Юли 2007!!! Пролетно-великденска!

  • 51 578
  • 738
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 3 414
Елпет моя Н е така,като беше студено не му течеше кръв сега почна пак,през ден всеки ден.Мин.година даже през ноща докато спи.Аз бях така на баща му още му тече веднъж в месеца,абе луда работа.Я покажи гъбичките?да взема да поръчам и аз?
Айка моя Н понякога казва понякога не

# 661
  • Мнения: 9
Ayka, възможно е и една от причините да е свързана със Саня - не толкова ревност или липса на внимание, защото честно казано така се получава, че когато съм с двамата повече се налага да се занимавам с него, но пък може да си е мислил например защо той ходи на градина, а в същото време Саня си е с мен вкъщи... Сега нещата си влизат в релси, още повече, че знае и че Саня скоро отива на ясла, аз на работа, така че не може да са непрекъснато с мен.
Отделно напоследък двамата много си играят, тя го следва като кученце и изпълнява всяко негово нареждане. Е, има естествено и караници за една и съща играчка например или спор кое филмче да се гледа, но мисля, че борбата им е в рамките на нормалното. Стараем се да им обясним да се разбират с преговори и добро. И кое е интересното - Саня като че ли ни слуша по-внимателно и отстъпва повече Laughing, но като се замисля и Коцето на тази възраст слушаше така Hug.

Потвърждавам, че са полезни заниманията с логопед. За буквата "р" мисля, че все още има време, но добре е да се направи консултация все пак на тази възраст. Коцето даже ми разказа, че е е идвала в градината "леличка", която ги проверявала дали могат да казват "р". Вечерта на същия ден се върна и се перчеше, че той бил едно от малкото деца, които можели.  newsm78 Странно защо обаче са му казали така, като той всъщност не го казва правилно, а гърлено (също като мен). С логопедката сме го коментирали и според нея е рано да започваме работа с този звук. Сега паралелно с развитие на фината моторика, работят за изчистване на "шъшкащите" звуци, че понякога ги слива и не се разграничават ясно - като "ч" и "ц", "с" и "ш" и т.н.

За кървенето на носа - и брат ми беше така - израстна го.

Никой не каза нищо за Синеморец.

# 662
  • София
  • Мнения: 254
Шуши, честит рожден ден!!! Пожелавам ти много здраве, много слънце, поне от време на време да имаш време за морето и да т еслушат и обичат мъжете вкъщи!   bouquet

Аз малко не разбирам защо има нужда децата да ходят на логопед, ако няма конкретно нещо, в/у което трябва да се работи. Сигурно защото никога не сме ходили. Ще ми е интересно да чуя и друга гледна точка, но някакси ми се струва излишно, мисля си, че е по-добре да има повече време за свободни или развиващи игри. Иначе и в нашата градина ги срещат с логопед, който преценява с кои деца да работи. Казаха ми, че предимно с по-големите деца май работи по-задълбочено. Но доколкото чувам в групата почти няма деца да не казват вече р.

Успокоява ме това, че казвате че според вашите логопеди е рано, защото веднъж като питах в Пумпелина, ми казаха, че след пет ако не казва детето "р", трябвало да започне работа, ама било хубаво и след четири да се започне, което на мен ми се видя малко пресилено.

Аз не съм ходила ни в Синеморец, ни в Черноморец  Laughing

# 663
  • sf
  • Мнения: 10 215
ДД
Ох,тая жега ме разбива, а и ставането в 6 съвсем.
утре ще ходим на река.

За Синеморец-
ние си ходим редовно там,но на квартира в една къща. Първата година се хранехме по заведенията,но с децата ми е по-удобно да си правим ние яденето и си го ядем на терасата, а те си тичат по поляната. Има страхотни плажове наоколо,но достъпа е или с кола, или с яко ходене.
За мързел като мен това си е проблем. Централния плаж е по-близо и съвсем достъпен с кола,но искат пари за паркинг и е фрашкан, съответно на него не стъпваме. Самото сели си е диво и смотано, една свястна катерушка няма. Поне миналата година,сега не знам. Но нас не ни и трябват, от обикаляне по плажове и гори, вечер ядем и се пльсваме в леглата.

# 664
  • Асеновград
  • Мнения: 45
Честит рожден ден , Шуше , пожелавам ти много щастие и доходоносно , но спокойно лято   bouquet!
На мен май ще ми се размине отпуската юли , не съм казала още на шефа си за бременността, мисля , че е много рано.Освен това се притеснявам , че ще си промени отношението към мен , ще реши , че съм безперспективна.Но една ли ще мога да крия още дълго , защото корема вече ми се е надул , язък за диетата  Laughing.
Тедо също още не знае , той е единствения от семейството , който не знае , малко се страхувам , че ако нещо се случи ще трябва да му обяснявам какво е станало , а не ми се иска , може и да е глупаво суеверие не знам.Той иначе иска бебе , дори говори за евентуални имена и ме подучва , че ако спя много , ще ми порасне корема и ще родя едно бебе  Laughing.
Също не може да казва "Р".

# 665
  • Мнения: 766
billie, поради подобни причини казахме последно на Ина. Разбирам те напълно!  Peace
Ина казва р, но също повтаря дума докато не се сети коя е следващата, на моменти говори много бързо и много не разбрано - слива думите. Според мъжа ми съм си внушила, че има проблем с ц и ч  Thinking
За логопедите - не съм я водила, но и не намирам причина да я заведа Rolling Eyes  в дг имат -казаха,че всичко е наред при нея  Peace
Шуши да си много здрава и щастлива   bouquet  bouquet

# 666
  • София
  • Мнения: 254
И аз така съм си мислела, че когато един ден ми се случи, сигурно първо ще изчакам, преди да кажа на Кая, за да не би после да се налага да й обяснявам ако има проблем. ама дали бих издържала три месеца например, не знам.

Много ми е мило като пишете, споделяйте повече бременни радости!

# 667
  • Мнения: 43
Честит рожден ден,Шуши!Бъда здрава и обичана! Hug
Нещо съм уморена и нервна, прегръдки за всички  Hug
Бубе, дано дядо ти е по-добре и сватбата мине по ноти  Praynig

# 668
  • USA
  • Мнения: 559
Ели, честит рожден ден! Много здраве и успехи!   bouquet

# 669
  • Мнения: 1 098
Мими, благодаря ти! Благодаря на всички! Но за съжаление дядо вчера почина Cry
Сватбата е утре, мъчно ми е ,много ми е мъчно. Брат ми е тъжен, майка е съсипана. Дядо беше невероятен човек. Всички го обичаха. Бог да го прости! Ще ми липсва докато съм жива.

# 670
  • USA
  • Мнения: 559
Бубе, моите съболезнования! Да почива в мир дядо ти! Прегръдки.

# 671
  • Sofia
  • Мнения: 523
Бубе  Hug

# 672
  • sf
  • Мнения: 10 215
Бубе  Hug да почива в мир  Praynig
ех, наистина кофти съвпадение, но все пак весело изкарване, доколкото е възможно  Hug

стягам багажа за пикник. вчера купихме промишлено количество плодове и зеленчуци, днес ще ги сложа всички на плодова диета  Joy

Баща ми другия месец става на 50 години. Дайте идеи за подарък. Мислех някаква екскурзия да им спретнем на него и жена му, тъкмо и за нея да има нещо,но все пак събирам и други идеи.

# 673
  • Асеновград
  • Мнения: 45
Честит рожден ден на Сашо   newsm59 , много здраве и весели игри ! Весел празник arksi   bouquet !

Бубе , много съжалявам  Hug , да почива в мир дядо ти.Бъдете щастливи утре на сватбата и знайте , че той е там с вас , без нищо да го боли.

# 674
  • Мнения: 384
Честит рожден ден н порасналото момче,Искре!   bouquet
Бубе,мойте съболезнования!Много е трудно,няма ред за тези неща засъжаление!

Общи условия

Активация на акаунт