вече трябва да си родила отдавна. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт