Варицела в началото на 23та г.с.

  • 4 628
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Как така според кръвта не си заразена, а имаш варицела?! Нещо не ми се връзва...

Чуй още няколко мнения и повтори изследванията.

Ако наистина е варицела и си преди 12г.с.... поемаш голям риск ако решиш да оставиш детето...
Успех, дано всичко е наред  Praynig Hug

# 16
  • София
  • Мнения: 1 783
Можеш ли да цитираш резултатите? Какво точно ти казаха в Инфекциозна болница?

# 17
  • Мнения: 42
на мен кръвните изследвания отчетоха пол. резултат за варицела 2 седмици след като оздравях ..... трябва време организма да произведе антителата

защо не отидеш в Майчин дом, на 10ти етаж /рискова бременност/ и да се консултираш..... или пък във Фемина при доц. Карагьозова, тя е мн добра във УЗИ  newsm78

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
на мен кръвните изследвания отчетоха пол. резултат за варицела 2 седмици след като оздравях ..... трябва време организма да произведе антителата


Да, но нали това е IgG. To e за антитела.

А IgM /за настояща инфекция/ би трябвало да даде адекватен резултат на момента...

# 19
  • Мнения: 42
не, за настоящето заболяване ми излезе след 2 седмици, а тези за прекарано ми бяха отр. и 2та пъти  newsm78 оффф ужас , незнам до колко може да се разчита на кр. изследвания.........

# 20
  • София
  • Мнения: 1 783
Чудесно може да се разчита, стига да ги интерпретира опитен специалист. В имунологията с има принципи. При различните инфекции сероконверсията настъпва в различен срок и специалистите го знаят.

# 21
  • Мнения: 5
Диагн. на инфекциозни б-ти
Забележка: Няма.
Име на теста (изследването)   Резултат   Единици   Референтни граници
Варицела зостер IgM, IgG (Varicela zoster)   *   Профил   Виж по-долу
Варицела зостер IgM (Varicela zoster)   0.61   Index   < 1.0 отрицателен; > 1.0 положителен
Варицела зостер IgG (Varicela zoster)   35.80   mlU/ml   < 135 отр.; 135 - 165 граничен; > 165 пол.
Манипулации
Забележка: Няма.
Това са резултатите ми от първите ми изследвания.Вчера ги направих пак,но в др. лаборатория-та да видим.Ако пак са отрицателни мисля да отида в МД на комисия и в токуда Cry

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Правилно, чуй максимално много мнения и тогава вземи решение, за да няма грешки.
  Hug Hug Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 1 783
mama@cvety, според тези резултати, нямаш данни за прясна инфекция от варицела, нито за прекарана такава в миналото. Разбира се, от голямо значение е лабораторията, в която е направено изследването.

В Майчин дом ще ти дадат най-меродавно мнение, какво е уместно да се предприеме. Успех!

Последна редакция: чт, 04 апр 2013, 19:26 от Имелда Маркос

# 24
  • Мнения: 5
Благодаря ви момичета за отговорите! Hug
Като ми излязат новите резултати утре пак ще споделя,тогава и АГ-то ще изкаже мнение.
Много ме е страх,ами ако кръвните изследвания не показват,а наистина е било варицела...и в крайна сметка се роди недоразвито или с др.заболявания...дали въпреки всичко не е по-добре да направя аборт...

# 25
  • София
  • Мнения: 1 783
Няма как да прекараш варицела и имунната ти система да не го забележи. Това в общия случай важи за хора с нормално функционираща имунна система. При подтиснат имунитет може да има клинична проява, без имунологична реакция. Въпросът е дали бремеността прави имунната ти система по-вяла и не реагира достатъчно ефективно на вируса, а ти практически боледуваш. На тези въпроси трябва да ти отговоря опитен акушер-гинеколог, опитен инфекционист и опитен имунолог.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт