Отговори
# 60
  • Мнения: 26
Всички дънки с ластик отгоре са или потури или са страшно тесни отдолу. Ами какво да правят тези , които не се харесват с такива модели. Масово това е модата. Няма нито един модел с широк крачол. Приличам на щъркел с тия модели. smile3532 Направо бях побесняла миналия ден, когато обикаляхме по магазините. smile3514

# 61
  • Мнения: 1 499
Ох, отчайвате ме, и на мен все ми се спи, даже последните дни като че ли повече. А все чакам прословутия прилив на сили от втория триместър. Честно да си кажа като че ли първата бременност по това време се чувствах по-добре.
Иначе от време на време ми се прияжда по нещо, предимного плод-зеленчук и ядки Simple Smile.
Миналата седмица бяхме в ресторант с милото и голяма компания и аз обяснявам как нямам никакъв апетит докато си хапвах спагети болонезе и усилено боцках от салата на половинката. А какво ли правя като имам апетит, а  Joy В събота пак в компания като ми се отвори апетит на салатки, особено зелена, направо не можех да спра. За съжаление това е повече моментно...

# 62
  • Мнения: 2
Здравейте Момичета!  Hug

Ех, колко сте активни, че и нова темичка вече имаме, а аз още не съм смогнала да изчета старата.  Grinning

Добре дошли на новите момичета, много е хубаво че ставаме такава голяма и задружна дружина.  Laughing, а също и честито на всички за хубавите новини, че и за пола който вече знае.

Аз изкарах една чудесна седмица отпуска, в която само си почивах и глезих при мама и вкъщи, че и мъжа ми беше с мен, та се отдадохме на разходки, кафета, обиколихме малко детски магазинчета (но без нищо да купуваме досега, само пракнахме очите). Simple Smile  По тази причина нямах много време за интернет, но сега като съм отново на работа, започвам да ви следя подробно.

Момичета, да ви споделя за нашата сватба... Голямо чудене падна дали да я правим голяма или не, но аз имам едно голямо притеснение...  След като спрях цигарите качих едно 10 кг, а откакто съм бременна - още 4-5, което за моя ръст от 1,60 си е ужасно много и никак не приличам на себе си...   Така че никак не си се представям като булка сега, а не искам да се сдухвам напразно за глупости, вместо да се радвам на бременността си...

Така че, (за ужас на родителите ни), решихме следното... Да отидем на екскурзия с кумовете до Девин, Триград...  някъде из Родопите (къдете с Милото отдавна искаме да отидем) и там да се оженим, може дори и с носии да се облечем (нали имаше репортаж за такова бракосъчетание... ). Вие как мислите? Приемам идеи всякакви как да направим незабравимо тпва пътуване...

Извинете за дългия пост, но трябваше да си изкажа мъката, зашото темата за тази сватба ме тормози от известно време насам... 
Eachtra идеята ти е супер за сватбата, била съм в този район, а триградското ждрело, дяволското гърло и ягодинската пещера са невероятни. Помня, че като ни разхождаха вътре в Ягодинската пещера някъде по средата имаше коледна елха и една маса и ни обясниха, че там сред сталактитите и сталакмитите се сключват бракосъчетания. Единственото неудобство е влагата и температурата (тогава беше 4-6 градуса), но вътре е уникално  Hug

# 63
  • Мнения: 1 359
Нека се запиша и аз за темата с термин 30 октомври  ....
     Щастливо бременеене мами!  smile3525

# 64
  • Мнения: 75
    Eachtra Много ми допадна идеята ти за сватба. В крайна сметка е по-важно на вас да ви е хубаво и да останат приятни спомени, нищо, че няколко десетки роднини ще останат ненахранени. Така че щом дватата споделята идеята, просто я осъществете. Peace
Щастлива жена много забавен и цветен пост Simple Smile
  за списъците - наистина има доста излишни неща, но пък като за насока са подходящи, след като разгледате няколко, най-добре седнете и си направете собствен. В крайна сметка и да пропуснете нещо винаги може да се купи. Най-важни като цяло са леглото, повивалник, количка, столче за кола, ваничка, козметика, клечки за уши, кърпички, памперси и други, но има време и тази тема ще се обсъди подробно:)
  За виното  при предната бременност да съм изпила 5 бирички за целия период. Бях много стриктна, а и не ми се пиеше. След това, обаче карах една година на диета след хепатит, където алкохолът е забранен, та ми се събраха 2 години безалкохолни. Принципно съм човек, който пийва с повод и компания. Та сега изрично разпитвах лекарката. Каза, че до 50 мл вино или малка биричка няма да навреди. Та се възползвам и пийвам понякога на вечеря домашно винце. Всичко в разумни количества разбира се Simple Smile
  За коремчето за тези които са се притеснили,че нямат все още. При първа бременност понякога до 5-ти месец практически не личи. Всичко е въпрос на структура, мускулатура, организъм...Така че не се притеснявайте, ще се появи, накрая даже ще започне и да пречи Wink
   Добре дошли на новите момичета. Леко бременеене.
  На болничките - бързо да се оправяте Hug
  Аз след малко ще ходя отново на преглед, че миналата седмица бебо беше много мързелив и не можахме да отчетем определени неща, та дано сега да заеме подходяа позиция. Ще питам и за предполагаем пол, макар да ми беше казала лекарката, че е рано още

# 65
  • Мнения: 36
Daniela Mihaleva , точно Триград, Дяволското гърло и Ягодинската пещера искаме да посетим, предполагам че е вълшебно красиво. И по принцип и аз си мислех за тази "пещерна сватба", макар че Милото нещо се дърпа. Ако не го убедя, ще сключим брак в някое китно малко селце в региона (проучвам въпроса) и така...  Hug

Много благодаря за подкрепата и мненията, определено премахнахте и последните ми колабания.
    Eachtra... няколко десетки роднини ще останат ненахранени...


Това много ми хареса  Joy , но си съвсем права.

# 66
  • София
  • Мнения: 3 789
Да се запиша и аз в прекрасната нова темичка   bouquet

Eachtra, това, което сте замислили, страшно ми допада, най-малкото наистина ще е незабравима сватба  Peace

-=Деси=- - сигурна ли си, че не ти пада кръвната захар или кръвното? Имам същите симптоми като ми падне кръвното и  ме оправя пиенето на вода.

Не е кръвното, аз по принцип съм с ниско, пада доста често при смяна на времето, но тогава ми причернява, а не се замайвам  Tired Ще накарам някой да ми пусне една кръвна захар, благодаря  Hug Бързо да се оправяш  Hug

С гърдите нямам никакви проблеми - нито ме сърбят, нито си промениха цвета, нито ми се уголемиха зърната  Wink
Кафе пия само веднъж сутрин (и то 3х1), но и по принцип пиех по толкова, така че не ми липсва, с колата не рискувам  Peace

Елени, много е хубава тази идея в "Лабиринт", дано се организираме и да отидем поне няколко момичета  Peace

Добре дошли на новите момичета  Hug

Продължава изобщо да не ми се спи, но това ме радва, де.

Утре ми излизат резултатите от БХС, в сряда ще ходя с тях в клиниката, тъкмо ще се запиша и за ЖК, днес тичах до личния лекар да взема направление  Simple Smile

Да ви се оплача: лекарят, който ме наблюдава сега и при когото се каня да се запиша на ЖК държи ФМ да се прави само при четирима лекари, на които има абсолютно доверие. Звънях във "Фемина", по чист късмет беше останал един свободен час преди отпуската на д-р Димитрова, лошото е, че е чак на 15-ти май и е (ужас!) в 19.30!  Shocked Много ми объркаха плановете, исках да отида на 2-3 май, за да съм спокойна, че всичко е наред и да кажа в работата. Сега ще трябва да отложа, дано (както казва timide) не ми проличи дотогава  Praynig

# 67
  • Мнения: 558
Да се отчета след днешния преглед при док., направихме ранната ФМ, мерихме, струвахме, но честно казано, докато бяха по-мънички, ги различавах по-лесно, сега кое накъде беше, главички, ръчички, крачета, всичко ми се омеша тотално. Но важното е, че док. измери това, което трябваше, Нухалните гънчици - на едното беше 1,76, на другото 2.00, което било съвсем в норма. И другите показатели са наред, отговарят си на седмиците, може би с 2-3 дена напред вървят според ехографа, но това не било проблем. Та сега се кротнах малко, до следващия път.

# 68
  • Мнения: 2
Честит имен ден на всички празнуващи днес!  

За протокола - моят термин е 16.10, втора бременност, от Варна съм, на 31г.
Dion , и аз така ,само че за мен е първа и съм на 28 Simple Smile
Тъкмо гледах дали има някой от Варна с моя термин.
Момичета добре дошли в октомврийската  група Simple Smile може понататък да организираме една среща на бременелките от Варна newsm53

# 69
  • Мнения: 168
здравейте момичета, преди малко се регистрирах и до сега четох цялата тема, включвам се и аз!
и аз съм мама, втора бременност, първата от преди .... 14 години, термин 25 октомври.
днес бях на скрининг, чакам резултатите след 2-3 дни...дано всичко е наред!

# 70
  • Мнения: 168
Eachtra за сватбата - бих ти казала само едно - направи така, както на вас двамата ви се иска, понеже съветите не винаги са най-доброто.
когато се омъжих с мъжа ми беше 96г., след 10 години той ми направи нова сватба изненада! понеже първия път не бях с рокля все ми се искаше това (щото не съм го имала) та на втората сватба и това получих
важно е да сте щастливи!
желая ви го от сърце Grinning

# 71
  • Мнения: 168
Здравейте момичета! Днес ми излязоха резултатите от БХС но чак на 11 съм консултация. Гледам, че резултати са разделени на"Резултати за бременна цена" и "Допълнителна информация за консултиращия лекар" - възрастовия риск. В първата част само  риска на Даун ми е по нисък 1 от 11 000 а останалите са  100 000. Но възрастовият риск там вече са различни най много ме притесни Биохимичен риск за Даун 1 от 3400 и Възрастовия риск за Даун 1 от 540. По телефона лекаря ми каза да не гледам възрастовия риск а другият който бил 11000 и е много добре. Уж се успокоих но пак ми е малко притеснено.

Забравих да добавя, моля новите момичета, които не са вписани в списъка да пратят данните си в лично съобщние на октомври 2012.
може ли да питам точно как да се впиша, че нещо не ми стана ясно? newsm78

# 72
  • Бургас
  • Мнения: 152
Момичета, четох- четох и явно само аз съм с киселини... ФМ остана за след 2 седмици. И мен не няма в началото на темичката. И ние мислим за скромна сватба, само че край морето Simple Smile Триград, Чудните мостове, пещерите в района са много хубаво изживяване и прекрасен спомен. Ние ходихме миналата година и беше уникално Simple Smile

# 73
  • Мнения: 558
mama_v_36, добре дошла!Пожелавам ти лека и успешна бременност!
За вписване трябва да пратиш лично съобщение с данните си - коя по ред бременност ти е,на колко години си, от кой град си на този профил октомври2012
 И за да добавиш нещо ново в поста си, е по добре да ползваш опцията "Редактирай"над поста си, така няма да се изреждат няколко твои поста един след друг  Hug

# 74
  • Мнения: 168
mama_v_36, добре дошла!Пожелавам ти лека и успешна бременност!
За вписване трябва да пратиш лично съобщение с данните си - коя по ред бременност ти е,на колко години си, от кой град си на този профил октомври2012
 И за да добавиш нещо ново в поста си, е по добре да ползваш опцията "Редактирай"над поста си, така няма да се изреждат няколко твои поста един след друг  Hug
чак сега разбрах какво трябва да правя, за да не ми излизат заедно, реотан
mama_v_36, добре дошла!Пожелавам ти лека и успешна бременност!
За вписване трябва да пратиш лично съобщение с данните си - коя по ред бременност ти е,на колко години си, от кой град си на този профил октомври2012
 И за да добавиш нещо ново в поста си, е по добре да ползваш опцията "Редактирай"над поста си, така няма да се изреждат няколко твои поста един след друг  Hug
чето ми нещо куца
Момичета, четох- четох и явно само аз съм с киселини... ФМ остана за след 2 седмици. И мен не няма в началото на темичката. И ние мислим за скромна сватба, само че край морето Simple Smile Триград, Чудните мостове, пещерите в района са много хубаво изживяване и прекрасен спомен. Ние ходихме миналата година и беше уникално Simple Smile

и аз имам киселини ужасни при това, през първата бременност нямах, а сега всеки ден и от всичко което хапна  Cry

Последна редакция: вт, 10 апр 2012, 21:38 от mama_v_36

Общи условия

Активация на акаунт