КОЗУНАЦИ - 2012г. - 2

  • 61 983
  • 803
  •   1
Отговори
# 765
  • София
  • Мнения: 18 679
А аз в тази връзка искам да попитам какъв е смисълът на ползването на сметана? Тя нали е един вид много пълномаслено мляко, нещо като мляко плюс масло Rolling Eyes Е, лаишки го обясних, но горе долу е това...И сега, чудя се, след като в козуначеното тесто така или иначе се слага мляко и много масло/ или друга мазнина/, каква е целта да се използва сметана newsm78 Променя ли вкуса по някакъв начин?

# 766
  • София
  • Мнения: 4 179
Ами, не знам. И аз си го помислих, но сигурно вкусът е друг.

# 767
  • Мнения: 11 607
А аз в тази връзка искам да попитам какъв е смисълът на ползването на сметана? Тя нали е един вид много пълномаслено мляко, нещо като мляко плюс масло Rolling Eyes Е, лаишки го обясних, но горе долу е това...И сега, чудя се, след като в козуначеното тесто така или иначе се слага мляко и много масло/ или друга мазнина/, каква е целта да се използва сметана newsm78 Променя ли вкуса по някакъв начин?

За козунака - не знам, ще го пробвам при първа възможност....Но съм правила питки със сметана - стават невероятни.......

# 768
  • София
  • Мнения: 1 312
Пробвах козунака със сметана,но сложих и малко вино.Тестото беше много хубаво Simple Smile и ето козунака-с мармалад и орехи
 За първи май пак ще правя козунак и после ще има почивка Simple Smile

# 769
  • София
  • Мнения: 1 312
Ето и от вътре,разрязах го -топъл,топъл
 Забравих най-важното- Благодаря на Елексир за идеята!!  bouquet

Последна редакция: ср, 25 апр 2012, 15:55 от мм

# 770
  • Мнения: X
мм,ах какви са тумбести и как се точи тестото-супер! Crazy Crazy
Белинда,принципно има логика,и вкуса не е бог знае колко по-различен,но до сега който е правил със сметана,независимо по коя рецепта,е бил доволен.
Аз доста се опасявах ,че при маслеността на сметаната,че и масло и олио не малко,може да не ми втаса добре,но всъщност нямаше проблеми.

# 771
  • София
  • Мнения: 1 312
Вече ще го правя със сметана,защото вкуса е още по-хубав от този с пр.мляко. Но,на виното няма да изневеря,пак ще си слагам Joy Аз съм правила със сладолед и съм показвала снимките,много пухкави и някак въздушни стават. И този със сметаната е така пухкав. Аз сложих 200сметана.100вино и 100сок от портокал за 1кг брашно. Другото което забелязах е че когато е сповече жълтъци,за сметка на белтъците е по-мекичък. Нямам фотоапарат за да снимам конците ,много са Simple Smile

# 772
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Аз пък пробвах козунака на елексир с кисело мляко, но това не  е моят вкус.Дали, защото млякото ми беше домашно и киселичко, престояло 3-4 дни, но и козунакът имаше възкисел вкус. И структурата се получи друга, некозуначена- по-скоро като руло. Но то може и от майстора да е, не е от рецептата. Съжалявам, елексир, ще си го правя с прясно мляко, както досега.  bouquet


# 773
  • Мнения: X
мм,сега и с този сладолед още един жокер ми даваш за следващата година. Hug

Джемма,още като каза,че ще го пробваш очаквах  това,но пък няма за какво да съжаляваш,не си длъжна да харесваш нещо насила!То затова всеки си има свои предпочитания и си знае кое му е по-вкусно от друго.А че не е от майстора е повече от сигурно!  bouquet Hug
Ако все пак много му се дърпате да пиша адрес,от Балчик бързо ще дойде насам! Hug

# 774
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
 Heart Eyes Разбира се,че всеки има различен вкус, тук няма място за сърдене или премълчаване.казах си, че не ми допада, но виж колко хора го харесаха.  bouquet
Абе то Балчик не е далече,ама няма какво да ти пратя, даже бяха 2 и не успях да снимам втория. Киселичък за моя вкус, ама неостана. hahaha Всичко се омете, да не си помислиш, че съм го хвърлила, нищо подобно.

# 775
  • София
  • Мнения: 1 312
Джема, пробвай спр.мляко и вино,мисля,че ще ти хареса....хайде рискувай  Simple Smile Hug

# 776
  • Мнения: 702
Сега да си кажа и аз мнението,козунака със сметана  някак по мек е вкуса,не знам как да го обясня правилно,но за мен рецептата е невероятна,правих също и рецептата с кисело мляко,не мога да кажа нищо за вкуса,защото го подарих на приятелка,но как ухаеше само, едвам се сдържах да не си отчупя от него,също правих домашно кисело мляко и приятелката ми беше възхитена,много са го харесали цялото семейство,друга рецепта,която пробвах беше комбинацията прясно с кис.мляко,той пък така се наду,тестото направо беше полудяло огромен козунак стана,а беше половин доза,също ми допадна,като вкус,но ако трябва да ги сравня на мен най много ми допада вкуса на този със заквасената сметана.
И като стана на въпрос за сметана,Елексир ако имаш възможност покажи и рецептата за питка със заквасена сметана, четох в блога ти,че си правила такава,за мен ще бъде много интересно да направя такава,предполагам и за другите момичета също.
.

# 777
  • Мнения: 3
Да се похваля и аз с моят козунак http://iliannas.blogspot.com/2012/04/blog-post_25.html

# 778
  • Мнения: X
Джемма,за сръдни изобщо и дума да не става! Hug
Даже благодаря,че си заяви мнението съвсем открито! Peace
Абе знам аз,козунакът домашен ли е,няма да остане,даже и с косури.   bouquet

Гали,то хубаво писах аз за този тутманик на Касиер,обаче защо така ми е останало в главата,че беше с квасена смената и прясно мляко,пък то било малка активия и прясно мляко.
Въпреки това на мястото на Активията ако сложиш сметана се обзалагам,че пак ще е трепач.

Сега ще отида да я издиря рецептата на Касиер,че при мен е разпечатана много отдавна,и ще се върна да ти сложа линк.

Илиянче,какъв е карамелизиран и голям-браво!  bouquet

п.п. Ето рецептата на Касиер-невероятен тутманик става! Crazy

Последна редакция: ср, 25 апр 2012, 21:23 от Анонимен

# 779
  • София
  • Мнения: 1 312
Тази сутрин с кафето вървеше козунака със сметана Simple Smile  Но,искам да споделя,че вкуса е малко по- различен от този с пр.мляко. Като е изстинал се усеща вкуса му,затова за мен каквото и да се добавя,било то вино,сметана,сок,кисело мляко и пр.,основното трябва да е пр.мляко.То придава онзи спец.вкус на козунака.Добавките го правят много вкусен,но без пр.мляко не ми е точно козунак. Но,всичко е въпрос на вкус, разбира се Simple Smile
 Елексир,козунаците са ти прекрасни,с много конци и може би ще добавям по твоята идея малко сметана  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт