Спряха "Господари на ефира"

  • 14 765
  • 177
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 12 597
Цитат
И БТВ и Магърдич са един дол дренки, просто ми е чудно как може публиката да взима чиято и да е страна в един спор за пари?

Защо не?Ако някоя страна не си изпълнява условията по договорите и не изплаща изработените пари,нима е справеливо?С какво това се различва от неизплатените и забавени заплати на сума народ в България?Още повече,че става дума за национална телевизия,на която хората трябва да вярват...Или викаш,да спрем да вземаме отношение по такива спорове,какво ни засяга,че някой някъде не си получава изработените пари... Thinking
Коя страна не си изпълнява условията? Магърдич твърди, че има цензура и сам маха предаването си. След 15 години работа в повечето големи телевизии твърдя, че е лицемер, защото в БТВ винаги е имало цензура, както и в Нова и останалите канали. да подскочиш изведнъж след толкова години все едно го установява за пръв път и все едно само в БТВ има цензура е смехотворно. А ако хората вярват, че няма цензура в медиите и не е имало това вече говори за самите тях.

За неизпълнените договори има съд, който е в правото си ще спечели делото.

# 106
  • София
  • Мнения: 62 595
основното, което се твърди е, че не му плащат и не само това, а се опитват да го накарат да се откаже от договорите и да върне предплатените пари и по другите проекти. Цялата работа е за пари, а това с цензулата е формалният повод. Събрали се все хитреци. Аз се хващам на бас за една бира, че няма да се стигне до съд, дори се съмнявам да публикуват договорите. Като по учебник - дрънкат оръжие и играят на нервички. Накрая тихом-мълком ще се споразумеят и ще ни кажат колко много се обичат.

# 107
  • София
  • Мнения: 12 597
основното, което се твърди е, че не му плащат и не само това, а се опитват да го накарат да се откаже от договорите и да върне предплатените пари и по другите проекти. Цялата работа е за пари, а това с цензулата е формалният повод. Събрали се все хитреци. Аз се хващам на бас за една бира, че няма да се стигне до съд, дори се съмнявам да публикуват договорите. Като по учебник - дрънкат оръжие и играят на нервички. Накрая тихом-мълком ще се споразумеят и ще ни кажат колко много се обичат.
И си правят гратис реклама, че и създават илюзията, че е възможно само някъде и по някои въпроси да има цензура. Да не говорим за илюзията, че може да има бизнес и пазар в този ресор.

# 108
  • 221B Baker Street
  • Мнения: 1 950
Цитат
Магърдич твърди, че има цензура и сам маха предаването си.

Да,това е едно от твърденията на Маг.,ама не виждам защо само него използвате,все едно само това е казал  Wink Той говори и за неизплатени пари за произведени определен брой предавания,както и за намаляване на сумите по тях от страна на Бтв,без това да е заложено в договорите.За това той е предпочел да свали предаванията,вместо да ги "продава" на по-ниска цена  PeaceБтв пък казва,че тя ги е свалила от ефир,защото нямали гледаемост...Да не говорим,че на "Господарите" им беше обещано много отдавна да се преместят в по-гледаем часови пояс,но това така и не стана,и Маг. доста търпеливо изчакваше даже  Peace

# 109
  • София
  • Мнения: 62 595
да де, нали и аз това казвам - парите са в основата, а не цензурата.

# 110
  • 221B Baker Street
  • Мнения: 1 950
да де, нали и аз това казвам - парите са в основата, а не цензурата.
да,разбрах те,ама на Бояна постоянно тая цензура и е в устата... Mr. Green

# 111
  • София
  • Мнения: 17 363
E, Айрин, ти пресконференцията гледа ли я? За пари нищо не се каза, говореха само за цензурата.

# 112
  • София
  • Мнения: 12 597
да де, нали и аз това казвам - парите са в основата, а не цензурата.
да,разбрах те,ама на Бояна постоянно тая цензура и е в устата... Mr. Green
Това ме раздразни и затова писах в темата. Нелепо е да се правят на герои и те, и онези, които ги подкрепят.

 А за парите всичко е възможно, но защо да вземем страна като не знаем какво е станало? Колко от зрителите изобщо са запознати принципно как се договарят такива отношения в медиите да не говорим в случая?

ПП Не защитавам БТВ, но не случайно на пазара няма нито един малък продуцент. Всички външни продукции из телевизиите се правят от няколко от големите и няма шанс друг да се вмести.

# 113
  • София
  • Мнения: 62 595
E, Айрин, ти пресконференцията гледа ли я? За пари нищо не се каза, говореха само за цензурата.

каза се и за парите, но Магърдич беше окупирал микрофона през повечето време, та парите минаха между другото. Те не са будали, най-лесно се печелят хора на своя страна на тема свобода на словото, хората още са с едно наум заради времената преди двайсет години. И после писмата, които са си разменяли и Сашо Диков чете, бяха наполовина за пари.

# 114
  • 221B Baker Street
  • Мнения: 1 950
E, Айрин, ти пресконференцията гледа ли я? За пари нищо не се каза, говореха само за цензурата.

каза се и за парите, но Магърдич беше окупирал микрофона през повечето време, та парите минаха между другото. Те не са будали, най-лесно се печелят хора на своя страна на тема свобода на словото, хората още са с едно наум заради времената преди двайсет години. И после писмата, които са си разменяли и Сашо Диков чете, бяха наполовина за пари.

точно това щях да напиша Simple Smile нормално е и темата за опит за цензура да надделее Wink

# 115
  • Мнения: 2 361
  Джуди Халваджиян каза, че неизплащането на предавания в рамките на два месеца е бил последният опит на БТВ да извие ръцете на "Господарите", оттам е връзката между цензурата и парите.
  Не знам какво толкова пищите за парите, като че ли някой от вас работи безплатно.

# 116
  • София
  • Мнения: 62 595
не съм забелязала някой да пищи. Цензура-нецензура- винаги става въпрос за пари. Редно е да се зиплащат задълженията, тук интригата е, че за едни продукции плащат редовно (явно са се минали Wink), а за други не.

# 117
  • София
  • Мнения: 12 597
  Джуди Халваджиян каза, че неизплащането на предавания в рамките на два месеца е бил последният опит на БТВ да извие ръцете на "Господарите", оттам е връзката между цензурата и парите.
  Не знам какво толкова пищите за парите, като че ли някой от вас работи безплатно.
Никой не работи безплатно, случвало се е и на на някои от нас да не платят. Много по- често, дори непрестанно се е случвало да се съобразяваме с политиката на медията, в която работим, иначе казано с цензурата. Ако Джуди Халваджиян сега забелязва цензурата направо ме шокира.

# 118
  • Мнения: 2 361
  Андариел, именно, че явно плащанията са икономически лост.
  Бояна, едно е да работиш за дадена медия, съвсем друго е да й продаваш готов продукт. И да не би БТВ да не са знаели какво купуват?

# 119
  • 221B Baker Street
  • Мнения: 1 950
  Андариел, именно, че явно плащанията са икономически лост.
  Бояна, едно е да работиш за дадена медия, съвсем друго е да й продаваш готов продукт. И да не би БТВ да не са знаели какво купуват?
Ами явно в началото,когато са подписвали договор,са се надявали,че няма да осмиват техни водещи и продукти на медията,ама доста от тях получиха скунксове,че и със Стъклен дом искаха да правят скечове,ама не им дадоха  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт