Варицела в началото на 23та г.с.

  • 4 622
  • 25
  •   2
Отговори
  • Мнения: 42
Здравейте, днес ми поставоха диагноза варицела..... и АГ и дерматолога са на мнение 4е на този етап от бременността няма опасност за бебето, но все пак аз се тревожа много..... Cry

някои знае ли нещо по въпроса? благодаря ви  Hug

# 1
  • Мнения: 3 279
Варицелата е опасна за бебето поне така аз нам.Но според мен се допитай до още едно лекарско мнение за да си спокойна и дано наистина няма риск за бебо.Успех Hug

# 2
  • Мнения: 303
Моя приятелка я изкара в 21 седмица мисля... бебка е здраво и красиво дете! Simple Smile
Довери се на лекаря си, а не на писания във форума от медицински НЕспециалисти, които само ще те психират...

# 3
  • Мнения: 42
Моя приятелка я изкара в 21 седмица мисля... бебка е здраво и красиво дете! Simple Smile
Довери се на лекаря си, а не на писания във форума от медицински НЕспециалисти, които само ще те психират...

благодаря ти Кратунка  Hug

# 4
  • Мнения: 76
Варицелата е опасна само преди формирането на плацентата (преди 16 г.с.) и малко преди раждането (май беше срок 2-3 седмици макс) - детето се ражда с хронична варицела, или както там се казваше. Демек за теб сега е идеално време да я изкараш, така че спокойно Simple Smile

# 5
  • Мнения: 42
Варицелата е опасна само преди формирането на плацентата (преди 16 г.с.) и малко преди раждането (май беше срок 2-3 седмици макс) - детето се ражда с хронична варицела, или както там се казваше. Демек за теб сега е идеално време да я изкараш, така че спокойно Simple Smile

надявам се, че е така  Hug Hug Hug

въпреки, че някаква докторка от лабораторията по вирусология ми говори някакви глупости, че се препоръчвало прекъсване на бременността и т.н. .......... други 4 лекаря , вкл. АГ ми казаха , че няма да имам проблеми  Praynig

# 6
  • Мнения: 3 279
Щом докторите казват че нямо проблем за бебо другите няма какво да ги слушат.Ние можем да ти пожелаем успешен финал и едно здраво бебче.  bouquet

# 7
  • Мнения: 76
Никога не вярвай само на един лекар. Особено на такъв, дето препоръчва аборт още преди да е установил увреждане на плода. За шарките бях чела много хубава статия, защото имам два малки племенника, но сега не я откривам, на другия компютър съм я запазила, ама скоро няма да сядам на него. Ако още се притесняваш ще ти я потърся пак. Шарките по принцип са опасни като цяло до формирането на плацентата, защото няма какво да филтрира потока към бебето, това ми каза моята лекарка като установи бременността ми. А варицелата си е опасна и накрая, заради хроничната варицела, с която може да се роди бебето.

# 8
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Здравейте, днес ми поставоха диагноза варицела..... и АГ и дерматолога са на мнение 4е на този етап от бременността няма опасност за бебето, но все пак аз се тревожа много..... Cry

някои знае ли нещо по въпроса? благодаря ви  Hug
Пиша ти от личен опит,за да се успокоиш.
С първата бременност изкарах варицела/бях в същите седмици като теб/.Чувах много противоречиви мнения,включително и за аномалии на плода.
Не се тревожи,няма риск за бебето.
Заразяването с варицела е опасно през първите 20 седмици от бременността, тъй като тогава се оформят изключително важни органи за развитието на бебето.
Опасна е рубеолата.

# 9
  • Мнения: 42
благодаря за подкрепата на всички  Hug Hug Hug

аз вече официално оздравях, махнаха ми и забраната за срещи с други хора Simple Smile в понеделник съм на УЗ да видим всичко наред ли е с бебуни  Praynig

# 10
  • Мнения: 5
здр. borebore моля те , ако може ми пиши при теб как се развиха нещата с варицелта, отдавна ти си  е случило но, при мен ме хвана в 21 г.с. от дъщеря ми се заразих изкарах я вече предстои ми да ходя на УЗ да видим - АГ ми казва спокойно няма страшно. Но нали знаеш как е докрая няма да си имам мира .

# 11
  • Мнения: 8
Здравей,
по повод варицела и бременност изчетох много преди два месеца защото за съжаление при мен се наложи аборт но аз се разболях в 6 седмица.
Тогава говорих с гинеколога си, а и от изчетеното знам, че е опасна само първите 4 месеца, когато се формират органите на бебето и непосредствено преди раждане. В твоя случай мисля че трябва да си абсолютно спокойна , защото познавам момичета изкаралия по средата на бременността и нямат никакъв проблем. Но за да и спокийна можеш да направиш о6те една консултация.
Моята наблюдаваща гинеколожка дори ме викна още когато не бях оздравяла, за да види как я карам, но аз я изкарах доста тежко с много пъпки и висока температура, тя ми каза че ако е било в по лека форма дори в тези ранни седмици няма да се наложи аборт.

Желая ти късмет.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 783
На този срок от бремеността варицелата не е опасна за плода! Успех!

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Няма опасност за бебето вече!

Аз самата я изкарах в 33-34г.с., т.е. съвсем скоро и съм наясно, защото много четох и с много лекари говорих.

Много моля хора, които не са наясно да не всяват излишна паника и притеснения на и без друго разтревожената жена! Знам аз през какво минах и какво провокира в душата на бременната мнение като това примерно:

Варицелата е опасна за бебето поне така аз нам.

Явно не знаеш достатъчно, по такива теми е добре човек да пише само ако наистина знае Peace Опасна е, да, но до 20г.с., после опасностите са за майката. Опасно е и 5 дни преди раждането и 2 дни след него. Толкова.

Варицелата е опасна само преди формирането на плацентата (преди 16 г.с.) и малко преди раждането (май беше срок 2-3 седмици макс) - детето се ражда с хронична варицела, или както там се казваше.

Това също не е вярно ..."хронична варицела" няма!!!

Ето подробности, за не знам кой път го поствам това, за да няма излишни драматизации по въпроса:

Преди 20г.с. рисковете са много и големи.

При варицела по време на бременност се разграничават три периода: до 20-ата гестационна седмица, след 20-ата гестационна седмица и около раждането. През първия период, през който става формирането на органите на ембриона, опасностите са най-вече за бъдещото дете. Съществува опасност от развитие на вроден варицелен синдром, който се характеризира с кожни промени, очни дефекти (хориоретитит, катаракта, атрофия на зрителния нерв и пр.), хипоплазия (недоразвитие) на крайници или неврологични увреждания (микроцефалия, корова атрофия, умствено изоставане и пр.). Това се наблюдава сравнително рядко. Счита се, че вродения варицелен синдром усложнява само около 1-2% от случаите на варицела у бременни до 20-ата гестационна седмица и не се среща при инфекция на по-късен етап. При варицела след 20-ата седмица от бременността, какъвто е случаят, опасностите са главно за бременната.

След 20г.с.:
Около 5 дни след като се разболеете от варицела организмът ви започва да изработва специфични антитела, които обезвреждат вируса и впоследствие настъпва оздравяване. Тези антитела преминават през плацентата в плода като по този начин му осигуряват защита тъй като неговата незряла имунна система не е в състояние да го протектира.

Ако при майката появата на обрива е 5 дни преди или 2 дни след раждането, то тогава 25 до 50% от новородените ще развият обрив в рамките на 5 до 10 дни след раждането. Това е една от тежките, дори в част от случаите с фатален край форми на варицелата поради факта, че през това време плодът е изложен на въздействието на вируса, но няма достатъчно време, за да получи защитни антитела от майката. Нарича се неонатална варицела или варицела на новороденото. Смъртността при нея е над 30% ако не се проведе лечение.                    

При случаите, в които обривът у майката се изяви между 6 и 21 дни преди раждането е възможно новороденото да заболее от лека форма на варицела, защото има време, през което част от новообразуваните майчини защитни антитела да преминат у плода и по този начин да намалят тежестта на заболяването.


Последна редакция: пт, 29 мар 2013, 15:22 от Мон...

# 14
  • Мнения: 5
Момичета аз съм в 10г.с. сина ми се разболя от варицела преди 2 седмици и преди 3-4 дни и на мен ми избиха,но са малко по-различни от неговите. Докторите в поликлиниката ми казаха,че е варицела,гинеколожката ме прати на кръвни изследвания които показаха че нямам анти тела срещу вируса,но също така че и НЕ съм заразена с вируса,отидох пак до поликлиниката и ми дадоха направление за инфекциозна болница.От там казаха същото и да махна бебето. На своя глава отидох в кожно-венеричен диспансер и там ми казаха че е варицела,а кръвните изследвания не били показателни.Идната седмица ще повторя кръвните изследвания.
Иначе като цяло я изкарах много леко: нямам много пъпки,вдигах температура до 38 градуса за по 2 часа на ден и после сама спадаше без да пия никакви медикаменти и без да прилагам нищо и... не знам какво да правя...

Общи условия

Активация на акаунт