123 италианска тема

  • 28 961
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
аз пък да ви кажа винаги съм си мислила, 4е италианките са с доста кофти само4увствие,  ама като гледам тази тема

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=637686.2655

май в БГ ситуацията е доста по-кофти 

явно съм сравнявала с по-северните стани

оо, аз преди няколко страници я споменах тази тема. цялата съм я изчела, тя ми е вечерното четиво и се надявам още 200 страници да навърти  Twisted Evil
доказателство на тезата, че най-големия враг на една жена е самата жена  Confused

заедно с още 2-3 въртящи се периодично аргумента, ми става безумно трудно да мисля, че народопсихология няма и всичко си зависи от човека  Rolling Eyes

що се отнася до самолетните запознанства : бех млада и хрупкава  Mr. Green и със сигурност имам в архивите няколко визитки, които не е трябвало просто да архивирам  Laughing
явно съм била и тъпичка  Joy

# 706
  • Мнения: 5 710
ние тази вечер сме на мария антоанета, не знам дали сте го гледали - много пищен филм, мн реалистичен сюжет, не ми допада музката (модерна), но се нагледах на костюми ,
свещници и френски макарони Simple Smile

темата е в противоречие с абс. всичко, в което вярвам и я зарязах като безнадеждна.

# 707
  • Мнения: 6 393
ние тази вечер сме на мария антоанета, не знам дали сте го гледали - много пищен филм, мн реалистичен сюжет, не ми допада музката (модерна), но се нагледах на костюми ,
свещници и френски макарони Simple Smile

Аз съм го гледала. Simple Smile

Друг филм, който пак разказва Барока, с пищни костюми и декори, но ми хареса повече от Мария Антоанета:
Валмон на Милош Форман, а в главната роля един много млад Колин Фърт:)

# 708
  • Мнения: 5 710
О, аз имам някакъв спомен за този филм! Ще го потърся да го гледам..

Сега съм на вълна филма на Саша Барон  Grinning Този човек е луд за връзване Mr. Green
http://www.youtube.com/watch?v=PY4XGUus07A&feature=relmfu
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=D8ZbCXxrfEc#!

# 709
  • Мнения: 5 462
http://bnt.bg/bg/movies/details/1468
Аз пък тази вечер се накефих на това.

# 710
  • Мнения: 653
ние тази вечер сме на мария антоанета, не знам дали сте го гледали - много пищен филм, мн реалистичен сюжет, не ми допада музката (модерна), но се нагледах на костюми ,
свещници и френски макарони Simple Smile

темата е в противоречие с абс. всичко, в което вярвам и я зарязах като безнадеждна.

до колкото помня, само музиката ми хареса на филма  Laughing

# 711
  • Мнения: 5 710
хич не ме учудва  Laughing

Льоли, какво стана с терасата, береш ли вече?
Аз ходих да си нагледам насажденията днес, и копъра за седмица доста е порастнал. Вече е почти педя висок, магданоза по-малко. Имам и 2 тиквички, които съм ги засадила от семки (!) и са поникнали:) Кога ще ядем тиквички обаче не е ясно:)

# 712
  • Мнения: 6 393
Аз в изблик на вдъхновение си купих едно пакетче семена за рукола, които смятах да засадя някъде по терасовидните ни терени до къщата. Обаче вчера имах среща фейс ту фейс с една змия, та изведнъж никак не ми е до треволяци и аграрни терени. Шубето е голям страх. Confused

# 713
  • Мнения: 5 710
Тя е била по-изплашена;-) ( не ги ли косите тези терени?) Можеш да насадиш и в нещо. Метър на метър ти трябва плитка земя, и готово. Например от тези ниските щайги, постилаш един найлон, засипваш със земя, сееш на 1 см сигурно и поливаш:). Аз дори предпочитам, защото не се налага плевене, копане, чистене на земята...Аз обичам валериана и така ще направя, имам си семенца.
Изобщо тази година моята тераса ще е по-скоро орто:) Имам и цветя, но и аз ще наблегна на разни зеленолистни, подправки ...  От Икеа си имам лампички соларни батерии, чадърче.... кеф.

# 714
  • Мнения: 6 393
Тя е била по-изплашена;-) ( не ги ли косите тези терени?)

Мда, лека ѝ пръст... Един познат ме видя да подскачам и тичам в паника и дойде и я уби. Rolling Eyes

Иначе терените, не, не ги косим. Прекалено голяма площ е, за да можем да ги поддържаме ние. Има хора, които се грижат, но само за една малка част, където терасите са в добро състояние. В една част старите зидове са се срутили и там е трудно да се ходи, какво остава за косене.
Ето за нещо подобно говоря: _1_, _2_.

# 715
  • Мнения: 5 710
много е хубаво, жалко, че не се ползва
въпреки, че като гледам какво ми коства да се грижа за моя двор. хич не е лесно, разбирам те
аз съм отделила 20ина кв.метра плс още малко зад къщата за орто, предостатъчно ми е.
Но хората обработват спокойно половин декар. Това пенсионерите наоколо.
Аз нямам нито време, нито сили.. та затова такива малки неща на терасата. и в контейнер, за по-лесно. няма плевене, копане
докъде стигнахте с градината, ремонта, забавихте се май покрай времето

# 716
  • Мнения: 6 393
много е хубаво, жалко, че не се ползва
Да, би могло да стане неверотно красива градина, ако се стегне и се засадят правилните неща. Не зеленчуци, ами някакви декоративни храсти, като в англиска градина, така си го представям. Simple Smile Но това изисква грандиозен проект и ужасно много пари за реализирането му. За сега дори не ни е в бъдещите планове.

Иначе с дворчето сме до никъде с този дъжд. Тази седмица май се закрепя времето. От другата седмица уж ще подновяваме работа.

# 717
  • Мнения: 5 710
Аз ако имам толкоз земя веднага отварям едно виваио:)
Трябва ти вода, и структури, цветята ти ги карат с камион:)

# 718
  • Мнения: 6 393
Веднага ми намери работа значи!
Технически има място за едно скромно виваио, но не и за паркинг за клиентите и за камиона, дет' ще ми докарва цветята.
А и началната инвестиция скача над 1 млн. сигурно. Laughing Но то не пречи да си говорим.

# 719
  • UK
  • Мнения: 1 938
хич не ме учудва  Laughing

Льоли, какво стана с терасата, береш ли вече?
Аз ходих да си нагледам насажденията днес, и копъра за седмица доста е порастнал. Вече е почти педя висок, магданоза по-малко. Имам и 2 тиквички, които съм ги засадила от семки (!) и са поникнали:) Кога ще ядем тиквички обаче не е ясно:)


Ами Лени, ако можеха от ентусиазъм да покълват тия семена, досега да съм почнала да продавам и на пазара по 3 връзки за 50 ст.  Joy Засях копър и магданоз в събота, сега им бая сутрин и вечер и да видим какво ще стане. Иначе и едни петунии засадих, много ми харесаха, следващия уикенд още толкова. Чудя се дали да не се пробвам и с босилек. Ама много е приятно да има зеленинка, направо не знам защо досега не съм направила нищо по въпроса.

Общи условия

Активация на акаунт