Момиче с Б

  • 8 455
  • 72
  •   1
Отговори
  • Мнения: 79
Събирам предложения за име за момиче с Б. Предпочитам име, което може да се съкрати и да е "българско". Все пак ще се радвам и на предложения извън класическите имена.
Честно казано около Боряна и Биляна ми се въртят мислите, но не мога да реша и чакам да ми изкочи нещо по-завладяващо пред очите

# 1
  • Мнения: 11 478
Божидара, Борислава

# 2
  • Мнения: 2 193
Белослава
Божана
Бояна

# 3
  • Мнения: 182
Аз предлагам Божана. За мен е страхотно българско име с хубаво значение.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 433
аз харесвам Белла,  Бриана,
не са класически, ама какво да се прави, харесват ми, бяха ми вариант за щерката, ама понеже избягвахме буквите на бабите и дядовците, за да няма сърдити, трябваше да се откажа
Благовеста, Бетина, Божана също ми харесват

# 5
  • София/Испания
  • Мнения: 1 505
Биляна,Божана..

# 6
  • Мнения: 2 069
Бисерка, Бистра, Бойка

# 7
  • Австрия
  • Мнения: 2 311
И Боряна, и Биляна са хубави имена. Но не мисля, че се умаляват добре.. защото на мен Боби не ми харесва никак. А ако умалителното е Яна, то по-добре като цялостно име да се вземе.

Божана? Лично, много ми харесва. Жана като умалително..? Ако държите непременно на такова.

За мен умалителните никак не са задължителни, не припадам от умора или досада, ако изричам цялото име (Максимилиян е изключение  Laughing) и не са критерий за изразяване на близост и/или симпатия. Но .. за повечето българи умалителното име е много важно  33uu дотолкова, че понякога цялото е само върху документ.

# 8
# 9
  • Мнения: 12 015
Добавям към вече предложените Богдана, Богомила, Боримира.
Моят топ3 на женските имена с Б - Белослава, Биляна и Боряна. Богдана и Божана също ми харесват. Въобще, Б е "трудна" буква, защото изборът е голям.

Последна редакция: нд, 23 юли 2017, 07:15 от Mama Ru

# 10
  • Мнения: 3 120
Белослава
Белла
Божана
Бояна

# 11
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
От тези двете Биляна повече ми харесва.
Иначе се сещам още за Божидара,Борислава и Бела.
Всъщност с тази буква няма особено голям избор.

# 12
  • Мнения: 690
Благовеста. На галено може да и викат Блага а и е страхотно (според мен) български име.

# 13
  • Мнения: 251
Божидара и Богалина  Peace
Обаче и всички вече посочени имена с буквата, също ми харесват  bouquet

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Божана
Бела/Белла
Белослава
Бояна
Беатрис /не е "българско", но пък е хубаво/

Общи условия

Активация на акаунт