СТРАСТИ - градините в София начало на кампания 2012/2013

  • 11 298
  • 752
  •   1
Отговори
# 15
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Хм, аз пак имам въпрос.
По закон детето, навършило 10 месеца, може да посещава ясла. Но четейки по темите разбирам, че директорките могат да забавят приемането на децата. Какво трябва да може детето, за да го приемат в ясла? Да ходи, да пие от чаша и...? И колко месеца може директорката да забави приемането на детето?

# 16
  • Мнения: 775
Май ги забавят по месец-два, но не повече, освен ако не плащате такса.

И аз много се ядосвам,че трябва да кандидатстваме в район Студентски, а всъщност много по-близо и удобно ми е в Дианабад, но това си е друг адм. район.

# 17
  • Мнения: 7 114
КЗД отговори ли вече нещо?
Разгледах приетите Дк от градините и открих, че все пак има няколко, които са били така добри да не включват по-образователните родители като бонус.
Между другото пак да кажа, че нито родителите, нито децата им са виновни, че имат възможност да се възползват от предоставеното им предимство.  Peace

# 18
  • Мнения: 1 376
Да не се записвам само. ОБИДЕНА се чувствам от поведението на някои Богини родители във виртуалното пространство.

импровизирам
45 СДЯ Майор Франк Томпсън
Собствено име на родителя: Р..
Собствено име на детето: Е..
Движима вещ: преносим компютър
Надявам се, че не си права... Иска ми се да вярвам, че хората са в тази тема, за да разберат системата и да кандидатстват по регламент...
Дали аз съм оптимист  newsm78

# 19
  • София
  • Мнения: 4 564
Хм, аз пак имам въпрос.
По закон детето, навършило 10 месеца, може да посещава ясла. Но четейки по темите разбирам, че директорките могат да забавят приемането на децата. Какво трябва да може детето, за да го приемат в ясла? Да ходи, да пие от чаша и...? И колко месеца може директорката да забави приемането на детето?
Дир-ката ще ти каже на място - по-скоро може да има изискване детето да е проходило. Пиенето от чаша се усвоява мн. бързо в ясления колектив - това от опит с каката. Не знам нея що не я учих. Но малкият това го беше усвоил.
Та при записването на малкия нямаше проблем. Но вече за тръгването - тр. по график да тръгне на 20.09, отложиха го до началото на октомври (3.10).
Тръгна на половин ден до началото на декемрви щото чак тогава реши да ходи сам...
Платеният отпуск ми свърши, неплатен пусках, имах за малко баба, оправихме се някак Simple Smile

Иска ми се да вярвам, че хората са в тази тема, за да разберат системата и да кандидатстват по регламент...
И аз се надявам, че е така  Peace

# 20
  • Мнения: 10 547
Няма никакво значение какви са пишещите тук. По-важното е, че повечето сме заинтересовани само на думи от цялостната ситуация с детските градини в София.

# 21
  • София
  • Мнения: 38 601
Мисля да напиша поне един мейл до СО по въпроса за К4.
Да ви кажа как стоят нещата с един ВУЗ  и какви са предимствата на персонала.
Един човек от персонала има право веднъж на 5 години на половин такса за него или негово дете за 1 курс само в това учебно заведение.
Това е.
Защо учителките и лелките в ДГ трябва да имат повече права?
И защо гадните 3 точки трябва да важат за цялата система, а не само за заведението, където работи лицето?


Точка 2.2.4 отпада ли за яслите?

# 22
  • София
  • Мнения: 2 144
Ан Мари, чудесно си систематизирала информацията! Hug Дано в тази тема не се повтарят едни и същи въпроси през страница.

Точка 2.2.4 отпада ли за яслите?
Тя май никога не е важала за там. Thinking

# 23
  • София
  • Мнения: 38 601
Точка 2.2.4 отпада ли за яслите?
Тя май никога не е важала за там. Thinking

Има си я на сайта, черно на бяло за 2010 и 2009 набор, по 4-6 места на градина.

# 24
  • Мнения: 58
Мисля да напиша поне един мейл до СО по въпроса за К4.
Да ви кажа как стоят нещата с един ВУЗ  и какви са предимствата на персонала.
Един човек от персонала има право веднъж на 5 години на половин такса за него или негово дете за 1 курс само в това учебно заведение.

Това е.
Защо учителките и лелките в ДГ трябва да имат повече права?
И защо гадните 3 точки трябва да важат за цялата система, а не само за заведението, където работи лицето?
Точка 2.2.4 отпада ли за яслите?
Ето, това и аз си го мислех много пъти newsm78

# 25
  • Мнения: 696
да не ви изпусна  bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 6 136
Запис и благодарности за темата!!   bouquet

# 27
  • Мнения: 3 796
Да задам един въпрос сигурно за 1005 път  Embarassed,но всички деца от социалната опашка са с трето и ниско желание и със сигурност се класират в друга градина,това значи ли че всички 16 места се прехвърлят на общата опашка?

# 28
  • София
  • Мнения: 2 144
Точка 2.2.4 отпада ли за яслите?
Тя май никога не е важала за там. Thinking

Има си я на сайта, черно на бяло за 2010 и 2009 набор, по 4-6 места на градина.
Възможно е, не съм се интересувала честно казано. От тази тема останах с впечатление, че този критерий важи само за деца над 3г., респективно само за градински групи.

# 29
  • Мнения: 20
Точка 2.2.4 отпада ли за яслите?
Тя май никога не е важала за там. Thinking

Има си я на сайта, черно на бяло за 2010 и 2009 набор, по 4-6 места на градина.
Възможно е, не съм се интересувала честно казано. От тази тема останах с впечатление, че този критерий важи само за деца над 3г., респективно само за градински групи.

Аз в момента се интересувам много от това. В момента очаквам обаждане от СО по темата, защото вече ги изтормозих на всички нива и никой не може да ми даде ясен отговор важи ли или не. Ако Ви е интересно, писал съм в старата тема на страница 44 (http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=647201.msg21396011#msg21396011).

Общи условия

Активация на акаунт