123 италианска тема

  • 28 965
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
а тогава да се възползвам аз от толкова спец градинарки. значи, аз съм типичен случай на черен палец  Twisted Evil и това не ми е проблем. но в последните години, заради малката щерка, пробваме да засадим по нещо в саксия. ми нещо съвсем ми куца : ако сложа в малка саксийка, тръгват, излизат и като ги преместя в голяма, за 2 дена измират  Cry
директно в голяма пробвах, и там покълне и няколко дена след това, аре чао  Embarassed
та дайте съвет к'во греша и как да докарам поне едно растение в саксията  Rolling Eyes

# 721
  • Мнения: 6 398
Е, кажи кое растение например. Те са различни. Joy

# 722
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Е, кажи кое растение например. Те са различни. Joy

с'а к'ви въпроси ми задаваш, некви подправки бях взела, че уж най-лесни  Laughing
да речем риган, например  newsm78

# 723
  • Мнения: 653
Е, кажи кое растение например. Те са различни. Joy

с'а к'ви въпроси ми задаваш, некви подправки бях взела, че уж най-лесни  Laughing
да речем риган, например  newsm78

босилека е най -лесен, идеален за саксия на балкона  Peace
 

# 724
  • Мнения: 6 398
Хъм. Риган не съм гледала, но прочетох от какъв тип е. Има нужда от дренирана почва, което означава, че тези торфените почви от пликче ще му държат прекалено влажно. Като пресаждаш в по-голяма саксия, не сипвай директно от пликчето, а смеси отделно пръст+пясък, почти 1 към 1, и използвай тази смеска, за да напълниш саксията. След пресаждането 2-3 дена не излагай на директно слънце. Така не би трябвало да ти умре след пресаждане. Simple Smile

# 725
  • Мнения: 5 710

за цветенца има фор дъмис , и това са фиор ди ветро просто няма как да сбъркаш
петуния също, мушката различни -  искам да огранича гледането само в поливане , тези са ми идеални - малко са селски, ама.. поне да е цветно:) смесено с подправки и разни треволяци, добре се получава. поливане всяка вечер лятото, в този сезон според зависи ( то вали няма нужда от много)



# 726
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
като се прибера ще кажа с какви точно семена разполагам и после ще следвам съветите да видим.  Laughing
Барбич, пясъка да го купувам ли трябва? аз имам една торба с тор, купена в момент на ентусиазъм, тя всъщност сигурно е и поизсъхнала  newsm78

# 727
  • Мнения: 6 398
Барбич, пясъка да го купувам ли трябва?

Ако имаш други варианти, не го купувай. Laughing

# 728
  • Мнения: 5 710
като се прибера ще кажа с какви точно семена разполагам и после ще следвам съветите да видим.  Laughing
Барбич, пясъка да го купувам ли трябва? аз имам една торба с тор, купена в момент на ентусиазъм, тя всъщност сигурно е и поизсъхнала  newsm78

тор или пръст

# 729
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
като се прибера ще кажа с какви точно семена разполагам и после ще следвам съветите да видим.  Laughing
Барбич, пясъка да го купувам ли трябва? аз имам една торба с тор, купена в момент на ентусиазъм, тя всъщност сигурно е и поизсъхнала  newsm78

тор или пръст

 Joy Joy
второто, де  Laughing
terriccio universale пише на плика и мисля, добре съм го затворила.
налични семена: basilico, salvia,erba cipollina, prezzemolo, timo, gipsofila bianca.
казвайте какво да правя  Rolling Eyes

# 730
  • Мнения: 5 710
предположихме, че говориш за пръст.
ми какво да ти кажем, нали е на пликче, то отзад пише:) Сей земеделецо!
( за салвията остави място, щото много расте:)

последното не се яде а е за красота,:)

с какви саксии, сандъчета, балкониери разполагаш/не разполагаш?  Grinning

# 731
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
предположихме, че говориш за пръст.
ми какво да ти кажем, нали е на пликче, то отзад пише:) Сей земеделецо!
( за салвията остави място, щото много расте:)

ти мани пликчето, аз съм много стриктна личност (нищо, че съм водолей), даже няколко сайта изчетох миналата година със съвети за посев и пр.
и пак ги уморих, значи има някаква проклета и незначителна  Twisted Evil подробност, която ми се губи  Rolling Eyes

(малко като варенето на пастата, нали знаеш, и в България им пише минутите, ама не успяват да я докарат  Wink)

разполагам с малко балконче, повече слънчево, отколкото сенчесто. имам виваио на 2 мин от къщи и саксиите не са проблем, в момента разполагам с 4 с 2 различни размера, типична саксия за 1 растение, напълно пластмасова.
няма да ги увисвам извън балкона, така че ще са общо-взето на ниско сложени, с възможост през деня да са върху външната част на климатика, демек, малко по-високо, ама пък зверски слънчево.

Последна редакция: ср, 09 май 2012, 23:29 от feiam

# 732
  • Мнения: 5 710
Може да не са читави и семената в крайна сметка гаранции няма за кълняемост.
Така че ти може да си едно поличе ултра верде, ама като сееш кофти семена.
Няма ли виваи там, да не се мъчиш?
защото моята 'незначителна' подробност е, че аз купувам готови саксийки. / рядко семена/

# 733
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Може да не са читави и семената в крайна сметка гаранции няма за кълняемост.
Така че ти може да си едно поличе ултра верде, ама като сееш кофти семена.
Няма ли виваи там, да не се мъчиш?
защото моята 'незначителна' подробност е, че аз купувам готови саксийки. / рядко семена/

аз мисля, че са читави, щом покълват  Rolling Eyes
иначе всичко си имам в близост, ама на детето интересът му е към семена-кълнове-растение.
имаме и подарък от добри приятели, на които вече нямам как да им го върна, щото детето им е на годините на голямата : игра-екосистема. зимата успях да отложа, но този уикенд и това ме чака : и там има семена, парници и тем подобни  ooooh!

# 734
  • Мнения: 6 398
Единственото, което ми хрумва при така описаните изрядност и старание Simple Smile, е, че може би дъщеря ти от мерак полива твърде често? Докато семената обичат влага и покълват с нея, после повечето от тези треви обичат почвата да се изсуши напълно, преди да ги полееш пак. Понякога това значи и поливане само веднъж седмично (обаче не може да се сметне точно колко пъти седмично, понеже зависи и от големината на саксията, материала - пластмаса или керамика, греенето на слънцето). Затова се гледа почвата. Само босилекът обича много вода и веднага му клюмват листата надолу, ако пропуснеш едно поливане.

Общи условия

Активация на акаунт