Пелени и гащички за многократна употреба 8

  • 50 513
  • 799
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 082
Доколкото разбрах сме били 35 човека,т.е. минимума от 25 човека сме го покрили  Wink

# 46
  • Мнения: 146
Алексче   bouquet

Eто какво още открих в сайта на gDiapers  по темата за пропусканията, по-специално за това близо до талията:

Where is the leak happening?

Are you finding that the waistband is getting wet? If you see leaks high up on the leg or near the waistband it signifies that the gPant is being secured too tightly.  If the waist is too tight, the trim on the pouch will be nice and taut up around the belly but there will be gaps underneath all four snap tabs, leaving that area vulnerable to leaking. So loosen it up a bit. The trim of the pouch should be flush against the skin. Disposable diapers require that you pull the waist super tight. It’s how they try to keep the messes inside. gDiapers are different. The waist should be secure enough to keep the trim of the pouch against the skin, but over-tightening will work against you.

и

Pro-active step #3: secure the velcro tabs gently around the back, taking care to not over-tighten. .When on correctly you should be able to easily slide a finger under the waistband of the little gPants If it’s on too tightly, it could lift the snap-in pouch off the skin, breaking that seal.

Обаче аз скоро вобще няма да мога да ги закопчавам така, те сега едва стигат до лепката  Laughing

 Peace

# 47
  • Мнения: 343
miniemouse, аз докато ти отговоря, а и снимки правих да ти показвам Wink, гледам, че си си купила. Да си ги ползвате без протичания Hug

На почивка като ходим взимам био памперси (така ли се казва?), опитах веднъж да пера на ръка, ама не ми се получи нещо. Нали продават за Джи-тата и еднократни подложки, ако има как да се купят в Бг това е вариант.

# 48
  • Мнения: X
minimouse, благодаря! Аз наистина ги закопчавам колкото се може по-стегнато. Не се бях сетила да погледна на сайта им.

# 49
  • Мнения: 1 313
Супер, че сте били достатъчно!

За почивки аз планирам да взимам еднократни. Дори съм обещала на таткото, ако му е много сложно с тези, да взимаме някакви еднократни за когато той извежда бебето сам или остава сам с нея... Но тъй като съм взела достатъчно пелени тип джоб за такива случаи, се надявам да не му се сторят сложни Laughing

# 50
  • Мнения: 3 695
Моля, препоръчайте многократни пелени за дете на 2 г., от вчера чета и яко съм объркана.  Crazy
Това дали ще ми свърши работа? Един чифт с много подложки ли ми трябват или пък повече гащи? Дали ще е удобно като го слагам на гърне или пък обуването е бавно?
Благодаря предварително за отговорите!   bouquet

# 51
  • София
  • Мнения: 2 082
tini-mini, за моето 2 годишно ползвам точно такива. Ползвам и от универсалния размер и размер L. Много лесно се свалят, за да сложиш детето на гърне, а и лесно се обуват после. При тези пелени не можеш да сменяш само подложките. Сменяш цялата пелена, т.е. трябват ти повече "гащи"+подложки.

# 52
  • София
  • Мнения: 418
Здравейте, аз одавна не съм писала тук, ама ми хрумна нещо... Имам едни ей такива http://www.mamigreen.co.uk/product/liners/tots-bots-biodegradable-liners/
(от тези подлижките за акото дето се хвърлят в тоалетната)

Не ги ползвам, само съм ги отворила да ги пробвам и съм ползвала 1.. реших, че няма смисъл...
Та някой ако ползва такива и ги иска.. на мен не ми трябват.

# 53
  • Мнения: 1 691
Моля, препоръчайте многократни пелени за дете на 2 г., от вчера чета и яко съм объркана.  Crazy
Това дали ще ми свърши работа? Един чифт с много подложки ли ми трябват или пък повече гащи? Дали ще е удобно като го слагам на гърне или пък обуването е бавно?
Благодаря предварително за отговорите!   bouquet
Ако сега се учите на гърне, вероятно възнамеряваш в течение на няколко месеца, например до есента, да приключите с всякакви пелени. В такъв случай не знам дали ще е изгодна инвестиция това, което си посочила, защото ще ти трябват много чифтове (6-7 поне със съответния брой подложки). Някои мами слагат подложката от вътрешната страна, а не вътре в джоба, и после сменят само подложката, ако джобът не се е намокрил, и така използват по-малко джобове. Това обаче може да се случи при малко бебе, защото 2-годишните деца си пишкат обилно.
За мен лично по-добрият вариант е непромокаеми гащички (2-3 чифта) именно с формата на гащи, а не на памперс (или пък закопчаващи се, но с ластици отвсякъде, за да могат да се слагат като гащи - ето в тези ми останаха очите, но едва ли някъде ще се намерят с доставка до България), защото се свалят и слагат лесно и бързо, и по-голям брой подложки (10-15), за да сменяш при всеки фал.
Тези гащички например изглеждат прекрасно, само че не знам дали универсалният размер няма да ви е малко малък.

# 54
  • Мнения: X
Мата Космата, от този сайт теоретично могат да ги доставят до България, но един Господ знае колко ще излезе доставката: http://flower-child.co.uk/nappies-booroi-prefolds-c-273_57_271_168.html

Иначе наистина изглеждат готини.

Разглеждайки сайта, попаднах на тези пелени. Що за цена е това?!  Shocked

# 55
  • Мнения: 1 313
На мен и без друго ми се струват скъпички пелените, тези съвсем. Все си мисля, че това дето го пише навсякъде като предимство, че се спестява на семейния бюджет е вярно само ако ги ползваш и за второ дете.

# 56
  • Мнения: 3 988
това дето го пише навсякъде като предимство, че се спестява на семейния бюджет е вярно само ако ги ползваш и за второ дете.

И само с едно да ги ползваш пак се спестява.  Peace Сметката е проста, всеки може да си я направи.

# 57
  • Мнения: 146
Ayyyyy Мата, Алексче...  Party
Пак съм влюбена... много изкусителни тия Booroi...  Flutter Crazy
Впускам се и аз в диренето им...  Laughing

  bouquet

# 58
  • Мнения: X
Определено се спестява, а колко точно зависи от това какви пелени ще ползваш, откъде ще ги купиш, дали ще започнеш от началото, колко дълго ще се ползват, дори каква ти е пералнята...
Е, с пелени по 70 лв. бройката няма да спестиш кой знае колко.  Laughing

# 59
  • Мнения: 3 695
Мата Космата, endira, сърдечно благодаря за отговорите!   bouquet
Да, моите планове са през пролетта и лятото да го науча и дая забравим за пелените, но ще видим какви са неговите.  Laughing  Мисля да пробвам с обикновени гащи на първо време, но да купя и някакви непромокаеми за разни случаи - навън, пътуване с кола и т.н. Мисля да са с ластик по възможност, че да не се мотая да закопчавам копчета.
Разните попиващите подложки дали могат да се слагат в обикновени гащи или ще се разместват? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт