Спряха "Господари на ефира"

  • 14 755
  • 177
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 253
ОК, сега те разбрах, даже бях в процес на редактиране на поста ми, когато видях, че си отговорила. Изобщо нямах представа какво е Сакъз. Според мен мястото на пародията не е в Господарите, то беше предаване за медийни гафове, но това е съвсем друга тема. Тъпи скечове има поне в 3 други предавания, за които се сещам. Не съм те разбрала, сори.

Да оставим телевизията за малко и да те питам за нещо друго. Ти спомена продуцентите на Стъклен дом, аз така и не разбрах в Тази сутрин дали са подкрепили МХ или не? МХ каза на пресконференцията, че там има и други продуценти и не ги ангажира, но те ще направят изявление. Май очакваше подкрепа. По-интересно ми е ти какво мислиш - при положение че Халваджиян явно са излъчвали всяка грешка на сериала, искали са и пародия да правят, ти как смяташ, че е правилно да постъпят авторите на СД?

Последна редакция: ср, 18 апр 2012, 01:35 от Кинче Кривошапкова

# 136
  • 221B Baker Street
  • Мнения: 1 950
Ами,смятам,че трябва да постъпят...правилно Simple SmileАз не знам как бих постъпила на тяхно място,той и Митовски така каза,че не знаел как щял да постъпи на мястото на Маги,но май щял да напусне,да... Mr. GreenДалеч съм от мисълта да ги обвинявам хората,явно си пазят хляба,а и доста хора работят за тях,обаче,въпреки всичко,очаквах маалко подкрепа  Mr. GreenА те запелтечиха,препотиха се,заизмъкваха се... LaughingАма тяхна си работа,както и те самите си казаха - ние се занимаваме с филми,художествена измислица,не боравим с истински имена,при нас опит за цензура няма как да стане... PeaceМен ме ядоса повече Цолова,толкова жарко,почти сектантски се опита да убеди уважаемия зрител,че Бтв са света вода ненапита,а Маг. е по-черен и от дявола и как,видите ли,щял да се появи на лайфа на БТТ...И гадно беше от нейна страна да поставя Митовски и Гочев пред свършен факт и в небрано лозе с тези въпроси за казуса Бтв/МХ.
А относно това,че Господарите са показвали гафове от СД,те и от СЧР показаха сумати гафове,а сериала си е техен Laughing

# 137
  • Мнения: 1 253
А относно това,че Господарите са показвали гафове от СД,те и от СЧР показаха сумати гафове,а сериала си е техен Laughing

Това ясно, показването на гафове си е баш работата им и няма нищо лошо. Не би трябвало да има значение в кое предаване са гафовете

Не знам, такова предаване е трудно да се прави, винаги си създаваш врагове, обиждаш колеги, приятели...  Затова трябва да си наясно, че е И отговорност, че трябва да можеш да се шегуваш хубаво, но без злоба и без да обиждаш, да имаш някакви ясни критерии и да нямаш пристрастия, а това е висш пилотаж. Мисля, че в първите години предаването го имаше това; затова и беше толкова гледано и харесвано. Иначе лесно можеш да залитнеш, да се увлечеш, да решиш, че си велик, понеже се притесняват от теб, да започнеш да използваш предаването за лични цели, срещу конкуренти и т.н. Аз наистина не разбрах скункса за радио водещата, стори ми се злобен, а не обективен; има и други такива. И понеже е сложно, накрая заораха в дребнотемието, както Бояна отбеляза, за да избягат от сериозните конфронтации... Не ми е никакъв герой Маги и това е. Арменски хитрец си е, който знае, че страшната дума "цензура" ще замъгли всичко друго и затова я използва. Както и да е.

# 138
  • 221B Baker Street
  • Мнения: 1 950
И дребен хитрец да е,поне даде реални примери за опитите на Бтв да се намесват в предаванията му,не вярвам да си ги е изсмукал от пръстите  PeaceА телевизията ми стана жалка с опитите си да прикрие това,след като заговори за баснословни суми,искани от МХ  TiredВ крайна сметка,те са си подписали договорите преди време,без да протестират срещу тези суми,сега ли разбраха,че им искат много пари  Rolling EyesКакто и да е,такива спорове са ми много неприятни,защото само зрителите губят от тях PeaceИли печелят,те си знаят  Laughing

# 139
  • Мнения: 13
...Мен ме ядоса повече Цолова,толкова жарко,почти сектантски се опита да убеди уважаемия зрител,че Бтв са света вода ненапита,а Маг. е по-черен и от дявола и как,видите ли,щял да се появи на лайфа на БТТ...И гадно беше от нейна страна да поставя Митовски и Гочев пред свършен факт и в небрано лозе с тези въпроси за казуса Бтв/МХ.



   Кога са го давали това? Искам да го гледам.

# 140
  • 221B Baker Street
  • Мнения: 1 950
Вчера сутринта в края на сутрешния блок по Бтв  Peace

# 141
  • София
  • Мнения: 12 576
И дребен хитрец да е,поне даде реални примери за опитите на Бтв да се намесват в предаванията му,не вярвам да си ги е изсмукал от пръстите  PeaceА телевизията ми стана жалка с опитите си да прикрие това,след като заговори за баснословни суми,искани от МХ  TiredВ крайна сметка,те са си подписали договорите преди време,без да протестират срещу тези суми,сега ли разбраха,че им искат много пари 
Да, това е безкрайно тъпо, няма две мнения, но пък настройва първосигнално много хора срещу взимащия парите.

# 142
  • Sofia
  • Мнения: 9 762
Следя и аз скандала, интересно ми беше да прочета мненията ви.
Споделям мненията на Кинче, в основата на всичко са парите и също ми е неприятно да ме вземат за шаранче и да ми говорят за цензура (каквато със сигурност има навсякъде, но не е причина за скандала).

Не видях да са публикувани тези два материала:
Милошев се разграничи от спора
Интервю с МХ

Само да попитам по запознатите - не е ли стандартна практика в договорите за външни продукции да има и клаузи за задължения по поддържане на съответен рейтинг и съответно последствия ако това не стане?

# 143
  • София
  • Мнения: 12 576
Само да попитам по запознатите - не е ли стандартна практика в договорите за външни продукции да има и клаузи за задължения по поддържане на съответен рейтинг и съответно последствия ако това не стане?

Стандартно е, под определен праг започват да се връщат пари, а още по- надолу може и да се прекрати договора. Съвсем друг е въпроса какви чушки са тези рейтинги и кой ги прави.

# 144
  • Мнения: 60
Телевизия bTV завежда делo срещу продуцента на „Господари на ефира" и „Пълна лудница". Телевизията прекрати договора на Магърдич Халваджиян като лице на „България търси талант", съобщават от телевизията.
След десетдневно изчакване на писмено съгласие от страна на Global Vision bTV да оповести договорите за предаванията „Господари на ефира" и „Пълна лудница", телевизията прекратява публичната дискусия по частния търговски спор между двете страни.
Оттук нататък спорът ще бъде решен по съдебен път, като екипът на медията ще заведе дело срещу продуцентите, за да защити доброто си име от техните клеветнически твърдения и абсурдни обвинения в цензура.
Припомняме, на 12 април bTV се съгласи да участва в обща пресконференция с Global Vision, след като договорите между страните бъдат предварително публично оповестени. Телевизията даде по-дълъг от обичайния едноседмичен толеранс за официална реакция от страна на продуцента, но до вчера, 21 април, съгласие за предварително разкриване на договорите не постъпи в bTV. За медията това е ясен знак, че продуцентът не желае да даде на телевизията възможност да се защити от клеветите му по друг начин, освен в съда.
След като Магърдич Халваджиян не прие поканата на bTV да се оттегли достойно от всичките си съвместни проекти с телевизията, bTV прекрати едностранно договора му като жури на „България търси талант" - във връзка с гореописаните факти, заради многобройни договорни нарушения в качеството му на жури и на представляващ компанията Global Films, изпълнителен продуцент на „България търси талант".
Промяната е и в отговор на очакванията на зрителите на bTV, както и на цялата телевизионна индустрия, след некоректните публични изявления на Халваджиян срещу bTV през изминалата седмица.

# 145
  • София
  • Мнения: 62 595
http://tv.dir.bg/news.php?id=10999871

веселбата продължава. Явно преговорите са се провалили и ще си мерят п...те.

# 146
  • София
  • Мнения: 16 213
ТВ Рейтингите от около година и половина ги "правят" GfK Bulgaria, след като купиха от ББСС (Галъп), т.е. Кънчо и Андрей,  фирмата ТВ План и съответно ТВ панела към нея. За съжаление не знам дали са сменили пипълметрите с нови (на ББСС пипълметрите им бяха изключително стари, втора ръка изхвърлени от ТНС Франция). Принципно, от GfK Bulgaria се очаква да работят качествено, но понеже не съм раговаряла с колеги работещи там, не мога да го потвърдя.

Предаването "Господари на ефира" е сложено във времеви пояс, който трудно може да генерира висок рейтинг (аз лично по това време спя, намирам за изключително вредно да се ляга късно, както и за обидно някой да се опитва да ми променя здравословния начин на живот) - от тази гледна точка обосноваването с паднали рейтинги е смешно, дори и от юридическа гледна точка). 

Иначе, МХ още на следващия ден след като спряха Пълна лудница пред камера каза, че е съгласен да се публикуват договорите, но единствено настоя тези договри да станат публично достояние няколко дена преди пресконференцията, за да имат време другите медии да се запознаят със съдържането на договорите...както виждаме от горния линк, бТВ не са се съгласили с предварителната пулбикация   Mr. Green Mr. Green Mr. Green, очевидно не желаят другите журналисти да имат време да прочетат подробно договора. Не се опитвам да налагам на никого изводи, аз моя извод за бТВ съм си го направила, и резултатът се намира в дистанционното - което не спира на техния канал.

От скандала принципно губят и двете страни, но поне стана ясно коя политическа сила е истинският собственик на бТВ.

# 147
  • Мнения: 60
и коя е тази сила ?
ДПС ?

# 148
  • София
  • Мнения: 16 213
На Гоце - БСП...А ти защо мислиш, че ДПС не е БСП? И двете са си все ДС...

# 149
  • София
  • Мнения: 12 576
На Гоце - БСП...А ти защо мислиш, че ДПС не е БСП? И двете са си все ДС...
Както и бат ви Боко. Или някой смята, че навремето са пускали дисиденти да са охрана на  Тодор Живков.  Joy

Общи условия

Активация на акаунт